Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » sobota, 7 lutego 2015, 11:19

Znowu mamy weekend sobotę rano a na giełdach wariują :) Ciekawe na ile dojadą tym razem.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 7 lutego 2015, 11:20

Sprzedałem drugi raz i na razie wystarczy bo mi się Finex nie podoba, na BTC-e też dokładają ładnie do ASKów. U Chińczyków to wygląda chyba najlepiej.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 7 lutego 2015, 11:44

A ja mam tym razem poczucie jakbym od kilku dni był bogiem bo kurs idzie idealnie wg założeń. A to niebezpieczny stan ;)

A poważnie: teraz są naprawdę dwie możliwości interpretacji i przewidywań:

1. W 1h rysuje się trzecia, najmniejsza głowa z ramionami. Pierwsza, duża miala czubek glowy 2015-01-26, druga mniejsza 2015-02-03, a teraz zaczęła się rysować głowa trzeciej, malutkiej.
W tym secnariuszu przez większość dzisiejszego dnia powinien utrzymać się boczniak na obecnym poziomie, po czym jeszcze dzisiaj nagłe zejście do szyi na poziom 1400CNY, a po kolejnych kilkunastu godzinach zejście na poziom 1350CNY.
Co dalej pojutrze? Każda ewentualność jest możliwa i prawdopodobna, ale spadki bardziej. Chyba że boczniak na wysokości 1300-1350 utrzymałby się kilka dni, wtedy powróciłbym do pomysłu wzrostów.

2. Druga możliwość jest zgoła odmienna: patrząc w 2h można zaobserwować, że od 2015-01-26 rysuje nam się półkole, albo jak ja to określam "łagodne denko misy" :) Przy czym najniższy punkt tej misy był akurat lokalnym maximum 2015-02-03 :D Brzmi kretyńsko, ale to się zdarza. Czyli od tego momentu znów się wspinamy.
W tym scenariuszu przez najbliższe dwa dni powinniśmy mieć lekkie, nieregularne wzrosty, a około 2015-02-10 osiągnąć poziom 1650CNY.

Nie wiem, który scenariusz się sprawdzi, choć od wielu dni obstwiam drugi. Ale prawdopodobieństwa nie są jakoś kosmicznie różne, inaczej nie pisałbym o obu.
W każdym razie łatwo je odróżnić po zachowaniu kursu i się dostosować.

A może jako kara za moją pychę, wyskoczy nam trzeci, którego kompletnie nie zauważyłem ;)

PS. Jak ktoś gra na btc-e to sobie nie zarobił za dużo przez aski :evil:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » sobota, 7 lutego 2015, 11:58

Nie jest wykluczony wzrost, nawer rzędu tego majowego. Kolejny mocny bulltrap. Dno z kwietnia analogiczne do dna 900 cny, potem wybicie, powrót, półeczka i w górę.
Jesteśmy teraz bardzo blisko przebicia spadkowej lini trendu.
Oczywiście mówimy o wzroście rzędu max 40-60% nie ath

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 7 lutego 2015, 12:04

@ekonokomik ja obstawiłem scenariusz pierwszy i na razie nie odkupuję po sprzedaży. Nadal myślę, że mocniejsze wybicie dopiero z poziomu ~190$. Już kilka dni temu tak założyłem. W MID nie zmieniam zdania - rycie denka :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 229
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kim_dzong_un » sobota, 7 lutego 2015, 14:58

Trochę pustawo ostatnio, także polecam:
(Life Inside a Secret Chinese Bitcoin Mine)

Jak mówi szef kopalni - zostawia wykopane BTC nawet do 50%. Czyli wiara we wzrosty jest, nawet u Chińczyków. ;-)
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 7 lutego 2015, 15:15

@kim_dzong_un on powiedział, że jego prywatna kasa jest w 50% załadowana w BTC - a nie to , że zostawia 50% wykopanych bitów. Na szybko policzyłem, że za sam prąd płacą ponad połowę wartości wykopanych bitów (80k$ za prąd, kopią ~130k$ miesięcznie). Pracownicy tam za darmo nie siedzą, inne koszta też pewnie są...

e/ @cdlsrm no to dzisiaj już ten Pan taki uśmiechnięty chyba nie jest (diff UP, kurs DOWN) ;) Ciekawa opcja z tym łóżkiem. Nawet z nausznikami tam musi być nie do wytrzymania, spadnie w takich warunkach to katastrofa dla psychiki chyba. Kiedyś miałem obok łóżka kompa z chłodzeniem wodnym (jeden duży i cichy wiatrak na chłodnicy od jakiegoś kadeta :D ) - i to nie było zbyt przyjemne, a co dopiero takie coś.

Co do kursu - niby rysowała się głowa z ramionami, ale teraz trochę to się psuje.
Ostatnio zmieniony sobota, 7 lutego 2015, 23:32 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » sobota, 7 lutego 2015, 23:12

"In October of last year Motherboard gained access to a massive, secretive Bitcoin mine housed within a repurposed factory in the Liaoning Province in rural northeast China."

Ten filmik jest z października zeszłego roku czyli poziomów 350~400$.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 8 lutego 2015, 00:20

@konkor - ano glowa z ramionami już nie pasuje .
Mi to wygląda jak baza do nagłej pompy i obudzenia się rano na poziomie $240.
Choć potrafię też sobie wyobrazić że przez dwa dni będziemy tak pływać lekko opadając, czyli zamiast glowy z ramionami narysuje się ledwie mały łysy pagórek, a potem zwałka w dół.
Albo głowa dopiero przed nami...

Ale pierwsza opcja, czyli wzrosty, wciąż jest wg mnie dużo bardziej prawdopodobna.
Tak czy inaczej, wszystko się dzieje raczej wolno. Szybka nagła zwałka nam chyba nie grozi?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 8 lutego 2015, 00:43

Szybka zwałka raczej nie, ale RSI wygląda kiepsko przy tym drugim podejściu do 230$. Wczoraj szacowałem, że wybijemy powyżej 230$ - no i nie wiem czy 231 to może już wystarczy...? Wypadałoby jeszcze te 10 dolców podciągnąć, ale kasy na razie nie stawiam na to. Ewentualnie 218-220$ może spróbuję łapać jeśli pójdzie w dół. Wtedy raczej się uda sprzedać z jakimkolwiek zyskiem. Ja na razie jestem za opcją spadkową, więc łapanie szczytu niekoniecznie mnie interesuje.

Kurs jakoś dziwnym klinem teraz idzie. Jedyne podobieństwo widzę do okresu 18-25 grudnia 2014

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 8 lutego 2015, 01:17

A ja mysle ze idzie plasko z ciągotami do wzrostów. Czyli na razie mój pierwszy scenariusz (wyjście z "dna misy").
Idę spać na bitach z alarmem ustawionym tuż pod. Póki co bidy na btc-e dają pewien komfort ucieczki.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » niedziela, 8 lutego 2015, 11:25

Trójkąt się prawdopodobnie tworzy, wiec teoretycznie jest jeszcze czas i miejsce na wahania, nawet zjad do około 1350-1360 cny
A potem zobaczymy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » niedziela, 8 lutego 2015, 16:56

Obawiam się, że możemy zjechać zwłaszcza że ostatnia fala w trójkącie była strasznie niemrawa.
Rys.3 oparty o ten 5 dni temu Rys.1
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 8 lutego 2015, 22:46

Jeśli ma zostać zachowana pewna harmonia z ostatnich dni, to w ciągu najbliższych kilku godzin (góra do rana) kurs może jeszcze spaść, ale nie niżej niż do 1370CNY, a potem powinien dość gwałtownym szarpnięciem wrócić na 1400CNY i już tam pozostać.

Każde odstępstwo od tego scenariusza, to zły znak, a spadek do 1340 będzie dla mnie czerwonym sygnałem do ewakuacji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » niedziela, 8 lutego 2015, 23:27

Pamiętacie moi mili o tym że w przyszłym tygodniu Chińczycy zaczynają obchody nowego roku, dni wolne zaczynają się od 13 dla wiekszosci firm, a okres wolny od pracy trwa aż do 23, w niektórych przypadkach bazując na informacjach prosto z Chin że aż do 28. Zalecają mi dokończenie zamówień do połowy nadchodzącego tygodnia, wiec to będzie najprowdopodobniej długie Holidays w ich wykonaniu... Nie wiem jaki może mieć to wpływ na kurs ale Banki jak wiemy także nie będą pracowały przez sporą część tych dni, oczywiscie nie we wszystkie.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » poniedziałek, 9 lutego 2015, 06:56

i kolejny news typu bitcoin = oszukali :-)

http://www.scmp.com/news/hong-kong/arti ... ng-company

wartości rozdmuchane, ale takie rzeczy nie pomagają.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » poniedziałek, 9 lutego 2015, 09:18

Nawiązując do postu @Lorraine, mam takie pytanie, jak aktualnie wygląda w Chinach sprawa handlu btc a banki? Rok temu podczas nawracających chińskich banów, powiedziane chyba było przez PBOC że banki nie mogą udostępniać kont firmom handlującym btc? Czy to była prawda i wciąż obowiązuje? Ktoś się orientuje, czy Chińczycy mogą noramlnie na giełdy przelewać/wyciągać fiaty czy nie?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » poniedziałek, 9 lutego 2015, 12:33

Chyba szykuje nam się zmiana poziomu dzisiaj. I moim zdaniem będzie to poziom niżej. Te ~190$, o którym kilka razy pisałem byłoby idealnym miejscem na kolejne zyskowne odbicie... Z jednym małym "ale" - ostatni zryw na ~230$ wyszedł strasznie słabo, wręcz na siłę. Trochę szkoda, bo po kolejnym spadku może nie być ochoty na szybki UP. Czyli jeśli ze 190-200$ nie damy rady szarpnąć ładnego odbicia na 250+$, to rycie denka może nastąpić szybciej niż zakładałem ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » poniedziałek, 9 lutego 2015, 12:46

Też wygląda mi na to, że szykuje się zmiana poziomu, nie wiem czy akurat dzisiaj ale ja obstawiam jednak poziom wyżej :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 9 lutego 2015, 13:03

@Konkor, gdyby spadło aż do 190 to byłoby to wyjście dołem z trójkąta, którego podstawa rysuje się w punktach dwa razy po około 210 na Bitfinexie. a wtedy ruch w górę z tych 190 to byłaby tylko korekta i potem rycie dna. teoretycznie aktywnośc i amplituda powinny teraz powoli się wygaszać. Na kilka godzin, może ze dwa dni. A na razie to na Huobi przynajmniej walka idzie ostra

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości