Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Stiepa » niedziela, 1 marca 2015, 09:29

Lorraine pisze:Widzisz mój drogi Konkorze, różnica pomiędzy mną a wami jest taka, że patrzymy na węższą/szerszą perspektywę rynku z całkowicie różnych punktów odniesienia.
(tak jak z tą sukienką, patrzymy na tą samą sukienkę a dla ciebie jest biało złota, dla mnie niebiesko czarna:) )
Wy bazujecie na kreskach, świeczkach, trójkątach, trapezach, ramionach z głową bez głowy oraz na newsach z broszką "bitcoin" w nazwie, które wyrzuca wam google...
a zaraz potem budujecie Ideologię zahaczająca wręcz o Teologię dotyczące wpływu wyresearchowanego newsa na aktualny kurs. 8-)
Często wpadającą ze skarajności w skrajność do tego. :)
Lorraine pisze: Lorraine dla odmiany podstawy swoich opinii buduje bazując na aktualnych informacjach spływających z Chin, obserwując trendy na chińskich giełdach, kondycje rynku, poszczególnych regionów, operacje na surowcach, rozmowach z naszymi strategicznymi azjatyckimi partnerami ale i wiele więcej.
Czyli rzeczy nijak nie związanych z Bitcoinem. Też VooDoo, tylko inne. :P
Lorraine pisze: Nie mam czasu grać w szortach, więc albo wchodzę all-in... albo nie wchodzę wcale. Tak robiłam przez cały 2013 rok i wypracowałam sobie świetny zysk który zeżarł mi kot grubasa, ale mam nadzieję że ośmiornica mi zwróci, choćby część.
Z całym szacunkiem, ale... żaden wyczyn. :evil:
Rok 2013 był taką magiczną skrzynką, wystarczyło podetknąć trochę banknotów na wejściu, i wyciągnąć większą kupkę na wyjściu. Samo się zrobiło praktycznie. Co innego jakbyś napisała to samo o okresie ostatniego roku, a są tu tacy którzy w tym czasie potrafili "wypracować sobie świetny zysk". Choć wymagało to poświęcenia sporo czasu. ;)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 marca 2015, 09:45

Stiepa pisze: Rok 2013 był taką magiczną skrzynką, wystarczyło podetknąć trochę banknotów na wejściu, i wyciągnąć większą kupkę na wyjściu. Samo się zrobiło praktycznie.
No niby tak, ale duża część osób nawet nie zobaczyła swoich zysków. Tamten okres jednak wymagał sprytu i instynktu samozachowawczego. Jak czytałem, że 2-3 miesiące idzie kasa z GOXa - a w grudniu i styczniu nikomu nic na konto nie wpłynęło (fiaty wypłacane np. w październiku/listopadzie) to było według mnie jasne że mamy mega kupę. No ale okres był gorący i racjonalne myślenie nie było w cenie... Ja konto założyłem, ale po doczytaniu tematu nawet mi przez myśl nie przeszło żeby tam coś wysyłać.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: b0il3r » niedziela, 1 marca 2015, 11:01

ltc wyznacza kierunek ... ?

Kod: Zaznacz cały

https://mega.co.nz/#!ykBwDDhL!zCVqvcksp1bz_kkpCDHhJzCzIXZScKvn6_gZ-uZPZI4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 marca 2015, 11:43 przez b0il3r, łącznie zmieniany 1 raz.
pomoglem :arrow: 1CTkaZbY9iWx3EuLZUmuUmkhb7JfXwcnBX :mrgreen: BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » niedziela, 1 marca 2015, 11:11

@b0il3r ltc i btc-e wyznacza kierunek, co nie wróży raczej wzrostów ale ostatnio pomimo dużej różnicy pomiędzy btc-e i innymi giełdami mieliśmy jednak wystrzał kursu.
Do 5 marca powinniśmy mieć raczej uwalanie kursu niż jego pompowanie a dopiero później zgodnie z prawem popytu i podaży (podaż po wyprzedaniu ostatniej partii bitcoinów FBI powinna spaść) kurs powinien zacząć iść w górę ale to tylko teoria, a jak wiemy praktyka i teoria lubią się rozmijać :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 1 marca 2015, 12:03

konkor pisze:Gdyby większość miała Twoje podejście, to trend spadkowy trwałby max do połowy zeszłego roku i zostałby zaliczony dwucyfrowy kurs z tych niższych przedziałów :) To gracze short są "winni" tej lewitacji kursu. Jak sobie teraz pomyślę, to chyba lepiej byłoby odbębnić to szybciej - i teraz czekać na szansę bańki np z 50-80 na 400-500$
Konkor, od dawna widzę, że jesteś wyznawcą zasady "nowa bańka musi być poprzedzona solidnym piep...ciem na największych obrotach".
Przypominam, że na poziomie >$300 czekaliśmy że "odbębnić" silny spadek do poziomu $24x i w górę. A potem dostales od losu w prezencie takie piep... nięcie o jakim nie marzyłeś ;)
I teraz co? Czekasz na "odbębnienie" kolejnego poziomu? Jak czytam dwcyfrowego. :twisted:

Tak, wiem wiem, pisałeś, że przebicie wszelkich poziomów wsparcia, podłóg itp. wszystko zmieniło. Tyle, że spadek do kursu dwucyfrowego też zmieni wszytko i wtedy zaczną się głosy, że Bitcon naprawdę odbije znakomicie ale od $10 a bańka będzie do $80.
Tak można myśleć w nieskończoność.

Ktoś ostatnio pisał "moi koledzy czekają na pozim 100-200 zeby się załadować". Zawsze się z tego śmialiśmy, bo wiesz, że ci koledzy nie załadują się za 100. Oni się załadują pod koniec kolejnej bańki, np za $800.
Nie chciałbym wierzyć, że zapisałeś się do ich partii.
konkor pisze: W zasadzie sprawa jest dość jasna. Z poziomu 270$ mamy chyba 90% pewności zaliczenia 300-320$ i warto będzie się załadować na krótko. A teraz mamy 50/50 moim zdaniem na wzrost 300+ lub spadek ~200$
Przypominam, że to samo pisałeś jak wiele dni kurs wisiał na poziomie 1470CNY. Że jest 50/50 i trzeba spokojnie czekać którędy wyjdziemy, kupisz 10 dolców wyżej. Wyszliśmy górą i dalej 50/50? :lol:
Ale nie chwaląc się, to akurat przewidziałem dość dokładnie - i zachowanie kursu i reakcje na to zachowanie, 27 lutego:
"Natomiast jest druga możliwość, bardzo prawdopodobna: że kurs pofaluje 1530-1600, po czym wypłaszczy się na ~1560 na kolejne 10 dni.
Czyli niby będziemy wyżej ale w rozważaniach co do przyszłości wrócimy do punktu wyjścia."

Mam wrażenie, że ostatnio gubisz się tak jak my wszyscy. Nie ma się czego wstydzić, nawet Dan zmienia prognozy jak rękawiczki.
Zapowiadasz od dawna spadki do $200. Tyle, że chyba od paru tygoni widzisz je "juz za chwilę" i kolejne boczniaki i wzrosty Cię zaskakują. Ale po wzroście 27-go sam załadowałeś się na full. Teraz, 3 dni później znów czekasz na spadki.
Jeśli w końcu przyjdzie $200, będziesz miał tyle tupetu aby powiedzieć "a nie mówiłem!", czy przyznasz, że miałeś po prostu szczęście? ;)

Jesteś dobry w trendach spadkowych, a trend od 6 tygodni mamy... boczny. :)

Ja przewidziałem tylko jedno parę tygodni temu: kurs około 350 w połowie marca. Wtedy, kiedy to do mnie dotarło, było to jasne jak słońce. Wszystkie elementy układanki do siebie pasowały idelanie. Dawno nie byłem czegoś tak pewny. Dlatego teraz, kiedy przyszły dni niepewności i zwątpienia staram się trzymać planu i pamiętać o tamtej analizie.
To nie jest tak, że trzymam się starej przepowiedni jak pijany płotu i nie reaguję na rzeczywistość. Po prostu nie ma na co reagować. W tym boczniaku można się tylko pogubić i zniechęcić.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 marca 2015, 12:59

No jasne że się gubię, też o tym gdzieś pisałem. Ale to nie znaczy, że mam się zapakować i ustawiać alarmy. Nie zakończyliśmy jeszcze trendu spadkowego w MID i kropka - do tego mnie nikt nie przekona. Na ostatnim wzroście wyrwałem parę groszy i jak pójdzie w górę to znów pewnie wyrwę (punktem wyjście znów będą fiaty, bo na nich czuję się jednak pewniej). I tak robiłem przez cały rok praktycznie, nie zmienię na chwilę obecną strategii - bo jest na plus ;) Ten sposób będzie dobry nawet na bańkę, po prostu zarobię mniej. Trudno...

Co do poziomu ~200, to mam podobne poczucie kiedy się kisiliśmy na około 320$ i było kilka szarpnięć w górę (pisałeś podobne argumenty) - a ja maniakalnie czekałem na sub 300$. No i się doczekałem z nawiązką :twisted: Ja jednak wolę szarpane wzrosty i ucieczkę po każdym z nich na fiaty, to o wiele lepsze dla mojej kondycji psychicznej... hehe Każdy ma swoją strategię, a ja ze swojej jestem bardzo zadowolony - mimo że nie łapię w 100% każdego wzrostu. Mam za to pewność, że kurs mi nie ucieknie w dół więcej niż ~10$ kiedy akurat jestem na bitach i zawsze jestem w grze, wyrywając od czasu do czasu na boczniaku głupie 3 Euro na BTC ;)

Jeśli spadnie do proponowanych przeze mnie ~200$, to rzeczywiście - fuks, niech będzie. Ale gra tutaj to w większości fuks i odczytywanie z wykresów intencji grubaserii...


edit: :twisted: chwilę po moim poście. Chyba to wywołałem.
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 marca 2015, 13:06 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » niedziela, 1 marca 2015, 13:04

I pękło:)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 1 marca 2015, 13:08

A tam pękło. Tak to od miesiąca "pęka" codziennie ;) Po reakcji na to szarpnięcie będzie można chociaż coś wywnioskować.

Ciekawostka: spadek na 99% zapoczątkowało BTC-E. Reszta giełd dołączyła z ociąganiem po 2-4 minutach, Huobi na samym końcu.
Miałem wręcz wrażenie, że w momencie gdy BTC-E zaczęło spadać, to Chińczycy próbowali podciągnąć w górę.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 marca 2015, 13:12

Ostatnie poszło BTCChina. Boty ratowały do końca kurs, aż ktoś chyba to wyłączył ;) Widać, że na autopilocie tam był lot...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » niedziela, 1 marca 2015, 13:40

ekonokomik pisze:Ciekawostka: spadek na 99% zapoczątkowało BTC-E
Tak chłopaki idą według kresek i żadne Chiny ich nie obchodzą.
Zrzut dzisiaj został zrobiony planowo co do godziny.
Zielone kreski się pojawia tak jak Lorraine mówi ale dwa dni później i nie mają z tym nic wspólnego Chiny.
Ale każdy interpretuje według siebie. Ja jestem zwolennikiem że to newsy się dopasowują do kresek.
A jeśli mają wpływ to do wysokości amplitudy a nie okresu czasowego.

Wczoraj rysowane:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » niedziela, 1 marca 2015, 14:16

Lorraine pisze:Wy bazujecie na kreskach, świeczkach, trójkątach, trapezach, ramionach z głową bez głowy oraz na newsach z broszką "bitcoin" w nazwie, które wyrzuca wam google... a zaraz potem budujecie Ideologię zahaczająca wręcz o Teologię dotyczące wpływu wyresearchowanego newsa na aktualny kurs. 8-)
Ej mieliśmy się nie naśmiewać z teorii innych :) A poza tym powiedz mi czym jest ekonomia jeśli nie religią? Wiarą w nie kończący się wzrost PKB i nieskończoną ilością pustego pieniądza, który nie powoduje inflacji. Na pewno w Chinach ekonomiści czytający Hongbinga zastanawiają się dlaczego ten system jeszcze stoi.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: satriani » niedziela, 1 marca 2015, 14:58

wie ktoś jak blockchain liczy wolumen transakcji w USD ?
https://blockchain.info/pl/charts/estim ... 1&address=

skoro przez ostatnią godzinę przepłyneło 23mln $ w 6 blokach, tak samo wczoraj widziałem, że w niektórych godzinach przepływało 15mln$. Wiec jakim cudem pokazują, że dzienny obrót to 25-50mln$ ?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 marca 2015, 14:59

No i jest ok :) Przebicie 1480-1500CNY raczej zepchnie nas poniżej tego ostatniego poziomu kiszenia się (i dalej być może w kierunku 200$), a walka na tym pułapie i wybicie górą pozwoli odkupić spokojnie bitki po cenie sprzedaży z wczoraj (lub taniej) i czekać na kolejne pociągnięcia w górę... Bez większego stresu i gubienia drobniaków po drodze.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » niedziela, 1 marca 2015, 17:36

Przy całej zmienności i dość małej przewidywalności kursu w krótkim okresie czasowym, od końca 2013r możemy zauważyć jeden schemat, który jak na razie ciągle się powtarza ;)

1. Osiągamy kolejny, z reguły niższy dołek od poprzedniego
2. Boty i spekulanci skupują na potęgę, wybijając kurs nawet 2-krotnie w stosunku do dołka (400 -> 700, 340 -> 680, 275 -> 475, 166 -> 315)
3. Trwa nudna konsolidacja i próba utrzymania kursu, dochodzi często do pojawienia się ważnych z punktu widzenia AT byczych wskaźników (np. 1w MACD na zielono)
4. Pod koniec tego okresu na bitcointalk jest zalew wątków tudemunów o kupnie bitcoinów(z kont różnych nowicjuszy), zmianie trendu, braniu longów na kilka miesięcy, itp. Wszyscy (no prawie) są nastawieni pozytywnie :)
5. Aukcja FBI kolejnych coinów
6. Powolne dumpienie i przygotowywanie się na podwójne dno, co tylko spowalnia spadek.
7. Powrót do punktu 1 - cały cykl rozpoczyna się od nowa ;)

Na razie nie widać żadnych oznak, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Niezależnie od tego, czy punkt czwarty skończymy przy 250, czy też przy 340 USD. Otwarte pozostaje pytanie, przy jakim poziomie cenowym możemy mieć ów wspomniany wyżej "bibilijny potop", który przyspieszy te cykle z kilku-kilkunastotygodniowych okresów do kilkudniowych, czy nawet kilkugodzinnych w końcowej fazie desperacji? Czy 100 USD, czy też jeszcze niższa cena?

Gdyby trend miał się zmienić już teraz, to i tak potrzebujemy potwierdzenia dołka 160 USD, z dużym wolumenem i skuteczną obroną tego poziomu przez dłuższy czas, zakończoną wybiciem w górę przy również dużych obrotach. Jednodniowa szpilka w ogóle nie jest przekonująca ;)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » niedziela, 1 marca 2015, 18:54

Yoda pisze:Na razie nie widać żadnych oznak, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie.
W takim razie po 5 marca FBI będzie musiało znów komuś skonfiskować bitki, inaczej nie będą z czego mieli zrobić kolejnej aukcji.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » niedziela, 1 marca 2015, 19:04

Chancellor, no punkt piąty to akurat drobiazg - nie obowiązywał również w marcu 2014r podczas górki 600-700 USD ;) Ile wtedy było pisania o zmianie trendu, na podstawie grubych bidów, jakie broniły poziomu 600 USD. Jedno trzeba przyznać FBI - wiedzą, kiedy sprzedać coiny :)

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » niedziela, 1 marca 2015, 19:35

wtrącę tylko z doskoku, bo widzę ten błąd wkrada się w kolejnych postach. USMS ma jeszcze ponad 92 tyś bitów. Nawet jak sprzedadzą teraz całość z 50k i tak jeszcze im sporo zostanie. Co do kursu nuda, ten dzisiejszy zjazd o 7 usd w kluczowym momencie (stamp, obecnie 3.5 usd) to za starych, dobrych czasów nawet falowaniem by nie został nazwany o spadku nie wspominając. Nuuda.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » niedziela, 1 marca 2015, 22:58

kurs zaczął rosnąć chwilę po opublikowaniu tej informacji na twitere http://www.wsj.com/articles/bitcoin-inv ... 1425242094
to chyba istotna sprawa. Artykuł zamkniety, ale chodzi o zgode na fundusz inwestycyjny na wallstreet, jeśli dobrze rozumiem

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: satriani » niedziela, 1 marca 2015, 23:09

wszystko wskazuje na to, że na dniach będzie walka o linie trendu długookresowego. Jeśli ją pokonają to czasy dobrych-niskich kursów się skończą. Założę się, że 2 lata temu jak przebijało kolejno 12, 30, 80$ to ludzie nie mogli uwierzyć, że kiedyś można było kupić za 2$ :) Podobnie będzie za rok i ceną 150-200$ :)

"Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła." czy jakoś tak :)

oczywiście może to nie jest "to" wybicie, ale myślę, że już jesteśmy blisko momentu walki o trend długoterminowy.

btw. Kim Dotcom też pojawił się na tapecie 2,5 roku temu i już kilka dni później zaczeła się bańka. Facet ma wyroki jeśli chodzi o manipulację kursem giełdowy sprzed 15 lat, do tego lubi nowinki technologicznie i szastać pieniędzmi. Może troche namieszać w świecie bitcoina.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 marca 2015, 23:11

No to ładnie, odkupiłem po cenie wczorajszej sprzedaży. Oby to w końcu przeskoczyło 267$, wtedy raczej na 300+ będzie można spokojnie poczekać...

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości