Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 12 kwietnia 2014, 02:30

Mam takie jedno spostrzeżenie - dla Chińczyków to jest ostatni moment żeby zamienić CNY na $ lub inną walutę poza kontrolą państwa (u nich można to zrobić to wysokości 50k $ rocznie i trzeba się wyspowiadać ;) ) Myślę, że pompa u nich może mieć z tym dużo wspólnego, a po ostatnim dzwonku (brak możliwości wpłacania CNY przez banki) to się prawdopodobnie skończy. Bity wypłyną na zachodnie giełdy a na Chińskich nastąpi lekka obsuwa aż do czasu przeniesienia ich za granicę... Ta obsuwa może pociągnąć za sobą inne giełdy (lub przynajmniej je zastopować na jakiś czas), plus Chińskie bity na zachodnich giełdach też mogą zostać w takiej sytuacji spieniężone. Stamp nie będzie mógł wisieć zbyt wysoko w porównaniu do Chińczyków, bo następna fala skośnych wpadnie na ten sam pomysł i na dodatek zarobi :) Czeka nas ciekawy okres 2-3 tygodni teraz :D Jeszcze pewnie pobuja trochę... A jak Chińskie giełdy się w końcu przeniosą, to może być jeszcze ciekawiej (pozostaje tylko problem, że typowy Chińczyk nie będzie tam mógł przesłać kasy zgodnie z prawem :twisted: )

Z tego co czytam - dla nich to ograniczenie jest upierdliwe. Chińczyk lubi podróżować i wydawać kasę za granicą, a 50k$ rocznie dla wielu z nich to za mało trochę ;) Poza tym oni nawet złota sobie normalnie kupić nie mogą bez spowiedzi, więc wymiana mało użytecznych w świecie CNY kusi.

rizar - dlatego chcą się przenieść za granicę. Tylko pozostaje jeszcze temat transferu środków z Chińskich banków na te giełdy. To będzie nielegalne (a raczej niemożliwe, bo bank powinien odmówić takiego przelewu), więc Chińczycy muszą znaleźć obejście.
Ostatnio zmieniony sobota, 12 kwietnia 2014, 07:42 przez konkor, łącznie zmieniany 2 razy.

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: rizar » sobota, 12 kwietnia 2014, 02:48

jezeli chodzi o te restrykcje w chinach to jak tam prywatne osoby beda handlowac skoro osoby 3cie nie moga w tym posredniczyc? przeciez te gieldy w chinach to sa firmy - wiec osoby 3cie ktorych bezposrednio restrykcje beda dotyczyc - dobrze to rozumiem?

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » sobota, 12 kwietnia 2014, 08:32

@konkor
nie ma co przeceniać ilości chińskich bitów:
mój komentarz do tego byłby taki jak jeden z tych na redditcie ;)
i thought this was common knowledge

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 12 kwietnia 2014, 08:36

Ja wiem, że nie są to miliony BTC ;) Ale dziesiątki tysięcy wystarczą, żeby Stamp klęknął a BTC-e padł na twarz :lol: W tym momencie mamy bardzo kruchy wzrost po mocnym spadku. Wystarczy zejść poniżej 400$, żeby znów się zaczęło...

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » sobota, 12 kwietnia 2014, 08:51

może po prostu nadchodzi etap stabilizacji, ostatni taki był z pół roku temu.
a swoją drogą bitstamp na fejsie lansuje wzrosty

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 12 kwietnia 2014, 08:58

Heh, po raz kolejny Bitcoin pokazał, że lubi robić wbrew przewidywaniom. Ja też nie trafilem, spodziewając się (jak pewnie wielu) że odbicie szybko wyhamuje i będziemy znów testować dno. W końcu przebiliśmy barierę psychologiczną $400, oraz prognozę Guru ($380). Więc powinna zapanować panika i rezygnacja. A tu kicha.
Teraz znów wszyscy zapowiadają, że to JUŻ - dno za nami, teraz tylko w górę. Ciekawe jak będzie.

Spadek w dół może oznaczać budowanie trójkąta, po którym różnie może być. Z drugiej strony, po przekroczeniu $450 możemy mieć gwałtowne wybicie w górę, którego wszyscy oczekują, i które dobrze komponowałoby się na wykresie. Potwierdzenie zmiany trendu? A figa! Bo to może być identyczne wybicie, jakie mieliśmy 3 marca. Wtedy też większość się cieszyła, że kryzys Goxa za nami i teraz to już tylko UP do ATH :P

Na razie patrząc trzeźwo na wykres 12h wciaż mamy trend spadkowy w LONG.
Ale teraz to już naprawdę wydaje się że kurs stoi na granicy (jak pisał Guru, a ten nowy guru też chyba): albo odbijemy bardzo solidnie w górę i z Bitcoina coś jeszcze będzie w najbliższych miesiącach, albo lecimy do poziomu 100-200 czyli rezygnacja i długi kryzys wiary jak w 2011. A wlasciwie granica została przekroczona, ale doszło do dziwnej sytuacji jak na kreskówkach: rozpędzony kurs wypadł za krawędz przepaści ale jakimś cudem nie spadł i chwilowo zawisł w powietrzu zawzięcie machając nogami :) Ciekawe czy zadziała grawitacja? :)

Bardzo żałuję, że przespałem dołek.
Bo teraz nie potrafię wyznaczyć sobie progów wejścia/wyjścia. Ciekaw jestem jakie macie strategie będąc w posiadaniu fiatów a jakie trzymając bity?

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 12 kwietnia 2014, 09:00

MusX pisze:może po prostu nadchodzi etap stabilizacji, ostatni taki był z pół roku temu.
a swoją drogą bitstamp na fejsie lansuje wzrosty
Firmy developerskie lansują wzrosty nieruchomości a Visa płatności kartą. Nic nowego :)

Stabilizacja? po dwumiesięcznych spadkach?? Zapomnij.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 12 kwietnia 2014, 09:18

ekonokomik a jak byś rozegrał, gdybyś na żywo oglądał ten spadek? Ja przed snem kupiłem (okolice 350, ale na Curexie i Krakenie) i od razu ustawiłem ASKi średnio 20-25 dolców wyżej ;) Widząc taką panikę człowiek się nie spodziewa, że aż tak odbije :D Rano byłem trochę zniesmaczony. No ale lepiej zarabiać mało, niż tracić cokolwiek...

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 12 kwietnia 2014, 09:40

Masz rację :) Głupio napisałem.
Szczerze, sądzę że kupiłbym za $360 a sprzedał za $398, bo byłem prawie pewien szybkiego trójkąta i dalszych spadków, skoro denko odpadło.

Czyli nie ma co żałować przespadnej nocy, bo i tak byłbym teraz w tym samym punkcie z fiatami. Tyle, że o 10% bogatszy ;)
Ale dalej nie wiem co teraz robić. A jak nie wiem co robić to czekam z fiatami...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » sobota, 12 kwietnia 2014, 09:57

....ale tak wracając do tematu. 15 to wtorek. Ostatni deadline dla chińskich giełd na odcięcie od banków. W ten dzień max... btc china ogłosi tą smutną wiadomość. I teraz ...albo będzie następny dołek, albo już jest to w cenie. W każdym razie moim zdaniem będzie to ostatni spadek. Nie widzę narazie innych powodów do spadków. Na horyzoncie szykują się bycze wydarzenia. Nowojorska giełda, rozliczenie GOX-a, a może i jego reaktywacja..., może Kanada zrobi się tez liderem , co da kopa dla USA...?

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » sobota, 12 kwietnia 2014, 13:09

15 nic nie będzie, bardziej wierze w odbicie niż w spadki, kurs już dawno dostosuje się do wydarzeń, bardziej mnie ciekawi poniedziałek, teraz w h4 mamy trójkąt i wygląda mi to na zejście dołem, nie rozumiem też chinczyków pozamykali im w dużym stopniu rynek a ci kupują i są obecnie liderem z czego bierze się ich optymizm (tylko nie mówicie że wierzą w idea btc bo zaraz odpowiem że tak samo wierzyli w nią tydzień temu przy spadkach)
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 12 kwietnia 2014, 15:40

Odbicie od odbicia? :) No to teraz jakiś zdeterminowany grubas musi to zrobić, bo inaczej nie utrzyma się takie wybicie... Jak na razie mamy głowę z ramionami na wykresie.

A z Nowojorskiej Giełdy to jeszcze się możemy cieszyć tak jak z obecności Chińczyków w BTC :lol: To profesjonaliści. I jeśli wierzycie, że dadzą nam wszystkim zarobić to niestety - ale prędzej uwierzę w to, że celowo zejdą z kursem do absurdalnych poziomów generując wielokrotnie fake info i tam się obkupią, niż w to że zaczną pompować bańkę :twisted: Być może sami zainteresowani są już w posiadaniu odpowiedniej ilości BTC żeby to zrobić. DUMP poniżej ceny zakupu to inwestycja w takim przypadku - a nie strata ;) Dlatego - jeśli oni w to wchodzą, to bańka się raczej trochę oddali w czasie niż przybliży...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: radez9 » sobota, 12 kwietnia 2014, 16:35

hanti pisze:ja to nawet tableta na scianie mam z wykresem bitstampa na bitcoinwisdom :D
ojjj - twardym trzeba być nie mientkim.

taki Chuck Norris to kupuje bitcoiny na full i sprawdza kurs po miesiącu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » sobota, 12 kwietnia 2014, 17:35

Jedynie Chuck Norris moze dodrukowac BTC tak wiec kursu nie musi sprawdzac :P
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: __kot__ » sobota, 12 kwietnia 2014, 17:43

@konkor
Również myślę, że nie jest zasadnym napalanie się na wejście Wall Street w świat Bitcoina. Pierwszy dzień ich obecności na giełdach BTC to będzie ostatni dzień naszej radosnej spekulacji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » sobota, 12 kwietnia 2014, 18:55

Kot. Radzisz sobie na zwykłej giełdzie to i poradzisz z nią w świecie BTC. Róznica jest taka że BTC nie ma żadnych ograniczeń anty spekulacyjnych a giełda wallstreet i owszem, przynajmniej w teorii. Kapitał kursowi by dobrze zrobił a choćby pochodził od samego diabła to zwyczajnie nie ma znaczenia.Nie jest absolutnie powiedziane ze nie masz wallstreet w BTC. Po prostu o tym nie wiesz kto tu jest teraz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » sobota, 12 kwietnia 2014, 22:42

Samo słowo Wall Street "elektryzuje".... Jak oni w to wejdą, to Bitcoin przestanie być czymś złym albo szalonym pomysłem dla firm. W tej chwili niech każdy z Was kto pracuje w dużej albo małej firmie zaproponuje szefowi: "hej... a może Bitcoin? Wejdźmy w to!" :)
Hehe, ja nie mam odwagi czegoś takiego powiedzieć. Mamy , jakieś pierdołowate wewnętrzne programy typu: "invention program". Jak myślicie? Jaka będzie reakcja gdybym to zgłosił? :) WallStreet zmieniło by tą kwestię ...globalnie.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 12 kwietnia 2014, 22:48

Na dłuższą metę to jest pewne, a na krótką mogą zafundować to co Huobi z LTC :twisted: Taki plaskacz w twarz dla napaleńców, a potem już powoli UP.

Ktoś się spodziewał takiej porażki LTC na Huobi? Tygodniami czytałem o tym, że warto mieć LTC choćby dla tego wejścia. No i standardowo 90% zainteresowanych pewnie utopiło ;)

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 13 kwietnia 2014, 09:52

A skąd wogóle pomysł, że "Wall Street" chce wejść w Bitcoina?
Ja cały czas stoję na stanowisku, że owszem, poważny biznes może wejść w jakiś rynek, którego 1/4 kontroluje parę osób (w przypadku BTC bodajże 49), o ile są to osoby dobrze znane, "swoi", zaangazowani właściciele biznesów itp. "Wejście" oznacza przecież po prostu odkupienie od nich tego rynku i przejęcie nad nim kontrolli.
Natomiast w przypadku Bitcoina 1/4 zasobów ma 49 osób, a kolejną 1/4 dalsze 500. I chyba zdecydowana większość tych osób jest anonimowa, a być może nawet dość "przypadkowa". Głupotą byłoby wchodzić w pozostałą połowę rynku poważną kasą bez wyjaśnienia i uregulowania tej kwestii.
Że nie wspomnę o anonimowych i garażowych giełdach dyktujących kurs.
To tak jakby WallStreet miało zaiwestować kapitał w cygańskie targowisko :P

Żeby jeszcze dało się toto wykupić i przejąć, to pewnie by się nie wahali, tylko wyłożyli parę mld $ i z głowy. Ale to cholerstwo jest tak zrobione, że praktycznie nie da się wykupić i przejąć. Nie ma z kim rozmawiać, nie ma kogo skorumpować ;) No to jak tu robić biznes?
Musieliby chyba zacząć od przejęcia głownych giełd, zbicia ceny na pysk, odkupienia paru mln BTC... Generalnie trochę nieciekawa perspektywa.

A co do kursu: mamy "punkt idealnej równowagi", obroty śladowe, bidy/aski na stampie wyrównane. I co ciekawe wytworzyło się to bez żadnego zauważalnego trójkąta. Huobi jakby troszkę ciągnie w dół, ale to bardziej sugestia niż kierunek. Ostatnio kiedy od rana Huobi miało takie śladowe obroty (7 i 9 kwietnia), po południu następowało małe tąpnięcie.
Dodatkowo szlak w dół przetarty i bez ścianek.

PS. Nie mogę dziś obserwować kursu, ale jak ktoś doświadczony będzię przy kompie to niech obserwuje, czy nie pojawi się dziś "niewidzialna ręka" wspomagająca kurs, jak to bywało w październiku. To byłby dobry moment na taką interwencję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: __kot__ » niedziela, 13 kwietnia 2014, 10:03

ekonokomik pisze: ...
Musieliby chyba zacząć od przejęcia głownych giełd, zbicia ceny na pysk, odkupienia paru mln BTC... Generalnie trochę nieciekawa perspektywa.
...
Dla "chłopaków" z Wall Street to chleb powszedni i żaden problem (niestety)

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości