Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » piątek, 6 lutego 2015, 08:43

Przed chwilą u chińczyków zrobiło sie gorąco, i na huobi z 3k do 1330 zrobiło sie 300 pokazując realną liczbę bidów. Nie wrózy to dobrze. Wg mnie ten mikro kanał wzrostowy w 15/30 m rysowany od wczorajszeych spadków jest nie do utrzymania i prawdopodonie wyjdziemy dołem (teraz ocieramy sie o dolną granicę) i co najmniej potwierdzamy wczorajsze dno, przed kilkoma minutami było 1k tuż pod kursem na huobi i nie zachęciło/zmusiło to do wybicia górą, więc na tej podstawie można wnioskować ze wiara w up jest niewielka.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » piątek, 6 lutego 2015, 08:58

Sugerowanie się bid'ami lub ask'ami jest ogromnym błędem już parę miesięcy temu zauważyłem że to jest głównie naganianie i przeważnie jest odwrotnie a czasem te scianki nawet kuszą testowaniem, eko ma racje jedynie co to pomagają się ewakuować, tylko kreski.

Co do kursu, przeważnie z takiego układu wychodzi się dołem jednak teraz mamy jakby podwójne dno i zakończenie formacji głowy z ramionami, sądzę że jak do 17-18 nie zajedziemy w okolice 1400 cny to czeka nas gwałtowny spadek
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » piątek, 6 lutego 2015, 09:10

ekonokomik pisze:
Także dzisiaj może być ostatni dobry moment na zakup :)
Mój ulubiony frazes :) Pada na każdym poziomie od szczytu bańki.

Ja z kolei patrząc na wykres czuje, że czeka nas ciekawy weekend (piątek-niedz). Według mnie jednak cały czas większe szanse na spadki. W short może być odbicie - sądzę że maks 1400-1420, ale w Mid raczej spadki.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 6 lutego 2015, 09:26

ekonokomik pisze:
Jeśli $190-200, to chyba spadek a nie wybicie?
Chodziło mi o to, że z tego poziomu wybicie (o zasięgu 250-260$ może, lub nawet podchodzące pod 300$). Ale może nam się coś wyrysuje bez dotykania 200$, zobaczymy. Tak to widzę w short, ale w mid moim zdaniem pomacamy (i pewnie przebijemy) denko jeśli nie uciekniemy z kanału spadkowego - w którym dość zgrabnie jest kurs trzymany "przez niewidzialną rękę" :)

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » piątek, 6 lutego 2015, 10:31

na btce caly czas ta sama spiewka z zaganiaczem. Ktos ustawia pare drobnych askow 10-30 btc porozrzucanych, a na bidach od 100-300 - zazwyczaj okragle liczby (czesciej 300) i jak tylko ktos sciagnie aski to bidy znikaja :-). Pozniej czesto pojawia sie sytuacja w druga strone. I tak pewnie 2-3$ z jednej strony ugrane, albo i lepiej i pozniej z drugiej.

bardziej jestem za opcja odbicia od 190-200 jesli w ogole bedzie :-) jak patrze ile sytuacji bylo gdzie w ogole nie bylo sily/pieniedzy to spadki do 100$ sa bardzo realne.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » piątek, 6 lutego 2015, 11:19

Znowu mamy boczniak więc pewnie tak jak wczoraj będzie jazda w dół.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » piątek, 6 lutego 2015, 11:39

Ta niechęć do pogłębienia spadków zgodnie z trendem może wynikać z tego, że pokryło się kilka okresów. Na wykresie liniowym, nie świece, dobrze widać jak wykres dotknął wsparcia w skali d1 i d3 jednocześnie. Prawdopodobnie żeby mogło dalej lecieć musi być lekki oddech, ząbek na wyresie. Podobnie jak to było tuż przez zwałą z 315

Weteran
Posty: 13347
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 6 lutego 2015, 11:41

diakon pisze:
ekonokomik pisze:
Także dzisiaj może być ostatni dobry moment na zakup :)
Mój ulubiony frazes :) Pada na każdym poziomie od szczytu bańki.
Dlatego napisałem to z uśmiechem :)
diakon pisze: Ja z kolei patrząc na wykres czuje, że czeka nas ciekawy weekend (piątek-niedz). Według mnie jednak cały czas większe szanse na spadki. W short może być odbicie - sądzę że maks 1400-1420, ale w Mid raczej spadki.
Ten wariant akurat jest najmniej prawdopodobny moim zdaniem. Albo kurs poleci z tego poziomu, albo wzrośnie >1400-1420, co da mu silne oparcie w podwójnym dnie i dwukrotnym zniesieniu spadków (poprzednie 1 lutego), a to co najmniej odroczyłoby spadki o kilka dni i stanowiło bazę do wzrostów jeszcze o kilkadziesiąt CNY. A może nawet byłoby otwarciem do wzrostów w ciągu najbliższych tygodni, których oczekuję.

Krytyczny moment jest teraz, zaraz.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » piątek, 6 lutego 2015, 11:48

Wg mnie już wyszliśmy dołem z kanału wzrostowego rysowanego od wczorajszego spadku, ale walka o utrzymanie jest i moim zdaniem przekroczenie 1350 spowoduje przyspieszenie spadków.

Edit no to lecimy

Edit2 jednak jeszcze nie, 1350 obronione - polecam patrzeć na okcoin ta obrona to ich zasługa, teraz emocje czy odbijemy czy jednak polecimy jeszcze większe. Podzielam zdanie eko wg mnie albo zaraz polecimy albo jezeli przekoroczymy 1400 odraczamy spadki na kilka dni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » piątek, 6 lutego 2015, 12:38

diakon pisze:
ekonokomik pisze:
Także dzisiaj może być ostatni dobry moment na zakup :)
Mój ulubiony frazes :) Pada na każdym poziomie od szczytu bańki.
prawda... co nie zmienia faktu, że taki moment jednak w pewnym momencie zapewne nastapi, nie ma co się dziwić, że ludzie są "czujni" :lol:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 6 lutego 2015, 12:56

Na pewno w końcu nastąpi taki moment. I wtedy niejeden tudemun zakrzyknie "a nie mówiłem?" :lol: (jasne że mówiłeś - 100 razy przez cały trend spadkowy ;) ) W wątku zrobi się tłoczno i będzie wyśmiewanie miśków, które tak mocno dostały w tyłek... hehe

A miśki z nabitymi kieszeniami już się nie przebiją w dyskusji, bo i po co? - zresztą bardzo ciekawą cechą miśków jest to, że łatwo się przeobrażają w byki (byczki tudemuny tego nie potrafią w drugą stronę - klapki na oczach przeszkadzają...) To będzie czas wyczekiwania wielu "inwestorów" na powrót kursu w rejony ich zakupów :twisted: A wtedy misio-byki po raz kolejny będą zarabiać i realizować zyski. ehhhh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » piątek, 6 lutego 2015, 13:16

konkor pisze:zresztą bardzo ciekawą cechą miśków jest to, że łatwo się przeobrażają w byki
To tak niestety nie działa. Jak jesteś miśkiem to nie staniesz się byczkiem jak przyprawisz sobie rogi, co najwyżej możesz stać się jeleniem :) czego Ci oczywiście nie życzę.

Żeby nie było w drugą stronę jest tak samo, związane jest to z wyrobionymi schematami działania, a jak wiadomo schematów tak łatwo nie da się zmienić.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » piątek, 6 lutego 2015, 13:36

@konkor
Pytanie za 100 pkt. to jednak - kiedy odbicie i zmiana trendu nastąpi. Po ltc/btc widać, że tu już mamy chyba dno zaliczone (liczę jednak i tu na potwierdzenie dna, kiedy btc zaliczy duże up). Przy btc/usd nie odważę się, by się nie skompromitować, oszacować, czy niżej niż 150$ już nie spadniemy. Chyba większość (sądząc po analizach niektórych na tym forum i na Tradingview) czeka na marzec - czyli jeszcze miesiąc niepewności przed nami.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 6 lutego 2015, 13:50

@prezes no nie żartuj. Żeby misiek był skutecznym miśkiem - to musi mieć amunicję, tak? Gramy w obie strony, nie tylko w jedną. Jak będzie grube parcie w górę, to ktoś kto grał na spadki i ostro shortował - pogra też na wzrost. Z tym że będzie ciągle myślał o sprzedaży i zrealizowaniu zysku - punktem wyjściowym będą fiaty. Permanentne byki mnożą co najwyżej bity, jeśli uda im się wstrzelić w spadek i odkupić niżej.

ps. mi wyczucie wzrostów idzie gorzej niż spadków :) Ale teraz coś mi śmierdzi wyjściem górą (powyżej 230$) przed dalszą zwałką. Warunek - nie możemy przez kilka/kilkanaście godzin zejść niżej niż 1330-1340 u Chińczyków. zgadzało by się to z tym co napisał @Bit-els na poprzedniej stronie. Można się zaczaić na szybką akcję.

edit: kupiłem, bo muszę wyjść. ASKi już stoją, zaryzykujemy...
Ostatnio zmieniony piątek, 6 lutego 2015, 14:35 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » piątek, 6 lutego 2015, 14:22

Mam dokładnie to samo przeczucie. StochRSI 6h jest na dnie, 1d też zbliża się do dna. I na dodatek wykres LTC/USD również domaga się korekty, może zrobić bykom piękną, śmiertelną pułapkę, analogiczną do drugiego wystrzału LTC do 21 USD w marcu zeszłego roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » piątek, 6 lutego 2015, 14:35

konkor pisze:@prezes no nie żartuj. Żeby misiek był skutecznym miśkiem - to musi mieć amunicję, tak? Gramy w obie strony, nie tylko w jedną. Jak będzie grube parcie w górę, to ktoś kto grał na spadki i ostro shortował - pogra też na wzrost. Z tym że będzie ciągle myślał o sprzedaży i zrealizowaniu zysku - punktem wyjściowym będą fiaty.
Ja to rozumiem tylko przmilczałeś jeden istotny fakt, że misiek kupuje w dołkach a nie w korektach, jeżeli będzie ostro UP misiek oczywisćie zrealizuje zyski i będzie czekał na fiatach na kolejny dołek, który może już nie przyjść, wtedy przerzuci się na polowanie na korektę, która też może szybko nie przyjść, o tym właśnie pisałem.

Wtedy naprawdę trzeba zmienić schemat działania a to nie jest takie łatwe, jak przez ostatni rok grało się na spadki, oczywiście Ty możesz być wyjatkiem, czego Ci oczywiście rzyczę ale który tylko potwierdzi regułę.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 6 lutego 2015, 17:03

Misiek to pojęcie względne. Nie da się grać zawsze w dół, trzeba się umieć odnaleźć w każdej sytuacji. Tudemuny tego nie potrafią - dla nich kierunek jest jeden: UP, niezależnie od tego co widać na wykresach. "BTC wart 100k $" i koniec dyskusji. Nie wiem czy dla Ciebie ja się łapię w kategorie miśka - ale nie zawsze kupuję w dołkach. Wielokrotnie zdarzało mi się ściągać ASKi w trakcie pompy i stawiać wyżej.

Człowiek rozsądny nie siedzi miesiącami na bitach w trendzie spadkowym - pisaliśmy o tym już dawno, na dużo wyższym poziomie kursu ;) Patrząc w ten sposób każdy jest miśkiem, jeśli nie jest tudemunem...

edit: pościągano mi ASKi i zobaczymy czy będzie następna tura
Ostatnio zmieniony piątek, 6 lutego 2015, 17:41 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » piątek, 6 lutego 2015, 17:35

i ponownie niedzwiedzia dywergencja nam sie robi - ceny w gore, RSI w dol.
Jeszcze moze sie troche zmienic, ale...

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 6 lutego 2015, 21:28

Trzecie podejście a RSI jeszcze niższe... No chyba to dzisiaj nie szarpnie. Pytanie tylko czy łapać znowu w okolicach 215$ ? Jak spadnie, to spróbuję chyba.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » piątek, 6 lutego 2015, 22:45

moze i dobry moment zeby pojsc kolo 300, ale po kilku wczesniejszych probach tego nie czuje. Widac, ze jest chec, ze czesc osob uwaza ze denko za nami i chcialoby pograc, ale… no wlasnie ale - jakimkolwiek zrywom brakuje pedu, jest zbyt ostronie, nikt nie chce sie ubrac. Podejrzewam, ze ktos umiejetnie prowadzac moglby wywolac ped, ale czy przy takiej ostroznosci wyszedlby in plus ?
na btc-e widac jak uciekly bidy - teraz do 210 tylko 800-900 btc i zastanawiam sie czy to czasem nie kolejne zagranie, zeby ludzie zaczeli sprzedawac, a pozniej nagle dojdzie kolejny 1k lub 2.
Mieszane uczucia...piernicze to i czekam na 19x - najwyzej bede kupowal jak wystartujecie.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości