Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » środa, 14 stycznia 2015, 15:31

Dopóki trzyma 1140 na Huobi to do góry.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » środa, 14 stycznia 2015, 15:44

Wygląda na to, że wybicie było fałszywe i zaraz zawrócimy w dół - asków na huobi przybywa :P Kolejny przystanek po przebiciu denka to 130 ;)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 14 stycznia 2015, 15:45

Jeszcze 200$ wczoraj i odbicie - dałyby jakieś szanse, ale teraz po tym glebnięciu to chyba jest przechlapane i to bardzo. Tu potrzeba grubego Marka i wirtualnych fiatów :) Nowi spekulanci (całkiem nowi, tak jak rok temu w grudniu) nie przyjdą na opadający kurs, to nie tak działa. Kto się miał zapakować long, ten już to zrobił - a spekulanci którzy dzisiaj zaliczyli 150$ zrobili to w bardzo dobrym momencie: wyjście z rocznego klina dołem (tuż przed jego końcem) na dużym wolumenie. Za sobą mamy duże "akceptacje", a wszystkie planowane prawdopodobnie są już w zawieszeniu - bo szykuje się czarny PR w mediach chyba...

To całe gadanie - że leszczyna zostanie wytrzepana i "grubasy" polecą w górę było dobre za czasów GOXa, kiedy BTC był w cieniu jeszcze i miał pompkę z wirtualnych fiatów. W tym momencie takie zagranie nie ma za bardzo sensu, jeśli planem byłoby teraz pompowanie bani. PR dla Bitcoina jest równie ważny co kupienie taniej. A tu na pewno dobrego PR nie będzie.

ps. odbicie doszło do miejsca, w którym mi poszły stop-lossy w nocy. W międzyczasie pograłem na odbiciu, więc ogólnie plusik - ale i tak bardzo mi się obecna sytuacja nie podoba... Źle to widzę - czyli w sumie nic nowego jeśli chodzi o mnie :D

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » środa, 14 stycznia 2015, 15:53

dokładnie @konkor mam takie same odczucia, mimo iż skup pojawia się falami i jest dość widoczny to albo jest robiony tak żeby nie windować kursu, albo to wiele średnich zakupów. Dziś 3d, o którym już pisałem jest niepokojące, wczorajsza świeca była akurat ostatnią w 3 dniowym cyklu i nie odkupiono jej więc została na wykresie pełna wyraźnie poniżej podłogi, dziś kolejna świeca pogłębienie i to spore, zobaczymy ile ciała ze świecy zostanie za dwa dni do zamknięcia. Tak czy siak jeśli to ma być rozegranie na tani odkup to działa, jeśli po prostu rynek slabie i nie jesteśmy w stanie utrzymać się w dużym trójkącie choćby do jego domknięcia tylko wyjdziemy dołem na ~2 mc przed będzie hardcore.

nie wiem też o jakich problemach piszecie, jeśli chodzi o transfery robiłem dziś kilka i wszystko działa jak powinno.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MegaMol » środa, 14 stycznia 2015, 16:13

Czyli co? Koniec BTC. Było miło Was poznać ;p

PS. Servantes miał racje

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » środa, 14 stycznia 2015, 16:19

sxzp pisze: nie wiem też o jakich problemach piszecie, jeśli chodzi o transfery robiłem dziś kilka i wszystko działa jak powinno.
działać, działa, ale bardzo wolno. Tranfer mi szedł około 3h...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lamassu » środa, 14 stycznia 2015, 16:32

Patrząc na kurs od początku to jednak miejsca do spadków jest aż nadto:

Obrazek

A po przebiciu ostatnich wsparć to naprawdę już nic mnie nie zdziwi.

Może ktoś komu btc mogło zagrozić w przyszłości, skupował ogromne ilości przed bańką i w czasie, skupił na aukcjach, od Marka itp i spuszcza to wszystko żeby zabić btc kompletnie? Przypominam że w szczycie cała kapitalizacja btc była śmieszna choćby w porównania ze średniej wielkości spałkami z NASDAQ

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Mucha » środa, 14 stycznia 2015, 16:35

Lamassu pisze:Patrząc na kurs od początku to jednak miejsca do spadków jest aż nadto:

obrazek

A po przebiciu ostatnich wsparć to naprawdę już nic mnie nie zdziwi.

Może ktoś komu btc mogło zagrozić w przyszłości, skupował ogromne ilości przed bańką i w czasie, skupił na aukcjach, od Marka itp i spuszcza to wszystko żeby zabić btc kompletnie? Przypominam że w szczycie cała kapitalizacja btc była śmieszna choćby w porównania ze średniej wielkości spałkami z NASDAQ
Ktoś wyżej prosił byś przestał wklejać obrazki , też bym o to prosił.

Co na NASDAQ do btc ?
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 14 stycznia 2015, 16:37

wykresy są ok, chodziło o niby śmieszne fotki, których aż za dużo było

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lamassu » środa, 14 stycznia 2015, 16:38

Mucha pisze:
Lamassu pisze:Patrząc na kurs od początku to jednak miejsca do spadków jest aż nadto:

obrazek

A po przebiciu ostatnich wsparć to naprawdę już nic mnie nie zdziwi.

Może ktoś komu btc mogło zagrozić w przyszłości, skupował ogromne ilości przed bańką i w czasie, skupił na aukcjach, od Marka itp i spuszcza to wszystko żeby zabić btc kompletnie? Przypominam że w szczycie cała kapitalizacja btc była śmieszna choćby w porównania ze średniej wielkości spałkami z NASDAQ
Ktoś wyżej prosił byś przestał wklejać obrazki , też bym o to prosił.

Co na NASDAQ do btc ?
To że dla dużych inwestorów w postaci np banków czy funduszy kupienie całego btc dostępnego na rynku nie było by problemem bo w świecie dzisiejszych finansów 10 miliardów dolarów (tyle kapitalizacji btc miało w szczycie bańki) to są groszowe sprawy. NASDAQ podałem dla kontrastu.
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 16:41 przez Lamassu, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » środa, 14 stycznia 2015, 16:39

Prawda jest taka że wszystko to dało efekt, za dużo było wiary w nowe ath, w ciągłość baniek, za dużo było kompletnych amatorów tudemoon i optymizmu w projekcie, dużo osób zarobiło spore pieniądze nie mając pojęcia o tradowaniu więc gdy przyszli doświadczeni inwestorzy z kasą zobaczyli że mogą bardzo łatwo wytrzepać noobków, gdy konkor,ja,eko czy inni traderzy przestrzegali że może być kiepsko że bardziej prawdopodobne jest $100 niż nowe ath to przeważnie było "co wy tam wiecie bańka była raz,drugi,trzeci to będzie i czwarty"

Obecna sytuacja jest tragiczna, nawet ja nie spodziewałem się takiego spadku, byłem pewny że na $230 będzie odbicie, konkor dobrze zauważył że kto w long miał się zapakować to się zapakował może być tak że po prostu zrobimy jeden ogromną figurę głowy z ramionami i spadki zakończą się na $120, choć nie wierzę żeby teraz nie było odbicia przynajmniej do $240 no bo bez ja
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » środa, 14 stycznia 2015, 16:43

jeszcze w gazetach i na portalach nie piszą o spadkach.... taki spisek banksterki żeby nowych nie naganiać? :)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » środa, 14 stycznia 2015, 16:51

matern17 pisze: @Lorraine, widzę, ze nudzisz się w tym hongkongu :) Może strzelisz jakieś kreski i powiesz gdzie to stanie po odbiciu? (jeżeli się znasz, bo czuja masz) @majkel_94, a ajk będzie boczniak i stanie w miejscu!!??
Nie nudzę się :P
Od strzelania kresek jest tu eko.

Moje osobiste preferencje wejścia, 120-150 ale tylko jeżeli ten przedział wejdzie w korektę i chwilową konsolidację boczną, jeżeli zejdzie poniżej 100 to wyczuwam koniec projektu bitcoin na jakiś czas załamanie rynku i wycofanie wiekszosci inwestorów, grubasów na zachodzie, mining enviroment and technology collapse as well.

O Chinach już się wypowiadałam :)
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 16:53 przez Lorraine, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » środa, 14 stycznia 2015, 16:52

matern17 pisze:@majkel_94, a ajk będzie boczniak i stanie w miejscu!!??
To będzie idealnie, bo nie będzie spekulantów, a brak wahań kursu zachęci do bezpośredniej akceptacji i rozwoju biznesów bez duszy na ramieniu :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » środa, 14 stycznia 2015, 16:55

Ja sie wtrące co do działania sieci. Szybkość jest zupelnie normalna nie ma nic niepokojacego a to ze blok wpadl po godzinie to zupelnie normalne i tak juz bylo wiele razy w przeszlosci. Teraz np wpadlo 6 blokow w pol godziny co daje srednia 5min zamiast 10. To sie zmienia ale srednia i tak bedzie te 8-12min na blok. Wylaczenie urzadzen gieldy cex to moze z 5% sieci (bo wiekszosc hashrate kopalni ghash to i tak gornicy a nie ich sprzet). Nagle wylaczenie polowy koparek na swiecie spowoduje na jakis czas zwiekszenie tej sredniej na blok na jakies 20min.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » środa, 14 stycznia 2015, 16:59

konkor jak widzisz zachowanie kursu w przeciągu 2 dni ?
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » środa, 14 stycznia 2015, 17:09

Jeszcze chwila i MtGOX odda wszystkie dłużne BTC :)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 14 stycznia 2015, 17:15

fonetic pisze: choć nie wierzę żeby teraz nie było odbicia przynajmniej do $240 no bo bez ja
no widzisz, ile razy już mieliśmy praktycznie pewne odbicia przed sobą? ;) Na jednym z nich utknął @ekono swego czasu, potem również się zdarzało (np. na 350$ było wyczekiwane, a do wczoraj od 216 do ~280$). Wszystkie wydawały się logiczne i łatwo byłoby je poprowadzić. Ale nie - silna ręka pcha w dół i chyba właśnie się udało z tymi 150$, bo teraz nikt kto gra - już rynku raczej nie czuje. A o świeżakach nie ma co myśleć jak mówiłem - to nie ten etap. Świeża krew przychodzi na szczytach, a nie w trakcie spadków... Teraz ubrali się czekający przez rok i będący w temacie. I co dalej?

A odpowiadając na Twoje pytanie o najbliższe dni: nie ma żadnej koncepcji. Na pewno z gorącym kartoflem spać nie pójdę :) Odbicie chyba się zakończyło, a jeśli tak - to gleba będzie mocna.

ps. obserwujcie BIDy na Stampie. Na odbiciu pojawiło się mnóstwo BIDów nagle dużo poniżej kursu. Teraz, jak robi się ciepło - to ponad połowa od razu zniknęła. To prawdopodobnie kasa z dotychczasowej sprzedaży, którą sprzedawcy nagonili odbicie - żeby pogonić dalszą partię bitów do nowych nabywców. Oczywiście to moja subiektyna opinia.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lamassu » środa, 14 stycznia 2015, 17:38

A ja myślę że to już mógł być dołek dołków i teraz warto się zapakować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » środa, 14 stycznia 2015, 17:39

a Ty sie zapakowales ?
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości