Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 17 stycznia 2015, 22:16

Chancellor pisze:Mi to wygląda na zjazd.
To chyba pierwszy przypadek narysowania trójkąta w skali 3m :)
Ale nawet jeśli założymy, że to faktycznie trójkąt a nie "szum" (a w tej skali trudno o takie założenie), to skąd wiesz, że wyjście z niego będzie w dół?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » sobota, 17 stycznia 2015, 22:20

mazril pisze:Jeżeli rzeczywiście mamy fazę desperacji (w co jeszcze wątpię) to w tym momencie stosowanie AT mija się trochę z celem bo emocje są bardzo zmieszane sam mówiłeś że w kółko zmieniałeś zdanie kup/sprzedaj ja robię podobnie analogicznie reszta pewnie myśli tak samo.
Wszyscy czekamy na zdrowy shot sygnał gdzie iść jak posłuszne owieczki.
Mamy desperację, widać to po postach osób które jeszcze siedzą w temacie, jak i z rozmów z osobami które jeszcze pare miesięcy temu siedziały w krypto, a teraz posprzedawały koparki i bitki. Jedni czekają na odpowiedni sygnał do wejścia (czyli pewnie start bańki), inni już przekreślili to dziadostwo wieszcząc ceny <50$ :P

A właśnie takie rzeczy, jak spadek gwałtowny, a potem takie zamarcie, może zasiać ziarno wątpliwości, czy to na pewno dołek, ładujemy i odbicia, czy może jakiś bulltrap i wszystko znów jebnie...

Z jednej strony projekt się przez rok rozwinął, już nie jest tak wirtualny że nie ma gdzie nim płacić, ale z drugiej wyszła masa wałków i nie zbadany jest wpływ goxa na pompy :P Dlatego kiszenie i czekanie na rozwój wydarzeń ;)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » sobota, 17 stycznia 2015, 22:22

ekonokomik pisze:To chyba pierwszy przypadek narysowania trójkąta w skali 3m
Przecież na dole masz skalę czasową... Skala jest 15m, a cały trójkąt ma jak do tej pory 16 godzin. Skąd wiem, że w dół? Wiedzieć przecież nie mogę, ale zakładam, że to jest chorągiewka w trendzie spadkowym. Podręczniki AT dla początkujących twierdzą, że z takiej chorągiewki wyjście jest zazwyczaj dołem. Idę spać na fiatach :-).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6403
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1680
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maxi82 » sobota, 17 stycznia 2015, 22:27

@Chancellor "Podręczniki AT dla początkujących twierdzą, że z takiej chorągiewki wyjście jest zazwyczaj dołem." A skoro wszyscy to wiedzą, a rynek jest w zasadzie dość płytki i sterowalny. Dla mnie wniosek, że równie dobrze można rzucać monetą.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » sobota, 17 stycznia 2015, 22:31

Można takie wnioskowanie odwrócić. Wszyscy to wiedzą i przed zamknięciem trójkąta sprzedadzą. No i wyjdziemy dołem. A rzut monetą, owszem, bywa często równie skuteczny jak analiza techniczna. Ja się zresztą nie będę upierał, że mam rację, ot potraktujmy to w ten sposób, że dzisiaj mogłem sobie analitycznie zracjonalizować swoją niechęć do zostawania w bitach na noc ;-). Najwyżej jutro będę niepocieszony, że mogłem zarobić więcej. BTW następna oscylacja w trójkącie dość dobrze wpisała się w linie, wolumen maleje.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6403
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1680
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maxi82 » sobota, 17 stycznia 2015, 22:37

Jak to mówią, ważne by w kluczowych pociągnąć za odpowiedni "spust" :) No a do tego się faktycznie zbliżamy. Mój rzut monetą okazał się w opozycji do AT i obstawiam lekko w górę z asekuracją.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 stycznia 2015, 22:44 przez maxi82, łącznie zmieniany 2 razy.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mazril » sobota, 17 stycznia 2015, 22:40

@majkel_94 może i trochę racji w tym jest, od szczytu bani siedziałem na altach i zwiększałem posiadanie BTC. Dopiero ten zjazd przeniósł 80% mojego kapitału na fiat>btc właśnie ze strachu przed totalną wtopą, ale czy spanikowałem ? No nie spodobał mi się ten spadek ale tak źle nie jest w przeliczeniu na fiaty straciłem trochę grosza ale BTC nadal jest coś (sporo) wart. Gdyby powiedzmy zleciał do 80-110 to już inna bajka straty są znaczne i nie wiem czy nie ratował bym resztek kapitału.

Oczywiście najgorzej jest sprzedawać w dołku, wszyscy wiemy że tego się nie robi ale to jest właśnie ta desperacja RATUNKU !!! Wyje***** mnie uciekam dopóki zwieracze mi jeszcze nie krwawią, w tak niskim przedziale parę dol w tą i tamtą to spory %.


@maxi82 Z tym palcem trzeba uważać dzisiaj o 4 rano właśnie palec na spuście mnie wyrolował za sprawą chińskich rączek, ale tak to jest jak człowiek zerwany w środku nocy ładuje się przed fake pompką :)
Obrazek Napiwki RDD: RcSsoPspJbV1xgFwuVFMJ4jLHoMYLswYqj

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 17 stycznia 2015, 22:54

Chancellor pisze:
ekonokomik pisze:To chyba pierwszy przypadek narysowania trójkąta w skali 3m
Przecież na dole masz skalę czasową... Skala jest 15m, a cały trójkąt ma jak do tej pory 16 godzin.
Sorki w takim razie.
No właśnie z tej skali wywnioskowałem na szybko, że to 3m. U mnie w 15m Bitcoinity pokazuje skalę osi X w dniach, a ten fragment wykresu jaki zaprezentowałeś zajmuje 2cm.
Nie wiem skąd taka różnica, może z rozdzielczości monitorów albo wielkości okna.

EDITED: faktycznie poruszamy się w trójkącie i nie jest on taki zupełnie mizerny.
Problemy z prawidłową oceną mam przez siłę ostatnich spadków. Bo teraz na wykresie w skali większej niż 5m cały ten trójkąt wygląda jak pozioma kreska ;)

Pozostaje czekać i jeszcze uważać na pułapkę przy wyjściu :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » sobota, 17 stycznia 2015, 23:59

A na Bitmarket shorty po cichu doganiają longi... dla mnie to nowy obrazek i raczej pozytywny
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » niedziela, 18 stycznia 2015, 01:01

Też to zauważyłem, widok niecodzienny, czyżby jednak Up? Kurde przegram piwo bo obstawiałem spadki w weekend :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » niedziela, 18 stycznia 2015, 02:17

Jednak w dół. Generalnie tak to będzie raczej wyglądać - szukanie kolejnego dołka, rozpaczliwe wybicia (dead cat bounce) i powrót na kolejny, tym razem niższy dołek. Zupełnie jak w lutym, gdy bocik na mtgoxie sprzedawał tysiące bitcoinów :) Różnica tylko taka, że wraz ze spadkiem kursu wolumen rośnie teraz na wszystkich giełdach. Im niższy kurs, tym większa szansa, że na rynku pojawią się dawno niewidziane bitcoiny - zachomikowane na różnych cold walletach, których sprzedaż wygeneruje jeszcze niższy kurs. Oczywiście do czasu, aż znajdziemy globalny dołek przy masakrycznie dużym wolumenie i będzie on utrzymany przez powiedzmy miesiąc (a nie kilkanaście godzin).

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » niedziela, 18 stycznia 2015, 09:51

Ale pompa, w niedzielę rano takie akcje :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 stycznia 2015, 09:55

Fajnie wyglądają dwa ostatnie posty :)

Choć RSI wybija zęby, więc zaraz spadnie. Może to faktycznie "rozaczliwe wybicie", ale sądzę, że jednak zaplanowane wejście na wyższy poziom.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MegaMol » niedziela, 18 stycznia 2015, 09:56

Jeśli pompa będzie kontynuowana, powinniśmy dojść do 240$, lub może nawet to tych 270~280$ o których wspominał konkor ;)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 18 stycznia 2015, 10:00

Chiny zaczęły, ehh żadnej świętości - niedziela rano :lol: Ja dzisiaj nie jestem w stanie bawić się i pilnować, powodzenia - bo jeśli okaże się to szybki bulltrap to będzie nieciekawie. Ja byłem przyczajony na 180-185$, ale teraz zdejmę bo nie będzie miało sensu w razie czego.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 stycznia 2015, 10:04

A ja miałem szczęście bo zaczęło się na moich oczach, kiedy kontrolowałem kurs po przebudzeniu i zdążyłem.
Wygląda to cholernie sztucznie, ale ktoś chyba wie co robi - ładuje tyle kasy, żeby nie wyglądało to na szpilkę, tylko chce okopać się na poziomie wyżej i zdecydowanie wyznaczyć kierunek UP. Trzymam kciuki za tego sponsora.
Niestety wychodzę właśnie, więc nie gram. Choć może to i dobrze... bo dzieją się cuda. RSI krzyczało "sprzedawaj" już przy $204 :P

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » niedziela, 18 stycznia 2015, 10:05

Stany śpią więc to nasi skośni przyjaciele zwariowali, ale co z tego realizować zyski! :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mazril » niedziela, 18 stycznia 2015, 10:06

Jest szansa że dzisiaj trochę popływamy :) Szkoda tylko że muszę iść na uczelnię xD do 220 powinniśmy się dobić jak uważacie ?


Mamy sponsora w chinach

BTW. Czekamy jeszcze na EA którzy się wysypią a co jeżeli zaczną skupować bo uznają niżej nie będzie, a na pewno trochę sprzedawali na spadkach od samego początku ? Wtedy możemy spodziewać się więcej dziwnych dni.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 stycznia 2015, 10:14 przez mazril, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Napiwki RDD: RcSsoPspJbV1xgFwuVFMJ4jLHoMYLswYqj

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MegaMol » niedziela, 18 stycznia 2015, 10:10

ekonokomik pisze:Choć może to i dobrze... bo dzieją się cuda. RSI krzyczało "sprzedawaj" już przy $204 :P
RSI samo w sobie nie jest dobrym wyznacznikiem, chyba że połączysz je z MACD i jeszcze czymś innym. Wtedy taka trójca ma już spore szanse informować poprawnie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » niedziela, 18 stycznia 2015, 10:16

Tylko wczoraj na bitstamp wyłączyli fee free i już bitstamp spokojniutki jak baranek :) Teraz się okaże ile ostało się tam fiatów i bitów. Finex podczas tej pompy na chwilę obecną przewalił ok 15000 bitów, stamp 3000... Idealna pora na ewakuację bitków, ktoś poleca jakąś giełdę z dużym wolumenem i niskimi fee? Finex, okcoin, coś innego?

Silne te zielone świeczki, spory wolumen, no chyba dzieje się to co przewidywałem, czyli po stagnacji w okolicy 200 mamy odbicie. Napewno pobuja. Ja obstawiałem wczoraj czy przedwczoraj to odbicie na min. 240-260, zobaczymy czy da radę ;)

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości