Kiedy reset systemu

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy reset systemu

Postautor: MusX » niedziela, 20 lipca 2014, 20:30

O resecie mówi się już od jakiegoś czasu i padają przeróżne daty.
Dziś trafiłem na ciekawe hasło do szukania w google "great depression": https://www.google.com/search?q=great+d ... n&tbm=isch
można sobie również prześledzić popularność tego hasła: http://www.google.com/trends/explore#q= ... depression
widać w lipcu najmniejsze zainteresowanie ostatnim porządnym resetem, jednak w 2008 było oczywiście przełamanie tej reguły.

Jakbyście mieli jakieś ciekawe zestawienia, najlepiej takie nie przewijające się już na blogach to możecie tu podrzucać.
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 lipca 2014, 23:05 przez MusX, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 233
Rejestracja: 17 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kiedy reset systemu

Postautor: Arnold » niedziela, 20 lipca 2014, 20:58

MusX pisze:O resecie mówi się już od jakiegoś czasu i padają przeróżne daty...
Reset prawdopodobnie dzisiejszej nocy :D ... więc ładujcie się szybko w BTC/LTC albo biegiem
do bankomatu, bo jutro rano mogą być kolejki ;)

Tu ciekawy link do blogu Tradera :

http://independenttrader.pl/248,czyzby_ ... ldzie.html

Cristine Lagarde w filmiku opowiada o numerkach jakby się świeżego szczawiu nawąchała :/

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kiedy reset systemu

Postautor: MegaMol » niedziela, 20 lipca 2014, 21:04

Tak. Dzisiaj jest ten dzień który nigdy więcej się nie powtórzy!

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kiedy reset systemu

Postautor: McGravier » niedziela, 20 lipca 2014, 22:05

Myślę, że reset będzie w ciągu 2 lat. Prawdę mówiąc spodziewałem się go już wcześniej, ale bańki na giełdach USA nadymają się do poziomów przechodzących moje oczekiwania. To jak "dotcom bubble" tylko że na wszystkich indeksach na raz a nie tylko na Nasdaq. Nie wiem dokładnie kiedy pęknie - ale im później tym mocniej

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 233
Rejestracja: 17 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kiedy reset systemu

Postautor: Arnold » niedziela, 20 lipca 2014, 22:20

McGravier pisze: Nie wiem dokładnie kiedy pęknie - ale im później tym mocniej
A orientujecie się co będzie z ludźmi mającymi kredyty hipoteczne gdy bania pęknie ? Umowy kredytowe nic
nie mówią co dzieje się z kredytem w przypadku bankructwa banku...
Kredyt pewnie zostanie przez kogoś kupiony, czyli zobowiązanie kredytowe zostanie przeniesione
z banku który upadł na jakiś inny który go kupił ? Dobrze to rozumiem ? ...
Czy też w przypadku bankructwa banku, ten żąda natychmiastowej spłaty, pozostałej
do spłaty części kredytu ?

Jak to dokładnie może wyglądać, kto się orientuje ?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kiedy reset systemu

Postautor: Chancellor » niedziela, 20 lipca 2014, 22:37

Bank nie ma możliwości zażądania jakiejkolwiek natychmiastowej spłaty od kredytobiorcy, który spłaca raty zgodnie z harmonogramem. Jeżeli ktoś odkupi kredyty od upadającego banku, to przejmuje umowy kredytowe tak jak są, czyli też nie może żądać nic ponad harmonogram spłat. Może próbować renegocjacji umowy, ale kredytobiorca nie musi się na nic zgodzić.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 233
Rejestracja: 17 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kiedy reset systemu

Postautor: Arnold » niedziela, 20 lipca 2014, 22:53

Chancellor pisze:Bank nie ma możliwości zażądania jakiejkolwiek natychmiastowej spłaty od kredytobiorcy, który spłaca raty zgodnie z harmonogramem. Jeżeli ktoś odkupi kredyty od upadającego banku, to przejmuje umowy kredytowe tak jak są, czyli też nie może żądać nic ponad harmonogram spłat. Może próbować renegocjacji umowy, ale kredytobiorca nie musi się na nic zgodzić.
Czyli, teoretycznie, zakładając że ktoś nie traci pracy, i ma pieniądz na raty, kryzys nie jest straszny ? ... a oprocentowanie kredytu,
jeśli wzrosną stopy procentowe (one rosną zawsze o tyle samo dla lokat i kredytów ?) to czy wzrastają też raty
udzielonego kredytu czy tylko raty kredytów czekających na udzielenie a tym samym ludzi którzy
jednego dnia mają zdolność kredytową, następnego nie będzie stać na kredyt ?

eM.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kiedy reset systemu

Postautor: eM. » niedziela, 20 lipca 2014, 23:41

Jak masz kredyt to masz np. wibor czy jakiś inny wskaźnik plus procent dla banku. Czyli jeśli będzie zawierucha to jak wibor wzrośnie to i Twoja rata też .

Przynajmniej ja tak mam.
Poza tym na jakim świecie Ty żyjesz myśląc że jak weźmiesz kredyt to wydymasz banki podczas kryzysu ?
Zapraszam na stronę: www.zabitcoiny.pl

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kiedy reset systemu

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 21 lipca 2014, 06:05

Arnold pisze:Czyli, teoretycznie, zakładając że ktoś nie traci pracy, i ma pieniądz na raty, kryzys nie jest straszny?
Zależy jaki kryzys. Taki jak był w 2008 roku - nie jest. Ale trzeba pamiętać o tym, że większość kredytów jest na zmiennej stopie procentowej. Więc jeżeli rosną stopy ustalane (u nas) przez RPP, to raty kredytu też. Jeżeli ktoś ma kredyt walutowy, dochodzi zwiększone zazwyczaj przy kryzysie ryzyko walutowe. No i jednak Twoje początkowe założenie (utrzymanie pracy i pieniądz na raty) może się okazaż zagrożone.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kiedy reset systemu

Postautor: MegaMol » poniedziałek, 21 lipca 2014, 07:58

@Arnold
W tym artykule tradera21 http://independenttrader.pl/189,kredyto ... najem.html jest co nie co na temat wiboru i co może się z nim stać.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 12 gości