Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 4 listopada 2015, 18:45

@prezes
Ja obstawiam podwójne dno na ltc wkrótce. (Wykres1d: https://bitcoinwisdom.com/markets/btce/ltcbtc - poziom 0.00965).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 4 listopada 2015, 18:48

@JacekW_BB
Jak pójdzie teraz korekta to jest na to duża szansa, LTC powinno zjechać bardziej niż BTC.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 4 listopada 2015, 18:51

Tak jak obstawiałem doszło do 500$ (nie wykluczam jeszcze jednego skoku w górę). Potem spadek i bull trap mamy za sobą (zgodnie z tezami Bitmara). Potem obstawiam kolejną bańkę, ale nie teraz a za parę tygodni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 4 listopada 2015, 18:59

Zauważcie jak bardzo nerwowo reagują giełdy na to co się dzieje w Chinach, wyszliśmy dołem z trójkąta na OKCoin na parze LTC/CNY a wszystkie giełdy od razu ostro w dół na BTC, a OKCoin dopiero teraz zaczął troszkę większą przecenę na BTC. Pomimo wyjścia dołem dalej jesteśmy powyżej 32 CNY ale coraz bardziej zbliżamy się do tego poziomu.

Doszliśmy praktycznie do dolnego ograniczenia trójkąta opartego na knotach:
2015-11-04 19_04_30-33.17 OKCoin LTC_CNY - BitcoinWisdom.png
Na OKCoin na parze BTC/CNY też dotarliśmy do wsparcia:
2015-11-04 19_06_45-3167.82 OKCoin BTC_CNY - BitcoinWisdom.png
EDIT:
Chińczycy rozgrywają to mega spokojnie a reszta giełd zaczyna już zjazdy na całego, sprzedają na wyścigi tzw. panic sell, a przecież od 16:14 było bardzo dużo czasu na sprzedaż po dużo lepszej cenie:
https://forum.bitcoin.pl/post236857.html#p236857

albo nawet od 13:46
https://forum.litecoin.pl/viewtopic.php?p=1357#p1357

EDIT2:
Chińczycy nie przebili jeszcze 32 CNY na LTC czyli jest jeszcze iskierka nadziei na uratowanie kursu a Bitfinex już zaliczył 15 % spadek, ciekawe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 4 listopada 2015, 19:26

Mamy wzrost o ~50% w 48h. Szybciej bywało wyłącznie w samych szczytach baniek.

Generalnie moje niezrozumienie obecnych wzrostów bierze się chyba z tego, że wciąż trudno mi uwierzyć, że to początek regularnej bańki. To się dzieje za szybko i za mocno. Ile dni można jechać w takim tempie?

Pamiętam, że w czasie "normalnego" wzrostu bańkowego na wiosnę 2013, korekta przychodziła niezawodnie jeśli wzrost wyniósł 50% w ciągu 3-5 dni. Ale tak bywało już raczej bliżej końca bańki niż początku.
No i w końcu obroty na btc-e zrobiły się "bańkowe".

Jeśli więc obecne zatrzymanie nie rozkręci się do rana w prawdziwą kilkudziesięciogodzinną korektę min do 2700 CNY to sam sobie wymierzę karnego tygodniowego bana :evil:

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Archos » środa, 4 listopada 2015, 19:50

Jeszcze takiego czegoś nie widziałem od czasów bańki smoleńskiej. To jest niemożliwe żeby tylko w 3 dni kurs urósł blisko 60% i to bez żadnej zauważalnej korekty. Niesamowite.
Nie wiadomo co robić czy łasić się na kasę i czekać dalej czy sprzedać to teraz wszystko w cholerę i czekać na spadek. No bo musi on w końcu nadejść no po prostu musi!

btw. Witam wszystkich ponownie bo bardzo długiej nieobecności, miło Was znowu wszystkich tu widzieć! :D
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 4 listopada 2015, 19:58

Ktoś pisał, że korekty to mamy godzinowe, a dzienny to będzie krach. Czyli coś jak na ltc latem.
Tylko czy na pewno już z tego poziomu...
Wiem, że nie zabrzmi to poważnie, ale mrugnięcie złym okiem Iluminatów na bitcoinie umieszczonym na banerze fejsowym The Economist może być naprawdę czymś znaczącym. Po prostu info do banksterów całego świata, że akceptujemy obecność tego tworu na świecie.
I dlatego korekta tych wzrostów może nastąpić z jeszcze wyższego poułapu.
700-800 $
Pożyjemy zobaczymy ;-)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mcirek » środa, 4 listopada 2015, 20:04

Bit-els pisze:Wiem, że nie zabrzmi to poważnie, ale mrugnięcie złym okiem Iluminatów na bitcoinie umieszczonym na banerze fejsowym The Economist może być naprawdę czymś znaczącym. Po prostu info do banksterów całego świata, że akceptujemy obecność tego tworu na świecie.
Zabawne jest to, że tak może być - jak na jakimś filmie:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: wizardking76 » środa, 4 listopada 2015, 20:08

jak kurs jest grubo poniżej wartości korekta byłaby dziwna.....

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » środa, 4 listopada 2015, 20:18

ekonokomik pisze:Mamy wzrost o ~50% w 48h. Szybciej bywało wyłącznie w samych szczytach baniek.

Generalnie moje niezrozumienie obecnych wzrostów bierze się chyba z tego, że wciąż trudno mi uwierzyć, że to początek regularnej bańki. To się dzieje za szybko i za mocno. Ile dni można jechać w takim tempie?

Pamiętam, że w czasie "normalnego" wzrostu bańkowego na wiosnę 2013, korekta przychodziła niezawodnie jeśli wzrost wyniósł 50% w ciągu 3-5 dni. Ale tak bywało już raczej bliżej końca bańki niż początku.
No i w końcu obroty na btc-e zrobiły się "bańkowe".

Jeśli więc obecne zatrzymanie nie rozkręci się do rana w prawdziwą kilkudziesięciogodzinną korektę min do 2700 CNY to sam sobie wymierzę karnego tygodniowego bana :evil:
Moim zdaniem różnicę (szczególnie w aspektach o których piszesz np w "prędkości jazdy") pomiędzy 2013 a czasem obecnym jest dosyć łatwo wyjaśnić.
Mogą decydować o tym dwa, wydaje się, drobne czynniki, które wtedy nie były dostępne (a jeśli już to słabo rozpowszechnione) a teraz korzystają z nich niemal wszyscy.
Mam na myśli oczywiście zlecenie "stop loss" i lewar.
Nie wiem niestety jak to dokładnie jest z lewarem ale na mojego nosa o wiele łatwiej (i tym samym taniej) jest pożyczyć np USD niż BTC.
Oznacza to, że łatwiej jest pchać cenę do góry niż dołować kurs.
Bardzo dziwią mnie (i trochę śmieszą) te wypowiadane bez zastanowienia "prognozy" że zaraz przyjdzie jakiś grubas (w znaczeniu: gracz z kasą) i zdołuje kurs bo tak mu pasuje :mrgreen: :mrgreen:
No nie, to tak nie działa. Do zdołowania kursu BTC/USD nie wystarczy nawet miliard dolarów!!!! Po to by zdołować taki kurs potrzebne są BTC! bo zdołować można go tylko sprzedając BTC a żeby sprzedać BTC to najpierw trzeba je kupić bo nie rosną na drzewach jak np dolary ;)

Co do "stop lossów" to będą wywoływały częste, znane już Wam, flashcrashe. Prawdopodobnie będzie to tak częste, że być może opłaci się opracować nawet strategię gry bazującą na flashcrashu. Na razie jednak tylko "przyspieszają" tylko kurs i wydłużają falę.

Myślę, że należy brać to pod uwagę przy analizie kursu.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: janosik866 » środa, 4 listopada 2015, 20:24

@zbiges: na bitfinex aby grać z lewarem nie potrzeba mieć BTC, w przeciwieństwie do naszego BM.

I jest to wielki plus bo mozesz grać i na spadki i wzrost BTC nie posiadając go. Jakie to ma konsekwencje dla kursu nie jestem pewien.

To co piszesz o flashcrash to zdecydowanie zasługa lewara i stop lossów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: domator » środa, 4 listopada 2015, 20:29

@janosik: Zbiges ma racje. Na fineksie owszem mozesz uzywac dolarow ale i tak "za nie" pozyczasz czyjes BTC, ktore "sprzedajesz". Ktos te bitcoiny musi miec.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » środa, 4 listopada 2015, 21:06

@janosik866, @domator

To prowadzi do ciekawych wniosków. Powtarzam nie jestem pewny jak to działa, ale jeśli giełdy nie mnożą już BTC jak Mark Kapeles (wydaje się to możliwe po jego wpadce) to early adopter który wysyła swoje BTC na giełdę w celu ich pożyczania na procent przyczynia się do zmniejszenia kosztów zdołowania kursu czyli działa pośrednio na własną niekorzyść.
Na szczęście, jak przypuszczam, niewielu bitcoinowych krezusów to robi w obawie o swoje BTC. Na razie chyba bezpieczniej jest trzymać je w cold wallecie.
Okazuje się więc, że "sprawa goxa" ma też pozytywny dla kursu aspekt.
Ktoś tutaj nawet pisał, że klientami aukcji FBI są właśnie giełdy i kupują BTC by zwiększyć płynność na swoich parkietach. To by potwierdzało moją tezę.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: marrw » środa, 4 listopada 2015, 22:20

Zakładając że TA korekta na którą wszyscy czekamy nadejdzie w końcu - a wszystko na to wskazuje - jak sądzicie, jak nisko poleci? Ja zakładam okolice 360$, może ciut wyżej i w tamtych okolicach będę stawiał bidy

Rozmowny
Posty: 108
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: plociarz » środa, 4 listopada 2015, 22:33

Ja obstawiam 350$, aczkolwiek teraz to nie bańka patrząc w stosunku do tego co było dwa lata temu. Wtedy nawet złapać nie szło pod koniec tak dawało w góre :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 4 listopada 2015, 22:44

Tym razem pierwszy Bitstam nie wytrzymał napięcia, przebił nawet chwilowo BTC-e w spadkach, choć Chińczycy jeszcze nie postawili kropki nad "i", jeszcze walczą o utrzymanie kursu.

EDIT
No i poszły konie po betonie, padło 3000 CNY na BTC i 32 CNY na LTC.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Archos » środa, 4 listopada 2015, 22:50

no to pieprzło, spektakularnie :D ale to było do przewidzenia,

EDIT: 1 minuta później, jest 2900CNY masakra!
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 4 listopada 2015, 22:52

20 % na Bitstampie poszło ekspresowo. BTC-e chwilowo powyżej Bitstampa i Bitfinexa, ruscy nie chcieli iść w górę a teraz nie chcą spadać w dół.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Archos » środa, 4 listopada 2015, 22:55

Już jest odbicie na 3050, nie po prostu nie wiem co tutaj się właśnie stało.Kurs lata jakby ktoś nie wiedział co ma robić.

edit: hipoteza moja jest taka,że ktoś po prostu zrzucił spory balast lecz druga strona nie chce dopuścić do obniżenia kursu toteż dzieją się takie rzeczy :O
Ostatnio zmieniony środa, 4 listopada 2015, 22:56 przez Archos, łącznie zmieniany 1 raz.
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Multi » środa, 4 listopada 2015, 22:55

To co jutro też będziecie narzekać czemu to znowu wzrosło i pobiło kolejny szczyt ??

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości