Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vampire » środa, 21 stycznia 2015, 07:01

@eko nie to ze nie wierze Ci ale czemu akurat teraz, czemu akurat 1400 i czemu gora a nie dol?:)
My other car would be a Jet Fighter:)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » środa, 21 stycznia 2015, 07:40

To teraz kolejna zmyłka i lecimy na 190$, niema tak łatwo :) Bitmarket trochę się zabetonował na wzrosty.
Choć to idealny moment na wybicie, czuje bardzie dół niż góra.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mazril » środa, 21 stycznia 2015, 07:52

Odbić może się od 1300 i 1290 CNY na razie trzymam bity i obserwuję, jak walnie sprzedam z mniejszym zyskiem. Ale czekamy na "magiczne rączki" które zamieszkały na chińskiej giełdzie.


1300 to mały kanał wzrostowy
a
1280 miejsce powrotu w kanał poprzedniego trójkąta.
Obrazek Napiwki RDD: RcSsoPspJbV1xgFwuVFMJ4jLHoMYLswYqj

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » środa, 21 stycznia 2015, 08:13

A jednak widziałem te pozycje na BM a myślałem że to przekłamanie :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: slasta » środa, 21 stycznia 2015, 08:29

sxzp pisze:
slasta pisze:Ale kiedy kurs spadł do 150$ i wydobycie nawet na najnowszym sprzęcie przestało być opłacalne a co za tym idzie wielomilionowe inwestycje zostały zagrożone to niewidzialna ręka musiała zadziałać. Także wydaje mi się że grubsze rybki będą pilnować aby kurs nie zbliżał się zbytnio do tych 150$, a jeśli to nastąpi to będą musieli zadziałać.
no nie wiem na jakich danych się opierałeś, ale najwydajniejszy obecnie sprzęt ~ 0.5 W/GH/s przy obecnej cenie btc i cenie jaką mniej więcej mogą uzyskać duzi odbiorcy energii przynosi ponad 50% zysku z urobku. Daleko tu jeszcze do granicy opłacalności. Kurs w okolicach mniej więcej 100 usd bilansował by koszta i zyski z najnowszych kopalni. A cały czas nie wspomniałem o miejscach, w których prąd jest bardzo tani lub wręcz darmowy :) ogólnie wydaje mi się, że kurs musiał by w miarę analogicznie zaryć jak ltc, aby zaobserwować to co na ltc, czyli niewielkie powolne spadki mocy obliczeniowej. Wydaje mi się, że osoby które obecnie bronią raczej nie są związane z rynkiem miningu, a bardziej giełdami i inwestorami typu SM, bracia W.
No może przesadziłem z tym całkowitym brakiem opłacalności bo wyliczenia to szybkie szacunki w myślach. Nie mniej nawet na najnowszych koparkach nie wygląda to ciekawie.
Poziomu 0.5W/GH jeszcze chyba żadna koparka nie osiąga, no chyba że z obniżonym zegarem. Neptun i S5 są dość blisko tej wartości ale mimo to przy kursie 150$ i prądzie 0.1$/kWh ( wliczam w to koszt prądu, budynku, klimatyzacji, obsługi) koszt utrzymania stanowił by ok 75% urobku.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » środa, 21 stycznia 2015, 10:39

obsługa w chinach to zerowy koszt, klimatyzacja tzw. freecoling, budynek typu "szopa" jak ten płonący z Tajlandii koszt minimalny, zostaje prąd :) wydaje mi się, że oni mają inne podejście trochę, u nas jak się buduje serwerownie to zabezpieczenia takie, siakie, ip67, sterowanie, monitoring, redundancja. Tam to chyba bardziej odpalić i ma działać :) Dlatego wydaje mi się, że koszta mają znikome. Zostają jeszcze takie miejsca jak Turkmenistan czy Kazachstan z darmową energią elektryczną lub gazem. Nie ma danych, ale podejrzewam że nie jedna kopalnia tam stoi, o bilansie znacznie poniżej 50 usd.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bithudu » środa, 21 stycznia 2015, 10:55

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę: na btce asków prawie 3x więcej niż bidów (w zakresie +/- 10 usd) i właściwie sama drobnica. Chyba coraz więcej leszczyków stwierdziło "pie..... i spadam, jak sprzedam na najbliższej górce".
Ostatnio zmieniony środa, 21 stycznia 2015, 10:56 przez bithudu, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kactech » środa, 21 stycznia 2015, 10:56

Hehe, „Towarzyszu, nasza elektrownia robi 150% normy”, komunizm główną podporą BTC, o tym nie pomyślałem, wszystkie imperialistyczne wyliczenia biorą w łeb, ↓↓↓.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: AdamM » środa, 21 stycznia 2015, 11:18

konkor pisze:@AdamM całkiem nie o kursie? Wyobraź sobie, że połowa mocy zostaje wyłączona w krótkim okresie - co wydłuży czas oczekiwania na blok oraz przeciągnie w czasie wyrównanie trudności (która i tak się nie wyrówna do bieżącego hashrate, ale do średniej). Co się stanie z kursem? Nie zareaguje?
A nie mylisz przyczyny ze skutkiem? Jeśli cena rośnie to hashrate siłą rzeczy nie spadnie. A jak spadnie to dlatego że cena spadła a nie cena spadła bo hashrate spadło... Moc jest wtórna do ceny a nie odwrotnie.
ziele66 pisze:@AdamM w momencie kiedy kopanie przestaje się opłacać największe koszty mają Ci co wydobywają najwięcej
Kopanie najpierw przestaje się opłacać drobnym górnikom. Bo mają mniej kasy na inwestycje i mniej możliwości cięcia kosztów. Nie widzisz tego na przykładzie z forum? Co się stało z drobnymi górnikami którzy mieli parę maszynek? Dziś można znaleźć ich oferty w dziale sprzedam. A np. l3sny, który zarządzał większą kopalnią, przeniósł ją do chin żeby ciąć koszty. To co pierwsze pada, małe czy duże kopalnie?
baggins pisze:a gdzie tam!!!, małe właśnie się ostaną bo gro jedzie na darmowym prądzie lub jest prowadzonych przez fanatyków Bitcoin.... duże będą plajtować bo to jest tylko biznes
A jaką mają moc ci fanatyczni wyznawcy bitcoina kopiący na prądzie z akadamika? Ile mogą dołożyć do biznesu dla idei? Czy dołożą do biznesu równowartość oszczędności które można zrobić przenosząc kopalnię do kraju trzeciego świata z prądem za ułamek ceny krajowej?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 21 stycznia 2015, 11:21

bithudu pisze:Nie wiem, czy zwróciliście uwagę: na btce asków prawie 3x więcej niż bidów (w zakresie +/- 10 usd) i właściwie sama drobnica. Chyba coraz więcej leszczyków stwierdziło "pie..... i spadam, jak sprzedam na najbliższej górce".
Na Krakenie podobnie. Nie ma miejsca, żeby sobie pograć po parę Euro - bo ciągle nowe ASKi. I to dość solidne...
AdamM pisze: A nie mylisz przyczyny ze skutkiem? Jeśli cena rośnie to hashrate siłą rzeczy nie spadnie. A jak spadnie to dlatego że cena spadła a nie cena spadła bo hashrate spadło... Moc jest wtórna do ceny a nie odwrotnie.
No i o to mi chodziło. Jeśli kurs nie wzrośnie, a zacznie się osuwać - to może nastąpić zwijanie się hashrate. Jeśli to zwijanie nastąpi zbyt szybko, to będzie miało wpływ wtórny na kurs - bo to są istotne problemy dla BTC (niższa szybkość potwierdzeń, a w skrajnym przypadku potrzeba hardforka).

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: AdamM » środa, 21 stycznia 2015, 11:57

konkor pisze:No i o to mi chodziło. Jeśli kurs nie wzrośnie, a zacznie się osuwać - to może nastąpić zwijanie się hashrate. Jeśli to zwijanie nastąpi zbyt szybko, to będzie miało wpływ wtórny na kurs - bo to są istotne problemy dla BTC (niższa szybkość potwierdzeń, a w skrajnym przypadku potrzeba hardforka).
Zgadza się. Tylko chyba nie jest to zbyt prawdopodobny scenariusz. Wahania ceny mieliśmy do tej pory naprawdę spore. Jak tak spojrzeć na wykres hashrate to ono też potrafiło się wahnąć chwilami o prawie 40%. A tragedii nie było. Zobaczymy co nam przyszłość przyniesie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » środa, 21 stycznia 2015, 12:35

Nie rozumiem Waszych płaczy, spadnie moc sieci to trudno. Dwa tygodnie będą wolniej transakcje przechodzić, a później wszystko wróci do normy. Problemem kopania była chora inflacja, która wynosiła na początku roku 3mln$ dziennie, później spadła do 1mln$ dziennie, teraz wynosi ~600k$ dziennie. Ja tylko czekam chwili aż bankrutujące kopalnie nie będą miały innej możliwości i będą musiały zrzucić na giełdy wszystko co trzymają. Nie powiem bo spadek do 80$, a później długa konsolidacja na 130$ by mi odpowiadała.

Wzrost ceny nie był zablokowany przez bany w chinach czy spekulację (jak uważa baggins). Winą były ASIC, które narobiły więcej szkód jak pożytku. Teraz zamiast 5k$/BTC mamy ledwo zipiące 200$. System musi się zresetować i znaleźć balans.

Jeżeli ktoś kupił na górce, to ja mu radzę na kilka lat uzbroić się w cierpliwość.

@konkor co do kursu, to chyba byki miały już dość czasu żeby się wyszaleć i albo zbierają siły na porządne zakupy, albo za kilka dni ktoś zrzuci cegłę 6kBTC i sprowadzi nas na właściwe tory.
Ostatnio zmieniony środa, 21 stycznia 2015, 12:44 przez cdlsrm, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 21 stycznia 2015, 12:40

@cdlsrm mi również by to odpowiadało, i nie wiem gdzie Ty tutaj płacze widzisz ;) Ale na razie mamy walkę o kontynuację odbicia, bo zdecydowanie należy się więcej. Nie widać tylko na razie chętnych do wyrysowania tego odbicia...

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: AdamM » środa, 21 stycznia 2015, 12:58

cdlsrm pisze:Nie rozumiem Waszych płaczy, spadnie moc sieci to trudno. Dwa tygodnie będą wolniej transakcje przechodzić, a później wszystko wróci do normy.
Nie wiem gdzie widzisz te płacze. Małe doprecyzowanie. Jeśli moc sieci spadnie o 50% to transakcje będą przechodzić wolniej nie przez dwa tygodnie a przez 4 tygodnie. Trudność zmienia się co 2016 bloków. W normalnych warunkach daje to 2 tygodnie. Ale w przypadku gwałtownego spadku mocy np. o 50% blok jest kopany dwa razy dłużej.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 21 stycznia 2015, 13:17

.... co może doprowadzić do dalszego spadku kursu oraz kolejnego spadku hashrate (i wydłużenia czasu do wyrównania trudności). Przecież o tym pisaliśmy już i jest to duże zagrożenie. W fazie ewentualnej głębokiej desperacji taki scenariusz mógłby nieźle wyczyścić cały ten "biznes".

edit: ładny rzut na Stampie :) Te przepychanki jednak jeszcze trochę mogą potrwać.
Ostatnio zmieniony środa, 21 stycznia 2015, 13:28 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: AdamM » środa, 21 stycznia 2015, 13:27

Ja w tym nie widzę dużego zagrożenia. Jaka jest szansa że moc sieci spadnie o 50% na całe 4 tygodnie? I co się właściwie wtedy stanie? Transakcja zamiast iść średnio godzinę (przy założeniu że czekamy 6 potwierdzeń) będzie szła dwie godziny. IMO to nie jest katastrofa. Ale oczywiście może zostać to użyte do stworzenia złego PR w okół bitcoina.

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Stiepa » środa, 21 stycznia 2015, 13:33

konkor pisze: edit: ładny rzut na Stampie :) Te przepychanki jednak jeszcze trochę mogą potrwać.
I kolejny raz kompletnie zignorowany przez Finexa/Chińczyków. Stamp się nie liczy już.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bithudu » środa, 21 stycznia 2015, 13:42

@up - zgadzam się. Na btce też zero reakcji. Chyba ktoś się właśnie ewakuował ze stampa na fiatach.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 21 stycznia 2015, 13:57

Stamp rzeczywiście znaczy coraz mniej, ale ziarnko niepewności zasiane ;) Raczej pompy dzisiaj nie będzie...

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » środa, 21 stycznia 2015, 14:05

Poczekaj jeszcze, amerykanie mogą zaszaleć do wieczora.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość