Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 2 kwietnia 2014, 20:27

Bitmar a nie obawiasz się tylko opóźnienia rozwoju btc i kolejnej banki przez ban?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fraktal » środa, 2 kwietnia 2014, 20:30

Zeszła bańka była chińska. Następna będzie pod znakiem Wall Street.

Chińczyków zbanują to ci co chcą to znajdą sposoby na kupno.

Obawiałbym się o przyszłość bitcoina gdyby USA albo Europa zaczęła banować.
Fractals! Fractals everywhere!

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: degartezo » środa, 2 kwietnia 2014, 20:33

btcdrive więc na ile szacujesz dno?

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » środa, 2 kwietnia 2014, 20:34

Nikt nie powiedział że kolejna bańka nadejdzie

Weteran
Posty: 2391
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: BitBoy » środa, 2 kwietnia 2014, 20:36

Bitmar pisze:jak nawet banki zaczynają się na poważnie interesować BTC to szybo nie zginie.
Nie sądzisz że trochę sprzecznie to brzmi?
To jak by napisać że sześciolatek będzie miał się świetnie bo właśnie zainteresował się nim pedofil. :)

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » środa, 2 kwietnia 2014, 20:36

Bitmar pisze:@l3sny, nie wiem czy zauważyłeś kurs spada systematycznie od 4 miesięcy czyli od pęknięcia bańki :) Naturalna sprawa i nie musi się nic dziać, szukamy dna, jak znajdziemy to odbijemy i idziemy po nowe ATH. To tak jak z prawami natury, po zimie jest wiosna a po nocy dzień. Kurs też jest cykliczny w każdym trendzie, i w short i w long, piękne ruchy pseudo sinusoidalne :) Patrząc co się dzieje na świecie wokół bitcoina jestem o jego przyszłość całkowicie spokojny i nie sadze by cykle skończyły się przynajmniej do następnego dziesięciolecia. Np dziś taki news chyba przemilczany a jak istotny: http://business.financialpost.com/2014/ ... ill-downe/, jak nawet banki zaczynają się na poważnie interesować BTC to szybo nie zginie.
nie wiem czy było, ale jak dla mnie taki news to wystarczający powód na odwrócenie kierunku:
http://www.coindesk.com/federal-bank-vp ... adapt-die/
najlepiej, że jest napisane o wahaniach kursu cen bitcoina niby jako straszak, oczywiste, że wahanie ustąpią dopiero jak będzie większa kapitalizacja rynku.
JacekW_BB pisze:główny ruchy w zakupie/sprzedaży są jednak w Chinach...
pytanko czy mierzyłeś tą zależność czy tylko takie odczucie?
scibi pisze:Nikt nie powiedział że kolejna bańka nadejdzie
a czy ktoś wymyślił już jakąś lepszą lokatę? ludzie muszą mieć dokąd uciekać z kasą - a na złocie warto by się najpierw znać

wydaje mi się, że jeśli jeszcze nie było dna to przy najbliższych podwyższonych obrotach właśnie będzie

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » środa, 2 kwietnia 2014, 20:46

@BitBoy, nie nie brzmi śmiesznie. Jeśli banki wprowadzą usługi oparte o BTC to zainteresują się/będą mieli dostęp do btc ludzie którzy do banków mają zaufanie czyli jakieś 99% ;) Jeśli w ofercie banków będzie zakup/lokata w BTC to napływ nowego kapitału gwarantowany. Póki co banki nie widzą zagrożenia w BTC, widzą zaś możliwość zarobku. Na razie jest dobry układ, rywalizacja nastąpi dopiero za naście lat. Zresztą banki wiedzą, że to walka z wiatrakami więc lepiej na tym zarabiać niż tracić kasę i czas na zwalczanie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » środa, 2 kwietnia 2014, 20:57

Piękna świeczka na LTC. Skończyły się czasy Mtgoxa i wpływu na kurs to teraz Chinatown szaleje. To nawet zabawne co oni potrafią wyprawiać w reakcji zbiorowej. Co do kursu. Pod 450$ BTC zachowuje się jakby siadał tyłkiem na rozgrzanej fajerce. Plotka kolejny raz potwierdziła dno.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 2 kwietnia 2014, 20:58

Poza tym giełdy chińskie mogą przenieść swoje serwery i konta za granicę Chin. Na pewno też obejdą obecny zakaz.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » środa, 2 kwietnia 2014, 21:02

Sopel3pl pisze:Piękna świeczka na LTC.
ciekawe świeczki na btc-e to norma, BTC sięgnęło tam przecież 100 USD.
jestem przekonany, że stosują ghost orders. Bo ludzie tak chętnie nie oddają monet za 30% ich wartości albo kupują za 180%. Liczysz sobie za ile możesz sprzedać daną ilość, puszczasz order po uśrednionej wolumenem cenie i nagle okazuje się że w ostatnich ułamkach sekund ktoś odwołał cześć przeciwnych zleceń.
Fajnie opowiedziane tutaj:

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » środa, 2 kwietnia 2014, 21:02

Sopel3pl pisze:Piękna świeczka na LTC. Skończyły się czasy Mtgoxa i wpływu na kurs to teraz Chinatown szaleje. To nawet zabawne co oni potrafią wyprawiać w reakcji zbiorowej. Co do kursu. Pod 450$ BTC zachowuje się jakby siadał tyłkiem na rozgrzanej fajerce. Plotka kolejny raz potwierdziła dno.
Nie sadził bym dno bylo potwierdzone, nie te obroty, ale myślę ze to juz niedługo, tak by wychodziło z historii, a nawet historia dzisiejsza cena by akceptowala, ale nie to obroty :)
Ostatnio zmieniony środa, 2 kwietnia 2014, 21:06 przez scibi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 2 kwietnia 2014, 21:03

Zaliczymy dno, ludzie się uspokoją i zapewne mamy powolne up.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » środa, 2 kwietnia 2014, 21:08

Zapewniam ciebie ze swego czasu zakupiłem w owej świeczce do 100 na jej drodze.
Wiele razy na BTC-e kupowałem na granicach pików, nie ma też tem możliwości sprzedaży za każdą cenę. Masz jakiekolwiek dowody na tego typu zabawy?
Za to na Cryptsy zdarzało się iż ekstremalne świece omijały moje zlecenie.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » środa, 2 kwietnia 2014, 21:18

@sopel3pl nie zrozumiales co kolega mial na mysli, ja zrozumialem tak, iz czesc osob wystawia fake walle, ktore przy takim piku jak ten do 100 automatycznie znikaja przy wiekszym zleceniu sprzedazy, Twoj nie byl zabezpieczony takim wynalazkiem, to i zlapal :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » środa, 2 kwietnia 2014, 21:32

Wytłumacz mi logike usuwania wali do łapania ofert przy spadkach?
Jedyna logika jaką tu widzę to giełda która wstawia swoje oferty pomiędzy lub na koniec. Powiedzmy mamy sprzedaz 2000 jednostek zbijająca oferty do x gdzie giełda ustawia się by złapac ostatnie 100 jednostek za najnizszą cenę. Aczkolwiek taki ruch dla giełd odsłaniających pełen zakres ask bid jest łatwy do wykrycia. Smrodu z tego by było więcej i strat wizerunkowych niż ta zabawa warta.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » środa, 2 kwietnia 2014, 21:39

Sopel nie kazy posiadajacy pieniadze na gieldzie chce za nie zakupic( za calosc), mozna przeciez kupic za np.pol a druga polowa manipulowac mocne linie wsparcia ktore w trakcie wielkiego piku automatycznie znikna :). Kazdy ma swoje sposoby gry, nie koniecznie dla nas rozsadne, ale to jego $$. Takie gdybanie z lekkim spamem.
Wedlug mnie albo zaczał nam sie maly trojkat, albo idziemy dalej w dol, moze troszke bez takiego temat z poludnia ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 2 kwietnia 2014, 21:44

Kolejne info z Chin potwierdza niestety "plotkę" o marginalizowaniu bitów w tym kraju. Chyba można być już prawie pewnym, że instytucje finansowe dostaną całkowity zakaz "dotykania" bitcoina, giełdy być może zostaną zmuszone do przeprowadzenia się zagranicę.
A w skrajnym przypadku całkowity ban na bity w Chinach.
W sumie byłoby to zgodne z ich podejściem do życia. Tylko władza decyduje, co jest właściwe dla kraju, obywateli.
Wtedy mamy panikę.
Ale... Już przy 100$ kapitalizacja bitów to 1.2 mld $
to naprawdę grosze, jak na realne pieniądze wychodzące w biznes okołobitcoinowy. No sam kapitał spekulacyjny w porównaniu do tej kwoty... Zwłaszcza, że realnie to na rynku jest max połowa wydobytych bitów. Czyli mamy 600mln.
Na szczycie bańki szalały dzienne obroty rzędu setek mln $
Czyli teoretycznie cały cashflow bitcoinowy mógłby być wykupiony przy cenie 100$ za jedną sesję na szczycie.
Czyli jest to nierealne.
Do 100$ nie spadnie.

Oczywiście przy założeniu, że tylko Chiny banują, gdyby gorsze rzeczy miały się dziać, to spadnie mocniej, ale na dziś tylko Chiny brużdżą. Zachodni świat "łyka" bitcoina.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » środa, 2 kwietnia 2014, 22:22

Sopel3pl pisze:Zapewniam ciebie ze swego czasu zakupiłem w owej świeczce do 100 na jej drodze.
Wiele razy na BTC-e kupowałem na granicach pików, nie ma też tem możliwości sprzedaży za każdą cenę. Masz jakiekolwiek dowody na tego typu zabawy?
Za to na Cryptsy zdarzało się iż ekstremalne świece omijały moje zlecenie.
nie mam dowodów, ale myślę, że mógłbym mieć, jednak to sporo roboty i aż tak mi nie zależy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » środa, 2 kwietnia 2014, 23:00

zastanawiam się czy taki zakaz dotyczy także banków zagranicznych działających w Chinach. Ostatecznie zarówno JP Morgan jak i Citybank mają swoje oddzały w Chinach ale nie mam pewnosci czy prowadza normalnie rachunki dla ludności (JP Morgan to na pewno nie bo to bank inwestycyjny).
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » środa, 2 kwietnia 2014, 23:01

Bit-els pisze:Kolejne info z Chin potwierdza niestety "plotkę" o marginalizowaniu bitów w tym kraju. Chyba można być już prawie pewnym, że instytucje finansowe dostaną całkowity zakaz "dotykania" bitcoina, giełdy być może zostaną zmuszone do przeprowadzenia się zagranicę.
A w skrajnym przypadku całkowity ban na bity w Chinach.
W sumie byłoby to zgodne z ich podejściem do życia. Tylko władza decyduje, co jest właściwe dla kraju, obywateli.
Wtedy mamy panikę.
Ale... Już przy 100$ kapitalizacja bitów to 1.2 mld $
to naprawdę grosze, jak na realne pieniądze wychodzące w biznes okołobitcoinowy. No sam kapitał spekulacyjny w porównaniu do tej kwoty... Zwłaszcza, że realnie to na rynku jest max połowa wydobytych bitów. Czyli mamy 600mln.
Na szczycie bańki szalały dzienne obroty rzędu setek mln $
Czyli teoretycznie cały cashflow bitcoinowy mógłby być wykupiony przy cenie 100$ za jedną sesję na szczycie.
Czyli jest to nierealne.
Do 100$ nie spadnie.

Oczywiście przy założeniu, że tylko Chiny banują, gdyby gorsze rzeczy miały się dziać, to spadnie mocniej, ale na dziś tylko Chiny brużdżą. Zachodni świat "łyka" bitcoina.
Nie bedzie paniki. Newsy potwierdzone. Chiny zabanowały bitcoina i tyle. Spadek jest praktycznie w cenie. Pamietam jak GOX kwiczał, to też były tu na forum jakies teksty typu: "jutro obiecał GOX ,że odblokuje wypłaty BTC. Jak nie dotrzyma obietnicy to będzie panika", na drugi dzień biała strona: "jak jutro się nie pokaże strona , to będzie panika", GOX ogłosił upadłość: "jak nie powiedzą że wypłaca BTC, to będzie panika"
Teraz ta sama śpiewka z Chinami. Pobanują wszystkie konta kantorom, to bedzie tekst: "jak zablokują chińczyką możlwiość realizacji przelewów za granicę to będzie panika". Come on! Good bye Mao! i tyle.
Ja pracuję czasami z chińczykami i oni twierdzą, że ich rząd myśli ,że bitcoin to wymysł USA, EU (i pewnie żydów) ,żeby zniszczyć chińską wschodzącą gospodarkę.... A jeżeli tak myślą, to nic dziwnego ,że z tym walczą...

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości