Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » czwartek, 5 marca 2015, 11:29

naturalna korekta (po 6 zielonych świecach w d1) jest wzmacniana oczekiwaniem na aukcję. Powtórzę, to b. dziwne, że żadnych informacji nie było w mediach bitcoinowych o chętnych na te bity. Poprzednio był szum, ale druga przyniosła już mniejsze zainteresowanie. Jeśli będzie klapa dziś, to powinno rąbnąć, bo sens bedzie jeden. na giełdach bawimy się we własnym sosie, żadne nowe większe pieniądzę nie wchodzą w spekulację, czy nawet bezpośrednią inwestycję w btc.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » czwartek, 5 marca 2015, 11:33

Jest jeszcze opcja ze własnie zaliczylismy podwojne dno i lecimy w górę - ja pakuje sie chyba jezeli odbijemy ponad 1720

@jacek Nie smiem twierdzic ze zmieniamy trend, a nawet w to wątpię, po prostu mozemy dobic do 280 i wtedy dół lub atak na 300.

@zbiges na finexie chyba z tego co pamietam zlececnie stop moze tak działać.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2015, 12:26 przez panczor, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 5 marca 2015, 12:03

@panczor, ale "lecimy w górę" w rozumieniu, że zmieniani trend (zgodzę się, że w końcu po blisko 1,5 roku spadków to musi kiedyś nastąpić) czy mamy nowego bulltrapa i nadal szukamy dna (jak chce Dan)

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » czwartek, 5 marca 2015, 12:08

No i siedzę na krótkiej :)
Szkoda trochę bo wczoraj otworzyłem po 285 ale wywaliło mi zbyt chytrego stopa :(. Tak to właśnie jest być chciwym.

Dziś otworzyłem po 272.1 i stop na wysokości 286.1 (zdaje się, że mam skłonności do przesady :mrgreen: ) no ale tym razem chcę przejechać się na tej pozycji trochę dłużej.

Na wykresie narysowała nam się piękna (wręcz klasyczna) "głowa z ramionami" z linią szyi na wys 267. Teoretyczny zasięg takiej formacji to około 240 i tam właśnie ustawiłem zlecenie "take profit". Moim zdaniem najbardziej prawdopodobny poziom ewentualnej korekty to właśnie 237. Możliwe są także poziomy 250 i 220. Rozstrzygnięcie czy formacja zostanie zrealizowana teoretycznie powinno nastąpić dziś około 18 - 19 naszego czasu, ale to nie apteka więc może być wcześniej lub później.

Jeszcze słówko dla ewentualnych krytyków tego co robię :D . Zajęcie pozycji na takim wykresie powinno być zrealizowane po wybiciu, wiem.
Może ktoś doświadczony w grze na Finexie podpowie mi czy jest tam dostępne zlecenie warunkowe, które otwiera pozycję po osiągnięciu określonej ceny przez kurs?
Miśki uprasza się o trzymanie kciuków. :mrgreen: Jeśli byki nie będą ich trzymać no to jakoś to zrozumiem i przeżyję. ;)



Obrazek

--edit--
Bardzo Was przepraszam za ten gów.... ny fotosik.pl Mam związaną z tym prośbę do @Bitmara. Czy jest szansa na powrót do określania max wagi obrazka (wystarczyłoby 100kB) zamiast max rozmiaru w pikselach? lub rozszerzenie max rozmiaru do 1448x888?
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » czwartek, 5 marca 2015, 15:18

@zbiges
jeżeli chcesz się przejechać na tej pozycji trochę dłużej to może przesuń stop lossa trochę wyżej... tyle, że nie wiem czy ta jazda się Ci spodoba ;)

PS absolutnie bez złośliwości, ale coś mi się widzi, że zaraz na północ zakręci :mrgreen:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 5 marca 2015, 15:35

@baggins Ty się serio cieszysz z tej mikro-bańki? Bo wiem, że jesteś graczem long.

Im szybciej to dobije do linii trendu, tym pewniej wrócimy w okolice 200 i prawdopodobnie niżej. Myślę, że jednak zdajesz sobie z tego sprawę. Wykres powoli zaczyna wyglądać jak na majowym bulltrapie ;) Ja wręcz myślę, że to przemyślana akcja jest. Szybki zarobek plus momentum spadkowe, które się wytworzy - tak jak wcześniej to bywało... Myślę, że trend nie odwróci się taką pompą - to raczej może być coś w stylu lipiec-październik 2013 (np. w okolicach 200-250$)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 5 marca 2015, 15:40

@konkor
A co potem? Spadki poniżej 200 a potem poniżej 100$ (biblijny potop?)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 5 marca 2015, 15:42

Za wcześnie o tym myśleć, ale jeśli pompa będzie kontynuowana w taki sposób jak do tej pory - to moim zdaniem wróci przynajmniej do punktu wyjścia. No chyba, że ktoś zamierza już pompować bańkę. A w to baaardzo wątpię.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 5 marca 2015, 15:44

Nie, nie, na bańkę za wcześnie ;-). Czyli zaliczymy 300$ i trochę wyżej a potem ponownie 220$...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » czwartek, 5 marca 2015, 15:46

@konkor
ja się tam nie znam, ale do dziś mam przed oczami jak na szczycie jednej z "mikro-baniek" ktoś tu na forum sprzedał bity... chwalił się tym i nabijał z leszczy co od niego kupili... to było po jakieś $75... potem już go nie widziałem ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » czwartek, 5 marca 2015, 15:48

że też po praktycznie roku spadków nadal nie macie ich dosyć, podziwiam :)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 5 marca 2015, 15:50

@sxzp zdecydowanie MAM DOSYĆ :!: Czy coś to zmieni?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » czwartek, 5 marca 2015, 15:50

ja się tam nie dziwię, każdy chce kupić po kilka $ za sztukę :D
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 5 marca 2015, 15:54

@konkor baggins
No z 2 strony kiedyś ten nasz trend spadkowy musi się skończyć, ale... Czy po niewyjaśnionej do dzis aferze Goxa ktoś odważy sie pompować banke na btc (ja na miejscu takiego kogos poczekałbym jeszcze z rok by minęły z 2 lata od afery i by ludzie zapomnieli o sprawie). Chyba, że faktycznie Mega na poważne plany nastawienia się na btc, już na tym nieoficjalnie pracuje i osoby poinformowane oczekując boomu na btc spowodowanego zwiększeniem popytu na coiny juz coraz odważniej skopują bitcoiny licząc, że za 2 miesiące po oficjalnej akceptacji liczba użytkowników btc wzrośnie do np. 3-4mln (zakładam, że teraz jast nas 2-3mln jak sugerował Bitmar).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » czwartek, 5 marca 2015, 15:59

tak serio.... oczekuję sensownych wzrostów w 2016 i jeżeli nie nastapią przed końcem pierwszego kwartału to będę zawiedziony i zaniepokojony.... ale nie mam nic przeciwko temu, żeby coś się zaczęło dziać już teraz
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » czwartek, 5 marca 2015, 16:06

konkor pisze:@sxzp zdecydowanie MAM DOSYĆ :!: Czy coś to zmieni?
pewnie że nie zmieni, ale ciągłe wywoływanie "biblijnego potopu" też nic nie zmieni ;)

@baggins ten czas raczej już nie powróci :) nawet gdyby banksterka przypuściła udany atak finansowy to wartość "kolekcjonerska" lub kupno dla żartu by sprawiło, że jedno-cyfrowe sumy są mało prawdopodobne.

JacekW_BB to prawda, powtarzam tą teorie regularnie od lutego 2014, mnóstwo zaangażowanych użytkowników i ich olbrzymie środki wyparowały z systemu, ale... z czasem rewiduje ten pogląd, bo show must go on, nawet po naszym forum widać, że są ludzie którzy po umoczeniu wrócili i tak. A sam ekosystem btc i fundamenty zmieniły się tak diametralnie przez jeden, jeden rok że w najśmielszych snach nie myślałem o takim progresie w 2013 r. Zobaczymy gdzie nas ta zabawa doprowadzi :)

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » czwartek, 5 marca 2015, 16:08

Skoro jest tak wspaniale i w ogóle, to dlaczego FBI sprzedaje Bitcoiny zawsze w okolicach lokalnej górki? I dlaczego nie trzymają tych BTC, skoro ma wzrosnąć do kilku tysięcy USD? :D

Potencjalny atak finansowy banksterki spowoduje, że setki tysięcy, a nawet miliony bitcoinów pochowane na różnych cold walletach znowu znajdą się na rynku ;) Tylko Ci EA są bezpieczni, co sprzedali przynajmniej część swolch bitcoinów na górce, a część trzymają kolekcjonersko i nie sprzedaliby nawet po 0.1 USD za sztukę. Cała reszta, która ma pochowane oszczędności życia w BTC... no cóż.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2015, 16:14 przez Yoda, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 5 marca 2015, 16:13

@sxzp
Polecam wywiad z Traderem21, podlinkowany parę stron temu. Wspomina on, że po upływie średnio 3 lat nawet osoby, które straciły środki na danym rynku potrafią na niego wrócić. Od upadku Goxa mija rok, temu podałem okres 2 lat na powrót poszkodowanych goxowców, ponieważ jednak btc to rozwijający się rynek i wszystko tu (takie mam wrażenie) zachodzi szybciej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » czwartek, 5 marca 2015, 16:22

Yoda pisze:Skoro jest tak wspaniale i w ogóle, to dlaczego FBI sprzedaje Bitcoiny zawsze w okolicach lokalnej górki? I dlaczego nie trzymają tych BTC, skoro ma wzrosnąć do kilku tysięcy USD? :D
a skąd wiesz kto te bity z aukcji kupuje.... może znajomi królika, a za chwilę się okaże, że to okazyjne ceny, a rynek był specjalnie uwalony, żeby można w świetle prawa tanio bitki nabyć
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » czwartek, 5 marca 2015, 16:32

Jakoś teoria o wiecznym wzroście bez korekty mnie nie przekonuje. Podaj choć jeden przykład aktywa, które urosło przez kilka lat kilka tysięcy razy i potem nie zaliczyło jakiejś ostrej, a nie kilkukrotnej korekty. Ja takiego nie znam i nie sądzę, żeby BTC miał być wyjątkiem od reguły. Na razie AT jest nieubłagana - kolejne linie trendu od końca 2013 są sukcesywnie przełamywane i obecnie została tylko ta wyznaczona przez guru - na pikach z bitfinexa. Jej przełamanie jest tylko kwestią czasu, a czy stanie się to w marcu, czy np. wrześniu tego roku, to tylko drobny szczegół.

Tymczasem w komentarzach pod artykułem na portalu money.pl hejt na BTC:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 27440.html
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2015, 16:33 przez Yoda, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości