Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lamassu » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:43

Taki rynek, też wolę nie patrzeć na takie ruchy bo nawet nie mam kapitału żeby grać na takim czymś a jeszcze nie ma dźwigni 1:200 na BTC i nawet nie chcę żeby była kiedykolwiek.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:45

konkor zmierzamy w kierunku, w którym kilka dolarów może stanowić pokaźny procent wartości całego 1 btc, więc warto dyskutować :) taki czarny humor, ...nawiasem mówiąc, w którymś odcinku 3 serii newsroom padło hasło bitcoin, chyba w kontekście rozmowy naczelnej wiadomości z analityczką finansową, która pytała czy zainwestować w niego, odpowiedź brzmiała nie :)
generalnie nuda, trzeba zaczekać na jakieś rozwiązanie, obecne szarpanie o niczym nie świadczy ot po prostu szarpanie :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lamassu » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:50

Może pod to rośniemy:
Estimated Next Difficulty: 43,933,917,620 (+8.10%)
Adjust time: After 10 Blocks, About 1.6 hours


Do tego cex.io wyłącza część sprzętu:

Albo pod to:

http://www.coindesk.com/took-bring-bitc ... ce-stores/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:58

Nie ma szans, jeżeli spadnie moc sieci to trudność się automatycznie obniży. Co najwyżej będziemy mieli przez jakiś czas wolniejsze transakcje.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lamassu » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 18:03

cdlsrm pisze:Nie ma szans, jeżeli spadnie moc sieci to trudność się automatycznie obniży. Co najwyżej będziemy mieli przez jakiś czas wolniejsze transakcje.

Skok diffa masz za godzinę a cex.io wyłączy część mocy pewnie dopiero za kilka dni.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 18:52

Nie wiem jak wy ale ja mam nieodparte wrażenie że polecimy w dół... Nadal znajdujemy się w kanale spadkowym, pytanie brzmi : czy pójdzie potęzna bomba od razu do 1600 cny czy bedziemy powoli spadali po 25-30 cny. A wy jaką opcję obstawiacie ? Wiem że w takim momencie to trochę wrózenie z fusów ale po prostu tak mi wychodzi..Co sądzicie ?
Pozdrawiam
Papa
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 19:14

Witam
Dane sa widoczne na wykresach dostepnych w internecie ,wystarczy sobie odnalezc i odpowiednio zinterpretowac , a jezeli ty tego nie widzisz to cóz...... (zaznaczyłem że to moja interpretacja). Moze ci od razu przelać ze 20BTC ?
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 19:41

Ja obstawiam scenariusz ekonomika na 28X.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 19:43

cdlsrm pisze:Ja obstawiam scenariusz ekonomika na 28X.
I to jest odpowiedz :mrgreen:
A ja obstawiam 25X :twisted:
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 19:46

Jak już jesteśmy przy analizie fundamentów. Ostatnio miałem okazję przejrzeć ciekawy artykuł omawiający problemy wynikłe z tygodniowej "niedyspozycji" Stampa. Jak wiadomo spora część payment processorów obsługujacych "wielkie adopcje handlowe" BTC bazuje (lub do niedawna bazowała) przeliczniki kursowe na bazie notowań tej giełdy. Pochodzący z branży rozmówcy pismaka mimochodem wygadali się, że tak naprawdę całe ta sytuacja nie miała z ich punktu widzenie większego znaczenia. Obecnie bowiem praktycznie nikt nie płaci bitcoinami w legalnym handlu, nawet w punktach je akceptujących. Tendencja ta pogłębia się podobno wraz ze spadkiem kursu. Mamy zatem kolejne potwierdzenie, że szacunkowo bardzo niskie obroty z Bitcoin Black Friday i Cyber Monday nie były wcale wyjątkiem od reguły.

Jeśli idzie o kurs to aż się prosi o chociaż kilkunastodolarowe odbicie, do wyrównania listopadowej linii spadków. Szkoda, że tudemuny już dawno załadowane na dużo wyższych poziomach. Brak chętnej drobnicy, żeby pociągnąć kolejnego szybkiego trapa.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lamassu » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 20:43

Ostatnio coraz częściej skłaniam się ku tezie, że BTC jest przez inwestorów giełdowych traktowane jako commodity. Przynajmniej zachowuje się podobnie:

Obrazek

Swoją drogą ciekawe czy duże instytucje handlują BTC na giełdach, kiedyś pamiętam było ogłoszenie że jakiś duży bank poszukuje tradera kryptowalutowego (chyba nawet w Polsce).

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kim_dzong_un » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 20:49

Lamassu pisze:Ostatnio coraz częściej skłaniam się ku tezie, że BTC jest przez inwestorów giełdowych traktowane jako commodity.
Mógłbyś po polsku? :)
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lamassu » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 20:53

kim_dzong_un pisze:
Lamassu pisze:Ostatnio coraz częściej skłaniam się ku tezie, że BTC jest przez inwestorów giełdowych traktowane jako commodity.
Mógłbyś po polsku? :)
Commodity czyli inaczej mówiąc towary, zalicza się do tego indeksu złoto, ropa, kukurydza, tusze wieprzowe, sok pomarańczowy (tak są ETF na sok pomarańczowy).

BTC i złoto:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 21:11

Przed chwilą przeczytałem na czacie btc-e taki tekst: "bye bye bitcoin miners" i od razu skojarzyło mi się z tym rysuneczkiem: http://i.imgur.com/TyLvhlt.jpg ;)

Może to już czas ...
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 22:16

Jakoś za szybko przyzwyczajamy się do nowych minimów, żadnej paniki. Wszyscy chyba na fiatach czekają ze spokojem na te 24x jeszcze ze 2 dni. Kompletnie nie czuje tu wybicia może dlatego, że nie było szpili i krwi.
Coś takiego widzę: zaliczenie tego 240 i dopiero szybki powrót.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:13

A bo patrzysz na btc-e!
Właśnie to mnie dziwi, bo widać dziś kolosalną różnice w 15m dla giełd chińskich i europejskich, a szczególnie btc-e, które uparcie szoruje po dnie.
cdlsrm pisze:Ja obstawiam scenariusz ekonomika na 28X.
Gwoli ścisłości: to jest jeden ze scenariuszy, który uważam za najbardziej prawdowpodobny. Drugi ma niewiele mniejsze prawdowpodobieństwo, a jest nim zwała do poziomu $23x - 25x, której początek może się zacząć w dowolnej chwili ;)

Ale jest jeszcze trzeci ciekawy scenariusz: obecne odbicie idzie sobie wolno i z przystankami, ale dość regularnie w górę. Dzień, drugi trzeci... Może tydzień. Aż podchodzi pod górną linię kanału wzrostowego, czyli pewnie gdzieś koło $300. I wtedy zaczynają pękać ludzie, którzy ustawili rekordową ilość shortów :)
I robi nam się taki dziki pik jaki był 2014-11-12, tak gdzieś do $330.
T o by była dopiero jazda!

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:31

@eko, zwała jest oczywiście pewna. Jednak potrzebujemy odbicia na jeden dzień, a te dzisiejsze jest za słabe. Tak jak widziałem wczorajszy wzrost do 274$, a później spadek do jednej z granic wsparcia, tak teraz uważam że potrzeba odbicia przed większym ruchem. Nawet pasuje mi ta Twoja środa jako dzień spadków.

A jak już fantazjujemy, to wyobraź sobie spadki do 24X gdzie na początku popękają te longi (spójrz np. ile ich jest na bitmarkecie L: 101, S: 16). Większość longów otwarta na 26X i 27X, po przebiciu 250 zostaną zamknięte i zdołują kurs. Później siedzące na kasie wieloryby zrobią mega zakup i zanim się ktokolwiek połapie shorty też pójdą w diabły.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:39 przez cdlsrm, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:36

tylko zaznaczę, że od kilku dni obserwując jednocześnie kilka wykresów zacząłem odnosić wrażenie, ze każda giełda idzie w swoja stronę swoim scenariuszem, ale było to bardzo subtelne odczucie, ale dziś chyba nie ma już wątpliwości że się impreza lekko rozjeżdża w lekko inne figury na rożnych giełdach. Także nie jesteś odosobniony w tym spostrzeżeniu, też się pod nim podpisuje.

odnośnie scenariuszy, które kreślisz to skomentuje to w podobny sposób jak już w przeszłości to czyniłem czyli Twoim (i nie tylko) zdaniem, albo spadniemy, albo wzrośniemy, albo w bok(~280) do zamknięcia dużego trójkąta :) jeśli tylko takie analizy zaczynają się pojawiać na forum w większej ilości, to z doświadczeń wyniesionych z przeszłości doradzam - lepiej obserwować z boku, bo nikt w miarę racjonalnie nie jest w stanie podać czy spadnie/wzrośnie i uzasadnić dlaczego :)

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 13 stycznia 2015, 00:15

@sxzp - to prawda i tego nie kryję. Ale zauważ, że przewidywanie w very short jest dość trudne. Wystarczy jeden panikarz i sytuacja się zmienia jak w kalejdoskopie. Dlatego Konkor się w to zazwyczaj wogóle nie bawi np.

W short już łatwiej. Tu zgadzamy się, że w ciągu kilku dni powinna przyjść jeszcze jedna zwałka do $25x - $23x (wg mnie trochę płytsza, bardziej do $24x). To najbardziej prawdopodobne.
Ale pomysł z odbiciem (delikatnie popychanym pomocną "niewidzialną ręką") aby wytrzepać kasę z zamykanych w panice shortów, i zakończyć przedstawienie efektowną szpicą też ma swój urok :) Przecież potem można znów się w 2-4 tygodnie osunąć do dołka.

Nikt nie wie "na pewno".
Lepiej podać więcej scenariuszy, jeśli tylko można je uszeregować wg prawdopodobieństwa i podać je choćby przybliżone.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 13 stycznia 2015, 00:21

Słuchajcie, a co sądzicie o powodach dziwnego zachowania btc-e?
Piszę "dziwnego", bo w ostatnich miesiącach btc-e zmieniło się w stosunku do dawnych, "goxowych" czasów, i zamiast być głównym panikarzem, zadziwiało rozsądkiem i powściągliwością w spadkach.

A dzisiaj ta giełda:
1. Zdołowała się jako jedyna poniżej ostatniego minimum, kiedy innym giełdom było jeszcze daleko do tego,
2. Jako jedyna praktycznie zlekceważyła dzisiejsze mini-odbicie, choć na huobi jest ono wyraźnie widoczne,
3. Patrząc w 5m, mam wrażenie, że przez popołudnie ktoś czeka tylko na odbudowanie bidów i zrzuca kolejną paczę od kilkudziesięciu do 100BTC. Już było takich z pięć. Niby niewiele, ale ktoś się pozbywa bitów.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości