Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » środa, 28 stycznia 2015, 14:47

konkor pisze:@baggins no jasne, że zło. Złem też było napompowanie dwóch baniek po kolei w dość niejasnych okolicznościach (delikatnie mówiąc). Jak pisaliśmy w kilka osób przez cały poprzedni rok, że BTC to szulernia - a nie inwestycja, to nie dało się przebić przed tudemuny i "fundamenty" w postaci śmiesznych akceptacji bez ryzyka. Stracili tylko spekulanci ładujący się "long term". Nikt z akceptujących BTC nie stracił ani centa - wręcz przeciwnie, bo zarobili dodatkowo
no i to jest prawidłowy stan. Dlaczego akceptujący mieli by tracić skro btc jest stworzone do transferu wartości, a nie tezauryzacji? z punktu widzenia osoby kupującej i sprzedającej dzięki btc kurs raczej nie ma wielkiego znaczenia. Tak samo z punktu widzenia osoby używającej btc zamiast westera przesyłając kasę z zagranicy do rodziny. Raczej przez godzinę nic z kursem nie stanie się takiego żeby mieli stracić :) niech stracą i ZARABIAJĄ Ci, którzy chcą na własną odpowiedzialność grać na kursie przyczyniając się do manipulacji, które napędziły te złe i niedobre bańki, o których tak piszesz, a w ich trakcie tak ochoczo dołączyłeś do stadka i sam je napędzałeś :) Szulernia drogi kolego to jest to co robią spekulanci i tudemuny i lewarowcy czyli sterowanie kursem, owe słabe akceptacje i fundamenty to jest to co powinno być robione i szulernią nie jest, czyli pomijaniem bandyckich marży banków i długich czasów oczekiwanie na kasę, do tego btc w zamyśle służyć miało i z każdą akceptacją służy coraz bardziej, nie zgodzisz się z tym? :)

ładna paczuszka poleciała na stampie zaraz przed zamknięciem świecy na 30m :) .. jak czytam te wasze bardzo mądre opinie o graniu na lewarza cały czas zastanawiam się kto to robi, przecież to gorsze niż ruletka :P

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » środa, 28 stycznia 2015, 14:50

Ten zrzut na stampie to mógłbyć zrzut BitPay'a mieliśmy juz tak kilka razy od czasu wejscia Microsoftu.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 28 stycznia 2015, 14:54

sxzp pisze: czyli pomijaniem bandyckich marży banków i długich czasów oczekiwanie na kasę, do tego btc w zamyśle służyć miało i z każdą akceptacją służy coraz bardziej, nie zgodzisz się z tym? :)
Transfer wartości - owszem, wszystko fajnie. Problem w tym, że docelowo wartością tutaj jest w 99% fiat. W związku z tym oczekiwanie się wydłuża tak na prawdę, bo BTC samego w sobie nikt nie akceptuje i należy je po prostu sprzedać ;) Całość utrzymuje się na obecnym (a wcześniej znacznie wyższym poziomie) właśnie dzięki spekulantom na giełdach. Bez nich kurs wylądowałby już dawno w rejonach dwucyfrowych - bo takie wystarczą spokojnie do dzisiejszego obrotu BTC...

ps. przy transferze wartości np. Polska -> USA konwertowanie fiatów na BTC - przesłanie BTC - konwersja BTC na fiat i przesłanie z giełdy na rachunek bankowy totalnie się nie opłaca i zajmie więcej czasu niż normalny przelew. Nie jesteśmy na etapie, w którym BTC sam w sobie ma wartość na tyle żeby nie był konwertowany na fiat.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » środa, 28 stycznia 2015, 15:00

o nie zgodzę się jeśli sprzedawca ma konto w banku obsługiwanym przez procesor płatności natywnie kasę dostaje szybko w porównaniu do 2-3 dni przy płaceniu kartą. To, że sprzedawca zamienia btc na dolray czy kasztany czy trzyma btc, to jest jego autonomiczna decyzja ma do tego prawo i nam nic do tego. A o utrzymywaniu się na obecnym poziomie itd. to dla osób przesyłających kasę w btc znaczy tyle co deszcz na wiosnę poziomem dla nich może być 10-100-1000 to po prostu zmienia wartość wyrażona jakąś kwotą w btc i nic więcej, a największą szkodę robią właśnie spekulanci przez których kurs bardzo szybko może się bardzo zmieniać i to stanowi największy problem.

e/ zgadzam się, że to nie ten etap żeby móc trzymać btc przez miesiąc w portafelu i nie martwić się o zmiany kursu, ale winni są temu tylko i wyłącznie spekulanci, którzy wywindowali kurs do chorych poziomów :) gdybyśmy byli w okolicach ~80 usd a bidy były by po 100k pod kursem było by zupełnie inaczej. Więc nie wiń słabych akceptacji o taki stan rzeczy jaki mamy obecnie, a raczej chciwość i pazerność spekulantów.

e2/ chyba 30% sklepów nie spienięża 100% btc. Tylko nie wiadomo czy małych czy dużych sklepów :)
Ostatnio zmieniony środa, 28 stycznia 2015, 15:04 przez sxzp, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » środa, 28 stycznia 2015, 15:01

@konkor
z tym, że samego BTC nikt nie akceptuje to nieco przesadziłeś, gdzieś miesiąc temu jeden z procesorów płatnosci podawał, że część klientów zachowuje jakiś procent płatności w BTC... nie pamiętam ile to było ale zaskoczyło mnie in +
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » środa, 28 stycznia 2015, 17:59

My tu pitu pitu a co sądzicie o kursie? Nie powiem bo widziałem jeszcze jedno odbicie do ~280$ przed kontynuacją spadków jednak chyba jest coraz gorzej.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » środa, 28 stycznia 2015, 18:44

cdlsrm pisze:My tu pitu pitu a co sądzicie o kursie? Nie powiem bo widziałem jeszcze jedno odbicie do ~280$ przed kontynuacją spadków jednak chyba jest coraz gorzej.
280$ Byłoby bardzo ładnym wynikiem. IMO trochę za wysoko. Jakieś odbicie nasz czeka, ale moim zdaniem wylądujemy pierw na 240$ , potem odbicie do 250-260$ , następnie dalszy spadek aż do 220$. Przy 220$ powinno trochę poskakać, ale moim zdaniem i tak trafimy na 190/200$. Co dalej, ciężko powiedzieć. Ja tam się wyprzedaję, ale shortów nie otwieram bo sytuacja mimo wszystko nie taka oczywista.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » środa, 28 stycznia 2015, 19:40

Leciimmyyyy! :D To da floor!!! :P

Czyli jednak ciągle down, byle nie do nowego denka :(

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 28 stycznia 2015, 19:44

Ale co tudemuny mały radości przez dwa, trzy dni - to ich :D I ta troska o biedne niedźwiedzie, które zostały na peronie i liżą rany.... hehe

Jeszcze trochę i trzeba będzie szukać miejsca na odbicie. Aczkolwiek @sky kiedyś napisał, że może przyjść czas - kiedy będzie strach się na odbicie ładować ;) Mam nadzieję, że tak to nie będzie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » środa, 28 stycznia 2015, 19:46

majkel_94 pisze:Leciimmyyyy! :D To da floor!!! :P

Czyli jednak ciągle down, byle nie do nowego denka :(
Lecim, lecim ostro. Ja mam buy na 241, sprzedam na odbiciu do 25x (jak pójdzie po mojej myśli).
W sumie może lecieć i do 100$, mi to wszystko jedno, byle były dobre i trafne okazje po drodze.
Szkoda tylko altów, bo w takiej sytuacji ciężko w nie wchodzić. Przydałoby się odłączenie tych najlepszych od BTC.

EDIT: Usunąłem bida, trzeba chyba celować w 23x
Ostatnio zmieniony środa, 28 stycznia 2015, 19:49 przez Strugg, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » środa, 28 stycznia 2015, 19:49

Ja się tak cieszę wysiadając 40$ wyżej, ale tylko połową, bo reszta w portfelu na long term, nie chcę wszystkiego na jednej giełdzie trzymać, zaś bitfinex nie wiem czy jakieś weryfikacje chcą jak tylko handel bez wypłat fiatów :P

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » środa, 28 stycznia 2015, 20:14

Ciężko ocenić teraz, ale te 240$ wcale silnie nie wygląda.

update:

232$ wydaje się być silniejszym wsparciem, być może tam trochę odbije. Pragnę pocieszyć, że prawie znieśliśmy już 100% bańki z 26 stycznia.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » środa, 28 stycznia 2015, 20:19

Prędzej 220-224 z pikami na 210, bo te 232 to zaraz pęknie :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » środa, 28 stycznia 2015, 20:19

Przegapiłem denko, wyczułem bulltrap, ale btc-e juz 215, oni mają niższy kurs i grube zrzuty :P

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » środa, 28 stycznia 2015, 20:26

Ech czyli poleciało bez niespodzianek, trochę przysnąłem shorty się po domykały za wysoko, 220$ zaliczone na btc-e, małe odbicie dalej nie obstawiam nie mam pomysłu. Daje 30% na zejście do 135$.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » środa, 28 stycznia 2015, 20:57

nexushash pisze:Ech czyli poleciało bez niespodzianek, trochę przysnąłem shorty się po domykały za wysoko, 220$ zaliczone na btc-e, małe odbicie dalej nie obstawiam nie mam pomysłu. Daje 30% na zejście do 135$.
Zejście pewnie będzie, ale spokojnie, jeszcze trochę. Ja wszedłem na 237, zastanawiam się czy celować w 24x, czy 25x na sprzedaż.

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitdreamer » środa, 28 stycznia 2015, 21:13

@up po 237? To strasznie wysoko, spadło do 214 a z 245 to zaczęło spadać, więc szybko tam nie wróci. Czemu tak szybko zacząłeś kupować?

Wyjaśnienie: Mniej więcej tyle znaczy podawanie po ile się kupiło gdy różnica między giełdami to nawet 20$.
Dziad o szydle, baba o mydle. Bitfinex <-> BTC-e

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » środa, 28 stycznia 2015, 21:22

nie wiem czy bylo, ale podoba mi sie takie sprzedawanie newsow, ze w koncu gielda z prawdziwego zdarzenia, a pozniej dopisane malym druczkiem, ze nie w Californi, nie w NY :-)

http://www.sfgate.com/business/article/ ... 043584.php

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 28 stycznia 2015, 21:30

Mówiłem, że na start zniżyli się do poziomu Stampa. Ta szopka z rakietą była bardzo szkodliwa moim zdaniem. A to w jaki sposób Coinbase jest widoczna w bitcoinwisdom to po prostu żart i żenada wręcz...

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 28 stycznia 2015, 21:50

Nie podoba mi się to. Taki pionowy spadek i zatrzymanie zamiast odbicia, są zwykle wstępem do kolejnych "schdokowych" tąpnięć.
Mowię oczywiście o Chińczykach, bo oni rządzą. Na giełdach europejskich jest wyraźne odbicie, ale tylko dlatego, że zareagowały z większą paniką, a to też źle wróży.
"Wskaźnik btc-e": $15 poniżej konkurencji.
Do tego nie wiadomo co z Huobi.

Jak zobaczyłem taki pionowy spadek, to kusiło mnie żeby wsiąść z myślą o odbiciu, ale jak spojrzalem na wykres w większej skali, to ryzyko jest zbyt ewidentne.
W tej chwili wygląda to kiepsko.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości