Bitcoin a pęknięcie bańki na akcjach i wzrost złota?

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin a pęknięcie bańki na akcjach i wzrost złota?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 19 lipca 2015, 02:23

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zloto-n ... 70684.html

Jeśli dobrze czytam wykres to NASDAQ właśnie przebił szczyt "bańki internetowej" z początku 2000r. Sytuacja jest obecnie trochę inna, kurs narasta wolniej i może rosnąć jeszcze tydzień, albo rok, albo i 2 lata. Tego nie wie nikt. Ale chyba wszyscy są zgodni, że jest to bańka i że kiedyś pęknie. I raczej będzie to szybciej niż później.
Złoto pójdzie w górę.

Co wtedy z Bitcoinem?
Teoretycznie powinien iść za złotem. Ale z tego co pamiętam, to często zdarzało się niestety, że naśladował giełdę, szczególnie w okresach jej spadków. No i jak przychodzi kryzys, to ludzie uciekają od ryzykownych inwestycji, na rzecz tradycyjnie bezpiecznych. Ale w końcu z trzeciej strony: Cypr w 2013 i Grecja w 2015 korelowały z wzrostami ceny BTC (choć korelacja to nie przyczynowość).
Jak sądzicie?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin a pęknięcie bańki na akcjach i wzrost złota?

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 19 lipca 2015, 06:46

Chyba rok temu pisałem o tym z konkorem. Wtedy byłem zdania ze w sytuacji krachu na giełdach czy kryzysu byc pójdzie na krótko w gore i spadnie. Dziś mam juz wątpliwości, własnie przez Grecję i Chiny. Zastanawiam sie, czy nie zadziała samospelniajaca sie przepowiednia - środowisko bitcoina uważając go za złoto internetu nie zacznie go kupować napompujac tym samym banke, zaczna o tym mowić media a po nich napłynie na rynek nowy kapitał i jednak utrzymamy wzrosty moze podobne do obecnych wzrostów Nasquad.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin a pęknięcie bańki na akcjach i wzrost złota?

Postautor: prezes » niedziela, 19 lipca 2015, 09:43

ekonokomik pisze: Ale z tego co pamiętam, to często zdarzało się niestety, że naśladował giełdę, szczególnie w okresach jej spadków.
Z tego co ja pamiętam to jak była bessa na akcjach to bitcoina jeszcze nie było ;) Osobiście nie widzę powodów, żeby bitcoin miał iść za giełdą bo to zupełnie inny rodzaj aktywa w który bawią się też zupełnie inni ludzie. Co do bitcoina to dopatrywałbym się bardziej korelacji do złota niż do giełd ale też nie do końca, bo na BTC dzieje się wszystko dużo szybciej.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin a pęknięcie bańki na akcjach i wzrost złota?

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 21 lipca 2015, 15:21

Prezes i eko
Ciężko właśnie powiedzieć jak btc zachowa się w czasie bessy. Ty zakładasz, że będą wzrosty (ja też), ale to nadal wielka niewiadoma...

edit:

Tu trader21 wspomina w połowie, że przy pęknięciu baniek na giełdach kapitał może uciekać na instrumenty, które mogę rosnąć. Czy w tej grupie znajdzie się btc i ltc?

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości