Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » niedziela, 5 października 2014, 11:26

@mnemonick
Skoro już o tym wspomniałeś. Rdzeniem bitcoinowego "community" jest Bitcoin Fundation. Skompromitowany twór, który swoją rzeczywistą wartość zaprezentował podczas upadku Goksa. Od kryminalisty Karpelesa, ich byłego członka zarządu odcieli się dopiero gdy stało się na 100 % jasne, że płynący od niego strumień $ zasilających fundację nie zrekompensuje powstałego smrodu. Później na jego miejsce weszły osoby wobec których toczyły się inne dochodzenia o charakterze kryminalnym (w tym wykorzystywanie małoletnich i oszustwa giełdowe). Organizacja ta pewnie nieźle reprezentuje interesy dużego kapitału kręcącego się przy BTC, głównie właścicieli giełd. W żadnym razie zwykłego użytkownika waluty czy drobnego spekulanta naszego pokroju.

W temacie firm akceptujących, ile z nich naprawdę przyjmuje bitcoiny? Pewnie pojedyncze %. Cała reszta (w tym wszystkie najgłośniejsze typu PayPal, Dell czy NewEgg) to adopcje za pośrednictwem operatorów płatności typu BitPay / CoinBase. W ich przypadku bitcoin jest niczym panna lekkich obyczajów próbująca się ustatkować wiążąc z kimś zamożnym i wpływowym. Chętni kandydaci (adopterzy) ustawiają się w kolejce by skorzystać z jej usług robiąc sobie dobrze (maksymalizując własne zyski), ale jak przyjdzie do konkretów okazuje się że tak naprawdę się jej brzydzą i ani w głowie im ożenek (otrzymane BTC od razu sprzedają zamiast trzymać). Opis dosadny, ale chyba dobrze oddający charakter tych adopcji. Pozostały duży biznes rozważający wejście do gry dostrzega tą patologię i raczej nie wpływa to pozytywnie na wizerunek krypto w jego oczach.

@Mucha
W temacie zaangażowania Goksa w pompowanie baniek szukaj w materiałach wykradzionych przez hakerów z uwalonego Goksa, typu "Gox leaks". Przykładowo https://willyreport.wordpress.com/ . W skrócie: jeśli wycieki są prawdziwe, wszystkie bitcoinowe bańki z ostatnich lat do jesieni '13 włącznie, mogły być inicjowane i podkręcane osobiście przez Karpelesa.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Awesomist » niedziela, 5 października 2014, 12:08

sxzp pisze:i panic sell w toku ktoś się ustawia w jakimś konkretnym punkcie na noże?
Okolice $270 i okolice $255. Kluczowe według mnie jest również 1800CNY.
Jakoś nie chcę mi się wierzyć, ze $300 się obroni, za dużo osób ma pewnie stop lossy powłączane na tym poziomie, ktoś na pewno będzie chciał wywołać flash crash. W sumie chętnie bym taki zobaczył. Na naszym rynku może się też coś dziać jak spadniemy <1000PLN ;)
Spodziewał się ktoś w ogóle zobaczyć trzycyfrową liczbę w naszej walucie za jednego BTC? Jesteśmy blisko.

Generalnie może też być dobra okazja do zakupu LTC mimo, że LTC/BTC trzyma się nieźle.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » niedziela, 5 października 2014, 12:15

Nie no , bez przesady.
Ile miałeś eventów Darkcoina albo Nxt ?
Co do community i fundacji krypto. To BTC urusł bardzo szybko i cena kusi do robienia "złych rzeczy" i ściągania "złych ludzi" - to normalne
Żadna inna waluta nie była reprezentowana podczas debaty w rządzie USA. Żaden next, piescoin itd.
Jest też wielu dobrych aktorów, takich jak Tim, który przyfrajerzył w short term i wielu złych.
Karpeles może i podpąpował bańkę. Jednak nie wrzucił on prawdziwych pieniędzy do systemu, tylko ludzie z całego świata - przykładem jest chyba każdy z nas.
Karpeles był podsycaczem....i udało mu się to dzieło.... jednak ostanią bańkę może i on wystrzelił, ale dokończył Bobi Lii.
W tej chwili mamy stymulantów trendu spadkowego - to chyba tez nie za bardzo dobrze co ?
W zasadzie przy obecnej cenie wpływ chińskiego kapitału został zniwelowany. MOżna powiedzieć: jesteśmy w punkcie wyjścia.
Bez pomocy Chin do mniejwięcej tej ceny BTC się wywindowało samo.
Szkoda tylko , że spadek jest bardzo powolny. Nie ma panic sella i obawiam się że nie bedzie, a to przeciągnie tą agonię i cenę obniży baaardzo.
Nikt przy cenach 200$ nie bedzie robić panic sella, co nie? To tak jakby robić panic sella gdy cena złota byłaby 50$.
Obrót tej wyprzedazy jest mały, bo jest mało argumentów do wyprzedaży. Wystarczy ktoś z inną "wizją" i ceną może zraz być trzycyfrowa albo i cztero. Przy takiej głębokości rynku równie prawdopodobna jest cena 50$ jak i 5000$
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 października 2014, 12:16 przez mnemonick, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » niedziela, 5 października 2014, 12:15

Powiem wam, że idziemy dokładnie tak jak zostało już przewidziane 3 lata temu. Mam na myśli skalę LONG.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=124471#p124471 . Tam macie odnośniki do innych postów w tym temacie. Popatrzcie na daty ;)

Teraz mamy falę korekcyjną C. Jak ktoś nie rozumie mogę to rozpisać i nawet udowodnić ;)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 5 października 2014, 12:21

Bitmar - czy nie uważasz, że jeśli spadek będzie następował w takim tempie jak to tej pory - to poziom 266$ niekoniecznie będzie punktem odbicia? 340$ pękło jak zapałka, bez walki.

Brakuje mi panic sell tak jak w kwietniu, a teraz go chyba nie widać... Jeśli panic sell przyjdzie i uwali kurs np. poniżej 250$ - no to chyba mamy pozamiatane na jakiś czas.
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 października 2014, 12:25 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vampire » niedziela, 5 października 2014, 12:23

O fali C slyszalo sie od poczatku roku a pozniej gdzies w maju mowili ze to koniec i zaczyna sie kolejny cykl:D. Tak sobie oddalajc wykresy zawsze mozna dojsc do jakis fal 1-5 ABC i dopasowac wykres do sytuacji. Problem w tym ze w zadnym poscie nie ma konkretnej czy przyblizonej wartosci jakiekolwiek fali w przod:). Z kazdym spadkiem obnizamy nasz prog bolu, najpierw bylo 400 potem 300 iles teraz 266, tak idac mozemy dojsc do ~0:P i zawsze bedzie slychac fala C, depseracja, fala C itd itd
My other car would be a Jet Fighter:)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » niedziela, 5 października 2014, 12:26

@Vampire, fale Eliotta nie mają na celu określenia daty czy konkretnych wartości. Chodzi o pewien wzór ruchów góra - dół.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vampire » niedziela, 5 października 2014, 12:28

Tak wrozka tez Ci nie powie o idz tu idz tam skresl takie a takie liczby w lotku a bedziesz bogaty a o pewien wzor:D(powie ogolnikowo skresl Pan wysnione w najblizszych dniach liczby). Wzory maja to do siebie ze to my je tworzymy i my je mozemy dopasowac dowolnie pod siebie dla wlasnego(podswiadomego) samozadowolenia czy podbudowania sie ze trafilismy
My other car would be a Jet Fighter:)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » niedziela, 5 października 2014, 12:30

@konkor, panic sell brakuje bardzo, tak samo jak wolumenu. Jak teraz kurs się odbije to ciężko to będzie nazwać dołkiem bo dołki też mają swoje cechy charakterystyczne których teraz brak. Co do przebicia 266$ mam nadzieję, że to nie nastąpi ale nie byłbym zdziwiony gdyby jednak przyszedł panic sell i w piku dobilibyśmy do 1xx$ . Tak jak ATH są spektakularne tak i dołki też potrafią być.

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » niedziela, 5 października 2014, 12:30

Myślę, że zatrzymania przeceny można się spodziewać gdzieś w przedziale $170 - $200. Tam bym pokrywał shorty, ale niekoniecznie grał long.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » niedziela, 5 października 2014, 12:31

@Vampire, widać, że nie bardzo rozumiesz o co chodzi ;) a szkoda.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vampire » niedziela, 5 października 2014, 12:34

Wiem o co chodzi doskonale ale piszac takimi ogolnikami zawsze cos gdzies sie trafi a takie ogolniki do mnie nie przemawiaja:)To nie gielda i jak widzimy bitcoin nie dosc ze jest sterowany to jeszcze jest nieprzewidywalny przez zbyt plytki rynek dziwne gieldy oraz ludzi z kasa charakter czysto spekulacyjny brak prawdziwej uzytecznosci(w przeciwienstwie do prawdziwej gieldy, firm surowcow itd)
My other car would be a Jet Fighter:)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » niedziela, 5 października 2014, 12:36

@vampire. To co piszesz to jest wyparcie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyparcie. Fakty Ci podałem wyżej. Albo je wypierasz albo ich nie rozumiesz :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » niedziela, 5 października 2014, 12:39

aaaxn pisze:Myślę, że zatrzymania przeceny można się spodziewać gdzieś w przedziale $170 - $200. Tam bym pokrywał shorty, ale niekoniecznie grał long.

Inaczej bedziesz gadał jak bedzie 170$ :) Tak jak ktoś napisał - próg bólu się obniża wraz ze spadkiem ceny.
Nagle się okaże, że cena 100$, która jeszcze miesiac temu byłaby zabita śmiechem, bedzie nieosiągalna :)
Spadek motywacji jest bardzo ogromny - i to właśnie daje mi sygnał, że dołek jest coraz bliżej.
Zapamiętajcie. Ten kto wywołuje ten spadek, nie da tak łatwo zarobić na odbiciu. Już jego w tym głowa aby wszyscy stracili.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vampire » niedziela, 5 października 2014, 12:39

To samo moge powiedziec w Twoja strone:P
Tak na boku to dan nie przewidzial takiego spadku bo dal ze odbicie kolo 380 nastapi i w gore a jak na razie nie widac mozliwosci i checi do wzrostow.
mnemonick pisze:
aaaxn pisze:Tak jak ktoś napisał - próg bólu się obniża wraz ze spadkiem ceny.
Nie ktos a ja:D
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 października 2014, 12:41 przez Vampire, łącznie zmieniany 1 raz.
My other car would be a Jet Fighter:)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 5 października 2014, 12:45

Dan w swoim filmie mówił, że może spaść niżej. Po prostu nie rysował kilku możliwości, ale mówił o tym.

W spadkach ja obserwuję jeszcze tego gościa https://www.tradingview.com/v/NNwLQmbW/ Wzrosty mu nie wychodzą, ale spadki owszem - dokładnie trafia od dłuższego czasu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vampire » niedziela, 5 października 2014, 12:45

A no chyba ze:), nie mam zbyt duzo czasu by ogladac jego przydlugie filmy;)
My other car would be a Jet Fighter:)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » niedziela, 5 października 2014, 12:46

Ja się zgadzam z Vampire, kreski, wzory, przewidywania z nich płynące to próba ujęcia nielubianego przez nasz umysł chaosu. Wartość prognostyczna mierna.

Przede wszystkim zapomnieć należy o aptekarskich wyliczeniach poziomów. Skąd te 266? Kurs wówczas zabawił tam minutę, może dwie. Jeśli już, to poziom zamkniecia dnia, albo tygodnia. Czyli około 230 do 200 $.

Od strony fundamentów btc rozwija się świetnie. Cena leci, bo widocznie jest wciąż za drogo. Zwłaszcza, że poprzednie bańki były w dużym stopniu sztuczne, goxowe.
Nadzieje na "moon" muszą zostać boleśnie rozbite. Teraz zjezdzamy. Mooooże do 90% wartości hossy. Ltc tak zrobiło, w 2011 też tak było na btc.
Nie od razu. Chyba, że panic i sell off.

Ale patrząc realnie, jeśli hossa goxowa była oszustwem, w pierwszej fazie przynajmniej, to wrócimy do jej podstawy. Między 70 a 150 $

Bo niżej. .. realny obrót btc wymaga wyższej ceny

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » niedziela, 5 października 2014, 12:47

@vampire podałem Ci FAKTY.

https://forum.bitcoin.pl/post97713.html#p97713 Tu masz rysunki Guru który przewidział, że będziemy iść według Fall Elliotta http://www.fitdm.pl/pl/forex_edukacja/a ... l_elliotta

Pierwszy rysunek z góry to rysunek z początku 2012 roku, jeszcze przed bańką kwietniową(266$) która miała być falą III.
Drugi Rysunek to czerwiec 2013 po fali III i przed falą IV.
Trzeci rysunek po fali IV czyli przed falą V - bańką ostatnią (1163$ bitstamp).

Wszystko idzie zgodnie z Fallami Eliotta i ciężko tu mówić o dopasowaniu na siłę. Guru już na początku 2012 podał scenariusz który do tej pory się sprawdza. Możesz powiedzieć, że to jest szczęśliwy traf ok, Twoje prawo. Gdyby te fale podać teraz można by zarzucić, że teraz to sobie można dopasować po fakcie, ale on upierał się przy tym od początku 2012 roku.

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » niedziela, 5 października 2014, 12:52

mnemonick pisze: Inaczej bedziesz gadał jak bedzie 170$ :) Tak jak ktoś napisał - próg bólu się obniża wraz ze spadkiem ceny.
Nagle się okaże, że cena 100$, która jeszcze miesiac temu byłaby zabita śmiechem, bedzie nieosiągalna :)
Spadek motywacji jest bardzo ogromny - i to właśnie daje mi sygnał, że dołek jest coraz bliżej.
Zapamiętajcie. Ten kto wywołuje ten spadek, nie da tak łatwo zarobić na odbiciu. Już jego w tym głowa aby wszyscy stracili.
Myślę, ze wtedy będę z uśmiechem liczył zyski z shortów :)

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości