Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 23:55

pm7 pisze:
warren pisze:Może z 10 BTC im zabrali ale nie 18000 chyba że to kolejny inside job jak na goxie.
Jestem pewien, że w hotwallet mieli znacznie więcej niż 10BTC, a zabezpieczenie giełdy, jak wiemy z doświadczenia nie jest takie proste.
Proste to może nie jest ale nie jest to też jakieś ogromnie trudne wystarczy porobić jaile w systemie z tymi samymi usługami ale fikcyjnej wartosci.I wszystkie standardowe porty przekierowac sobie na tego jaila. Haker który będzie chciał sie włamać do systemu będzie sie włamywał do jaila a tam sobie może robić mase rzeczy ale bez szkody dla generalnego systemu.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:05

No i ładnie wyszło. Ktoś kupuje? :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:10

Ja bym raczej szukał okazji do sprzedaży. Wcale a wcale nie wierze w te wzrosty, no ale to może za wcześnie jest jeszcze żebym w nie uwierzył.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:14

Ja wczoraj ładnie się napakowałem a dzisiaj trochę dozbierałem, mimo że miałem czekać na zwałkę awaryjnie :) Czekam teraz na zysk.

Finex chyba ciągnie, za dużo shortów się nazbierało...

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:19

ekonokomik pisze: A w przypadku stampa moznaby chociaz się procesować jak w cywilizowanym świecie.
Powodzenia w ew. procesowaniu się z tymi "tuzami biznesu". Nawet jakbyś wygrał, nie wiem czy to co byś wycisnął z majatku spółki starczyłoby chociaż na pokrycie kosztów reprezentacji prawnej. Wiadomo, że wyemitowali udziały o łącznej wartości "aż" 1178 GBP (ca. 6500 PLN) http://companycheck.co.uk/company/08157 ... areholders . Reszta, czyli rzeczywisty stan rachunków bankowych i innych aktywów to raczej ich słodka tajemnica (brak realnego nadzoru finansowego).

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:21

@konkor a co tam się miało nazbierać? Spójrz na bitmarket, w przeciągu kilku godzin 30BTC przeskoczyło z shortów do longów. Tak tylko jakiegoś gapę w weekend albo bardzo silną pompą można złapać (jak na tym filmiku co wysłałeś bodajże wczoraj).
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:29

@cdlsrm nie rozumiem. Co się miało nazbierać? Ja z polskich giełd to tylko na Curexie coś mam, reszta (o wiele więcej) na Krakenie. I widzę, że kupa ludzi siedzi na fiatach - bo nerwowe pociągnięcia były w ciągu dnia. Z bitami w sumie tak samo, więc zobaczymy kto będzie silniejszy w short. Chińczyk chce się pobawić, na Finexie shorty do wyciśnięcia (w sumie to jesteśmy na naprawdę niskim poziomie, więc część można zamknąć z dużym zyskiem). Ile można czekać na tego Stampa ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:38

No właśnie o te nazbierane shorty (miałem wrażenie, że na poprzedniej stronie też o tym napisałeś - ale chyba mam zwizdy z bólu i niewyspania). To nie jest tak, że Chińczyki pozamykają komuś shorty, bo ludzie zamkną je w chwili zmiany trendu tak jak zrobili na bitmarkecie i w któtkiej chwili 80% shortów stało się longami. Zamyknięcie shorta spowoduje kupno BTC i można np, spróbować na tym ugrać zrzucając. Nie przyglądam się finexowi, ale jeżeli ludzie grają tam podobnie jak na bitmarkecie, to bardzo ciężko komuś będzie stop lossem zamknąć pozycję.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:49

jakieś takie niepokojące skojarzenie wywołują odpalone okienka wykresów różnych giełd na hypronie i jedno zastygłe, w którym się nic nie zmienia od godzin :)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:50

@cdlsrm Nie chodziło mi o stop-lossy, ale o ręcznie zamykanie. Te shorty rosły całą drogę z 380-400$, jesteśmy dość nisko i pewnie niejeden się skusi żeby wziąć zysk. Gdyby nie sprawa Stampa, to pewnie już byśmy to mieli za sobą. To samo u Chińczyków. Moim zdaniem odbicie może być sponsorowane przez ten właśnie aspekt

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:55

Dobre wieści: Bitstamp potwierdził włam na 5 mln USD (niecałe 19 tys. BTC), ale klienci nie powinni z tego powodu ucierpieć, firma najwyraźniej pokryje straty z własnych rezerw, które akurat wiemy, że posiada - ostatnio mieli audyt. Tłumaczenie artykułu z insidebitcoins z oświadczeniem CEO Bitstampa w pierwszym komentarzu tutaj.
http://insidebitcoins.com/news/bitstamp ... each/28372

Paradoksalnie może nam jeszcze z tego włamu wyjść mała pompa, bo Bitstamp pokazał, że nie każda giełda w przypadku włamu znika z resztą kasy.
Zaufanie do bitcoina++ --> cena bitcoina++
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 stycznia 2015, 00:56 przez Lorraine, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:56

Wyszło albo i nie, zależy jak rysować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » wtorek, 6 stycznia 2015, 01:27

sxzp pisze:mam pewne dwie teorie :)
1. jedna abstrakcyjno/fantastyczna, jakby walutę kryptograficzną via bitcoin powiązać ze złotem :D wziąć to co najlepsze z tezauryzacji/wartości wewnętrznej złota i bezpieczeństwa/szybkości krypto? /
http://bitcoin.pl/wiadomosci/wiadomosci ... wdfundingu
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » wtorek, 6 stycznia 2015, 01:47

Wydaje mi się że niema co się martwić o stampa tutaj jest inna sytuacja niż na goxie, na giełdzie Marka kradli mu coiny przez długi czas a on zamiast reagować to postanowił nabić bańkę co wbiło mu szpilę u stampa podejrzewam że to zwykły wpadek przy pracy, tak btc nie mam konta na stampie

Co do kursu to nie mam pojęcia, w 30m 3 razy już nam się nie udało podejście w górę ale czasem 30m bywa mylący w h4 też nic nie widać, najlepsze byłoby zejści jeszcze raz do $250
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Awesomist » wtorek, 6 stycznia 2015, 01:48

Zazwyczaj bywa tak, że newsy są dopasowywane do ruchów kursu po fakcie. Pytanie teraz czy bitstamp nie mógł sam wywołać tego małego spadku żeby zaopatrzyć się w tańsze bitki? Zawsze to ~milion zielonych zaoszczędzony.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » wtorek, 6 stycznia 2015, 01:53

fonetic pisze:Wydaje mi się że niema co się martwić o stampa tutaj jest inna sytuacja niż na goxie, na giełdzie Marka kradli mu coiny przez długi czas a on zamiast reagować to postanowił nabić bańkę co wbiło mu szpilę u stampa podejrzewam że to zwykły wpadek przy pracy, tak btc nie mam konta na stampie

Co do kursu to nie mam pojęcia, w 30m 3 razy już nam się nie udało podejście w górę ale czasem 30m bywa mylący w h4 też nic nie widać, najlepsze byłoby zejści jeszcze raz do $250
Przestańmy propagować już ten mit. Policja tokijska ustaliła, że bitki zwinął ktos wewnątrz firmy a to tłumaczenie o malleability to zwykły kit. Qui bono?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » wtorek, 6 stycznia 2015, 01:55

Kolejna dziwna figura start 499.999 btc koniec 33 btc co to są kręgi w zbożu czy jak.

Obrazek

dzięi @papaxpapa to nie zupełnie to o co mi chodziło, ale ciekawy pomysł trzeba śledzić jego rozwój.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 6 stycznia 2015, 01:57

No to oczekiwanie się wydłuży: "We are working to transfer a secure backup of the Bitstamp site onto a new safe environment and will be bringing this online in the coming days. "

Faktycznie, jeśli przenoszą się z backupu na nowe środowisko, to na pewno nie jest kwestia godzin, tylko dni.

Czy wpłynie to na kurs uspokajająco i machina ruszy dalej bez czekania na stampa, czy raczej wzbudzi podejrzenia jako "gra na czas"?

Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ryback » wtorek, 6 stycznia 2015, 02:14

mozliwe ze te same grubasy maja konta na chinskich gieldach jak i na stampie i beda czekac az uwolnia sie im zablokowane bitki zeby zrobic powazniejszy ruch - po prostu nie ma wiekszych ruchow bez stampa

nie trzeba szukac na innych stronach tlumaczen co do stampa wszystko jest na ich glownej, pieknie sie przyznaja i obiecuja oddac
brzmi super - moze bedzie mi sie lepiej spalo

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 6 stycznia 2015, 02:46

Idę spać i obstawiam, że rano obudzę się na poziomie $28x :)
Ale alarm na $255 też mnie nie zmartwi.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 15 gości