Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » piątek, 16 stycznia 2015, 22:59

ekonokomik pisze: A dla Huobi chyba niczego normalnego się nie da już narysować.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Można wyrysować kolejny klin zwyżkujący który zrealizuje się akurat w okolicach 270 $ ;)
Ja rysuje sobie na OKCoin tam dziś jak od linijki idzie wykres http://i.imgur.com/PMHptf7.png
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » piątek, 16 stycznia 2015, 23:19

Wg mnie ten klin na h4 jest za płaski już powinniśmy być na 270$, kąt wybicia powinien być jak kąt padania. Niema pary opadły emocje znowu przyzwyczailiśmy się do tego poziomu i osuwamy się ponownie na 130-150$ za 3 dni powinniśmy tam dojść. Obym się mylił.
Na razie nic nierobie stoję z boku martwy punkt.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 17 stycznia 2015, 00:49

Ja wymiękam. Ta pozioma deska od 20:00 to jakaś aberacja kursu. To powinno wtedy pójść w dół (i wtedy nie powinno być siły aby zatrzymać ten spadek przed 1100), albo płynnie odbić z beartrapa i walnąć świeczkę w górę.
Nie mam pomysłu jak wytłumaczyć to co widzę w very short. I żadne dziwne kliny tu nie pomogą, szczególnie, że większy obraz na każdej giełdzie wygląda inaczej.

@konkor - jakiś komentarz do tego co widzimy od wieczora?

EDITED: od jakiegoś czasu mam wrażenie, że huobi ciąży w dół, a btc-e bardzo pcha w górę podpierając się silnymi bidami.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 17 stycznia 2015, 00:56

Moim zdaniem czekamy, aż ktoś średnio-grubszy domknie odbicie tam gdzie "powinno dojść" :) Ja na bitach spał nie będę, więc nie ruszam teraz. Jutro zobaczymy co się z tego wykluło. Na razie mam ogromne przeczucie, że 152$ to nie był ostateczny dołek - a nawet jeśli to i tak pod 200$ jeszcze raczej zejdziemy. Tylko tego ~270$ szkoda, no ale widzę że na Krakenie ASKi suto obstawione na tą ewentualność :lol: W związku z tym musiałbym być przy kompie i reagować na żywo. Odpuszczę dzisiejszą noc.

Muszę przyznać, że od zeszłego tygodnia dużo się pozmieniało w mid jak dla mnie. Staram się tamte scenariusze przypasować do obecnej sytuacji - ale jakoś mi się nie klei :D Spadek do 152$ bez odbicia z poziomu ~230$ (które spokojnie mogło pójść, ale nie pozwolono na to) jest po prostu dziwny. Teraz wyrysowane trochę podobne świece jak w październiku - ale chyba to zbyt czytelne, żeby podążyć ta samą ścieżką (kolejny bulltrap i w dół). Myślę, że potrzebujemy jeszcze trochę czasu na kolejne, nowe scenariusze.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » sobota, 17 stycznia 2015, 01:24

konkor pisze:Moim zdaniem czekamy, aż ktoś średnio-grubszy domknie odbicie tam gdzie "powinno dojść" :) Ja na bitach spał nie będę, więc nie ruszam teraz. Jutro zobaczymy co się z tego wykluło. Na razie mam ogromne przeczucie, że 152$ to nie był ostateczny dołek - a nawet jeśli to i tak pod 200$ jeszcze raczej zejdziemy. Tylko tego ~270$ szkoda, no ale widzę że na Krakenie ASKi suto obstawione na tą ewentualność :lol: W związku z tym musiałbym być przy kompie i reagować na żywo. Odpuszczę dzisiejszą noc.

Muszę przyznać, że od zeszłego tygodnia dużo się pozmieniało w mid jak dla mnie. Staram się tamte scenariusze przypasować do obecnej sytuacji - ale jakoś mi się nie klei :D Spadek do 152$ bez odbicia z poziomu ~230$ (które spokojnie mogło pójść, ale nie pozwolono na to) jest po prostu dziwny. Teraz wyrysowane trochę podobne świece jak w październiku - ale chyba to zbyt czytelne, żeby podążyć ta samą ścieżką (kolejny bulltrap i w dół). Myślę, że potrzebujemy jeszcze trochę czasu na kolejne, nowe scenariusze.
No bo chodzi o to ,żeby wydoić wszystkich. I tych co grali na short i tych co na long. I tych co patrzyli na przepowiednie Guru i tych co na DanV i tych co myśleli że na 250$ będzie odbicie. Ogólnie gdybym miał kasę w takim płytkim rynku to też bym tak się bawił tą płycizną...

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 17 stycznia 2015, 01:50

Ja nie narzekam, wydoić się nie dam :D W trendzie spadkowym zawsze najlepszą opcją jest łapanie na zwałach i gra w odbicia. Kupowanie w takim śmiesznym mini boczniaku jak teraz to tylko z krótkimi stopami na noc. Ostatnia zwała też dużo mnie nauczyła, bo przecież ładnie złapałem 220-230$ i byłem pewien zarobku na 270-280$ - ale gdyby nie stopy to pewnie w panice bym się wysypał dużo niżej (niestety, ale ta świeca rano na telefonie wyglądała naprawdę strasznie mimo że wiedziałem, że bitów już nie mam - bo stopy puściły na 210-215). Dla mnie w tamtym momencie zwała z 300+$ na 150$ w bardzo krótkim czasie była praktycznie niemożliwa. No ale jak widać spekuła robi swoje. I niech robi, ja będę zbierał na razie takie "okruszki z pańskiego stołu" jak wczoraj 170 -> 210-230 8-)

ps. na Curexie też troszkę miałem przed zwałą i popchnąłem ze stratą (co mi wynagrodził szybko Kraken, bo tam mam główne środki). Jednak nie za bardzo czuję tą giełdę ostatnio. Płynność mała, reakcje opóźnione i brakuje mi jednak widoku sytuacji w bitcoinwisdom. Ktoś ma podobne odczucia, jeśli gra też na innej - większej giełdzie? Czy ktoś używa na co dzień Curexa do DT?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » sobota, 17 stycznia 2015, 02:07

a właśnie tak na marginesie.
Ktoś gra na Stampie i się nie boi ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » sobota, 17 stycznia 2015, 02:24

konkor pisze: ps. na Curexie też troszkę miałem przed zwałą i popchnąłem ze stratą (co mi wynagrodził szybko Kraken, bo tam mam główne środki). Jednak nie za bardzo czuję tą giełdę ostatnio. Płynność mała, reakcje opóźnione i brakuje mi jednak widoku sytuacji w bitcoinwisdom. Ktoś ma podobne odczucia, jeśli gra też na innej - większej giełdzie? Czy ktoś używa na co dzień Curexa do DT?
nie
mnemonick pisze:a właśnie tak na marginesie.
Ktoś gra na Stampie i się nie boi ?
tak, nie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » sobota, 17 stycznia 2015, 02:27

Lorraine pisze:
konkor pisze: ps. na Curexie też troszkę miałem przed zwałą i popchnąłem ze stratą (co mi wynagrodził szybko Kraken, bo tam mam główne środki). Jednak nie za bardzo czuję tą giełdę ostatnio. Płynność mała, reakcje opóźnione i brakuje mi jednak widoku sytuacji w bitcoinwisdom. Ktoś ma podobne odczucia, jeśli gra też na innej - większej giełdzie? Czy ktoś używa na co dzień Curexa do DT?
nie
mnemonick pisze:a właśnie tak na marginesie.
Ktoś gra na Stampie i się nie boi ?
tak, nie.

A jaki jest powód , żeby tam grać i ryzykować ?
Przecież wiadomo jest ,że oni nie przejdą audytu. Ktoś gdzieś pisał o tym.
Dlaczego ludzie się tam pchają , skoro jest taki duży wybór na świecie ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Jahu » sobota, 17 stycznia 2015, 07:10

A jaki jest powód , żeby tam grać i ryzykować ?
1. Bo jest płynność i szybkie reakcje na zmiany kursu.
2. Bo można szybko wpłacić i wypłacić kasę (SEPA).
3. Bo jest wykres na bitcoinwisdom.
4. Bo znam interfejs i procedury.
5. Bo mam prowizję na rozsądnym poziomie 0,2% - 0,3%
6. Bo nigdy nie miałem problemów z niczym, nie licząc oczywiście ostatniego włamu.

Jedyną giełdą na jaką warto się przesiąść ze względu bezpieczeństwa jest Kraken. Tylko, że Kraken ma gorszą płynność i handel w euro i dla mnie jest mniej wygodny, więc wolę "ryzykować".

W sprawie kursu:
Chiny niestety dołują, ale nasze giełdy nie chcą spadać. I słusznie, bo przecież zaraz idziemy po 270$, dlatego ja dalej trzymam 100% BTC i nie ruszam. 200$ powinno się wybronić, za kilka dni panika opadnie i będziemy mogli zacząć kolejne odbicie. A swoją drogą to co wyprawia kurs przyprawia o zawrót głowy. Jest dużo zmyłek i gdybym grał to bym pewnie wtopił jeszcze więcej.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » sobota, 17 stycznia 2015, 08:14

ekonokomik pisze:Ja wymiękam. Ta pozioma deska od 20:00 to jakaś aberacja kursu. To powinno wtedy pójść w dół (i wtedy nie powinno być siły aby zatrzymać ten spadek przed 1100), albo płynnie odbić z beartrapa i walnąć świeczkę w górę.
Nie mam pomysłu jak wytłumaczyć to co widzę w very short. I żadne dziwne kliny tu nie pomogą, szczególnie, że większy obraz na każdej giełdzie wygląda inaczej.
dobrze jest :-), ale przyznam racje, ze cos btce sie broni
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kactech » sobota, 17 stycznia 2015, 08:59

aaaxn pisze:Skoro btc ma konkurować z innymi sposobami płatności to koszt jego przesyłania musi być niższy niż alternatywy. Jeśli transakcja ma średnio około $600 (szacunki wolumenu transakcji na ich ilość z blockchain info) i aby konkurować koszty muszą być w okolicy np. 0.5%, to na transakcję nie może przypadać więcej niż $3 kosztów.
Koszt dla użytkownika to opłata transakcyjna + 10% rocznie za trzymanie, protokół nie wymusza trzymania.
Nie ma specjalnie alternatyw do porównania, jeżeli chodzi o funkcję zapisu stanu kont na łańcuchu to nigdy nie będzie to tańsze niż aktualizacja dwóch kont elektronicznych + logi na kilku serwerach. Jeżeli chodzi o przekaz międzynarodowy z gwarancją dostarczenia w godzinę i gwarancją swobody dyspozycji dla odbiorcy to $7 czy $10 na transakcję jest dość konkurencyjną stawką.
Na wykresie urobek/wolumen dobrze widać że lubi on przedział 1-10%, to całkiem rozsądne wartości.
Nie można też zapomnieć o jednej bardzo ważnej sprawie - w ramach tego średniego(wg mnie błędnie obranego) kosztu transakcji można zrealizować tysiące transakcji kanałem µ-płatności(które wcale nie muszą być µ). To jest w protokole, gotowe do użycia. Powinno być w cenie?
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: wizard » sobota, 17 stycznia 2015, 09:12

konkor pisze:ps. na Curexie też troszkę miałem przed zwałą i popchnąłem ze stratą (co mi wynagrodził szybko Kraken, bo tam mam główne środki). Jednak nie za bardzo czuję tą giełdę ostatnio. Płynność mała, reakcje opóźnione i brakuje mi jednak widoku sytuacji w bitcoinwisdom. Ktoś ma podobne odczucia, jeśli gra też na innej - większej giełdzie? Czy ktoś używa na co dzień Curexa do DT?
Chyba przegapiłeś moment, kiedy DT z Curexa przeniósł się na Bitmarket :)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 17 stycznia 2015, 09:29

@wizard nie widać tego po orderbooku. Rok temu na Curexie można było spokojnie grać DT nawet ilością 50-100 BTC (przy cenie ponad 2 razy wyższej), teraz na obu giełdach byłoby to ekstremalnie trudne.

A z tym, że idziemy na pewno na 270$ to uważajcie. Lepiej wskoczyć w trakcie i przejechać mniej, niż następnego dnia po zapakowaniu zobaczyć 100$ :) Tak jak było z tą zwałką na 150

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » sobota, 17 stycznia 2015, 09:37

Zanim polecimy na 270 $ to możemy jeszcze raz przetestować dno, żeby się tylko nie okazało dziurawe.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: wizard » sobota, 17 stycznia 2015, 09:45

konkor pisze:@wizard nie widać tego po orderbooku. Rok temu na Curexie można było spokojnie grać DT nawet ilością 50-100 BTC (przy cenie ponad 2 razy wyższej)
Dla osób z mniejszymi portfelami ;) różnica między giełdami jest znacząca ... możliwość zarabiania w obie strony i o wiele mniejszy spread.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: marrw » sobota, 17 stycznia 2015, 09:54

Jak dla mnie bardzo możliwe, że realizuje się podobny scenariusz, jak przy zeszłorocznych spadkach z 25 lutego i 10 kwietnia, tzn po mocnej szpilce w dół równie mocne odbicie znoszące spadki, potem chwila uspokojenia (zaznaczona strzałkami), i po kilku dniach znowu kolejne odbicia w górę. Jeśli dzisiaj nie spadnie niżej, to bardzo możliwe że owy scenariusz się spełni.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » sobota, 17 stycznia 2015, 10:03

@marrw masz rację jest szansa wyjścia z tego co się teraz tworzy góra http://i.imgur.com/yr27nDt.png, wg mnie szanse są 50 na 50, czyli przychylam się ku temu co napisał Konkor
konkor pisze:Myślę, że potrzebujemy jeszcze trochę czasu na kolejne, nowe scenariusze.
Poczekajmy zobaczymy co się z tego wykluje.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » sobota, 17 stycznia 2015, 10:04

@konkor na BM da się grać DT :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: TypowyFacet » sobota, 17 stycznia 2015, 10:13

Zależy jakim kapitałem grasz. Powyżej 10 tys. BM się nie nadaje.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości