Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » niedziela, 16 listopada 2014, 18:28

prezes pisze: Analizę oparłem na założeniu, że bitcoin będzie rozwijał się w najbliższym czasie w coraz większym tempie.
Rozwijał się? Adaptacja, newsy? A jak to się ma do kursu? Dotychczas chyba nie bardzo. Nie było chyba żadnego newsa który generuje regularny, znaczący obrót poza spekulacyjny ani pomp opartych na newsach (pompa paypal?).

Zdałem sobie sprawę, że analizę BTC opanował za bardzo Elliott. Ja wiem, ze to się w miarę sprawdza, ale to co widzę w analizach i na forach to przesada. Tak, jakby kurs musiał iść niezmiennie wg cykli. Najzabawniejsze, że jest wiele interpretacji kursu poprzez różne interpretacje fal, zatem zawsze ktoś trafi i będzie, że "Elliott zawsze działa, tylko trzeba trafnie zinterpretować" :)
___________________

PS. Mam pomysł. Może zabawimy się i będzie to lepsze niż kreski. :)

Strzelamy kurs równo za tydzień czyli niedziela 23 listopada godzina 18:30 giełda: bitstamp

Mój typ: 411 $ :)

Nagrody nie ma, chyba że chcemy jakaś symboliczną na piwo typu 0.01btc każdy :) a zwycięzca zgarnia wszystko.
Jeśli by byli chętni na takie coś (może być bez nagrody i zrzutki, mi obojętne), można założyć osobny wątek, by tu nie spamować.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 listopada 2014, 18:40 przez SkyValley, łącznie zmieniany 3 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » niedziela, 16 listopada 2014, 18:37

SkyValley pisze:
prezes pisze: Analizę oparłem na założeniu, że bitcoin będzie rozwijał się w najbliższym czasie w coraz większym tempie.
Rozwijał się? Adaptacja, newsy? A jak to się ma do kursu? Dotychczas chyba nie bardzo. Nie było chyba żadnego newsa który generuje regularny, znaczący obrót poza spekulacyjny ani pomp opartych na newsach (pompa paypal?).

Zdałem sobie sprawę, że analizę BTC opanował za bardzo Elliott. Ja wiem, ze to się w miarę sprawdza, ale to co widzę w analizach i na forach to przesada. Tak, jakby kurs musiał iść niezmiennie wg cykli. Najzabawniejsze, że jest wiele interpretacji kursu poprzez różne interpretacje fal, zatem zawsze ktoś trafi i będzie, że "Elliott zawsze działa, tylko trzeba trafnie zinterpretować" :)

Brawo !! tylko klaskać!!! :P
To jest dokładnie tak jak kolega napisał , z rachunku prawdopodobieństwa wynika ze trafień w róznych przedziałach czasowych jest dokładnie tyle samo co tych nie trafionych ...
Papus
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » niedziela, 16 listopada 2014, 18:45

Newsy oczywiście mają wpływ na kurs i to znaczny, choćby info o banie w Chinach ładnie kurs zdołowało. A co do pozytywnych newsów, to nie mamy jeszcze żadnych konkretów, niby paypal, niby etf, niby bitlecencja, niby openbazar, niby circle. Obietnicami kursu się nie napompuje.

A swoją drogą, u Was też ruch na stampie zamarł?

Jesteśmy w tak zabawnym miejscu, że dosłownie minuty mogą zadecydować czy lecimy czy boczniakujemy dalej.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » niedziela, 16 listopada 2014, 18:51

SkyValley pisze: Rozwijał się? Adaptacja, newsy? A jak to się ma do kursu? Dotychczas chyba nie bardzo. Nie było chyba żadnego newsa który generuje regularny, znaczący obrót poza spekulacyjny ani pomp opartych na newsach (pompa paypal?).
To że Ty tego nie widzisz nie znaczy że tego nie ma.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » niedziela, 16 listopada 2014, 19:02

moj typ do zgadywanki SkyValley to 346$
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 listopada 2014, 19:06

SkyValley pisze:Rozwijał się? Adaptacja, newsy? A jak to się ma do kursu? Dotychczas chyba nie bardzo.
A ma się. Bitcoin to nie pierwszy lepszy alt, w którym fundamenty to "dev narysował dwie ładne ikonki do portfela". Oczywiście wiadomo, obecne "fiatoakceptacje", w midtermie raczej przyziemiają kurs. Ale każda z nich to kamyczek dorzucony do kupki, która w końcu ruszy lawiną. W końcu kolejny biznes akceptujący przez CoinBase, czy powiedzmy InPay, zada sobie pytanie "skoro BTC mogę płacić tu, tu, tam i nawet tam, to może lepiej po prostu akceptować u siebie BTC i płacić nimi tam gdzie można, unikając podwójnych prowizji i spreadu, a na resztę to sobie te BTC wymienię na euro/dolary/złotówki". I właśnie dlatego te obecne akceptacje poprzez natychmiastową wymianę budują mimo wszystko fundamenty. Bo kiedy ruszy w końcu lawina tych prawdziwych akceptacji, to kurs po prostu musi wzrosnąć, żeby kapitalizacja była w stanie przenieść obroty. Myślę, że tak właśnie zakłada prezes, ShadowOfHarbringer, czy ci, co piszą o kursie $100 000. Spekuła i jej poczynania nie mają tu nic do rzeczy.
SkyValley pisze:Strzelamy kurs równo za tydzień czyli niedziela 23 listopada godzina 18:30 giełda: bitstamp
Mój typ: 411 $
Obstawiam $370.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 16 listopada 2014, 19:21

papaxpapa pisze: Brawo !! tylko klaskać!!! :P
To jest dokładnie tak jak kolega napisał , z rachunku prawdopodobieństwa wynika ze trafień w róznych przedziałach czasowych jest dokładnie tyle samo co tych nie trafionych ...
A cóż to za pseudonaukowa herezja?
Może przybliżysz nam te wyliczenia rachunku prawdopodobieństwa? :twisted:

Bo jedyny przypadek w którym rachunek prawdopodobieństwa miałby zastosowanie to taki, w którym kurs byłby funkcją CAŁKOWICIE losową.
A takie stwierdzenie nie "wynika z rachunku prawdopodobieństwa" a jest co najwyżej Twoim prywatnym przekonaniem.
Błędnym zresztą.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 16 listopada 2014, 19:22

@Sky załóż wątek, bo za dużo tutaj tego będzie.

Mój typ: 380$
Zadanie z gwiazdką :) : przez ten tydzień zaliczymy 360-355$ oraz 410-420$

Strzał totalnie z palucha, więc zapomnijmy o tym do następnej niedzieli, hehe

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » niedziela, 16 listopada 2014, 19:28

400 bitstamp / 1350 bitmarket
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » niedziela, 16 listopada 2014, 19:37

A cóż to za pseudonaukowa herezja?
Może przybliżysz nam te wyliczenia rachunku prawdopodobieństwa? :twisted:

Bo jedyny przypadek w którym rachunek prawdopodobieństwa miałby zastosowanie to taki, w którym kurs byłby funkcją CAŁKOWICIE losową.
A takie stwierdzenie nie "wynika z rachunku prawdopodobieństwa" a jest co najwyżej Twoim prywatnym przekonaniem.
Błędnym zresztą.[/quote]


Witam kolege :P
W rachunku prawdopodobienstwa nie wystepuje pojecie "funkcji losowej lub całkowicie losowej" o której piszesz :P
Oczywiscie mozna powiedziec ze jest pojeciem słuzacym modelowaniu "doswiadczenia losowego " poprzes przypisanie takim czy innym zjawiskom losowym liczb, zwykle (najczesciej :P ) z przedziału jednostkowego....
Wiec twoje twierdzenie nie moze byc uzyteczne w zaden sposób.
W ostatnim zdaniu zakładasz ze cos jest moim prywatnym przekonaniem a tymczasem sam juz na poczatku załozenia wyciagasz błedne przykłady :P :P :P

Serdecznie pozdrawiam
Papus...
Ps.
Dyskutowac mozemy :P do woli ale mysle ze obaj zle wybralismy temat postu :P
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » niedziela, 16 listopada 2014, 19:47

To jest dokładnie tak jak kolega napisał , z rachunku prawdopodobieństwa wynika ze trafień w róznych przedziałach czasowych jest dokładnie tyle samo co tych nie trafionych
Z rachunku prawdopodobieństwa czy statystyki? Żeby trafień i porażek było zawsze tyle samo, próbka (o ile dobrze pamiętam bo na studiach już dobrych pare lat temu to miałem) musiałaby wynosić 1/2, a chyba nie jesteś w stanie tego udowodnić.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » niedziela, 16 listopada 2014, 20:27

Bitcoin pierwszy raz w historii ma negatywną stopę zwrotu z bitków zakupionych rok wcześniej. Myślałem, że będzie o tym głośno a tymczasem cisza. Może przegapiłem jakieś artykuły?

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » niedziela, 16 listopada 2014, 20:29

Cos sie ruszylo czyzby ktos bota na okcoin znowu wlaczyl czy tylko mam takie wrazenie?

Ale aski troche zaporowe na okcoin do 2440 5k btc. Jak sie przebijemy to nie bede mial watpliwosci ze ltoa znowu akcje zaczal.


Moj typ zyczeniowy 470:)

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » niedziela, 16 listopada 2014, 20:57

@aaaxn
Na pewno po raz pierwszy? Nie chce mi się odkopywać teraz danych archiwalnych z Goksa, ale w okolicach 2011/2012 była już chyba podobna sytuacja?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » niedziela, 16 listopada 2014, 22:20

Po zamknięciu SilkRoad 2.0 i jemu podobnych ilość transakcji na dobę spadła około 20 tys. Jak to się przełożyło na kurs to widać. Przyszły rok powinien być ciekawy dla bitcoin gdyż technologie typu OpenBazaar zaczną przejmować handel w sieci. Teraz zwykły Kowalski nie widzi żadnych korzyści z użycia BTC ale szybko się połapie gdy towary oferowane za bitcoin będą dużo tańsze.

Dyskutant
Posty: 215
Rejestracja: 9 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sebar25 » niedziela, 16 listopada 2014, 23:27

A dlaczego niby towary za bity maja być dużo tańsze?

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » poniedziałek, 17 listopada 2014, 00:02

@up

Dlatego, że odpadnie łańcuszek pośredników. Na przykład będziesz mógł kupić baterię do telefonu bezpośrednio u producenta "zamienników". Znikają też przewalutowania i pośrednictwo procesorów płatności. Znika też ryzyko chargeback, które teraz trzeba wliczać w cenę.

Ja natomiast jestem ciekaw jak będzie wyglądało clenie w Gdyni gabarytowych towarów kupionych za BTC. Urząd celny prosi o fakturę... i co dalej? :)


edit: Porównajcie wyniki właśnie zakończonej ankiety z kursem z ostatnich 2 tygodni :)
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » poniedziałek, 17 listopada 2014, 00:45

@Au 79
Akurat chargeback jest "ryzykiem" za które większość kupujących, szczególnie zagranicą, z chęcią dopłaci. A UC w przypadku braku faktury naliczy opłaty po swojemu, wg ceny rynkowej.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 17 listopada 2014, 02:15

Zgadywanie ceny BTC:

https://forum.bitcoin.pl/post201748.html#p201748

Kto tu zgadywał, niech dopisze Sam tam.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 17 listopada 2014, 03:45

Co sądzicie o dotknięciu góry/przebiciu tego kanału do końca roku?
Nie wygląda na niemożliwe. 12h bitstamp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 4 gości