Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » czwartek, 11 grudnia 2014, 15:55

Nie wiem jakim desperatem trzeba być aby teraz wejść, lepiej poczekać na przebicie tej piki z rana i siedzieć na fiatach do tego czasu, tak jak wcześniej pisałem w h4 należy się dojście do tych 2200cny max 2230 CNY a potem w dół
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: lekarz » czwartek, 11 grudnia 2014, 16:18

Mam takie pytanko bo pamięć mnie zawodzi. Czy przypadkiem to nie było tak, że pik paypala zbiegł się w czasie z aukcją FBI i teraz jest podobnie?

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » czwartek, 11 grudnia 2014, 16:21

fonetic pisze:Nie wiem jakim desperatem trzeba być aby teraz wejść, lepiej poczekać na przebicie tej piki z rana i siedzieć na fiatach do tego czasu, tak jak wcześniej pisałem w h4 należy się dojście do tych 2200cny max 2230 CNY a potem w dół

Trochę sie nie zgadzam - sugerujesz zeby wejsc po przebiciu 365 - jezeli z załozenia wchodzimy na korekcie to prawdpodobnie pierwsza po przekroczeniu 365 będzie 380 który stanowi bardzo silny opór od którego sie prawdopodonie odbijemy, a tymczasem do 380 mamy możliwośc zarobienia 30usd na bitku, czyli istnieje duże nibezpieczeństwo ze wejdziesz na rajdzie w dół. Ja wszedłem przy dolnej granicy chorągiewki na stampie/huobi 353/2170 i mam teraz bezpieczną opcję odwrotu w razie uwalenia kursu i nie widze tutaj zadnej desperacji.

@lekarz nie pik paypalowy był we wrzesniu aukcja gdzies na wakacjach

Rozmowny
Posty: 129
Rejestracja: 25 lutego 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: neqmaq » czwartek, 11 grudnia 2014, 16:56

JacekW_BB pisze:Z drugiej strony może te newsy pomogą przy kolejnej bańce w 2015 (16?) roku. Po Microsoft kolejne duże firmy będą już mniej obawiały się przyjmowania btc.
Też uważam, że to jest bardzo medialny news- może być nawet swoistym symbolem. Porównałbym go wręcz do upadku muru brelińskiego.
Natomiast co do zachowania kursu mimo kolejnych akceptacji, to mnie osobiście najbardziej przekonuje wytłumaczenie (ogólnie już było na forum) , że to wtępna faza akceptacji oparta na natychmiastowej sprzedaży dołuje kurs. Taki efekt występuje ponieważ do zaprogramowanego wydobycia dodatkowo należy dodać stopniowo uwalniane monety wykopane rok, dwa czy cztery lata wcześniej. W sumie otrzymujemy okresową nadprodukcję monet, która może być przewlekła jak powikłania po grypie. Dopiero dobra pompa to zmieni jak grubasy zatankują pod korek.

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: degartezo » czwartek, 11 grudnia 2014, 17:25

Ważne szczegóły Micro$oftu:

The integration is only partial, however. Microsoft said it will not accept the digital currency as a direct payment method, though a broader integration could take place in the future.

Microsoft explains:
"You can only use bitcoin to add money to your Microsoft account and then purchase digital goods at select Microsoft online stores. You can’t use bitcoin to purchase Microsoft products and services directly at this time."

Czyli zasilamy Bitami a oni zamieniają na dolary - czy wszystko ? trudno powiedzieć.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » czwartek, 11 grudnia 2014, 17:31

@up tutaj chodzi o to ze mozesz dodac bitki do swojego konta microsoft i kupoc gre, aplikacje mobilna czy innee bajery ktore sprzedawane sa online. Ale nie mozesz kupic za to np windowsa czy innego systemu/uslugi ktore nie sa sprzedawane w online storach.

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » czwartek, 11 grudnia 2014, 19:10

Chancellor pisze:Jakie nikt nie zaryzykował, przecież pod dźwignię ludzie pożyczyli na BitMarkecie ponad 250 BTC? Fakt, że widziałem już 288, więc trochę pozycji zamknięto, jak widzę głównie shortów. Długie pozycje będą trwać, skoro jest tak niskie oprocentowanie... Mi się odechciało trzymać na swapach, gdy oprocentowanie spadło poniżej 15%... Co prawda nic nie tracę, ale dla 50 000 satoshi dziennie nie chce mi się nawet klikać :mrgreen:
Ale na 8%, które jest jak jest ruch boczny. Gdy idzie w górę to jest i 50%.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » czwartek, 11 grudnia 2014, 19:16

Ile jest, gdy idzie w górę, to się dopiero okaże, bo swapy weszły 2 grudnia, a od tego czasu praktycznie cały czas spada, nie licząc dzisiejszej szpili. Moim zdaniem jak do tej pory oprocentowanie swapów szukało punktu równowagi i znalazło go między 8 a 9%...

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » czwartek, 11 grudnia 2014, 21:45

@panczor tak jak wcześniej wspomniałem zniesienie tej piki było tak oczywiste że po prostu nazwałem wejscie aktem desperacji, teraz pójdzie szybciej down, zrozumcie chinole mają gdzieś jakieś newsy o btc bo u nich jest "praktycznie" zbanowany i łatwiej im grać na short niż up więc uwalają kurs.

Przed tym spadkiem 8 grudnia miałem jeszcze nadzieję że wyjdziemy górą jednak teraz nie mam złudzeń chinczycy doprowadzą btc do skrajnych wartości, bo łatwiej w ten kierunek uwala im się kurs, moim zdaniem rok 2015 to będą skrajne wartości btc z mega szybkimi pompami do czasu kiedy zachód nie wykupi bitów od chinoli.


Niektórym kurs $100 wydaje się egzotyczny jednak jest to bardzo możliwe, za kilka tygodni czeka nas testowanie trendu w long jeśli zostanie przebity to szybciutko zjedziemy do $200 a potem to cuda mogą się dziać, ja wcale nie mówię że tak się stanie może kurs long się obronić jednak nie wygląda to wszystko na razie kolorowo, było już tyle okazji żeby wyjść górą że powoli tracę nadzieję np: sytuacja z 8 grudnia czy dzisiejsza pika
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » czwartek, 11 grudnia 2014, 22:03

fonetic pisze:...jednak nie wygląda to wszystko na razie kolorowo, było już tyle okazji żeby wyjść górą że powoli tracę nadzieję np: sytuacja z 8 grudnia czy dzisiejsza pika
i jak większość straci nadzieję to mniejszość zarobi :)

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » czwartek, 11 grudnia 2014, 22:13

@sxzp tracę nadzieję na wzrosty ale jeśli chodzi o zarobek to na shortach się świetnie zarabia
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 11 grudnia 2014, 22:18

@fonetic teraz to akurat na Stampie był pierwszy zrzut, a nie u Chinoli. Chociaż może zgodnie z ciągłymi podejrzeniami (także moimi) to żółte rączki realizują zyski na zachodnich giełdach w takich momentach...

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » piątek, 12 grudnia 2014, 08:53

Panowie dzisiaj piatek - czas zamknięcia kontraktów na okcoin za ok 8 minut. Jezeli moja teoria sie sprawdza zaraz po 9 powinniśmy miec skok do góry o co najmnniej kilka usd. Piszę to przed faktem zeby mieć dowód w razie dobrych podejrzeń.

Sytuacja przed zamknięciem - okcoin futures na ten tydzień teraz - 349.67, na przyszły tydzień 352.5. W zeszłym tygodniu róznica była wieksza z tego co pamiętam to ponad 5 usd ale kurs i tak podskoczył na kontraktach o kolejne 5. Zobaczymy ... Zrobię update po zakończeniu kontraktów.

Edit1: kontrakty zamknięte i zgodnie z przewidywaniem u chinoli mamy próbe jazdy do góry - najbardziej widoczną na huobi swieczka 1.5k o 9.24. ten mały podjazd wystarczył do wyrównania ceny bo zazwyczaj na futures na przyszły tydzień w spokojnym okresie mamy 2usd ponad bieżacy kurs - a ze róznica była o dwa więc sie wyrównało. W zeszłym tygodniu po wyrównaniu mieliśmy jeszcze mały podjazd do góry zobaczymy jak będzie w tym. W porównaniu do zeszłego tygodnia podjazd malutki bo i róznica była mała w zeszłym jako ze była większa to i podjazd był większy. Ten tydzień nie udowadnia jednak mojej tezy wg mnie bo skok jest za mały.

@ekonomik - tak ta sytuacja jest jak najbardziej zgodna z moja teorią - ja to widze tak - o 9 zamykają kontrakty na ten tydzień - proces ten trwa kilka minut. Następnie wszyscy sie ładują na nowy tydzień na kontrakty- zakupy tez kilka minut (tutaj już było widoczne poruszenie na huobi 9-9.04 kontrakty sa zmykane kolejkowo tzn jeden ma zamknięte o 9 a inny doipiero o 9.10). W tym momencie pojawiłą sie scianka 3k na huobi - tego nie potrafie rozgryzc po co? Ale została momentalnie zjedzona więc to jeszcze tylko potwierdza moją obserwację - szkoda tylko ze róznica była taka mała jezeli byłaby większa tak jak w zeszłym tygodniu miałbym większe dowody.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 grudnia 2014, 09:50 przez panczor, łącznie zmieniany 3 razy.

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 27 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ziele66 » piątek, 12 grudnia 2014, 08:59

To takie moje kreski:
https://dwq4do82y8xi7.cloudfront.net/x/HjVfgW63/

A co do wczorajszej sytuacji to myslę że jeżeli moje analizy są trafne ze grubaski sie zapakowały w okolicach 270 to dla nich takie szarpniecia sa sa dobre bo mniej doświadczeni moga na widok takich swieczek sie zapakowac a przecietny uzytkownik tego forum nie wie co sie dzieje

żeby nie było ze jestem nie poprawnym optymistą i jestem ślepo zapatrzony w moje 10k$ za BTC to dodam ze dla mnie sygnałem do spadków bedzie zejscie do około 270 i musi w tym miejscu wystąpic duzy wolumen

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kactech » piątek, 12 grudnia 2014, 09:25

Szybkie uwalanie niusów stało się już chyba regułą. Ale one akumulują się w fundamentach.

Notka do fundamentów: jeżeli weźmie się na celownik takie Western Union od którego btc jest znacznie lepszy(mniej punktów wejścia/wyjścia ale to jedynie kwestia czasu), zakładając że do transakcji każdy bitcoin jest blokowany na 1 godzinę to przy przetransferowaniu dziennie $200M (WU) potrzeba $4.8MM w btc, dzieląc to na 13.5M monet wychodzi nam $355.5(55) :)
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 12 grudnia 2014, 09:37

@panczor - poszlo ostro ale sporo po 9:00, to się zgadza z Twoją teorią? Swoją drogą na Huobi ktoś to nieźle wykorzystał wystawiając sporą ściankę na askach, która została zjedzona z tego co widziałem

@kactech - coś mi się nie zgadza w tych obliczeniach.
200M$ / 24h = 8,33M na godzinę.
Co przy 13.5M monet w obiegu dałoby 617$/BTC

Ale te obliczenia są bez sensu. Sam wiesz, że w obiegu jest góra kilkanaście % monet. Przy realnych obrotach 200M$ dziennie mielibyśmy kurs oparty na samych fundamentach liczony w tys. $.
To i tak są rozważania akademickie, dopóki BTC nie wydrze WU większej części rynku transferu gotówki, a na to się nie zanosi.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 grudnia 2014, 11:34 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » piątek, 12 grudnia 2014, 10:00

Nie raz kompletnie nie rozumiem chińczyków ten spadek o 7.00 a później wybicie jest dziwne, po przebiciu 2145CNY powinno szybko zejść niżej a tu ktoś wybił w górę, nadal uważam że czeka nas szorowanie down, dopiero po przebiciu 2000CNY może coś w górę iść


e/ mam wrażenie że ltc jest coraz słabsze, coraz słabiej broni poziomu 21CNY, jak btc jeszcze trochę spadnie to może być następny crash na ltc
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » piątek, 12 grudnia 2014, 10:13

@fonetic to ja coraz bardziej spodziewam się jednak ruchu up.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 12 grudnia 2014, 10:40

@ekonokomik ale ja nic nie wyliczałem :)

LTC - rzeczywiście. Zacząłem się przyglądać ostatnio i niezbyt mi się to podoba.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 12 grudnia 2014, 11:33

@konkor - pomyłka, sorki, juz poprawiam.

Co do LTC - Nie patrzcie na LTC/USD tylko raczej na LTC/BTC. Idzie bokiem, co w tym wypadku jest "wyjściem bokiem" z trójkąta. Dopóki trzyma ten poziom jest OK.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości