Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Coinn » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 21:05

Bańka bańką, ale zmiana trendu mid jest całkiem realna.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 21:40

nexushash pisze:Nową bańkę już powoli możemy nazywać bańką amerykańska, szczególnie jak btc wejdzie na wall streat i zlecą wszelakiej maści Warren Buffetty, każdy z nas stanie się EA.
Aż mi moje bezglutenowe płatki kukurydziane wypadły z ust. :lol:

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » wtorek, 27 stycznia 2015, 01:12

I co? W górę czy w dół? Ja zagram chyba na trend wzrostowy ale niestety się tego boję.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » wtorek, 27 stycznia 2015, 02:18

Ale miałem sen stałem na samym czubku mega zjeżdżalni z kilkoma osobami siedliśmy i się obudziłem. Patrze na kurs a tu kolejna zwała. Nie zdążyłem shorta postawić bo bitmarket wyłączył przyciski.
Za szybko zeszliśmy spodziewałbym się ze 3 dni takiego bujania. Target 220$ poniżej zacznę stać z boku.
Dotknęliśmy 10cio dniowej linii trendu więc mały opór.
edit. bitmarket dostał bana od banku nie można wpłacać fiatów. Zakaz otwierania pozycji. Ech pejsaci zaczynają walkę boją suszy ze strony frankowiczów i utraty depo i tak będą bankrutami kiedy naród wyjdzie na ulice.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 stycznia 2015, 03:00 przez nexushash, łącznie zmieniany 4 razy.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » wtorek, 27 stycznia 2015, 02:19

W krótkim terminie raczej powinno być odbicie do okolic 275 USD (78.6% poziomu fib), co dałoby nam podwójny szczyt i kolejną dobrą okazję na shortowanie ;) Granie długimi pozycjami nawet na te odbicia jest oczywiście zbyt ryzykowne...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » wtorek, 27 stycznia 2015, 02:31

a diff spadał i spadał... :)
takich anomalli nigdy jeszcze nie było. kto by pomyślał, że kopanie moze być opłacalne !

kurs sobie wydrukowali panowie co mają 75 baniek w tapczanie. to chyba bedzie teraz taki standard i chwyt marketingowy jak jakis nowy biznes sie pojawi. bedą robić większe zakupy, bronić kursu, rysować fib i inne ważne linie, paru tudemunów się uaktywni, a potem dump! I teraz rynek ma to podłapać niczym pies goniący za suką co ma cieczkę.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:20

@l3sny - nie wiem czemu widzisz tu jakies drukowanie i zaplanowaną akcję. Dla mnie to co widzieliśmy wczoraj było zupełnie naturalne i podobne do poprzednich przypadków "newsów tudemun".

Dzisiaj możemy (ale nie musimy) mieć niewielkie odbicie ($27x), a potem przez kilka dni wolniejsze spadki do $22x.
To by było książkowo. Wolne wyjście w górę ponad $300 byłoby dla mnie silnym sygnałem odwrócenia trendu mid.
Także ja w 100% na fiatach.

Warto obserwować tę nową amerykańską giełdę. Jakie będzie miała obroty, czy kurs będzie niższy czy wyższy niż na innych giełdach. To pozwoli przewidzieć wpływ na mid.

No i pozostaje otwarta kwestia LTC. Ale tu kompletnie nie mam pomysłu jak to ugryźć.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vampire » wtorek, 27 stycznia 2015, 11:15

O cos sie ruszylo:D. Tak jak eko mowi do 220?:)
My other car would be a Jet Fighter:)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 27 stycznia 2015, 11:41

Vampire pisze:O cos sie ruszylo:D. Tak jak eko mowi do 220?:)
Ale ja na ten spadek o $30 przewiduję ze 2 dni, z możliwymi odbiciami po drodze.
Mam zresztą prywatnie nadzieję, że do niego nie dojdzie, a kurs zawróci na północ. Bo jeśli tak się nie stanie, to by znaczyło, że wciąż jesteśmy w trendzie spadkowym :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » wtorek, 27 stycznia 2015, 11:45

A btc-e w dalszym ciągu równo 10$ niżej, przy 300 było tak samo :P

Mamy jakieś fibo które zrobi większy opór, czy te dołki takie słabe i zaraz lecim dalej? ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:58

ekonokomik pisze: Warto obserwować tę nową amerykańską giełdę. Jakie będzie miała obroty, czy kurs będzie niższy czy wyższy niż na innych giełdach. To pozwoli przewidzieć wpływ na mid.
z tego co widze coinbase nie pokazuje volumenu
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » wtorek, 27 stycznia 2015, 14:21

https://bitcoinwisdom.com/markets/coinbase/btcusd

Bardzo dziwnie ten ich market pokazuje, mało przejrzyście :P

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » wtorek, 27 stycznia 2015, 14:44

Nie sądzę, żeby było się czym chwalić ;) Za wcześnie na to , żeby tam siedziała już kupa użytkowników. Gdyby pokazali obrót oraz orderbook, to pikowanie mielibyśmy od razu do podstawy wzrostów (które przecież są praktycznie prawie w 100% spowodowane podnieceniem tą giełdą). Ale ten szum i "tudemun", które odstawili niewiele ustępuje poziomowi Stampa. Taki światek niestety...


@majkel_94 jeśli tak zejdziemy, to raczej powinniśmy zaliczyć później minimum 250-260$ - więc raczej opłaca się łapać. I wtedy zobaczymy, czy linia trendu znów okaże się za silna. Jeśli tak, to przetestujemy po prostu denko. Innego wyjścia nie będzie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 stycznia 2015, 15:06 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » wtorek, 27 stycznia 2015, 14:58

Korekta do 270 i lecim na 220 jak wg prognoz? :P

Tylko co potem, skoro ładne wybicie nam wróciło w trend spadkowy :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » wtorek, 27 stycznia 2015, 16:13

nurek w tym momencie do okolic $200 jest aż zbyt oczywisty IMHO
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » wtorek, 27 stycznia 2015, 16:24

ekonokomik pisze:@l3sny - nie wiem czemu widzisz tu jakies drukowanie i zaplanowaną akcję. Dla mnie to co widzieliśmy wczoraj było zupełnie naturalne i podobne do poprzednich przypadków "newsów tudemun".

Dzisiaj możemy (ale nie musimy) mieć niewielkie odbicie ($27x), a potem przez kilka dni wolniejsze spadki do $22x.
To by było książkowo. Wolne wyjście w górę ponad $300 byłoby dla mnie silnym sygnałem odwrócenia trendu mid.
Także ja w 100% na fiatach.

Warto obserwować tę nową amerykańską giełdę. Jakie będzie miała obroty, czy kurs będzie niższy czy wyższy niż na innych giełdach. To pozwoli przewidzieć wpływ na mid.

No i pozostaje otwarta kwestia LTC. Ale tu kompletnie nie mam pomysłu jak to ugryźć.
Czemu? Choćby po to, żeby pokazać inwestorom, że kurs pozytywnie zweryfikował newsa. niewidzialna ręka rynku broniła kursu na stampie z uporem godnym lepszej sprawy. Oczywiście gdybym ja był na miejscu tych inwestorów to bym zrobił po prostu pumpa a na koniec postawił ścianę. No nic, póki co czekamy na ostatni zjazd ceny.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: AdamM » wtorek, 27 stycznia 2015, 16:36

l3sny pisze:Czemu? Choćby po to, żeby pokazać inwestorom, że kurs pozytywnie zweryfikował newsa.
Co to znaczy pozytywnie zweryfikować newsa? Jak dla mnie ten kurs pokazał najpierw nadzieję a później rozczarowanie newsem...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:00

no bo był wydrukowany ;) być może w gre wchodziły jeszcze jakieś inne sprawy za kulisami. Takie są moje przypuszczenia bo tak to wyglądało.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:08

l3sny pisze:no bo był wydrukowany ;) być może w gre wchodziły jeszcze jakieś inne sprawy za kulisami. Takie są moje przypuszczenia bo tak to wyglądało.
Wydrukowany by był gdyby go ktoś narysował, a tutaj po prostu podniecili gawiedź.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:25

@AdamM Każda reakcja zarówno ta pozytywna jak i negatywna zazwyczaj jest przesadzona pojawia się efekt lawiny na koniec rynek wraca do równowagi. Dla nas będzie to 50% całej tej wieży czyli 255$ (początek 210$ info o inwestycji w coinbase koniec 300$ uruchomienie), to jest realna cena tej informacji.
I tu ciekawostka info pojawiło się 20 stego w punkcie kiedy wyszliśmy z klina i nie wiadomo było czy pogłębiamy dno do 135$ czy lecimy wyżej. Więc szybki long u podstawy newsa i short na szczycie przy rocznej linii trendu do poziomu 38,2% całej buły.
Czy zleci teraz? Wydaje mi się że nie za 3 dni spotka się linia trendu rocznego z tą 13sto dniową. Więc do tego czasu powinien nam się formować klin na 4h potem zejście dołem na 220$.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 stycznia 2015, 17:42 przez nexushash, łącznie zmieniany 4 razy.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości