Wieści z frontu walki z gotówką

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 4 grudnia 2018, 08:28

maxi82 pisze: Ja się czasem zastanawiam co z tymi mającymi świadomość siedzenia w garze i rosnącej temp. Stworzą rezerwat, czy reedukacja na wzór 1984
Chiny pokazują jaka jest przyszłość - społeczne punkty rankingowe.
A koszmar bezgotówkowego świata spowoduje, że kilkoma kliknięcia będzie można myślozbrodniarza odciąć od systemu i nawet bułki sobie nie kupi. A lemingi się cieszą, w Szwecji nawet dobrowolnie się czipują na coraz większą skalę.
Wniosek jest jeden "Nowy wspaniały świat" wygrywa "1984", ludzie sami, z pieśnią na ustach wkładają sobie kajdany bo "wygodnie".
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 17:32

do czego to doszło

"Płatności mobilne w Chinach osiągnęły tak wysoki poziom popularności, że niektórzy handlowcy przestają przyjmować gotówkę. Bank centralny poczuł się zmuszony, by przypomnieć, że taka praktyka jest nielegalna i podważa zaufanie do pieniądza."

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chinsk ... 31283.html
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 23:26

U nas gotówki nie można się pozbyć z innego powodu:
Dzisiaj około południa problemy z dostępem do usług zaczęli zgłaszać klienci co najmniej pięciu dużych banków naraz. Pekao S.A., Millennium, ING, Alior i BGŻ prawie jednocześnie ogłosiły problemy ze swoją infrastrukturą.


Postanowiliśmy ustalić przyczyny awarii i choć każdy opowiadał inne historie, to układały się one w jeden spójny obraz. Rozmawialiśmy zarówno z przedstawicielami banków, jak i ZBP. Zebraliśmy przy tym taki katalog wydarzeń, które doprowadziły do awarii:
  1. Bo idą święta, a wraz z nimi zakupy internetowe – wolumen transakcji bankowych znacznie w tych dniach rośnie. Na dokładkę Poczta Polska od rana nawoływała, że poniedziałek to ostatni dzień na zrobienie zakupów, by otrzymać je przed świętami.
  2. Bo poniedziałek, kiedy rośnie wolumen transakcji bankowych, w tym także tych, które nie były rozliczane w trakcie weekendu.
  3. Bo 10, kiedy wszyscy płacą ZUS.
  4. Bo 10, kiedy wiele zakładów pracy wypłaca pensje i ludzie sprawdzają, czy już dotarła. Tym bardziej, że patrz pkt. 1.
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/dl ... -w-polsce/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Bit-els » wtorek, 25 grudnia 2018, 11:26

O, lewicowy rząd w Grecji chce zdelegalizować wyższe płatności gotówkowe niż 200 euro

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 10 stycznia 2019, 16:16

Czyżby szykowały nam się "wakacje bankowe" we Francji?
Czas najwyższy już wycofać gotówkę by jakiś nieposłuszny obywatel nie mógł dokonać myslozbrodni i narazić słuszny system na kłopoty:

Ogólnokrajowa, skoordynowana akcja wycofywania pieniędzy z banków ma uderzyć w rząd i finanse państwa, co ma zmusić władze do ustępstw.

https://www.rt.com/news/448426-yellow-v ... k-protest/
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: maky » piątek, 11 stycznia 2019, 19:14

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 16:16Czyżby szykowały nam się "wakacje bankowe" we Francji?
Czas najwyższy już wycofać gotówkę by jakiś nieposłuszny obywatel nie mógł dokonać myslozbrodni i narazić słuszny system na kłopoty:

Ogólnokrajowa, skoordynowana akcja wycofywania pieniędzy z banków ma uderzyć w rząd i finanse państwa, co ma zmusić władze do ustępstw.

https://www.rt.com/news/448426-yellow-v ... k-protest/
Chyba jestem wywrotowcem bo poniższą stronę założyłem już ponad 8 lat temu. ;)
https://www.facebook.com/Bank-run-215870455155193/
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 27 stycznia 2019, 13:46

Ciekawostka zwiazana z tematem - dzisiaj zaprzestano druku banknotow 500EUR
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Bit-els » niedziela, 17 lutego 2019, 08:01

No to jest pomysł! Jak skutecznie manipulować gospodarką i okradać społeczeństwo. Zostawimy wam gotówkę, ok. Ale jej wartość zadekretujemy i wyegzekwujemy prawnie w zależności od naszej polityki, naszego widzimisię.
Jak? B.prosto. Przy ujemnej stopie %, np -3% ceny w sklepach pójdą w górę o 3 % właśnie. Dla gotówki.
Płacąc kartą- cena normalna. Ale.... pieniądz elektroniczny (lokata w banku) będzie właśnie na te minus 3%
Oficjalna propozycja IMF
https://blogs.imf.org/2019/02/05/cashin ... ates-work/

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: koparki » niedziela, 17 lutego 2019, 13:34

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 27 stycznia 2019, 13:46dzisiaj zaprzestano druku banknotow 500EUR

Ciekawe połączenie rosnącej inflacji z redukcja nominałów banknotów, . Obecnie 1000frankówCH jest najwyższą wartością w jednym papierku, natomiast Funt brytyjski przoduje ze swoimi niskimi nominałami.
Chodzi o to przede wszystkim aby ludzie nie transferowali gotówki poza systemem w ten sposób , że przykładowo delikwent wsiada do samolotu z 100tys euro w portfelu i robi całą rodziną trasę kilka razy ;)
---

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: redlumek » niedziela, 17 lutego 2019, 13:38

Limit (bez zgłoszenia) w Europie to 10tys euro na osobę. W usa 10tys$ na grupę.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Bit-els » niedziela, 17 lutego 2019, 13:52

@koparki @redlumek a seed w głowie na 100 mln $ :-)
Wiem, że wiecie, czekamy aż świat to pojmie

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: koparki » niedziela, 17 lutego 2019, 14:02

@redlumek no ale to jest tylko ok 10 banknotów jesli chodzi o franka szwajcarskiego, kto Ci zajrzy do portfela czy masz 10 czy np. 50 banknotów ,obecnie to jest mozliwe tylko z frankiem i z pięćsetkami euro, w ciagu dekady nie będzie to już możliwe bo przecież decydenci się dogadają co do wysokich nominałów no i inflacja zje połowę jak nie więcej , muszą się dogadać jesli walka z gotówką ma mieć jakiś sens.
@Bit-els jak dla mnie to jest oczywistość , mainstream pojmie to z czasem bo nie ma alternatywy. Sił które walczą z gotówką bym nie bagatelizował , te siły mogą mocno spowalniać rozwój krypto.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 14:23

koparki pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:02@Bit-els jak dla mnie to jest oczywistość , mainstream pojmie to z czasem bo nie ma alternatywy. Sił które walczą z gotówką bym nie bagatelizował , te siły mogą mocno spowalniać rozwój krypto.
Te siły cały czas działają, o czym można się przekonać na forum r/btc.

Od 9 miesięcy nachalny spam "bcash bcash", najazdy trollów i sztuczne upvote'y i inne ataki to codzienność.

Tak jak już pisałem wielokrotnie - ta kryptowaluta, która jest najbardziej atakowana bez etycznego powodu jest solą w oku rządów i właśnie tą kryptowalutę należy wspierać. Wszystkie kryptowaluty, które nie są atakowane albo nie są problemem dla rządzących albo czekają w kolejce na ubicie (czyli są niższym priorytetem).

Bez najmniejszych wątpliwości, bez dwóch zdań, najbardziej atakowaną w internecie bez żadnego wyraźnego powodu kryptowalutą jest Bitcoin BCH.

Mało tego, atakowane są nie tylko fora, ale atakowani są też wszyscy ludzie którzy śmią w jakikolwiek sposób wyrazić słowa poparcia dla tej waluty. Dochodziło nawet do gróźb karalnych o użycie przemocy oraz zdaje się był jakiś SWATting na Twitterze.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lutego 2019, 14:26 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: redlumek » niedziela, 17 lutego 2019, 14:25

W UE nikt nie zaglądał mi do portfela - ale przy przekraczaniu granicy USA to normalka

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Bit-els » niedziela, 17 lutego 2019, 14:27

@ShadowOfHarbringer myślę, że jest powód. bch aspirował do przejęcia pałeczki za bitcoin core. I to spotkało się z atakiem. Dlaczego. Bo btc ma swoje miejsce w planie banksterki (banksterka- Bildenberg- Axa- Blockstream). To btc ma byc nr jeden. Mały blok, on-chain tylko mega przelewy z ogromnym fee, a cała reszta przez kontrolowane huby.
Czyli każdy inny projekt, bch też, znajdzie swoją niszę, ale nie może mieć planów zajęcia pozycji nr 1

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 14:28

redlumek pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:25W UE nikt nie zaglądał mi do portfela - ale przy przekraczaniu granicy USA to normalka

Jakbyś miał za dużo, to zarekwirowaliby Ci i gówno bys mógł z tym zrobić.

Takie jest amerykańskie prawo. Człowiek nie jest winny, ale pieniądze są winne (serio serio!).

Czytałem już gdzieś, że na granicy US pytają niektórych o kryptowaluty. Chyba jednak tylko hakerów/kryptografów/informatyków.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 17 lutego 2019, 14:29

Dzisiaj chciałem wypłacić 3kPLN z bankomatu euronetu.
Ku mojemu zdziwieniu, maksymalnie można wziąć 1 tysiąc.
Jeszcze kilka miesięcy temu nie było takiego limitu i nawet piątaka brałem.
Jak sobie o tym pomyślę to krypto jest prawdziwym błogosławieństwem - mogę wysłać dowolną kwotę, tanio, w czasie niemal rzeczywistym, w dowolne miejsce i bez pośredników, wiedzy kogokolwiek.
Nie m możliwości żeby idea krypto zdechła przy tych bandyckich ograniczeniach nakładanych na fiaty.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 14:29

Bit-els pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:27laczego. Bo btc ma swoje miejsce w planie banksterki (banksterka- Bildenberg- Axa- Blockstream). To btc ma byc nr jeden. Mały blok, on-chain tylko mega przelewy z ogromnym fee, a cała reszta przez kontrolowane huby.

Oczywiście, że tak.

Dlatego właśnie nie można ufać twórcom Bitcoin-BTC. Ataki mediów i trollów na BTC ustały po przejęciu projektu przez Blockstream.

BTC nie jest już dla bankierów zagrożeniem, bo jest we właściwych rękach i mają nad nim kontrolę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: WitoldC » niedziela, 17 lutego 2019, 14:32

Tak rządy się boją czegoś czego ludzie nie używają (wystarczy spojrzeć w block explorer). A ziemia jest płaska :lol:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 17 lutego 2019, 14:33

Bit-els pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 13:52a seed w głowie na 100 mln $

Strasznie mnie to podnieca - w razie W można uciekać w gaciach, z majątkiem w głowie
koparki pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:02 pięćsetkami euro

Bardzo popularne były ponoć w Ameryce Południowej w rozliczeniach za dragi - duża kwota w małej objętości.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lutego 2019, 14:34 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości