Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » sobota, 15 sierpnia 2015, 20:24

cdlsrm pisze:
PLN to zimny trup. Tym bardziej mnie śmieszy przewalutowywanie teraz kredytów z franków, nieszczęśnicy ubrani na górce sprzedają na dołku.
@cdlsrm, wiesz co kolego? Może nawet i masz rację (z tym trupem), nie zmienia to jednak faktu, że sam sobie zaprzeczasz w powyższym zdaniu.
Jeśli PLN jest trupem to nieszczęśnicy nijak nie mogą sprzedać teraz na dołku. Patrząc z drugiej strony, jeśli nieszczęśnicy sprzedadzą teraz na dołku to w przyszłości PLN musi się umocnić, prawda? Czyli nie jest trupem.
Sorry, wygląda to pewnie na czepianie się, ale nie lubię takich nieścisłości bo nigdy nie wiem czy piszący nie wie o czym pisze czy po prostu nie zważa na to co pisze.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » sobota, 15 sierpnia 2015, 21:01

Kompletnie nie rozumiem waszej dyskusji zł w rynku btc to może 2-4% a cny to 40-50% więc ludzie mają głęboko w 4 literach czy zł spada cz nie
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » niedziela, 16 sierpnia 2015, 00:35

nie tak do konca bo w usd masz taka sama cene a w pare dni w zlotowkach wychodzi 25zl mniej przez sam kurs pln/usd
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » niedziela, 16 sierpnia 2015, 09:47

zbiges pisze:Jeśli PLN jest trupem to nieszczęśnicy nijak nie mogą sprzedać teraz na dołku. Patrząc z drugiej strony, jeśli nieszczęśnicy sprzedadzą teraz na dołku to w przyszłości PLN musi się umocnić, prawda? Czyli nie jest trupem.
Skoro tak teoretyzujemy, to PLN może nadal tracić względem innych walut jeszcze przez X czasu, po czym zostanie zastąpiony przez np. EUR. Czyli moje stwierdzenie będzie prawdziwe. Jeżeli ta hipotetyczna sytuacja będzie miała miejsce, to osoby wymieniające teraz CHF na PLN będą stratne. Może również się okazać, że kurs CHF teraz zostanie zamrożony, do czasu zmiany PLN na EUR, a PLN straci względem eurogąbek.
zbiges pisze:Sorry, wygląda to pewnie na czepianie się, ale nie lubię takich nieścisłości bo nigdy nie wiem czy piszący nie wie o czym pisze czy po prostu nie zważa na to co pisze.
Tak, czepiasz się uogólnionych skrótów myślowych.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » niedziela, 16 sierpnia 2015, 10:13

Panowie, wróćmy do deprecjacji / aprecjacji bitcoina względem fiatów :-)

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » niedziela, 16 sierpnia 2015, 12:02

Co do kursu - z jednej strony mamy gorącą dyskusję na temat Bitcoina XT i możliwym forku sieci, co powinno raczej ciągnąć cenę w dół (lepiej zostać na fiatach, dopóki sprawa z wielkością bloków się całkowicie nie wyjaśni). Z drugiej strony mamy takie kwiatki jak dzisiejsze wybicie LTC/USD - podobne do tego z końca kwietnia i połowy maja. Ostatnim razem było ono preludium zwiększonego popytu na LTC, a co za tym idzie - i na BTC. Krótkoterminowo sytuacja jest zatem wg mnie niejednoznaczna ;) No - i od strony technicznej wygląda to dość podobnie jak w okolicach 20 kwietnia i 22 grudnia (zeszłego roku). Po zamknięciu tygodniowej świeczki (za paręnaście godzin) czeka nas zatem albo "cudowna interwencja" i dalsze próby przebicia 300 USD albo też zjazd w kierunku 220 USD.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 19:51

Odnośnie mojego poprzedniego posta
https://forum.bitcoin.pl/post230999.html#p230999

Już widać, że wariant 2 (fałszywe wybicie) jest nieaktualny.
Obstawiam wariant 1, ale tymczasem szykuje się małe wybicie.
Co najmniej 262.7, ale pewnie 265-266 (finex). Kulminacja najpewniej 24-25 sierpnia. Potem czerwony wodospad.



BTW.
Sygnałem zawracania danej fali jest dla mnie:
dywergencja MACD / do ceny
w połączeniu z dywergencją EMA13 z wolumenu / do ceny. (na bitcoinwisdom nie ma średniej wolumenu, niestety)

Daje to bardzo mało fałszywych sygnałów (dotąd naliczyłem 3 w ogóle).
I to zaskoczenie: rzeczony schemat jest wyraźnie widoczny w skali 4H na zachodnich giełdach, ale nie na chińskich. Na pewno nie na BTCChina, nie na OKCoin, i nie na Huobi. Jest natomiast widoczny na Bitfinexsie. Mówię o dołkach 08-09 o północy i 08-16 wczesnym rankiem.
W Chinach ten drugi dołek nie przebił poprzedniego minimum, więc sygnał się tam nie liczy.
I tu jestem trochę w kropce. Wasze zdanie?
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 20:04

chiny nie przebiły dołka, bo cny im się zdewaluował do $

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 20:21

@up

No a co z finexem? Honkong jest na tyle autonomiczny, że to nie ma na nich wpływu?
Jestem przekonany, ale na na 100%.

edit:
@down: facepalm, log off, sepuku :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 21:27 przez Au 79, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 20:37

przecież finex to $, nie cny.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 23:47

obserwuje ktoś Huobi? Praktycznie na poziomie kursu od 2, 3 godzin wisi na bidach 2000 btc, realny zakup, nikt nie ucieka. Ale też nie powoduje to chęci do wzrostu.
Powoli pierwszy bid jest zamykany. Trochę to przypomina wieloryba na Bitstampie (30 K na ask w październiku 2014) tylko teraz w druga stronę.
Na Huobi nigdy nie było chyba tak dużego bida bezpośrednio pod kursem.

Ten fork i kłótnia w rodzinie robi swoje.
Wersja AU79 jest możliwa, ale wyraźnie przeszkadza wzrostom wielkość bloku.
Więc spokojnie możemy jeszcze w nocy zobaczyć obsuwę

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: marrw » wtorek, 18 sierpnia 2015, 17:43

Wygląda na to że zamiast boczniaka przechodzimy powoli w spadki. Rysował się ładny trójkącik, z którego chyba wychodzimy dołem... No ale ja ciągle nie tracę wiary że to tylko przymiarki to ath i w ogóle to the moon :P
A tymczasem na krakenie stoi sobie bid na 5k bitkow :P Chyba grube ryby zaczynają lubić tą giełdę

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » wtorek, 18 sierpnia 2015, 21:22

@up
Nie napisałeś o jakiej skali piszesz, więc trudno się odnieść...

A patrząc na na 1H to chyba już ostatni dołek sprzyjający zakupom na krókim dystansie, skorzystałem z tego, że dywergencje o których wcześniej pisałem wzbogaciły się o trzeci punkt oparcia i zwiększyłem długą pozycję z celem na ~262.5

Nadal kieruję się poprzednio opisanymi wyliczeniami, ale można przyjąc dwie strategie:
- zagrać na małych wzrostach w okolice 263 i potem znowu na spadkach do 248, a potem tankowanie....
- albo zatankować już teraz i nie zwracać sobie głowy wahaniami przez następne dwa tygodnie, bo te spadki wyhuśtają się ostatecznie gdzieś w okolicach 251, więc w sumie raptem 3$ niżej niż jest teraz.

Niemniej jednak w pierwszym tygodniu września warto zachować czujność, będzie tam moment decyzji- obstawiam wygaszenie wolumentu i dryft, a potem powolne, cierpliwe wzrosty, nawet ponad 400 (zgadzam się z @cdlsrm), ale na dokładniejsze wyliczenia przyjdzie czas, gdy poznamy poziom, na którym zatrzyma się fala C.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » wtorek, 18 sierpnia 2015, 21:50

@Au 79: Nie obawiasz się, że przepychanki z rozmiarem bloku i forkami mogą zepsuć ten optymistyczny scenariusz? Może nie ten $262 najbliższy, ale ten z wzrostami do $400 we wrześniu...

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » wtorek, 18 sierpnia 2015, 22:10

@up
Masz rację, że w sumie patrzę tylko na AT, bez uwzględnienia fundamentów. Ale tego co będzie nikt nie jest w stanie przewidzieć. Niezbyt to śledzę, ale nie chce mi się wierzyć, że po roku spadków, a potem po półrocznej konsolidacji wrócimy do trendu spadkowego w 1W.

Od szczytu 12 lipca korekta idzie idealnie po fibakach, nie mogę powiedzieć, żeby było widać wpływ jakichś negatywnych nastrojów.

ALE! - dobrze że o tym rozmawiamy - ktoś może chcieć wykorzystać te nastroje do pchnięcia kursu w dół.
Gdybym ja tworzył fałszywki medialne , to dążyłbym do zradykalizowania sporu wokół lejmotywu "Dwie waluty, BTC i xBTC obok siebie wraz z całym zamieszaniem". Idealny do takiego trollingu byłby moment wahania i małego wolumenu na początku września.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » środa, 19 sierpnia 2015, 01:47

armagedon albo bitfinex sie popsul
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mazril » środa, 19 sierpnia 2015, 01:49

Czas zacząć :) dobrze patrzę że wyszło z fenixa ?
Ostatnio zmieniony środa, 19 sierpnia 2015, 02:14 przez mazril, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Napiwki RDD: RcSsoPspJbV1xgFwuVFMJ4jLHoMYLswYqj

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » środa, 19 sierpnia 2015, 01:51

Tak
Bedzie ponizej 100 ?
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 16 marca 2013
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sawek » środa, 19 sierpnia 2015, 01:52

Kupujecie czy czekacie ?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: redbog » środa, 19 sierpnia 2015, 01:55

Na bitfenix bym kupowal ale jestem na btc-e wiec czekam

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości