Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » wtorek, 18 lutego 2014, 23:00

ekonokomik pisze:
Dobra wiadomość jest taka, że jeśli ślimak sprzedaje te 140K BTC, to powinien właśnie kończyć.
Było tego więcej. Tamte wyliczenia były tylko dla pierwszego i drugiego biegu, a przecież w połowie zabawy pojawił się trzeci (setki) - i to wtedy kiedy kurs zaczął się ostro bronić ;) W kluczowych momentach mógł też rzucać tysiące, ale tego nie dałoby się łatwo powiązać...

Ślimak Donald od początku nie grał na sprzedanie BTC, tylko na zwałę kursu - to widać aż nadto wyraźnie... Wystarczyłoby co 2 dni odpuszczać na 1-2 doby i sprzedawałby po znacznie wyższym kursie obecnie. Napiszę kolokwialnie - on wręcz nie szanuje swoich bitów ;) Tak się nie sprzedaje do cholery :D

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bartek6949 » wtorek, 18 lutego 2014, 23:04

Aby te uwolnione bity to były te ślimaka bo wtedy chociaż wiemy, że nie są to puste goxcoiny.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 lutego 2014, 23:04

zbiges pisze:
ekonokomik pisze:Widzę, że wiele osób (włacznie z Bitmarem) dziwi się, "czemu nie sprzedał gdzie indziej, albo nie podzielił tej sprzedaży na kilka giełd?"
Tu chodzi o dziesiątki mln $! To nie to samo co sprzedaż 100BTC. Chodzi o międzynarodowe transfery pieniędzy, o podatki, o bezpieczeństwo tych tranzakcji.
Kto z Was ma doświadczenie o operowaniu na światowych rynkach takimi sumami? :P

Myślę, że jeśli za tą sprzedażą nie stoi Gox tyko "zwykły" klient, to jest to klient VIP, który bardzo dokładnie dogadał całą tą operację.

A Wy się zaraz zaczniecie zastanawiać, czemu nie sprzedał części na curexie, bo tam przecież kurs jest niezły ;)
Owszem ale to nie tłumaczy dlaczego mu się tak spieszy. Gdyby rozłożył sprzedaż na dwukrotnie dłuższy okres. powiedzmy 20 dni zarobiłby dwa razy tyle. Kurs jest dołowany specjalnie, z jakiegoś powodu i to w dodatku w taki sposób, żeby to wszyscy widzieli. Gdyby tak nie było nawet byś tego nie zauważył. Nie mam osobistego doświadczenia w takim dużym wyjściu z pozycji (bardzo załuję :)) Obserwowałem jednak takie rzeczy wielokrotnie na innych giełdach.
Wyjaśniłem, że sposób sprzedaży to mogła być też część układu z Goxem, któremu zależało, aby te bity nie powędrowały w świat.

Czy kurs jest dołowany specjalnie? Też chyba nie.
Popatrzmy:
Sprzedaż przez ślimaka + blokada goxa powodują zdołowanie kursu bardziej długoterminowe, które łagodniej rozłoży się na inne giełdy.
Gdyby VIP zrzucił te 140tys BTC jednym ruchem? Kurs spadłby do $30 na Goxie o ile dobrze pamiętam bidy. I natychmiast by odbił ale za moment znów spadł bo wszyscy chętni na zakup byliby już ubrani w BTC. A następnie kto tylko załapał się na ten jednorazowy strzał ruszyłby przelewać BTC na inne giełdy aby zrealizować ogromny zysk.
Sporo BTC by wypłynęło, w rezultacie z Goxa zniknęło by kilkadziesiąt mln $ (wyssanych z giełdy przez ślimaka), i połowa sprzedanych własnie nowych bitów. A tego Gox chciał uniknąć bo straciłby kolejny kawał rynku.
Oczywiście część ludzi z innych giełd rzuciłaby się przelewać kasę na goxa aby tanio kupić. Ale problem w tym, ze transfer BTC z Goxa na inną gieldę byłby nieporównanie szybszy niż transfer fiatów na goxa ;)
IMHO to ma sens.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 lutego 2014, 23:08 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bartek6949 » wtorek, 18 lutego 2014, 23:07

Powoli rozwiązujemy zagadkę ale oznacza to też, że szybko wypłaty z goxa nie zostaną wznowione w 100%. Pewnie w czwartek powiedzą, że powoli zaczną puszczać, niewielkie ilości.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » wtorek, 18 lutego 2014, 23:10

I to bardzo dobrze ze nie od razu, dla kursu :)

Dyskutant
Posty: 256
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cezarx77 » wtorek, 18 lutego 2014, 23:12

sbb pisze:no i kończy
idzcie kupic btc bo wam zysk ucieknie
Chyba wykrakałeś odbicie :P

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 lutego 2014, 23:15

konkor pisze:
ekonokomik pisze:
Dobra wiadomość jest taka, że jeśli ślimak sprzedaje te 140K BTC, to powinien właśnie kończyć.
Było tego więcej. Tamte wyliczenia były tylko dla pierwszego i drugiego biegu, a przecież w połowie zabawy pojawił się trzeci (setki) - i to wtedy kiedy kurs zaczął się ostro bronić ;) W kluczowych momentach mógł też rzucać tysiące, ale tego nie dałoby się łatwo powiązać...
Myślę, że aż tak dokładnie tego nie rozkminimy. Zrzuty po $200 - $600 były tylko przez parę godzin chyba. Choć dawało to imponującą wydajność 3000BTC na godzinę. Ale był też wyłączany na długie godziny.
Gdyby działal cały czas non stop na "pierwszym biegu", to sprzedałby wg moich wyliczeń ok 100tys. Więc sumarycznie 140tys jest prawdopodobne.

A ponieważ wszystkie duże ruchy BTC wiadać na w sieci wyraźnie, to miejmy nadzieję, że to jest rozwiązanie zagadki. Bo jeśli to nie ten portfel (albo ten ruszony w grudniu), to musiałoby znaczyć, że te sprzedaawane BTC naprawdę sa wirtualne :[

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 lutego 2014, 23:16

cezarx77 pisze:
sbb pisze:no i kończy
idzcie kupic btc bo wam zysk ucieknie
Chyba wykrakałeś odbicie :P
Nie wykrakał tylko ślimak poszedł spać przed 22.
Jak ktoś siedzi przy kompie i ma wolne $ to naprawdę łatwo może pomnażać kapitał patrząc aktywność na tego drania :P

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: rizar » wtorek, 18 lutego 2014, 23:19

ekonokomik

chyba, ze slimak zniknie na dobre to sie wtedy mozna przejechac ;) i czasami sprzedac za tanio z mysla o odkupieniu po 250

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 lutego 2014, 23:23

rizar pisze:ekonokomik

chyba, ze slimak zniknie na dobre to sie wtedy mozna przejechac ;) i czasami sprzedac za tanio z mysla o odkupieniu po 250
No wlasnie nie mozna :) Nie sprzedajesz dopóki ślimak nie uderzy ze dwa czy trzy razy. Problem w tym, ze trzeba siedziec przy kompie i sie wpatywać w wykresy :/ Ale mozna to potraktować jak świetnie płatną pracę ;) A clarkmoody jeszcze fajnie dzwiękowo informuje o tranzakcjach, wiec nawet nie trzba patrzec caly czas.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » wtorek, 18 lutego 2014, 23:28

ekonokomik pisze:
rizar pisze:ekonokomik
A clarkmoody jeszcze fajnie dzwiękowo informuje o tranzakcjach, wiec nawet nie trzba patrzec caly czas.
hehe, coś jak radar w filmie "Szczęki" informujący o zbliżającym się rekinie - a w tym przypadku: ślimaku :twisted: I jeszcze do tego podkład dźwiękowy i co raz szybsze pikanie :D

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » wtorek, 18 lutego 2014, 23:35

ekonokomik pisze:Widzę, że wiele osób (włacznie z Bitmarem) dziwi się, "czemu nie sprzedał gdzie indziej, albo nie podzielił tej sprzedaży na kilka giełd?"
Tu chodzi o dziesiątki mln $! To nie to samo co sprzedaż 100BTC. Chodzi o międzynarodowe transfery pieniędzy, o podatki, o bezpieczeństwo tych tranzakcji.
Kto z Was ma doświadczenie o operowaniu na światowych rynkach takimi sumami? :P
Na bitstampie spokojnie mozna przelac kase do USA i do UE, podobnie na BTC-e . Co do bezpieczeństwa to akurat bezpieczeństwo goxa w tym okresie wydaje się najmniejsze. Głębokość owszem ale z 1/3 spokojnie mógłby upłynnić.

sbb
Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 101
Rejestracja: 3 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sbb » wtorek, 18 lutego 2014, 23:39

ekonokomik pisze:
cezarx77 pisze:
sbb pisze:no i kończy
idzcie kupic btc bo wam zysk ucieknie
Chyba wykrakałeś odbicie :P
Nie wykrakał tylko ślimak poszedł spać przed 22.
Jak ktoś siedzi przy kompie i ma wolne $ to naprawdę łatwo może pomnażać kapitał patrząc aktywność na tego drania :P
krakanie ma swoje źródło w AT i oczywiscie w spiącym slimaku

najbardziej bolesne jest to , że mogę tylko obserwować :mrgreen:

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 lutego 2014, 23:43

Bitmar pisze:
ekonokomik pisze:Widzę, że wiele osób (włacznie z Bitmarem) dziwi się, "czemu nie sprzedał gdzie indziej, albo nie podzielił tej sprzedaży na kilka giełd?"
Tu chodzi o dziesiątki mln $! To nie to samo co sprzedaż 100BTC. Chodzi o międzynarodowe transfery pieniędzy, o podatki, o bezpieczeństwo tych tranzakcji.
Kto z Was ma doświadczenie o operowaniu na światowych rynkach takimi sumami? :P
Na bitstampie spokojnie mozna przelac kase do USA i do UE, podobnie na BTC-e . Co do bezpieczeństwa to akurat bezpieczeństwo goxa w tym okresie wydaje się najmniejsze. Głębokość owszem ale z 1/3 spokojnie mógłby upłynnić.
Bitmar, proszę Cię.
Gdzie ma konta BTC-E? Podobno w Bułgarii. Dla Amerykanów np to znaczy tyle, co "w Mordorze" ;) Zresztą z kim od nich chciałbyś gadać?

Myślę, że przy takich sumach naprawdę w grę wchodzi więcej czynników niż jesteśmy w stanie ogarnąć. A może po prostu właściciel tego portfela zna od lat właściciela Goxa i dlatego mu ufa?
Wybrał Goxa i już. Wykazałem tylko, że są ku temu logiczne przesłanki. (no chyba, że to faktycznie gox wybrał siebie ;) )

sbb
Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 101
Rejestracja: 3 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sbb » wtorek, 18 lutego 2014, 23:47

ekonokomik pisze:Wykazałem tylko, że są ku temu logiczne przesłanki.
(no chyba, że to faktycznie gox wybrał siebie ;) )
to też logiczne ;)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 lutego 2014, 23:50

sbb pisze: najbardziej bolesne jest to , że mogę tylko obserwować :mrgreen:
Witaj w klubie :) Przez swoje niedbalstwo zostałem dzisiaj pełny BTC, bez żadnej rezerwy fiatów. Dlatego spróbuję nie usnąć do momentu aż ślimak się uaktywni i wtedy sprzedam rezerwę.

A przed chwilą ktoś zarobił z 17% w godzinę...
Naprawdę, wierzę, że gdyby ślimak odszedł na dobre, to po dwóch dobach mielibyśmy kurs na goxie podchodzący do $500. Nawet bez info od Goxa.

sbb
Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 101
Rejestracja: 3 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sbb » wtorek, 18 lutego 2014, 23:53

ekonokomik pisze:
sbb pisze: najbardziej bolesne jest to , że mogę tylko obserwować :mrgreen:
Witaj w klubie :) Przez swoje niedbalstwo zostałem dzisiaj pełny BTC, bez żadnej rezerwy fiatów. Dlatego spróbuję nie usnąć do momentu aż ślimak się uaktywni i wtedy sprzedam rezerwę.

A przed chwilą ktoś zarobił z 17% w godzinę...
Naprawdę, wierzę, że gdyby ślimak odszedł na dobre, to po dwóch dobach mielibyśmy kurs na goxie podchodzący do $500. Nawet bez info od Goxa.
a wiesz panie ekonomik, ze lejesz mniut na mą polaczkowatą dusze
gdyż albowiem że bo, nic tak nie raduje jak cudze nieszczęscie :mrgreen:

Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Unpredictable » wtorek, 18 lutego 2014, 23:56

Czyli co, bawimy się dalej w teorie spiskowe? No dobra, przyłącze się na chwilę do tej zabawy ;)

140k BTC po kursie $250 (załóżmy, że to średnia) to 35 milionów USD.
Załóżmy, że mam mam kilkaset tysięcy BTC. Mogę być Satoshim albo jakimś innym early adopterem. Ale nie jestem, bo dlaczego chciałbym sprzedać BTC tak szybko? Skoro czekałem TYLE miesięcy co się stało, że nagle potrzebuję takiej ogromnej kasy? Rozbijając taką operację na przynajmniej miesiąc mógłbym zarobić ze dwa razy więcej. Ludzie z założenia chcą maksymalizować zyski, taka nagła sprzedaż po prostu jest nielogiczna z punktu widzenia pojedynczej jednostki. To nie jest jakiś jeden gostek, który chce nagle wyjść z biznesu, bo po prostu nie robi.
Taki portfel gdy się chce wyjść z biznesu sprzedaje się cały - inwestorowi. Żeby nie robić zamieszania na giełdzie, dołować kursu i uniknąć rozgłosu. Największe deale robi się pod stołem ;)

Jestem przekonany, że ktoś z taką ilością BTC bez problemu dotarłby do kogoś, kto przygarnie te wszystkie BTC po cenie o wiele lepszej niż rynkowa bo:
Gdybym był inwestorem i chciałbym kupić 140k BTC to w życiu nie udałoby mi się tego zrobić bez podnoszenia kursu o dziesiątki %. Lepiej zapłacić za jednego bita o te 100$ więcej niż cena rynkowa, bo koniec końców i tak wyjdę na plus, a tak pokaźny portfel umożliwi mi w razie potrzeby możliwość manipulacji kursem. Poczekajcie aż FBI wystawi na przetarg swoje bity, pójdą po kursie o wiele wyższym niż rynkowy.


Dlatego ja całkowicie wykluczam jedną osobę wycofującą się z interesu BTC, gdy ten dopiero się rozkręca. Czasami najprostsze rozwiązania są tymi najlepszym i tak jest w tym wypadku zapewne. Gox nie może dojść ile BTC stracił - może go okradli,ludzie znaleźli glitch w systemie przed nim i panowie z mount goxa musieli ruszyć swój cold wallet. Dlaczego nie sprzedają tego na innych giełdach? Bo potrzebuję drogich bitów, a nie dolarów. Może i mogliby teoretycznie więcej zarobić sprzedając część na innych giełdach ale to wymagałoby większej organizacji, dłuższego czasu, traciliby na prowizjach i nie mieli wpływu na to jak zachowa się kurs. A tutaj zamknęli praktycznie swoją giełdę, wszystko kontrolują, dodatkowo nie płacą prowizji i uwaga - napływa do nich nowy kapitał, bo ludzie kupują tanio BTC i płacą prowizję! Minimalizują straty i jeszcze pewnie wyjdą na plus na całej akcji. Bo dolary na kontach mają, brakuje im drogich bitów ludzi. Ale mogą bez problemu zrobić z nich tanie bity ;)
Dlatego zdołowali kurs i...kupują swoje własne(czyt. ludzi) bity z coldwalletów za swoje czy tam nie do końca swoje $, które mieli zainwestowane w JAKIEŚ aktywa (bo myślicie, że dlaczego wypłata tak długo trwa? to jest jak z bankiem - trzymamy tylko 5% gotówki w skarbcu, resztę inwestujemy cały czas - no ale inwestycji też tak szybko nie możemy wycofać, potrzebujemy kilku dni). A że bity muszą wypłacić szybciej niż gotówkę, jest to też poręczniejsze - nie trzeba płacić prowizji bankom, księgowym, nie trzeba się rozliczać na papierze z wypłat BTC to wszystko jest jasne i logiczne ;)

Dlaczego trwa to tak długo? No cóż, ścianka na $250 na 140k BTC, która by znikła w ciągu minuty wyglądała na...dziwną :D
tl;dr : ślimak jest goxowy na 99%

Tak widzę to ja, bajkopisarz. Nie chciało mi się sprawdzać czy te powyższe wypociny są spójne i logiczne, więc szukajcie nieprawidłowości.
Cheers! :D
Ostatnio zmieniony środa, 19 lutego 2014, 00:03 przez Unpredictable, łącznie zmieniany 3 razy.

zrn
Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 20 września 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zrn » wtorek, 18 lutego 2014, 23:58

trochę te wasze wywody przypominają gdybanie: kto uderzył 11 września?
Nigdy nikt z nas, nie dojdzie, kogo to była operacja, kto na niej skorzystał itp itd...
(nawet po 100 latach pod odtajnieniu akt które i tak pewnie zostaną na tą okazję sfabrykowane)
Możecie gdybać, tworzyć teorię, zostać ekspertami od budowy wieżowców czy lotnictwa...

Coś tu śmierdzi, chodzi o pieniądze :) Tyle faktów...
Reszta to teorie podparte wolnymi przemyśleniami ;)

sbb
Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 101
Rejestracja: 3 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sbb » środa, 19 lutego 2014, 00:02

Unpredictable pisze: dlaczego chciałbym sprzedać BTC tak szybko? Skoro czekałem TYLE miesięcy co się stało, że nagle potrzebuję takiej ogromnej kasy?
bo żona, a konkretnie rozwód, a w usa są kosztowne
najgorsze, ze byłem taki głupi i pokazałem tey francy ile mam btc, a ta cholera chce $ zamiast btc



pomogłem ? :mrgreen:

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości