Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: garmont » wtorek, 10 listopada 2015, 23:53

Au 79 pisze:@ekonokomik pokazał swój rysunek :shock: . To pierwszy raz odkąd czytuję to forum :)
A serio: Za początek minibańki przyjmuję 224.35. Szczyt to 504$. Naprawdę uważam, że 331.11$ musi być choćby muśnięte czeroną szpilą. A potem fala B minibańki (być może do 437$). Kto przeciwko?
Ps. Wszystkie ceny wg finexa.
Przyjemnie by było zobaczyć falę B :-)
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lechu » wtorek, 10 listopada 2015, 23:59

B poszło w bok jakby nie patrzeć. Teraz to raczej c nabiera rozpędu.

Ed.
Nie mniej jednak powystawiałem pozycje zakupowe. Jak wejdą będzie miło jak nie też płakał nie będę. Oby łapek nie pokaleczyć :D
Ostatnio zmieniony środa, 11 listopada 2015, 00:05 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » środa, 11 listopada 2015, 00:03

Obawiam się, że fala B już była, tak samo płytka jak w przypadku fali B na LTC. Taka już charakterystyka baniek gwałtownych i błyskawicznych. Wiara we wzrosty nie miała czasu się utrwalić stąd fala B nie ma szans być wysoka. Oczywiście jak zwykle, jak jest zobaczymy po fakcie, pewnie piękny książkowy przykład :)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 11 listopada 2015, 06:56

No prosze - mini bańka na btc przypomina jednak schematem banke na ltc co sugerowałem juz wcześniej. Jesli dalej pójdzie tym schematem to powinno byc teraz łagodne up. Nadal obstaje przy swoim ze to byl bulltrap i preludium dużej banki. Zastanawiam sie czy nie pojawił sie na rynku nowy rozgrywający ktory najpierw testuje swoje pomysłu na "srebrze" a potem na "złocie". Ale to juz moje teorie spiskowe.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Maggix » środa, 11 listopada 2015, 08:19

Nadchodzą dobre dni dla tych co od jakiegoś czasu siedzą na fiatach to samo z LTC brać czerpać całymi garścmi ;)

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » środa, 11 listopada 2015, 08:22

zbiges pisze: Jeśli ktoś nie boi się ryzyka to w tej chwili można wziąć długą na kilka godzin.
Bardzo wszystkich przepraszam za to :(
Mam nadzieję tylko, że nikt mnie nie posłuchał.
No cóż, człowiek całe życie się uczy, obiecuję że ostatni raz napisałem coś tak bardzo głupiego.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 11 listopada 2015, 08:29

@JacekW_BB - Ja nie wybiegam tak daleko w przyszłość, ale teraz jestem już załadowany na full.

EDITED: @Maggix - co do LTC to nie byłbym takim optymistą.

EDITED2: Po przeczytaniu wpisu Zbigesa, usunąłem większą część tego posta, bo może był zbyt zdecydowany ;)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 11 listopada 2015, 08:49

Eko ja siedzę na ltc i eth i własnie uważam ze te dwie waluty dadzą zarobić wiecej niż btc. Kiedy bitcoin pójdzie w gore alty wystrzelą po czasie ale intensywniej. Temu tez nastawiam sie na dokup wkrótce. Ltc zapewne jeszcze spadnie gdy btc pójdzie w gore choc to tez na dwoje babka wróżyła jak nauczyła nas praktyka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 11 listopada 2015, 09:12

@JacekW_BB
Czytając ostatnio Twoje wypowiedzi w tym dziale dochodzę do wniosku że są bardzo wartościowe, bardziej dojrzałe i trafniejsze w porównaniu z tymi sprzed kilku miesięcy i wreszcie nie są życzeniowe jak większości.

Większość gdzieś została w miejscu w czasach wcześniejszych baniek na BTC a Ty poszedłeś do przodu, oby tak dalej :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 11 listopada 2015, 09:33

Hehehe o dzieki ! Tzn ja tez uważam ze bańka i nowe ATH przed nami w ciagu paru miesięcy. Raczej zaś wszystkim nabrać dystansu do btc czego mnie tez brakowało. Sam obawiam sie tylko by decydujący o kursie duzi gracze nie chcieli pozostawić kursu w obecnych przedziałach nie pozwalając na nowe ath. Z drugiej strony przy rosnącej kapitalizacji bedzie to utrudnione.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: adam1226 » środa, 11 listopada 2015, 09:40

A ja za to też pójdę... Ale pod ziemię :/ chciałem stawiać że btc obroni 316.. Chyba syndrom Rumcajsa powrócił :/
Z drugiej strony, jako że kopie troszke spadek ceny powinien być dla mnie korzystny ze względu na mniejsza presję na wzrost trudności, ale.. Jeśli znów przez rok będzie szorowal poniżej 300? :s z drugiej strony dla użyteczności btc lepszy kurs niższy, ale stabilny....
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » środa, 11 listopada 2015, 09:40

Dołek jest już konkretny. Może być jeszcze jedna fala w dół (mniej prawdopodobne) ale nie musi, zresztą to już nie ma większego znaczenia bo nie powinna być duża. Po dołku który jest/za chwilę będzie małe odbicie i prawdopodobnie pójdziemy bokiem. Potem jak na mój nos pójdziemy z trendem MID który jest mocno wzrostowy, jak wiemy z trendem się nie walczy :) Wszystko wygląda bardzo optymistycznie, po błyskawicznej i gwałtownej minibańce mamy właściwą zdrową korektę która sprowadza kurs na właściwy i zdrowy tor. Sukcesem tej minibańki będzie jeśli kurs w boczniaku utrzyma się na poziomie >300$. Jeżeli chodzi o przyszłość (tygodnie/miesiące) spodziewam się łagodniejszych wzrostów które zakończa się silniejszym wystrzałem w górę (pewnie już w 2016). Tak widzę to na obecną chwilę.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » środa, 11 listopada 2015, 09:42

Bez zaskoczenia większość się spodziewała tych 300$ jest to poziom dolnego fibo 38,2% całej górki.
Niektórzy mogą nazwać to denko końcem fali C inni początkiem B.
Dla mnie wygląda to na normalna stabilizację która potrwa przynajmniej do grudnia.
Podtrzymuje prognozy boczniak 320-350$ i chwilowe zejście szpilką jeszcze na 280$. I na nowy rok jakiś większy wystrzał jak mówi Bitmar.
Co do LTC przeniosłem tu część kapitału na małej dźwigni 3$ jest dobrą ceną wejścia zwłaszcza, że kisiliśmy ten poziom kilka mc.
Jest to poziom drugiego dolnego fibo 23,6% i daje solidną podłogę.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lechu » środa, 11 listopada 2015, 10:10

Weszły mi pozycje zakupu, które ustawiłem na noc na zasadzie jak wejdzie to dobrze jak nie to trudno. I jestem w lekkim szoku. 2/3 załadowane, nie wiem czy się cieszyć czy płakać :D

Dyskutant
Posty: 164
Rejestracja: 23 grudnia 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: TheDealer105 » środa, 11 listopada 2015, 10:57

A mi zabrakło 2€ do ostatniego zlecenia :(
Ehh przynajmniej wiem, że pomysł był dobry.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 11 listopada 2015, 12:02

@nexushash

Misiaczku, odpowiesz na poprzednie posty czy dalej będziesz chował głowę w piasek ? Przypominam:
ShadowOfHarbringer pisze:
nexushash pisze:@ShadowOfHarbringer. Dla mnie bitcoin jest absolutnie przewidywalny i nie mają znaczenia żadne czynniki wpływające na kurs, wystarczy sama analiza techniczna.
Jest on zjawiskiem fraktalnym i można go opisać przy pomocy złotej spirali w przestrzeni, wystarczy tylko liczba fi i jej pochodne.
Ekhm, czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem wyraźnie "w krótkim okresie". Dla mnie Bitcoin też jest dość przewidywalny (chociaż "absolutnie" to zbyt mocne słowo), ale tylko w ogólnym zakresie i długich okresach (6 miesięcy i więcej).

Trochę nadużywasz słowa "absolutnie". Gdyby Bitcoin był dla Ciebie _absolutnie_ przewidywalny, to chyba nie siedziałbyś na tym forum, tylko byłbyś jednym z najbogatszych ludzi na świecie i pewnie popijałbyś drinki na plaży swojej tropikalnej wyspy.

PS.
Skoro twierdzisz, że Bitcoin da się opisać na złotej spirali, to proszę narysuj mi taką spiralę, która z dokładnością do +- 5% będzie się zgadzać z kursem Bitcoina. Bo jakoś dziwnie wydaje mi się to niemożliwe.
ShadowOfHarbringer pisze:PS2.
nexushash pisze:Tu jedna z lepszych analiz wg mnie, rozpoczęliśmy nową bańkę: Link
Hehehe ;)

Stawiam 2 Ciechany Pszeniczne, że analiza z linku będzie błędna.
Jestem ciekawy, czy będzie Ci głupio, jeżeli się okaże, że nie miałeś racji, czy raczej udasz że nic się nie stało ?

EDIT:
Hm, jak zwykle nie obejrzałem wykresu ze zrozumieniem, bo nie znam się na tych traderskich stronach...
Ale to nawet lepiej, okazało się, że miałem rację. Gość się mylił, nie spadło do 113 (EDIT2: Ani do 133).

@nexushash
Co właściwie chciałeś udowodnić tym linkiem, że mam rację ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MegaMol » środa, 11 listopada 2015, 12:03

Hmm... a mnie się wydaje, że to jeszcze nie koniec spadków.

Spadło - ok fajnie, większość to przewidziała.
Lekkie odbicie - ok fajnie, można realizować zyski ze spadku lub załadować się gdy będzie bezpiecznie.

Jednakże teraz, robi się nieciekawie. Moim zdaniem znów odwiedzimy 300$, tylko mam nadzieję, że nie uda się tego przebić.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cryptotrader » środa, 11 listopada 2015, 12:12

Takie rozwiązanie z podwójnym dnem przy 300$ i utrzymaniem tego poziomu byłoby optymalne pod dalszą fazę wzrostów. Myślę, że to wsparcie powinno się obronić, w końcu na tym pułapie przebiegają dwa wierzchołki ostatnich wzrostów z marca i lipca 2015, więc wydaje się ono być dostatecznie silne.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 11 listopada 2015, 12:17

na Bitfinexie na -10 % buduja się bidy ponad 10 tys. To dobry znak. od szczytów z zeszłego tygodnia ( w srodę 4 list była euforia przypomnę) bidy były cały czas słabiutkie, po 2500 d0 7000 szt.

To,plus mocny spadek może znaczyc ,ze denko w jakimś terminie dłuższym niż godziny zostało złapane. Oczywiście podwójne dno byłoby bardzo cenne

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: garmont » środa, 11 listopada 2015, 12:18

To czy się uda czy nie nie jest jakby od nas zależne.
Co można zrobić to teraz ustawić plany na obie sytuacje:
1. Kurs faktycznie osiągnął dno przy 300 i wejdzie w konsolidację
2. Kurs jednak przebije 300...

Trzecia opcja, że z powrotem zawróci teraz do 500 jest bardzo mało prawdopodobna :-).
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości