Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » piątek, 19 grudnia 2014, 09:40

No ja wsiadłem, ale tylko dlatego że dziś nocą nie było czerwonej rakiety. Żałuję że nie postanowiłem się przebudzić o 7:40 i kupić jak było po 310. Dzięki waszym postom ustawiłem stoploosy wyżej.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 19 grudnia 2014, 09:42

Problem w short jest taki, że jeśli teraz wchodzić - to raczej po przebiciu 320-325$. Ale wtedy zbyt dużo miejsca już nie będzie na zarobek moim zdaniem. Dlatego napisałem, że dla mnie pierwsza opcja jest ryzykowna. Nie zaszkodzi sobie ją odpuścić po prostu - jeśli tak się rozegra :) Druga natomiast jest dość bezpieczna. Minimum 20-30$/BTC byłoby do wyrwania.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » piątek, 19 grudnia 2014, 09:47

No tak Pendolino lubi czasem postać w polu, to odbicie raczej symboliczne 300$ jest pewna bariera psychologiczna potem pika na 240$ ale to po nowym roku teraz swobodne opadanie przez 2tyg. Całkowite odbicie z tego poziomu co w październiku byłoby strasznie nienaturalne takie niby potrójne dno. W moim odczuciu macniemy tą 3 letnią linię wsparcia skoro już polecieliśmy w dół to nie na darmo. Jak wychylimy się znowu powyżej 50% październikowej fali czyli 350$ zmieniam zdanie na up.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » piątek, 19 grudnia 2014, 10:23

No, stop loss zaskoczył, mieliście racje :(
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » piątek, 19 grudnia 2014, 10:58

@WMP na jakiej giełdzie grasz jeśli mogę spytać ?
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » piątek, 19 grudnia 2014, 12:47

Czy mnie oczy mylą czy teraz to chińskie giełdy trzymają kurs przed spadkiem? Ktoś sledzi na bieżąco?
Czy oni nie moga sie zgrac jak jedni do góry to drudzy w dół...

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » piątek, 19 grudnia 2014, 15:05

@fonetic: rok temu na btc-e, obecnie na stampie.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » piątek, 19 grudnia 2014, 15:26


Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » piątek, 19 grudnia 2014, 16:12

to jest w dużej mierze punkt widzenia, który ja co jakiś czas staram się przemycać na forum, w słowach typu smród po goxie będzie się jeszcze długo ciągnął :) Nikt nie ma wątpliwości ile złego Marek z ekipą zrobili dla projektu. Odwróciło się wielu ludzi, którzy zostawili tam kasę i Ci którzy zostali z drogimi bitami, z drugiej strony rozgłos był też potężny. No zobaczymy. Ciekawe czy i kiedy zapikujemy pod 300, tam leży już sporo bid i na razie jakoś nie ma chętnych do sprzedaży.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 19 grudnia 2014, 16:26

Zejście pod 300 to nic nadzwyczajnego, już tam byliśmy. Przy poprzednich mocnych zjazdach (kwiecień, październik) BIDów było więcej niż teraz. Mnie bardziej interesuje jak może wyglądać przebicie 275$ na mniejszych giełdach ;) I nie ukrywam, że bardzo kibicuję takiemu rozwiązaniu na koniec. Niech to się już porządnie przetrzepie tam na dole, tak żeby kolejnych bulltrapów nie oglądać (jak 680, 450$)...

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » piątek, 19 grudnia 2014, 16:55

skala 1D
zgadza się, ale dynamika obecnych ruchów nie wskazuje na taki scenariusz, niewidzialna ręka rynku będzie musiała chyba pomóc w tym spadku. Zobacz jak było na 275, świece coraz dłuższe napędzające się praktycznie bez cieni, aż do punktu w którym nastąpił gwałtowny odkup. Teraz odwrotnie pierwsza świeca najdłuższa następne mniejsze i cienie wyraźne (proporcjonalnie do wielkości świecy znacznie większe niż na 275) czym dłużej się bujamy, tym mniejsze prawdopodobieństwo na spektakularne lanie się krwi, bo obecny spadek do 300 już jest w cenie i każdy się oswoił, po kiszeniu kolejne spadki to będzie tylko kontynuacja silnego trendu spadkowego mid i w istocie ten scenariusz może nas doprowadzić do nominalnie niższych wartości kursu niż "lejąca się krew". Z drugiej strony jak za długo posiedzimy w obecnych okolicach mogą pojawić się głosy wyrażone zakupami, że czas się pakować skoro siła spadku się wygasiła, a chętnych na dalsze nie ma. Pamiętajmy, że żeby teraz sprzedać z zyskiem trzeba być albo EA, których jak sądzę już praktycznie nie ma, albo kupić ponad rok temu na wakacje i wcześniej, albo kupić w dołku piki na 275. Moim zdaniem to już bardzo mała przestrzeń do spadków jest, a skoro scenariusz lejącej się krwi oddala się, to czeka nas albo odbicie, albo wiele osób sprzeda z dużą startą w co wątpię. Żeby spadało ktoś te bity musi sprzedać. Trudność wydobycia też zaczyna spadać najprawdopodobniej będziemy mieli 3 i nominalnie największy spadek trudności z rzędu. Moc sieci momentami przekraczała 340 PH/s obecnie jest na poziomie 257 PH/s, czyli biznesy wydobywcze po woli zbliżają się do granicy opłacalności, oczywiście te najmniej efektywne, ale zaraz za nimi będzie reszta. Kopalnie po kosztach zrzucać nie będą, bo to strata bardziej opłaca się wyłączyć sprzęt i tu do pointy trudność najpewniej spadnie 3 raz z rzędu :)
e/ proporcja bid do ask na stampie (od 340 do 282) 3:1
moje dobre słowo (analiza) na weekend.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 grudnia 2014, 17:13 przez sxzp, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » piątek, 19 grudnia 2014, 17:12

sxzp pisze:to jest w dużej mierze punkt widzenia, który ja co jakiś czas staram się przemycać na forum, w słowach typu smród po goxie będzie się jeszcze długo ciągnął :) Nikt nie ma wątpliwości ile złego Marek z ekipą zrobili dla projektu. Odwróciło się wielu ludzi, którzy zostawili tam kasę i Ci którzy zostali z drogimi bitami, z drugiej strony rozgłos był też potężny. No zobaczymy. Ciekawe czy i kiedy zapikujemy pod 300, tam leży już sporo bid i na razie jakoś nie ma chętnych do sprzedaży.
Hej - jeśli Marek z ekipa robili sztucznie bańki a takie są teorie to możliwe, że zrobili dla projektu więcej niż wszyscy inni razem wzięci ;)) Być może gdyby nie to, to bitcoiny ciągle by były po 1-2$ a 90% z nas by nigdy o BTC nie usłyszało :P
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 19 grudnia 2014, 17:39

@hanti myślę dokładnie tak samo. Pisałem nawet kiedyś, że jak projekt BTC wypali na dobre - to Markowi będzie się należał pomnik :D

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » piątek, 19 grudnia 2014, 17:56

jakby na potwierdzenie moich słów, zakupy na stampie same paczki 200-300 btc praktycznie. To, że wszyscy zastanawiacie się co się stanie jak przebijemy 300 czy 275 tylko bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że wcale tam możemy nie zajrzeć w najbliższym czasie ;) jak mówi stara dobra zasada "Większość nigdy nie ma racji, o ile nie zawiera mnie"

e/ diakon ja to wszystko wiem, ale wyżej opisałem dlaczego na razie wydaje mi się, że to się nie stanie.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 grudnia 2014, 18:07 przez sxzp, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » piątek, 19 grudnia 2014, 18:01

@sxzp
pożyjemy, zobaczymy, ja jednak bardziej bym obstawiał jakiegoś bull trapa przed kolejnymi spadkami niż rzeczywiste odbicie i zmienę trendu.

Aby zmienić trend krew polać się musi... a bitcoin lubi krew... no i jeszcze wolumenu trzeba, aby publikę przyciągnąć.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 19 grudnia 2014, 18:11

W sumie to jeszcze nic takiego się nie stało. Nie lecimy w dół, mocno w górę też na razie nie. BIDy nie idą za wzrostem, Chinole się ociągają. To raczej zawróci...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » piątek, 19 grudnia 2014, 18:12

@sxzp
A właśnie wedługo mnie im dłużej stoimy w miejscu i po spadkach nie ma siły na korektę, to właśnie tym większe prawodopodobieństwo dalszych spadków. Spekuła właśnie teraz czeka na takich jak opisałeś, co sobie pomyślą, kurde może już koniec spadków i tak jest tanio, to sobie trochę kupię (jeszcze dodatkowo bull trapami ich zachęci), pozbiera od nich kasę i ani się obejrzymy i będą realizować zyski na pułapie paredziesiąt dolarów niżej.

@konkor
Z tego co obserwuję to na chwilę obecną chinole sterują wszystkim i kiedy rozpocząć wzrosty i kiedy zatrzymać i kiedy spadać, a stamp, finex czy inne giełdy tylko podążają. Nawet jak inne giełdy próbują same coś zainicjować a chiny nie reagują to zaraz i tak wraca do punktu wyjścia...

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » piątek, 19 grudnia 2014, 18:20

@diakon pełna zgoda tylko ta spekuła o której mówisz też nie chce stracić, a żeby nie stracić musiała by mieć bity kupione niżej niż obecny kurs do wywołania spadku, skąd by je miała? Nie wierzę, że są setki tysięcy bitów nie ruszane od wakacji zeszłego roku. Jedyna opcja to zrzuty btc ze stratą po to żeby wywołać panic sell, na który wszyscy czekają tam odkupić, wywindować kurs i tam sprzedać. Albo musieli by sprzedać je teraz z niewielką stratą, albo sprzedać je później na bardzo wysokiej górce, albo mieć gigantyczną ilość fiat żeby mieć pewność że to wyjdzie. Nie kwestionuje że tak się nie stanie, tylko mówię że wiele wskazuje na to że na razie tak się nie stanie.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 19 grudnia 2014, 18:33

@sxzp poczytaj np. na bitcointalk był wątek o tym żeby nie sprzedawać poza giełdami bitów. Od jakiegoś czasu była akcja skupowania poza giełdami z kursem lekko niższym niż aktualny. To było na rękę sprzedającym, bo to sprzedaż na czarno i bez konsekwencji - a wiemy jak to wygląda na giełdach, anonimowości zero i dodatkowo kwestia podatków dochodzi. Tu po części może być odpowiedź skąd "uwalacze kursu" mają amunicję i mogą sprzedawać bity prawie po każdej cenie. Taka samonapędzająca się machina ;)

edit: od 8 grudnia mamy wyraźne 2 fale spadkowe widoczne w 12h. Zgodnie z EW bardzo możliwa jest trzecia i wtedy solidne odbicie. I ja w sumie pod to się nastawiłem.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 grudnia 2014, 18:49 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » piątek, 19 grudnia 2014, 18:33

@sxzp
Ja tak samo nie kwestionuje twojego scenariusza, bo wiadomo, że drogi są 2, albo do góry albo w dół ;) Jedyne co uważam odmiennie, to że więcej wskazuje na testowanie 300 niż mocniejsze odbicie, a jeżeli jednak odbijemy np. do tych 340 o których mówił konkor wcześniej to stawiam na bull trapa.

Panowie i pamiętajcie jeszcze, że uwalacze kursu mogą grać na pomnażanie bitów, co wcale nie znaczy, że musieli je tanio kupować i chomikować nie wiadomo ile, równie dobrze mogli je kupić za 320, sprzedaż masowo, wywołać spadek i odkupić za 300. We fiatach ma tą samą wartość ale bitków więcej.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości