Afryka - wpływ jej rozwoju na krtptowaluty

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Rozmowny
Posty: 129
Rejestracja: 25 lutego 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Afryka - wpływ jej rozwoju na krtptowaluty

Postautor: neqmaq » piątek, 30 maja 2014, 15:16

Nie tylko ja myślę o potencjale jaki drzemie w Czarnym Lądzie. Widzę, że np. konkor także go docenia.
Rozumując przez analogię do Państwa Środka, nadchodzi czas szybkiego rozwoju Afryki. Tak się składa że BTC może być tu bardzo pomocne, bo wiele potencjalnie bogatych krajów ma wyniszczoną ekonomię. A natura nie znosi próżni.
Kiedyś żartowano sobie z Chin. Dzisiaj nie jednemu opda szuflada . Myślę , że za 10-20 lat możemy mieć podobne zdanie na temat krajów Afryki.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Afryka - wpływ jej rozwoju na krtptowaluty

Postautor: Bitmar » piątek, 30 maja 2014, 15:47

Było już ale wrzucę jeszcze raz:

Co do porównywania Chin i Afryki to jednak to nie to samo. Afryka jest biedna bo jest zadłużona w bankach zachodnich które udzielały pożyczek nie patrząc komu i na co one idą. Głównie pożyczki szły na broń i do rąk rządzących ale bankom jest wszystko jedno, ważne by dać i ściągać odsetki (głównie z surowców). Sytuacja w Afryce jest beznadziejna, np w Angoli na jednego mieszkańca przypada 1300$ długu podczas gdy średnia pensja to 50$, nie są w stanie nawet spłacać odsetek więc jak mają się podźwignąć. Afryka jest przykładem jak długiem można niszczyć całe kraje.
Co do samego bitcoina to fakt, jest dla Afryki wielką szansą. Bankowość praktycznie tam nie istnieje ale telefonia komórkowa ma się świetnie, do przesyłania BTC to wystarczy (m-pesa).

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Afryka - wpływ jej rozwoju na krtptowaluty

Postautor: konkor » piątek, 30 maja 2014, 17:49

Ja akurat znajdę niestety więcej przeciw niż za. Te przeciw - to infrastruktura. Do wykorzystania BTC zgodnie z "ideą" potrzebna jest technologia (w miarę nowoczesny smartfon a nie nokia 3310) i internet. W Afryce to MUSI wyglądać inaczej, czyli po prostu sms tak jak mpesa. Według mnie powielenie pomysłu mpesy spowoduje bankową narośl na bitcoinie, a o tym pisał ekonokomik w oddzielnym wątku. Tam się z nim zgadzałem, że to jest nieuniknione.

Jeśli ktoś się bardzo postara, to można w ten sposób zastąpić mpesa. Afryka może być pierwszym krokiem w "ubranie" Bitcoina w system bankowy (tak jak kiedyś złoto ubrano w fiaty). Co dalej - nie muszę chyba pisać ;)

Czyli jestem za, a nawet przeciw :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Afryka - wpływ jej rozwoju na krtptowaluty

Postautor: baggins » piątek, 30 maja 2014, 18:52

możliwy scenariusz, ale wystarczy, że właściciel telefonu będzie znał adres odpowiadającego mu konta Bitcoin to już raz na ruski (afrykański) rok jakoś sobie będzie dał rady sprawdzić stan faktyczny BTC
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Afryka - wpływ jej rozwoju na krtptowaluty

Postautor: Bit-els » piątek, 30 maja 2014, 19:09

w Afryce naprawdę wiele się dzieje:
http://newsbtc.com/2014/05/30/bitcoin-l ... th-africa/

Rozmowny
Posty: 129
Rejestracja: 25 lutego 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Afryka - wpływ jej rozwoju na krtptowaluty

Postautor: neqmaq » sobota, 31 maja 2014, 12:43

@Bitmar - bardzo fajny filmik. To nie jest stereotyp Afryki jaki u nas pokutuje .
@Bit-els - rzut okiem za zdjęcie i zdziwko! Farmy wiatraków to krzyk energetycznej mody w Europie- czyż nie?
Dopiero później doczytałem... RPA...
Dla mnie to właściwie nie Afryka (przypakowa pomyłka Pana Boga w lokalizacji ) Zanim czarna większość zaczęła się upominać o swoje prawa RPA produkowała więcej niż reszta czarnej Aryki razem wzięta. Ale to historia i temat rzeka. Holedrzy przodują też w Europie jeżeli chodzi o BTC i najwyraźniej to nie przypadek.
@konkor - najdalej za 10 lat Afryka stanie się modna. Za trzy-cztery lata obecne smartfony będą tanimi zabytkami, a internet z dronów będzie funkcjonował niezależnie od tego kto rządzi lub prowadzi wojnę. Już teraz jedyną rzeczą , która tam sprawnie działa mimo konfliktów są sieci komórkowe. Brak europejskiej infrastruktury będzie sprzyjał rozwojowi najnowszych technologii, ale oczywiście Twoje obawy są całkiem uzasadnione.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości