Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 16 kwietnia 2014, 01:37

A czy Huobi za moment nie przestanie się liczyć? Wprawdzie jest ewidentnie motorem tych wzrostów, ale przecież po zamknięciu dopływu fiatów stanie się giełdą zamkniętą, jak niedawno Gox?

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: rizar » środa, 16 kwietnia 2014, 01:41

no wlasnie to jest dobre pytanie - nadal nie jest jasne jak chinskie gieldy obecnie funkcjonuja - a co jezeli chinczyki beda kupowac na huobi i spylac na innych gieldach? albo moze juz to robia i dlatego kurs tak rosnie

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » środa, 16 kwietnia 2014, 01:50

I tak i nie. Spadki kursu na Mtgoxie pociągały przecież spadki na pozostałych giełdach, chociaż spread był naturalnie coraz większy. Nie można zatem do końca zignorować chińskiej giełdy. Tak czy siak, teraz nadchodzi chwila prawdy... jeśli wzrosty na Huobi ustaną, to czy reszta giełd będzie miała dalej siłę ciągnąć kurs? No i prognoza DanV może jednak się sprawdzić, tylko, że dla trójkąta Huobi w skali logarytmicznej, a nie Bitstampa w skali liniowej. Górne ramię jest zbyt pięknie i precyzyjnie wyznaczone przez szczyty z listopada, grudnia, stycznia i marca.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 16 kwietnia 2014, 07:38

od dna z przed 5 dni kazdy kolejny ruch jest procentowo słabszy, a korekty krótsze.
http://bitcoinity.org/markets/btce/USD
jesteśmy już ok. 55% od dołka.
W lipcu też tak było. kilka dni i z 63 na 95 $
a potem korekta znosząca połowę wzrostu.
Do tego w skali 30 dni mamy praktycznie linię prostą. A nie wydarzyło się nic, co by było fundamentem. Poza naturalnym odreagowaniem spadków.
Więc korekta jest blisko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » środa, 16 kwietnia 2014, 08:00

Bit-els pisze:Więc korekta jest blisko.
Popatrz co się teraz dzieje 534$ ! Mamy twardych pompiarzy oj dają ostro. Albo wiedzą coś czego my jeszcze nie wiemy ?

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » środa, 16 kwietnia 2014, 08:01

Pisałem o takim wypadku wydarzeń ;-). Jeszcze troszkę w górę a potem to powinna być korekta ale czy będzie czy o czymś się dowiemy ;-)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 16 kwietnia 2014, 08:12

Korekta być musi, bo takie są prawa natury :) Bit-Els słusznie prawi. Kurs jest w takim samym punkcie w jakim był 6 stycznia i 3 marca. Nie chce mi się rysować kresek, ale dośc przyłożyć kartke do ekranu na wisdom, żeby zobaczyć że pik wystaje powyżej górnego ramienia trójkąta.
Albo załamie się za chwilę, albo siłą rozpędu przebije 550 i zawróci tuż za (ale na to daję 30%).
Potem korekta trwająca kilka dni.

I mnie najbardziej ciekawi co bedzie PO tej korekcie. Jeśli kurs znów pójdzie w górę i przebije $550 (ale nie teraz tylko po korekcie!), to załaduję się na full ;) Jeśli zacznie się powoli osuwać to czas sprzedać wszystko i czekać na kolejną poważną obsuwę najpierw <$400.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » środa, 16 kwietnia 2014, 09:15

@Lorraine to nie jest dział na linki ze świata "mediów" :)

moje trzy lub cztery grosze:
1. Tak jak pisałem po info bitstampa "to the moon" coś wiedzieli, byli po jakichś rozmowach teraz chyba nikt nie ma już wątpliwości.
2. Nie lekceważył bym MACD i EMA na 12h, ładne cięcia przyklepane i silnie rozwarte co bardziej ryzykowne średniaki i grubaski powinny lada chwila sięgać do portfeli
3. Albo nasza niewidzialna ręka skiluje, albo wzrosty wyglądają bardzo w porządku. Małe podejście na kolejne pięterko walka, walka rosną obroty czasem się wybroni, czasem kroczek cofnie, chwila oddechu i kolejne podejście dobrze to wygląda.
4. Spada dynamika wzrostów - tak jasne, ale też struktura asków jest inna teraz na 530+ a inna była od 400+

Nie mniej czekamy na pierwszą większą korektę i zobaczymy, ale wydaje się że przez powolne optrzepywanie się z panikarzy na kolejnych schodkach okazji do zarobienia majątku nie będzie, co najwyżej jazda na wyższych falach :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 16 kwietnia 2014, 09:22

Wykresowo ten wzrost jest bardzo naturalny. i zasięg i dynamika.
Ale mówienie, że po 60% w 5 dni nie będzie korekty, lub mała, że ktoś coś wie, że jakieś grafiti na Bitstampie....
Popatrzcie na pierwszy ruch z 63 na początku lipca.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 16 kwietnia 2014, 09:36

Nie trzeba nawet sięgać tak daleko (bo to dodatkowo sugeruje, że dno za nami, a to nie jest pewne). Jak pisałem dość spojrzeć na odbicia po poprzednich dużych falach spadkowych: początek stycznia i początek marca.

Obecne wzrosty nie są wynikiem żadnego spisku czy poufnych danych ale wychodziły wyraźnie z wykresu. I proszę mi nie zarzucać, że łatwo być prorokiem po fakcie ;) https://forum.bitcoin.pl/post171761.html#p171761
Co zresztą pokazuje, że AT w analizie kursu Bitcoin jest wciąż niezastąpiona a fundamenty i newsy są dużo mniej ważne.

Nie zgadzam się tylko z jednym co piszesz: wartośc obecnych wzrostów jest ciut za duża wg mnie. Spodziewałem się max 520, a obstawialem 500. Ale to dobrze rokuje, sugeruje, że może naprawdę mamy dołek za nami i właśnie widziemy początek odwrócenia trendu w LONG.
Jak pisałem: wszystko okaże się dopiero w czasie korekty i po niej. Sygnały będą bardzo wyraźne.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 16 kwietnia 2014, 09:48

@Eko, tak, ten ruch sugeruje, że dno już bylo. Ale.... powrót być musi. Także spoko, kto nie wskoczył, ten ma czas.
Zwłaszcza, że gdy zacznie spadać, znów odezwą się strachy, że Dan miał rację i lecimy na 200.
I takie myślenie może pogłębić ruch w dół, przez co okazja dla spóźnialskich na pewno będzie.

Eko, ale skąd założenie, że po korekcie i pokonaniu później obecnego szczytu kurs wejdzie w kolejną falę hossy.
Może czeka nas roczny trend boczny 350-550

Ceny nominalnie mogą wydawać się wysokie. Bez mega akceptacji (fejs, amazon- który ostatnio powiedział nie) trudno będzie chyba o nowe szczyty.
Nawet Garzik rozumie ruch Amazona:
http://garzikrants.blogspot.nl/2014/04/ ... n.html?m=1

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » środa, 16 kwietnia 2014, 10:02

Moim zdaniem wyszliśmy z trendu spadkowego wnioskuje to po 3 już odbiciach a pamiętacie jak po 1 już była znaczna korekta lub crash po 2 wyskok altów, podejrzewam że nawet możemy do $600 dojść później korekta, albo zatrzymamy się na 3500 CNY i lekkie opadanie, $400 jest realne ale nie sądzę żebyśmy to przebili, patrzcie na wzrosty są bardzo płynne obecnie nie licząc tego 1 odbicia
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 16 kwietnia 2014, 10:35

Bit-els pisze: Eko, ale skąd założenie, że po korekcie i pokonaniu później obecnego szczytu kurs wejdzie w kolejną falę hossy.
Może czeka nas roczny trend boczny 350-550
Raczej nie. Bo kurs w longu (1d czy 3d) też woła o korektę, która powinna dojśc do 750-850. To wersja optymistyczna, jeśli teraz w MID zmienimy trend na UP. Druga możliwość to dół i "faza rezygnacji". Wtedy trzeba cierpliwie znów czekać na dno. 200? 100? kto wie. W takim scenariuszu nie ma co mówić o odbiciach.
Natomiast dryf boczny przez rok jest moim zdaniem nierealny. Nie na takim "środkowym" pułapie. Jak to kiedyś napisałem: boeingi nie szybują ;)
No i najważniejszy argument: ja zakładam, że głównym pożytkiem i fundamentem Bitcoina jest hazard czyli spekulacja. Ten "fundament" odpowiada za 80% ceny. A dryfując w bok Bitcoin straciłby dla użytkowników ten swój głowny walor, a wtedy kurs musiałby spaść.
Bit-els pisze: Ceny nominalnie mogą wydawać się wysokie. Bez mega akceptacji (fejs, amazon- który ostatnio powiedział nie) trudno będzie chyba o nowe szczyty.
Nawet Garzik rozumie ruch Amazona:
http://garzikrants.blogspot.nl/2014/04/ ... n.html?m=1
Wiesz, że ja nie podzielam Twojego nacisku na akceptacje. Megaakceptacje mogą wprawdzie wywołać bańkę (czego też sobie bardzo życzę), ale bez nich kurs tez musi się zmieniać z powodu jaki opisałem wyżej.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » środa, 16 kwietnia 2014, 11:20

A mega akceptacji raczej na pewno nie będzie po akcji z goxem i ogólnie przy takiej niestabilnej cenie btc. Mogą być co najwyżej rozmowy.

@Eko

A zjazd kilkudniowy rzecz jasna, do okolic 266-350 $ wydaje Ci się prawdopodobny ?

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kierownik » środa, 16 kwietnia 2014, 11:28

Teraz musi być porządny zjazd, tak do $350 albo jeszcze niżej. Wszystko po to aby wyleszczyć osoby kupujące dzisiaj i wczoraj powyżej 500 i wierzące w szybki rajd po nowe ATH. Wtedy nastanie faza rezygnacji. Tak myślę.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » środa, 16 kwietnia 2014, 11:30

@kierownik , nie był bym taki pewien, bez mocnego newsa to raczej mało możliwe, chyba ze teraz zaczeła by sie powolna dluga wyprzedaz, na szybko takiej ceny nie powinnismy zobaczyc

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kierownik » środa, 16 kwietnia 2014, 11:32

Ja nie twierdzę, że zobaczymy dzisiaj, ale w tym tygodniu... kto wie. Chociaż w sumie dzisiaj pojawił się jakiś news, że mtgox jednak chce likwidacji, więc kto wie...

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » środa, 16 kwietnia 2014, 11:39

spoko lecimy podręcznikowo teraz odetchnięcie + wyleszczanie, baczna obserwacja i będzie wiadomo co dalej :) dobrze, że już przyszła korekta, bo zaczynało robić się hardcorowo na btc-e leciał skup po 100 btc co 20 sek :) teraz sprawdźmy twardość metalu poniżej lini bioder u graczy.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fraktal » środa, 16 kwietnia 2014, 11:42

@kierownik
Trochę mało prawdopodobne żeby w tak krótkim czasie zjechać aż do 350$ trochę technicznie mi to nie pasuje.
Ja będę konsekwentny dla przebicia 400$ do końca kwietnia daję 25% czyli uważam że jednak psychologia zadziała i wybronimy mityczny poziom 400 po raz kolejny.
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » środa, 16 kwietnia 2014, 12:02

sxzp pisze:na btc-e leciał skup po 100 btc co 20 sek :)
Może to bot btc-e? Może giełdy wiedzą, że bez goxa trudniej o wzrosty i pomagają bocikami ? Możliwe to? Jak sądzicie?

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości