Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: garmont » piątek, 4 grudnia 2015, 20:16

Myślę że teraz by się przydała sonda na temat
Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04 XIi - 07 XII
Wzrośnie
Spadnie
Pozostanie w konsolidacji
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » piątek, 4 grudnia 2015, 23:08

Bardzo dziękuję @Garmont.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » piątek, 4 grudnia 2015, 23:16

Wyniki poprzedniej ankiety poniżej i zaczynamy nową.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » sobota, 5 grudnia 2015, 03:38

Trójkąt o którym pisał garmont przebiliśmy już teraz od góry.
Obszerna analiza tego co się wydarzyło:
https://forum.litecoin.pl/viewtopic.php?p=1519#p1519
https://forum.litecoin.pl/viewtopic.php?p=1516#p1516
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » sobota, 5 grudnia 2015, 12:06

@prezes
Co oznacza zwrot: "przebiliśmy trójkąt od góry", myślałem, że to literówka ale na tyn drugim forum masz to samo, więc być może to jakiś tajny kod.
Na prawdę nie czytacie, tekstu który napiszecie? Hmm, dziwny zwyczaj.
prezes pisze:Bo ja zakładam TP (take profit) do ST (stop loss) minimum 3 do 1, czyli mogę pomylić się 3 razy a raz trafić i jestem na zero...
Nie jesteś "na zero". Musisz zapłacić jeszcze giełdzie. Wszyscy piszący tutaj o "grze o sumie zero" są w błędzie i nie rozumiem dlaczego to piszą. Ta gra nie jest grą o sumie zero właśnie ze względu na prowizję giełdy. Rozumiejąc słowo "gra" w sensie matematycznym trzeba wcześniej zrobić założenie, że mamy do czynienia ze statystyką, a to oznacza, że prowizja ma ogromne znaczenie dla wyniku, bo musimy wykonać wystarczającą liczbę prób, żeby wynik mógł się choćby zbliżyć do tego obliczonego na podstawie rachunku prawdopodobieństwa. Wcześniej, zanim zdołamy wykonać tę wystarczającą liczbę prób, może wiele się zdarzyć (i w większości przypadków zdarza się)
Piszę oczywiście o wyzerowaniu konta.
Dodam jeszcze, ze prowizje na tym rynku są nadal o rząd wielkości większe niż na forexie. Oznacza to, że forex jest pod tym względem 10 razy bardziej bezpieczny od rynku BTC
prezes pisze:...więc skoro zawsze mam 50 % szans na trafienie to mam dużą szansę żeby zarobić...
Pewnie, że "masz szansę" :mrgreen:, grając w totolotka też masz. A słowo "dużą" to już tylko projekcja hazardzisty.
prezes pisze: ...Dlatego trzeba patrzeć przez palce na wszystkie przepowiednie odnośnie kursu, bo zarobić można tylko przez rozsądne zarządzanie kapitałem a nie ślepe strzały. To nie jest konkurs na wróżbitę roku. Jeżeli chcemy zarobić, bo wydaje nam się że jesteśmy w stanie przewidzieć kurs, to jest to czysty hazard, równie dobrze możemy grać w ruletkę albo w totka...
To już kompletny odjazd.
Stosowanie SL i TP to element MM. Dla hazardzistów grających w totolotka też istnieją "super strategie" zawierające skomplikowany Money Management (im bardziej skomplikowany tym droższe) Uważasz, że one cokolwiek zmieniają w losie hazardzisty?
Stosowanie MM nie odróżnia tradera od hazardzisty. To co opisałeś to prosta recepta do wyzerowania konta.
Dzielę takie recepty na szybsze i wolniejsze. Twoja jest bardzo szybka.

Nie piszę tutaj, że stosowanie TP i SL jest czymś złym. Ja też je często stosuję, ale to element podstaw. Dobrze, że to napisałeś bo chyba większość czytających ten wątek ludzi jest w przedszkolu. Cała reszta jednak jest ... nie napiszę czym, żeby Cię nie obrazić.

Po to by określić wielkość TP i SL musisz zastosować analizę (chyba nie masz z góry ustalonych tych wielkości takich samych dla każdej pozycji? :mrgreen: ) czyli pobawić się we "wróżbitę", nieprawdaż?

To właśnie "wróżenie" (miedzy innymi) odróżnia tradera od hazardzisty a nie MM.
MM jest koniecznym etapem w rozwoju tradera, ale od niego droga jest jeszcze bardzo długa. Ja również muszę pokonać jej dużą część. Wiem już jednak, że wydźwięk całości Twojego wpisu prowadzi prosto na manowce.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » sobota, 5 grudnia 2015, 13:14

@zbiges
Dzięki za konstruktywną krytykę ale do rzeczy:
1. "przebiliśmy trójkąt od góry" - stosuję to określenie od dawna, jest to skrót myślowy od przebicia górnego ramienia trójkąta, faktycznie może być mylące dla laika i polonisty ale dla praktyka nie bo wybicia z trójkątów są zawsze od środka ale jak masz ciekawą inna propozycję to jestem otwarty.

2. "Bo ja zakładam TP (take profit) do ST (stop loss) minimum 3 do 1, czyli mogę pomylić się 3 razy a raz trafić i jestem na zero..." - kolejny mój skrót myślowy, każdy praktyk wie, że opłaty są istotne szczególnie w daytradingu i tu masz rację, że na forexie są dużo niższe ale to też jeszcze zależy od brokera i obrotu.

3. "...więc skoro zawsze mam 50 % szans na trafienie to mam dużą szansę żeby zarobić..." - kolejny skrót myślowy i zdanie wyrwane z kontekstu bo dodałem na końcu jeszcze: " To wszystko oczywiście teoria, bo w praktyce tak prosto nie jest."

4. "bo zarobić można tylko przez rozsądne zarządzanie kapitałem a nie ślepe strzały" - podtrzymuje to co napisałem ale tu znowu użyłem skrótu myślowego, samo rozsądne zarządzanie kapitałem nie wystarczy, potrzebna jeszcze oczywiście jeszcze cała masa innych umiejętności.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cryptotrader » sobota, 5 grudnia 2015, 13:32

MM ma tą zaletę, że daje czas na ustalenie czy stosowana strategia tradingowa ma dodatnią, czy ujemną wartość oczekiwaną. Jeżeli ta ostatnia generuje ujemną stopę zwrotu to i MM w niczym nie pomoże, a czas wykrwawienia kapitału będzie jedynie znacznie szybszy. Przy nadal bardzo wysokich kosztach transakcyjnych na giełdach BTC ważne jest także unikanie overtradingu, gdyż w tej sytuacji nawet działając w oparciu o system tradingowy o dodatniej stopie zwrotu, którego wypracowanie już samo w sobie jest dużym osiągnięciem, wygenerowane zyski wciąż mogą być niewystarczające na pokrycie kosztów zawarcia transakcji. Można pocieszać się tym, że np. na takim Bitfinexie koszt takera jest 0,1% ale już na GPW jest to średnio 0,35% więc bardzo duży ... w dwie strony to już 0,7% czyli prawie jak pół roku na przeciętnej lokacie bankowej. Także przy tych kosztach spekulacji ostatecznie z GPW wróciłem do BTC ;).

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum - 2013-2015]

Postautor: Bitmar » sobota, 5 grudnia 2015, 15:27

Dla poprawy wydajności zamykam wątek. Kontynuacja wątku jest tu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=8&t=18293

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości