Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prezes » czwartek, 7 stycznia 2016, 16:26

garmont pisze:Bitcoin przebił mocno bronione górne ramię wachlarza
Możesz rozwinąć myśl?
Ja na Twoim rysunku nie widzę żeby kurs przebił cokolwiek, a słowo mocno to już w ogóle jest nie na miejscu.
2016-01-07 16_28_00-.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » czwartek, 7 stycznia 2016, 17:31

@Prezes ma rację. Nie można w żadnym wypadku napisać, że ta linia została przebita. Co najwyżej, lekko naruszona.

Obrazek

Panowie zostawcie już ten Bitcoinwisdom. Na Tradingview są już dostępne wszystkie wykresy a konto jest darmowe chyba na zawsze.
To nie apteka no ale ale na tradingview dostępne jest ze sto razy więcej różnych narzędzi. Wachlarz fibo też jest choć ja używam swojego.
No i wykres wygląda jak prawdziwy wykres.

Czerwona opadająca LT ciągnięta jest po szczytach baniek: Goxowej (listopad 2013) i ostatniej z listopada 2015.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: garmont » czwartek, 7 stycznia 2016, 19:21

prezes pisze:
garmont pisze:Bitcoin przebił mocno bronione górne ramię wachlarza
Możesz rozwinąć myśl?
Ja na Twoim rysunku nie widzę żeby kurs przebił cokolwiek, a słowo mocno to już w ogóle jest nie na miejscu.
2016-01-07 16_28_00-.png
Zle sformuowałem: mocno bronione, a przebil słabo :-).
Screen Shot 2016-01-07 at 15.54.15.png
Najważniejsze że to wskazuje odwrotną korelację ceny BTC z rynkiem akcji,
czyli albo jutro rząd chiński znowu zrobi jakieś silne działanie powstrzymujące spadki,
albo przebicie będzie już istotne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » czwartek, 7 stycznia 2016, 19:58

poszli po rozum do głowy i zrezygnowali z administracyjnego sterowania giełdą
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pekin-w ... 93723.html
w 1994 na naszej giełdzie zniesiono widełki procentowe i nastepnego dnia pobujało i ceny znalazły równowagę.

Nic dziwnego, przecież giełdy crypto są najlepszym tego dowodem

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: garmont » czwartek, 7 stycznia 2016, 20:38

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Panika- ... 93606.html
Po zamknięciu giełdy wprowadzili nieco złagodzony zakaz sprzedaży akcji przez udziałowców posiadających ponad 5%.
Mogą sprzedać do 1% akcji po ostrzeżeniu na 15 sesji wprzód.

Rząd nie zrezygnował jednak ze sterowania, więc obawy o przywrócenie możliwości sprzedaży,
powodujące spadki na giełdach, będą częściowo zażegnane.
Ciekawe czy to rozwiązanie ( na 3 miesiące ) spotka się z aprobatą rynku.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » czwartek, 7 stycznia 2016, 20:42

reakcja bitów na światowe spadki (lecą akcje, towary, poza złotem) jest bardzo dobra.
Gdyby bitcoin runął przyjęlibyśmy to za normalne zrządzenie losu. Ucieczka od kolejnego ryzykownego aktywa.
Także jest bardzo ok :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hanti » czwartek, 7 stycznia 2016, 20:50

Jedyne co mnie dziwi bo jest inaczej niz zazwyczaj to ceny: finex > chiny
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » czwartek, 7 stycznia 2016, 21:48

hanti pisze:Jedyne co mnie dziwi bo jest inaczej niz zazwyczaj to ceny: finex > chiny
@hanti
Co masz na myśli? Napisz proszę dwa słowa więcej.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: janosik866 » czwartek, 7 stycznia 2016, 21:59

zbiges pisze:
hanti pisze:Jedyne co mnie dziwi bo jest inaczej niz zazwyczaj to ceny: finex > chiny
@hanti
Co masz na myśli? Napisz proszę dwa słowa więcej.
Od dłuższego czasu kurs na giełdach Chińskich był wyższy to Chiny ciągnęły wzrosty. Teraz Finex jest wyżej. Trzeba by spojrzeć jeszcze na kurs CNY do USD.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Regru » czwartek, 7 stycznia 2016, 22:02

Chodzi chyba o różnicę między finexem a Huobi, BTCC, OKcoin. Ale ta różnica to raptem 1,5-2$.

P.S. Finex nie jest chiński?
The platform is owned and operated by iFinex Inc.
iFinex Inc. (Bvi) was founded in 2012 and is based in Hong Kong.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » czwartek, 7 stycznia 2016, 22:07

janosik866 pisze:
zbiges pisze:
hanti pisze:Jedyne co mnie dziwi bo jest inaczej niz zazwyczaj to ceny: finex > chiny
@hanti
Co masz na myśli? Napisz proszę dwa słowa więcej.
Od dłuższego czasu kurs na giełdach Chińskich był wyższy to Chiny ciągnęły wzrosty. Teraz Finex jest wyżej. Trzeba by spojrzeć jeszcze na kurs CNY do USD.
To rzeczywiście bardzo ciekawe. I moim zdaniem świadczy o tym, że część kasy ze sprzedaży w Shanghaju idzie w BTC. Być może mają większe zaufanie do Finexa niż do giełd stricte chińskich.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rha » piątek, 8 stycznia 2016, 04:10

Jazda wystartowała równo o 3:00 czasu polskiego, 10:00 w Pekinie. Czy to aby nie czas otwarcia chińskich giełd?
Pierwszy dzień po zakazie sprzedaży dla posiadaczy ponad 5%, a teraz już "tylko" z ograniczeniem sprzedaży do 1% kwartalnie.
Pierwszy dzień po rezygnacji z wstrzymywania handlu przy zbyt dużych spadkach.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » piątek, 8 stycznia 2016, 09:16

Myślę, że teraz można zaryzykować stwierdzenie (o którym zbyt wcześnie napisał @Garmont), że kurs przebił LT o której pisał.
Właśnie nastąpiło dosyć mocne odbicie od niej od góry. Nie oznacza to, ze kurs znowu do niej nie wróci jednak prawdopodobieństwo że zostaniemy nad nią dłużej właśnie przed chwilą bardzo wzrosło.

W zasadzie, moim zdaniem, następne odbicie (jeśli nastąpi) będzie decydujące. Oznacza to, że jeśli LT ponownie zadziała jak mocne wsparcie to na dłużej zostajemy w okolicach 500usd no i droga do dalszych wzrostów pozostanie otwarta.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: garmont » piątek, 8 stycznia 2016, 10:19

zbiges pisze:Myślę, że teraz można zaryzykować stwierdzenie (o którym zbyt wcześnie napisał @Garmont), że kurs przebił LT o której pisał.
Właśnie nastąpiło dosyć mocne odbicie od niej od góry. Nie oznacza to, ze kurs znowu do niej nie wróci jednak prawdopodobieństwo że zostaniemy nad nią dłużej właśnie przed chwilą bardzo wzrosło.

W zasadzie, moim zdaniem, następne odbicie (jeśli nastąpi) będzie decydujące. Oznacza to, że jeśli LT ponownie zadziała jak mocne wsparcie to na dłużej zostajemy w okolicach 500usd no i droga do dalszych wzrostów pozostanie otwarta.
Ja tam wierzę, że tyle jest składników, które mogą wpływać na cenę BTC, że dużo dzieje się przez przypadek :-).
Tak przypadkowe przebicie przy gwałtownych wzrostach, wyznaczyło nam nową scieżkę,
w oparciu o którą budowana będzie kolejna historia.

Co do jednego się zgadzam w 100% - każde NASTEPNE odbicie (lub spadek) jest decydujące :-).
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: janosik866 » piątek, 8 stycznia 2016, 10:57

garmont pisze:Co do jednego się zgadzam w 100% - każde NASTEPNE odbicie (lub spadek) jest decydujące :-).
Nie byłbym taki melodramatyczny :) Nie raz widzieliśmy sytuacje że nie powinno spadać. Spadło, a następnie ktoś wyciągnął kurs do góry.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » piątek, 8 stycznia 2016, 11:55

garmont pisze:Ja tam wierzę, że tyle jest składników, które mogą wpływać na cenę BTC, że dużo dzieje się przez przypadek .
Tak przypadkowe przebicie przy gwałtownych wzrostach, wyznaczyło nam nową scieżkę,
w oparciu o którą budowana będzie kolejna historia.
Ależ @Garmont :)
Oczywiście masz rację ale dla mnie wykres zawiera je w sobie wszystkie. Po prostu korzystam z definicji AT :D i nie zajmują mnie dzięki temu te wszystkie składniki.
Szczerze pisząc to nie rozumiem jak to się dzieje, że nie puchną Wam głowy od analizowania tego wszystkiego. :D
Czasem coś mnie zainteresuje (jak przypadek że Finex jest wyżej niż Chiny kontynentalne) ale tylko jako potwierdzenie lub zaprzeczenie wcześniej postawionej tezy.
janosik866 pisze:Nie byłbym taki melodramatyczny Nie raz widzieliśmy sytuacje że nie powinno spadać. Spadło, a następnie ktoś wyciągnął kurs do góry.
Fajny tekst :mrgreen: Właśnie dlatego nie warto zastanawiać się nad tym co "powinien" zrobić kurs. Raczej nad tym co może zrobić.

--edit--
Jeszcze słowo do tego:
garmont pisze:...
Tak przypadkowe przebicie przy gwałtownych wzrostach, wyznaczyło nam nową scieżkę,
w oparciu o którą budowana będzie kolejna historia.
Nie wydaje mi się, żeby tutaj cokolwiek mogło być "przypadkowe".
Moim zdaniem po prostu nie jesteście w stanie poznać wszystkich istotnych dla kursu zdarzeń fundamentalnych.
Jeśli więc, nie możecie poznać jakiegoś zdarzenia fundamentalnego to jego skutek wydaje się być przypadkiem ale nim nie jest :D
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Rhistel » piątek, 8 stycznia 2016, 17:58

zbiges pisze: Czasem coś mnie zainteresuje (jak przypadek że Finex jest wyżej niż Chiny kontynentalne) ale tylko jako potwierdzenie lub zaprzeczenie wcześniej postawionej tezy.
Fragment tekstu na temat sytuacji w chinach:

"Dziś dodatkowo byliśmy świadkami największej w historii różnicy pomiędzy oficjalnym kursem juana (CNY), a tym który jest notowany w Hongkongu (CNH). Chiny od kilku lat pozwalają na równoległe notowania tej samej waluty. Ma to w przyszłości doprowadzić do pełnej wymienialności juana, gdy zostaną zniesione ograniczenia przepływu kapitału.

Jednak w ostatnich godzinach kurs USD/CNY utrzymywał się w granicach 6.60, a USD/CNH sięgnął 6.76. Może to oznaczać, że popyt na aktywa denominowane w juanie spada, a inwestorzy zabezpieczają się przed dalszą dewaluacją juana, korzystając z notowań w Hongkongu."

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/koment ... wne/t2161l
Finex= Hongkong więc...
To może być odpowiedź na twoje pytanie :)


Co do samej ceny BTC, był bym ostrożny teraz, bo może się okazać że tak jak szybko Chińczycy kupowali bitcoina tak szybko będą go sprzedawać. Dolar to w chinach twarda gotówka...... A że dodatkowo się umacnia to bezpieczniejsza. A jak ewentualnie przyjdzie panika to będziemy mieli kreski jak swego czasu na btce do 102$ . Więc zalecał bym ostrożność.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny - John Maynard Keynes

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » piątek, 8 stycznia 2016, 19:04

@Rhistel
Pisząc szczerze nie bardzo rozumiem co chcesz powiedzieć. Fajne byłoby żebyś to jaśniej napisał.
Z tego co napisałeś nie mogę wywnioskować nic złego dla ceny BTC.
USD w Chinach - 6.60
USD w Honkongu - 6.76
Wynika stąd, że rynkowa cena USD jest nieco wyższa od regulowanej w Chinach.
Na Finexie masz tylko parę BTC/USD (nie ma BTC/CNY)
Na giełdach w Chinach kontynentalnych masz obie pary.
Cena BTC na Finexie jest (była) trochę wyższa. Szczerze pisząc nie sprawdzałem tego tylko uwierzyłem komuś z forum na slowo.
Nie widzę tu nic niepokojącego.
Rhistel pisze:Co do samej ceny BTC, był bym ostrożny teraz, bo może się okazać że tak jak szybko Chińczycy kupowali bitcoina tak szybko będą go sprzedawać. Dolar to w chinach twarda gotówka...... A że dodatkowo się umacnia to bezpieczniejsza. A jak ewentualnie przyjdzie panika to będziemy mieli kreski jak swego czasu na btce do 102$ . Więc zalecał bym ostrożność.
Co do tego zdania to szpilka na BTCE była dawno i w całkiem innych warunkach niż dziś. Dziś stety, niestety (nie wiem jak to oceniać) rządzą Chińczycy. Płynność rynku jest o wiele większa. Pewnie wolałbym, żeby w takiej sytuacji gospodarka w Chinach była bardziej przewidywalna no ale na bezrybiu i rak... Dodatkowo nadal nie wiem dlaczego Chińczycy mają sprzedawać BTC.
Jeszcze na dodatek :D mnie osobiście aż tak bardzo nie zależy na wzroście ceny. Ważny dla mnie jest tylko kierunek :mrgreen: Dzięki temu mogę bardziej obiektywnie od wielu tudemunów ocenić sytuację.
No i z natury jestem ostrożny :)
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Rhistel » sobota, 9 stycznia 2016, 01:34

Tak jak w cytowanym fragmencie,

Inwestorzy w obawie przed kłopotami Chin i w obawie przed dalszą dewaluacją Juana używają Hongkongu do wyjścia/ zmniejszenia inwestycji. Stąd dolar i BTC jest w Hongkongu wyższy minimalnie niż na kontynencie Chin. (zwiększony popyt) Bo łatwiej to zrobić w HK niż bezpośrednio wytransferować z kontynentu.

Co do ewentualnej sprzedaży przez Chińczyków, chodzi o to że jak będzie panika, to oni uciekną do dolara. Bitcoin puki co to jeszcze nie jest waluta bezpieczna..... więc będą się go pozbywać w mojej opinii. Oczywiście jeśli wybuchnie kryzys i panika. A wtedy właśnie mogą sie zdarzyć takie sytuacje jak na BTCe ze 102 $ i nie ważne co się zmieniło, panika i stop losy zrobią swoje.

Pozdrawiam
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny - John Maynard Keynes

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » sobota, 9 stycznia 2016, 10:30

Teraz to rzeczywiście ma już ręce i nogi. Dzięki.
Owszem masz rację, że Chińczycy mogą uciekać do dolara w razie dużej aprecjacji yuana, tyle że to nie ma w zasadzie nic wspólnego z BTC.
Mnie właśnie przyszło do głowy trochę inne uzasadnienie wzrostu ceny BTC w Chinach.
Z tego co słyszałem to Chińczycy nie mają kłopotów (lub te kłopoty są relatywnie mniejsze) z zamianą yuanów na dolary. Prawdziwym kłopotem jest natomiast transfer kasy poza Chiny bez zezwolenia władz. To może być powodem wzrostu ceny BTC ponieważ BTC bardzo dobrze nadaje się do takiego transferu. Wystarczy zamienić yuany czy dolary na BTC na którejś chińskiej giełdzie i wysłać je na giełdę w innej cześci świata i gotowe. Gdybym miał rację to cena BTC może rosnąć w miarę pogłębiania się kryzysu w Chinach. Co myslisz?
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości