Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » wtorek, 21 października 2014, 22:49

jeśli ktoś obserwuje kurs to widzi, że pojawiło się coś co zanikło od początku miesiąca wraz ze szpilką pod 275 tj. dokładanie bitów. Najwidoczniej kopalnie wykalkulowały sobie, że jakiś zadowalający zysk mają w okolicach 400 i jak tylko kurs się zapuszcza w te okolice zaczyna się dokładanie. Widać to jak na dłoni od tygodnia. Jak jest szansa na podgonienie trochę wyżej, to jest płasko jak na stole, jak nie ma chętnych albo drobnica skończyła rajd to ścianki po 1kk przenoszące się niżej i niżej, a mimo zakupów schody nie maleją a rosną. Trzeba poczekać, aż stwierdzą że jest szansa na większe podejście i odpuszczą na jakiś czas. Kiedy na początku października odpuścili pojechaliśmy z 275 na 415 :)

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » wtorek, 21 października 2014, 23:42

Nie wiem czy dojedziemy do tych $450 znowu robi się opadające ramię w 3d/1d, najlepiej niech będzie już to 2 dno, bez tego nigdzie nie pojedziemy.

Jak wy widzicie btc w skali long? powiem wam że mnie jakoś powoli opuszcza nadzieja o ath nawet w przyszłym roku, nie możemy wyjść z tego trendu spadkowego za chiny, a jak nawet wyjdziemy to musi być stabilizacja przez pewien okres a później powolne rozpędzanie bańki.

Coś moim zdaniem jest nie tak volume jest żałosne, na zachodnich giełdach to nawet nie są wymiany tylko poszczególne wybicia a chińskie giełdy to pic na wodę (a najbardziej mnie śmieszy okcoin mają "większe" obroty od huobi a ask/bid mniejsze od stampa)

Powoli powoli zbliżamy się do lini trendu w long up, mniej więcej na 15 grudnia jest przecięcie i zobaczymy
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: redbog » środa, 22 października 2014, 00:42

Powoli powoli zbliżamy się do lini trendu w long up, mniej więcej na 15 grudnia jest przecięcie i zobaczymy
Może to właśnie o to chodzi ludzie mają myśleć że załamuje się trend very long i oddawać bity. Może nawet w szpilce(takiej trwającej chociaż 2 tygodnie) przebijemy ten trend wtedy dopiero zacznie się lament i zwątpienie.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 22 października 2014, 10:02

Chińczykom dzisiaj odwaliło :) Uparli się atakować te mega ściany na Huobi, czy sam właściciel nagania na ich wypełnienie? Weszło już kilka k bitów, a do 2300 ciągle ponad 12k...

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » środa, 22 października 2014, 10:26

Jeśli te ściany nie będą znikać, to będzie dobry prognostyk i wątpię aby chińczycy wtedy je sforsowali, gorzej jak zaczną znikać wtedy szybko w dół.
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 22 października 2014, 10:59

Sytuacja jest dziwna. Jeśli zejdą poniżej 2320-2300 to będzie wyjście w trójkąta i prawie na pewno jazda do 350$. Stamp na razie olewa, ale jak pójdzie arbitraż - to wszystko się szybko zmieni... Ze skośnymi same problemy tylko :) BIDów ciągle przybywa nowych, a oni zrzucają jakby jakaś panika była.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MegaMol » środa, 22 października 2014, 11:02

Może to zwykły trap by przetrzepać wystraszonych inwestorów i ponownie postawić mega ściankę?
Później kontynuować kraba i zrzucić to, co ścianka zdążyła złapać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » środa, 22 października 2014, 11:27

Co do wpływu akceptacji na kurs - mamy mały konflikt :P

Obecnie akceptacja jest taka, że BTC od razu wymieniane na giełdzie. Dlaczego? Bo duże wahania kursowe i nikt nie chce mając małe marże brać go na siebie, więc pośrednik wymienia na fiaty.

Bezpośrednia akceptacja będzie wtedy, kiedy BTC będzie tak stabilne jak fiaty (choć ostatnio we wrześniu dolar w miesiąc wzrósł o 10%).
Więc problem polega na tym, że bezpośrednia akceptacja będzie gdy kurs się ustabilizuje, a niektórzy w tej akceptacji widzą wzrost kursu :D

To się nie dodaje :P

zrn
Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 20 września 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zrn » środa, 22 października 2014, 11:40

i ja czuję ostatnio brak wiary w bańkę w najbliższym czasie, a nawet w silne impulsy wzrostowe...

paradoksalnie może to świadczyć o tym że już czas....

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » środa, 22 października 2014, 11:59

@zrn za dobrze to nie jest, przy tym spadku to odbicie przynajmniej powinno być 2600-3000CNY a mamy problem z 2400 CNY, zastanawiam się czy nie przenieść kapitału na inne instrumenty, ewidentnie widać że kapitału zamiast przybywać to ubywa może grube ryby nie chcą się bawić w btc bo nie ma dobrej giełdy i nie chcą ryzykować drugim goxem
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 112
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: LibertyLust » środa, 22 października 2014, 12:26

No to jedziemy do 370, tam najprawdopodobniej chwilkę przeczekamy i w piątek zejdziemy do 350-360

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 22 października 2014, 12:33

Chętnie zobaczę padającą ścianę na Huobi :)

@fonetic najciekawiej to będzie jak ona zniknie. Stamp już dał się przekonać i wychodzi ze swojego trójkąta... Czyli albo spadek, albo stabilizacja na tym poziomie.
Ostatnio zmieniony środa, 22 października 2014, 12:50 przez konkor, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » środa, 22 października 2014, 12:42

Powoli Powoli :D
Może być też tak że nie sforsują scianki i zacznie się panic sell, na razie widać dziubanie
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » środa, 22 października 2014, 14:04

LibertyLust pisze:No to jedziemy do 370, tam najprawdopodobniej chwilkę przeczekamy i w piątek zejdziemy do 350-360
No właśnie, to jest w miarę najłatwiejsze do przyjęcia, podobnie jak zjazd poniżej 350$ był ostatnio oczywisty.
Wystarczy spojrzeć na wykres i mieć w miarę przeciętne kojarzenie kursu BTC, by uznać, że teraz jakiś łuk w dół.
(2-4h, połowa odwróconego spodka kosmicznego?:)

Dlatego odrzucam tą wersję. Sytuacja jest dziwna, te widziane przez większość scenariusze się nie spełniają, przyjmuję więc taktykę:

1. przedstaw sobie najprawdopodobniejszy scenariusz wyznawany przez większość towarzystwa forumowego
2. zastosuj redukcję fenomenologiczną tego scenariusza:), tzw. weź go w nawias, nie przysługuje mu wtedy wartość logiczna
3. obserwuj sygnały do innych możliwych scenariuszy
4. jeśli żaden scenariusz się nie realizuje na poziomie umożliwiającym Tobie zarobek, czekaj i obserwuj

Oczywiście nie ma w tym nic odkrywczego, wskazuje to jedynie na następujący, prosty pomysł: stań obok tłumu i nie biegnij razem z nim, przyglądaj się i czekaj, patrz na to, na co tłum nie patrzy (najczęściej tam zaczyna się wiele).
Póki co jest to na punkcie 3. Sytuacja niepewna, gdyby nie rozbieżności między giełdami i przewaga bidów nad askami, pewnie już by zjechało. A tak, wisi sobie w powietrzu sytuacja i jest totalnie niepewna.

Sam siedzę na bitach teraz tylko, w sumie wolę bitki niż złotówki, 100zł w jedną czy drugą stronę robi mi małą różnicę, a bitki potrzebne do gry na altach non stop (która, na marginesie, zrobiła się trudna bo prawie cały rynek pada, od kilku tygodni bardziej niż zwykle, ale można dalej pomnażać bitki, tylko trzeba ostrożnie grać).

PS. Kto na bitmarkecie gra/patrzy tą giełdę, mógł ostatnio widzieć wyrównanie cen w stosunku do bitstampa. Cena na bitmarkecie była nawet 80-90zł wyższa niż na giełdach dolarowych, teraz różnica jest mniejsza. Tłumaczę to zamykaniem longów, trochę tych longów wisi na bitmarkecie od kilkunastu dni, nadwyżka ceny była pewnie efektem longów, a teraz wyrównanie jest efektem zamykania - w dużej części będącego pewnie cięciem strat (najwięcej bitków pożyczonych było przy cenie 400$+ hehe).

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 22 października 2014, 14:18

@SkyValley masz rację. Ale dla mnie "stanie z boku" oznacza bycie na fiatach :)

A na Huobi ta ściana działa jak magnes i niezależnie czy zniknie, czy się wypełni - to chyba zbyt wysoko Chińczycy nie wyskoczą bez rozwiązania tej zagadki...

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » środa, 22 października 2014, 14:28

@SkyValley bardzo mądre słowa, kiedyś z kolegą rozważaliśmy strategię dla kompletnego newbie na giełdzie i doszliśmy do wniosku że jeśli chce grać samemu to żeby grał przeciwko sobie :P.

@konkor moim zdaniem problemem jest okcoin tam jest masa masa drobnicy bez dużych graczy, z fake volume a huobi bardzo często patrzy na nich a ta giełda tylko szkodzi, wybicia jeśli są to na skupie nie pojawiają się scianki za nimi
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » środa, 22 października 2014, 14:29

majkel_94 pisze:Bezpośrednia akceptacja będzie wtedy, kiedy BTC będzie tak stabilne jak fiaty (choć ostatnio we wrześniu dolar w miesiąc wzrósł o 10%). Więc problem polega na tym, że bezpośrednia akceptacja będzie gdy kurs się ustabilizuje, a niektórzy w tej akceptacji widzą wzrost kursu :D To się nie dodaje :P
To się dodaje. "Strach" przed akceptacją jest powodowany wahaniami kursu short term. Bo to jest faktycznie stresujące - sprzedałeś klientowi za BTC lodówkę rano po kursie 1350 PLN, a wieczorem masz już 1280 PLN. Natomiast poważne akceptacje muszą skutkować wzrostem kursu w long term. Dlaczego muszą? Bo bitcoinów będzie 21 milionów, nie więcej, a jeżeli mają przenieść dzienne obroty rzędu 100 mld USD czy 1 bln USD, to sam sobie możesz oszacować jaki musi być kurs.

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 112
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: LibertyLust » środa, 22 października 2014, 14:48

@SkyValley Ja jednak wyznaję zasadę, że z trendem się nie walczy. A dla mnie ewidentnie brakuje paliwa. Moim zdaniem ludziom z kapitałem, którzy mogą zamieszać spadki są na rękę.

A poza tym sugerując się sondą to więkość jest jednak za wzrostami, i nie zapominaj, że też nie jesteś obiektywny, może Tobie wzrosty są na rękę i dlatego uważasz ze spadki byłby zbyt oczywiste. A może dla mnie wzrosty po spadku 275$ są zbyt oczywiste?

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » środa, 22 października 2014, 15:14

LibertyLust pisze:@SkyValley Ja jednak wyznaję zasadę, że z trendem się nie walczy. A dla mnie ewidentnie brakuje paliwa. Moim zdaniem ludziom z kapitałem, którzy mogą zamieszać spadki są na rękę.

Dokładnie, tylko trend jest delikatni mówiąc w short ani wyraźnie wzrastający, ani wyraźnie spadkowy.

A poza tym sugerując się sondą to więkość jest jednak za wzrostami, i nie zapominaj, że też nie jesteś obiektywny, może Tobie wzrosty są na rękę i dlatego uważasz ze spadki byłby zbyt oczywiste. A może dla mnie wzrosty po spadku 275$ są zbyt oczywiste?
Oczywiście, że nie jestem obiektywny, nikt nie jest bo nie może być. Obiektywność byłaby spojrzeniem z perspektywy jakiegoś absolutnego, uniwersalnego Umysłu, a sytuacja kursu BTC jest typową subiektywną kreacją, a raczej składową subiektywności podmiotów, wynikiem wszystkich ruchów. Jeśli uznać, że możliwe jest opracowanie wzoru, który by opisywał wszystkie czynniki i podawał rozwiązanie, to by móc przewidzieć kurs, trzeba by znać te czynniki również w przyszłości i to byłaby chyba dopiero obiektywność.

Wzrosty bardziej mi są na rękę; niemal zawsze, bo ja bitki rzadko sprzedaję, a jeśli już, to tylko by odkupić szybko taniej. Na BTC bawię się tylko, jak są duże wahania, czyli czasem.
Wzrosty po spadku 275% są absolutnie oczywiste, tylko, że nie jesteśmy już w punkcie 275$, wzrosty do 418$ jednak były.

Żeby była jasność, ja ani nie uważam, że wzrośnie, ani, że spadnie, tzn. nie jestem pewny niczego. Rozpatruje różne scenariusze. Spadki przyjmuję za najprawdopodobniejsze, ale szukam też innych opcji (np. ta śmiszna analiza z krabem).

Wolę wzrost i posiadam bitki. Ale jeśli mam % się opowiedzieć na wzrostami/spadkami w skali powiedzmy do końca miesiąca, wykluczając mulenie, to powiedziałbym, że 25% na wzrost powyżej 418$ a 75% na spadek poniżej 350$.
Zabawne, że obie odpowiedzi mogą być prawdziwe w tak zadanym pytaniu, tzn. leci up potem down lub odwrotnie. Lepiej więc przyjąć "pierwsze się liczy :)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 22 października 2014, 15:22

Zauważyłem, że jeśli w czasie chwilowej stabilizacji kursu drobnica jest nastawiona byczo - to nic z tego nie będzie. Curex, Kraken, BTC-e i inne mniejsze giełdy w ostatnich dniach były "bullish". Natomiast jak wychodziliśmy z trójkąta na 350$ i był rajd do 417$, to np. na Krakenie kurs 10-20$ niższy niż na Stampie i ciężko było dobrze sprzedać. Drobnica się tego wyskoku nie spodziewała i ASKów było mnóstwo do zjedzenia... Chyba trzeba poczekać na podobne nastroje - na obecnym lub niższym poziomie.

No i magnes na Huobi znów ciągnie :)

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości