Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 8 stycznia 2015, 20:40

O skubany, ani słowa na temat czasu uruchomienia. Jakbyśmy się cofnęli w czasie, GOX też nie był łaskaw konkretnych informacji udzielać... Byłem wręcz pewien, że następne informacje będą konkretne, profesjonalne i na poziomie. A tu taki tweet z dupy :D

Bankrun jest nieunikniony raczej, obsuwa kursu także. Pytanie kto przejmie pałeczkę lidera, Finex? Trochę nam się robi cieniutko z tymi giełdami. Jeszcze trochę i Chińczycy zostaną w swoim Matrixie z bitami, których używać nie mogą :lol:

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » czwartek, 8 stycznia 2015, 20:53

Faktycznie, ten tweet nie uspokaja, a raczej działa odwrotnie. Powodem jest nieuniknione podobieństwo sytuacji do Goxa.
Inna sprawa, że ja nie wierzyłem w uruchomienie giełdy w 2 dni, jeśli faktycznie przestawiają ją na kompletnie nowe środowisko i chcą zrobić to profesjonalnie, a sytuacja ich zaskoczyła. 2 dni to mogą potrwać testy (przy założeniu, że ma się gotowy scenraiusz testów i nie znajdzie grubszych problemów).
Paradoksalnie wydłużenie terminu może świadczyć o profesjonalnym podejściu, ale musi za tym iść sensowna komunikacja, a nie tweety z obiecankami albo takie jak ten.

Czyli spadki powinny się do rana rozkręcić.

Osobiście bardzo liczę, że LTC pęknie z małym hukiem przy okazji. Przymiarki trwają.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » czwartek, 8 stycznia 2015, 21:15

Bitcoin może zachować się tak jak złoto, wypad z konsolidacji, ale potem w miarę powrót.Okres roku trzeba włączyć:
http://www.bankier.pl/inwestowanie/prof ... mbol=ZLOTO

ale dlaczego nie jak ropa:
http://www.bankier.pl/inwestowanie/prof ... ymbol=ROPA

Co według Was ma wstrzymywać urealnianie się kursu w tempie dość szybkim? Pytam zwłaszcza Konkora, który raczej wyklucza dojście do 100. Oczywiście to nie 3 tygodnie, ale 3-6 miesięcy.
Nad bitem niestety wiszą takie klimaty jak Bitstamp, i fundamentalne przewartościowanie. Na dziś, jutro, bo w długim terminie (lata) jeśli fundamenty będą się wzmacniać, to na pewno up. Ale raczej z niższego poziomu niż te 300 około

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 8 stycznia 2015, 21:25

Ejj, przecież ja coś innego napisałem. Wykluczyłem natychmiastową zwałę do 100$ i uważam, że bardziej możliwy jest duży bulltrap w obecnej sytuacji (nie z obecnego miejsca i nie jutro ;) ). Przykładem niech będzie ten majowy, gdzie przecież chwilę wcześniej zdechł GOX ;) Dalsze scenariusze kreśliłem dwa: ATH (niewielkie w porównaniu z ostatnią banią) i korekta long, albo od razu ze szczytu bulltrapa (który okazałby się falą B po ostatniej bani) korekta long znosząca dwie bańki na raz. Na chwilę obecną nie widzę za bardzo możliwości dalszej jazdy bańkami - jedna po drugiej na 10k $ jak niektórzy... Gdzieś po drodze będzie korekta long i może to już w tym roku.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » czwartek, 8 stycznia 2015, 23:26

O poleciał arbitraż na finexie? :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Mucha » czwartek, 8 stycznia 2015, 23:33

Bit-els pisze:Bitcoin może zachować się tak jak złoto, wypad z konsolidacji, ale potem w miarę powrót.Okres roku trzeba włączyć:
http://www.bankier.pl/inwestowanie/prof ... mbol=ZLOTO

ale dlaczego nie jak ropa:
http://www.bankier.pl/inwestowanie/prof ... ymbol=ROPA

Co według Was ma wstrzymywać urealnianie się kursu w tempie dość szybkim? Pytam zwłaszcza Konkora, który raczej wyklucza dojście do 100. Oczywiście to nie 3 tygodnie, ale 3-6 miesięcy.
Nad bitem niestety wiszą takie klimaty jak Bitstamp, i fundamentalne przewartościowanie. Na dziś, jutro, bo w długim terminie (lata) jeśli fundamenty będą się wzmacniać, to na pewno up. Ale raczej z niższego poziomu niż te 300 około
Uważam ze naturalna wartość btc bez spekulacji na dziś to 70-80$ , więc nie ma możliwości dla mnie by spadło poniżej 100$
około 1,5 miesiąca temu napisałem że cena w przeciągu 6 miesięcy powinna się wahać między 200 a 400$ z max 10 dniami na wychylenie poza te widełki i podtrzymuje to
Przy niższej cenie niż 200$ kopalnie zaczną się zastanawiać czy trzymać btc 2 lata i zabrać dużo lepszy kurs.
Tak samo będzie z osobami mającymi dużo btc od dawna.
Część ludzi wyłączy koparki spadnie minimalnie podaż.
Cena poniżej 200$ powinna spowodować zakupy przyszłościowe na parę lat , gdyby ktoś jeszcze chciał i liczył na okazję by stać się bogaty to będzie świetna okazja dająca nadzieje.
Spekulacja która zarabia dużo na manipulacji ceną , sama nie pozwoli upaść cenie btc zbyt nisko , bo jak ktoś przekroczy 51% to ich biznes też się zachwieje. (ja też w jakimś stopniu tego nie chcę i coś jestem wstanie za to oddać z paru powodów, nie tylko zainwestować z myślą o zysku za 3-5 lat )
Dziś już napisałem w innym wątku że jak cena będzie btc bardzo niska to nie powinny te duże kopalnie wydobywać , bo są osoby co mają darmowy prąd i to chyba głównie one by wydobywały ew one + darmowy prąd.

Projekt idzie cały czas do przodu , rozwija się jednak , zastanówmy się gdzie powinna być dziś naturalna wartość ( z dodatkiem spekulacyjnego kapitału) gdyby nie było bańki goxa za wirtualne pieniądze? czy to by nie było około 200$ ?
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » czwartek, 8 stycznia 2015, 23:52

@Mucha a czym popierasz swoją tezę, że BTC jest warty 70$? A może jego prawdziwa wartość to 30$, a może 3000$? Wytłumacz mi skąd wziąłeś 70$ i logicznie to uzasadnij.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » piątek, 9 stycznia 2015, 00:00

siła nabywcza jako żeton transakcyjny przenoszący wartość. Bitpay podaje, ze "mieli" dziennie 1 mln $, Coinbase chyba podobnie, cała reszta operatorów może 1/3 z tego. Miesięcznie z 70 mln. Przelewy, płatności bez zamiany na fiaty... z 50 mln $. Razem ze 120 pi razy oko. Taka średnia wartość przepływów. Czyli kapitalizacja również średnia miesięczna nie może być mniejsza. 120 mln przez 5 (tyle bedzie w obrocie, reszta poblokowane, zgubione itd) nieco ponad 20$ za btc. Nie może byc niżej. cena na giełdzie ze 3 razy wyższa. Bo to spekulacja.
Myślę, że twarde dno kursu to około 60 $

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » piątek, 9 stycznia 2015, 00:21

A nie można ustalić tego poprzez wyliczenie jaki jest średni koszt wydobycia 1 BTC teraz (oczywiście dla największych kopalni)?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » piątek, 9 stycznia 2015, 00:28

Koszt wydobycia jest powiazany z trudnością, ceną prądu. Generalnie jest wtórny do ceny btc

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » piątek, 9 stycznia 2015, 00:31

@Sky już było kilka debat na ten temat, pamiętam jak w pierwszym sprzeczała się cała śmietanka ze mną i dochodzili do wniosku, że taniej jak 360$ to się nie opłaca, a przed chwilą mieliśmy zrzut 1300BTC na finexie i chyba komuś ta cena się opłacała. Ja przyjmuję za opłacalność wydobycia najnowszą kopalnię opartą na antkach s5, gdzie koszt prądu wynosi 100$/BTC. Dodatkowo gdyby wydobycie było nieopłacalne trudność by spadała, a niedawno mieliśmy kolejny wzrost trudności.

Prawda jest taka, że bez spekulacji realna cena BTC wynosi 0. Spekulacją jest tak samo trzymanie bitcoina, wydobywanie go, albo sprzedawanie go za inne materialne bądź niematerialne dobra. Tak jak złoto to tylko błyszczący metal, który wcale nie musiałby być droższy od żelaza, tak bitcoin jest wart tyle ile jesteś w stanie za niego zapłacić.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Mucha » piątek, 9 stycznia 2015, 00:46

cdlsrm pisze:@Mucha a czym popierasz swoją tezę, że BTC jest warty 70$? A może jego prawdziwa wartość to 30$, a może 3000$? Wytłumacz mi skąd wziąłeś 70$ i logicznie to uzasadnij.
uzasadniełem to na forum już z 3 razy , tak samo pisałem pierwszy raz gdzieś na początku października , najwiekszą niewiadomą jest ilość rzeczywistego obrotu ja wtedy przyjąłem 20% na mój nos handlowy , handluje 19 lat , ale i wszystkiego nie wiem o btc chodź poświęciłem już btc około 600h swojego życia do dziś od początku wakacji , doszedłem sam do wilego ktoś podał mi linka tutaj z forum , doszedłem do scamu na 22k $ z przelewami z Niemiec i masę innych wiadomości/ciekawostek złapałem , dziś pewnie jest więcej wart taki projekt jak btc powinien naturalny obrót się zwiększać o 100-300% rocznie (wszystkich kryptowalut , gdyby inna zaczęła wypierać btc , cały rynek kryptowalut obroty powinny się zwiększać 100-300% rocznie a co za tym idzie minimalna możliwa kapitalizacja

@Bit-els
przy ostatnich wyliczeniach brałem pod uwagę systemy pożyczkowe btc , mnie takiego małęgo handlarza z locala jest takich z 1000 , inwestycje w akcje i wiele innych aspektów tam też jest duży obrót btc

Jeśli btc potraktujemy jak akcje to w 2001 spółki internetowe x 50 były wyceniane , teraz chyba są x 15-25 , chodź od 3-4 lat już tym się nie interesowałem, więc czemu x 3 ?
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

zrn
Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 20 września 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zrn » piątek, 9 stycznia 2015, 02:11

a ja jestem tak starym wygą że mam żylaki na palcach od myszki ;)
widziałem już wszystko... nawet koniec internetów... w sumie to może być ale ogonek to by skrócili...
jak umrę pamiętajcie żeby dziedziczyć do wartości długów :P

poświęciłem 800 sekund żeby nauczyć się szczać :) Drugie 4000 sekund pochłonęło strzepywanie kropelek...

budzimy się :) stara gwardia rusza ...

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 9 stycznia 2015, 07:42

Taka ciekawostka: ktoś mógłby odnieść wrażenie, że krótkoterminowo spadki są na 100% pewne. No więc nie są :) W very short zbliżamy się do punktu gdzie _może_ przyjść jeszcze jedno odbicie pod, albo nawet powyżej 1800 CNY. Ten punkt gdzie może zawrócić na północ jest w okolicach 1680-1700CNY, a w nocy mieliśmy już prawie tę cenę na huobi.

Jeśli to odbicie nastąpi ja w to nie wejdę. Jak pisałem, punkty wejścia teraz to albo <260, albo 320.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » piątek, 9 stycznia 2015, 08:46

@up

na dobra sprawe, jesli wezmiemy teorie ze dolek juz byl to wlasnie w nocy od $277,11 na btce odbilismy pod kolejna fale, ktora ma miejsca do 31x. Czas pokaze.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 9 stycznia 2015, 09:14

Ja również tak jak ekono rezygnuję z szarpaniny teraz. Na razie wszystko wskazuje na to, że to odbicie i tak skończy jazdą w dół prędzej czy później. Ktoś po prostu może teraz to wyciągnąć znów na 300$ i dać nam dodatkowy tydzień czasu (tak jak w porównywanym przeze mnie okresie na 310-320$). O ile na 260$ należało się zapakować - bo szansa na wybicie była bardzo duża od strony technicznej, to teraz ta szansa już jest znacznie mniejsza.

Chińczycy mają najlepszy wykres do poprawienia szczytu.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » piątek, 9 stycznia 2015, 09:20

I już mamy mały zjazd. Ja chyba nic nie kupię, dopóki sprawa ze Stampem się nie wyjaśni tak czy inaczej. Moim zdaniem każdy dzień opóźnienia to większe prawdopodobieństwo masowej ucieczki z BitStampa oraz wycofania jakiejś sporej porcji kapitału z rynku. No chyba, że Stamp już nie wstanie, ale to też oznacza wycofanie sporej porcji kapitału z rynku...

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » piątek, 9 stycznia 2015, 09:45

Panowie na chińskich giełdach rysuje nam się klin i raczej jest on wzrostowy, więc może być różnie, moim zdaniem spekuła chińska chce wyleszczyć ludzi aby poczuli się pewnie i ustawili longi a potem zjazd
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 9 stycznia 2015, 09:48

Chancellor pisze: No chyba, że Stamp już nie wstanie, ale to też oznacza wycofanie sporej porcji kapitału z rynku...
I wtedy pójdzie bulltrap, który przyciągnie nowy kapitał - tak jak w maju ;) Tylko musimy poczekać na poziom z którego panom spekulantom będzie się chciało. Jest jeszcze Second Market, który na pewno będzie walczył o kurs (bo jeśli udziałowcom pęknie żyłka, to grubo ponad 100k BTC w ich portfelu może namieszać strasznie :lol: ). To czy im się uda czy nie, to mało istotne - ale będzie można ładnie zarobić...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » piątek, 9 stycznia 2015, 10:05

Obecna sytuacja może być podobna do tej jak miała miejsce w 2011 r. kiedy to był hack na mtgoxa i na jakiś czas zawiesili działalność, później wszystko wróciło do normy giełda zaczęła działać, na początku nic się wielkiego nie działo, później przyszły spadki i jak już wszystko wyglądało, że pójdzie w górę to nagle wysypał się bitomat i mieliśmy niezły zjazd cenowy.

Czyli porównując to do obecnej sytuacji bitstamp wstaje ale cena nie rusza się za bardzo, później jednak następują spadki i uklepanie kolejnego dołka i cena zaczyna iść w górę dochodząc do znaczących poziomów i nagle pada jakaś kolejna giełda albo wyskakuje jakiś bad news typu ban w USA i nagle cena spada do piekła. To jest chyba najczarniejszy scenariusz ale pokrywa się trochę ze scenariuszami forumowych guru, że możemy mieć bulltrap a później jeszcze większy zjazd, co by oznaczało że jesteśmy dopiero w fali A a przed nami jeszcze fala B i konkretny zjazd w fali C (lub 5 falowa struktura spadkowa, gdzie jesteśmy w 3 fali)

Ja osobiście obstawiałem wariant bańkowy w podobnych okresach czasowych, do wakacji jeszcze się to sprawdzało ale wybicie kolejnego dołka ostatnio całkowicie zaburzyło moją teorię, gdyż jesteśmy w najdłuższym okresie spadków w historii BTC i ciężko obecnie wywróżyć przyszłość na podstawie historii, ponieważ takiej sytuacji jeszcze nie było.

Osobiście wolałbym, żeby ten okres spadków jak najszybciej się skończył, ponieważ ciągłe spadki nie wróża niczego dobrego. Można sobie popatrzeć co się dzieje ze spółki które osiągnęły np. wartość 1 grosz za akcję albo z altami których cena spadła do minimum. Wtedy w piaskownicy do zabawy zostają już tylko spekulanci a cała reszta z realnego świata zaczyna się wycofywać, bo powiedzmy sobie szczerze przy cenie kilku centów za BTC podniesienie kursu dwukrotnie w ciągu kilku minut nie będzie dla przeciętnego spekulanta żadną przeszkodą.

EDIT
Żeby moja wypowiedź nie była odbierana tak strasznie pesymistycznie to dodam, że oczywiście jest możliwość pójścia na nowe ATH może nie tak od razu ale potrzeba nam jakiś profesjonalnych giełd, na których będzie można bezpiecznie obracać grubą gotówką, może second market albo jakaś inna giełda powstanie jutro i to umożliwi. Na dzień dzisiejszy dla ludzi z grubym portfelem bezpieczny zakup BTC jest tylko możliwy na aukcji FBI lub poprzez wykupienie jakiejś istniejącej giełdy a z tym może już być gorzej bo giełdy powstawały głównie przez fascynatów BTC a nie biznesmenów. Wszystko jest możliwe i tak jak hack na bitstampa był zaskoczeniem tak samo może być w drugą stronę i jakiś pozytywny konstruktywny news wyniesie BTC na wyższe poziomy.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości