Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Rozmowny
Posty: 95
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: driver » sobota, 4 stycznia 2014, 21:49

Bitmar, Ekonokomik - wywołani do tablicy! Moze pokusicie sie o jakis komentarz?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » sobota, 4 stycznia 2014, 22:20

Nie za bardzo jest o czym pisać, kurs jest bardzo przewidywalny, nudy. Od ostatniego mojego komentarza nic się nie zmieniło: https://forum.bitcoin.pl/post127901.html#p127901. O tym, że możemy dobić w okolice okolice 1000$ pisałem 3 tygodnie temu. Wszystko idzie według schematu, potem powinien być czas na falę C (LONG).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 566
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: staar2 » sobota, 4 stycznia 2014, 22:30

Nie wiem, czy dobijemy blisko 1000$ (choć przy btc 30-40$ w progrozach wte i wewte to i tak super), ale jak to widzę mniej więcej tak:
Oczywiście fala 5 może dojść wyżej.
analiza1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 4 stycznia 2014, 22:50 przez staar2, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » sobota, 4 stycznia 2014, 22:35

Twoja A to B,a B to C, fala 5 jeszcze moze potrwac.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 566
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: staar2 » sobota, 4 stycznia 2014, 22:47

Bitmar, masz rację. Poprawiam, żeby nie mylić. :)
A fala 5, jak dopisałem, może właśnie jeszcze wspiąć się nieco.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » sobota, 4 stycznia 2014, 23:24

Nie stosuje tylko SMA czy EMA, stosuje różne i podpieram się różnymi po trochu, zapewne tymi które w danej chwili bardziej potwierdzają moją wiarę :)
Sygnały to dość ciekawy i głęboki temat, bardzo dobrym sposobem na zapoznanie się są backtesty (symulacja na danych historycznych). Taką symulacje można zrobić nawet wizualnie na wykresach w necie, ale tam zazwyczaj do wyboru będzie tylko SMA i EMA i wszystko będzie na oko.
W praktyce to tylko skompresowanie informacji o historii handlu i wskazanie czy jesteśmy w trendzie wzrostowym czy spadkowym, a precyzyjniej ujmując to nie czy
jesteśmy w trendzie tylko czy do danego momentu byliśmy. Oczywiście istotna też jest skala.

wracając do kursu, BTC wygląda jakby kotłowało na górce a tymczasem LTC jakby się kotłowało w dołku :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 566
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: staar2 » sobota, 4 stycznia 2014, 23:42

Ale nadal nie wiem, dlaczego zastosowałeś EMA 7 i 30 na daytraedowym wykresie 15m...

Wygadany
Posty: 519
Rejestracja: 9 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: skrzypu » sobota, 4 stycznia 2014, 23:46

Coś czuję że wzrosty będą jeszcze przez około 2 dni, na końcu po mocnym wybiciu w górę odwróci się trend na spadkowy

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 5 stycznia 2014, 01:17

mnemonick pisze: Inne alty są w zupełnosci nie potrzebne i kazdy o tym wie :)
To tak jakbyś chciał za chleb miał płacić w złotówkach , a za telewizor w euro :)
Ja na przykład o tym nie wiem :)
To raczej tak jakbys za chleb miał płacić w bilonie a za telewizor kartą kredytową. Za bardzo przywiązałeś się do nazwy "waluty". Zresztą można dac przykład i z walutami: w PRL za chleb płaciło się w złotówkach, ale każdy większy zakup, np samochód podawano już w dolarach.

Z kryptami jest podobnie: każda ma swoje wady i zalety, różnią się szybkością, bezpieczeństwem itd. BTC nie sprawdzi się w mikropłatnościach, ale można zaprojektować kryptę specjalnie do tego celu.
Także jeśli idea krypt przyjmie się do e-handlu, to spokojnie jest miejsce dla 3 czy 4 o różnych właściwościach.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 5 stycznia 2014, 01:20

driver pisze:Bitmar, Ekonokomik - wywołani do tablicy! Moze pokusicie sie o jakis komentarz?
U mnie też nic się nie zmieniło. Wybicie >900 uważałem za mniej prawdopodobne ale możliwe. Skoro nie wszedłem za 800 to teraz nie wejdę tym bardziej. Czekam na skończenie fali B i spadki bądź na nowe ATH :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: radez9 » niedziela, 5 stycznia 2014, 01:46

ekonokomik pisze:
driver pisze:Bitmar, Ekonokomik - wywołani do tablicy! Moze pokusicie sie o jakis komentarz?
U mnie też nic się nie zmieniło. Wybicie >900 uważałem za mniej prawdopodobne ale możliwe. Skoro nie wszedłem za 800 to teraz nie wejdę tym bardziej. Czekam na skończenie fali B i spadki bądź na nowe ATH :)
Do osób wieszczących pęknięcie bańki i te teorie elliota: dobrze że nie słuchałem tych waszych defetystycznych tekstów. Bańka pęka jak widać, tak jak przewidywało wielu w tym wątku... ale pęka w górę...

przestaję zagladać do tego wątku do czasu gdy btc osiągnie poniżej 600usd. Wtedy was przeproszę i będę znowu czytał wasze przepowiednie

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » niedziela, 5 stycznia 2014, 02:42

Radez trochę szacunku dla pesymizmu.
Jakby bitmar wkurzajaco nie gadał zazwyczaj trafia, czesto mnie wtedy jako zawodowego hazardziste trafia po portfelu. A że mówi co wyliczy to za to pokłonić się trzeba i robic swoje :)
W historii mojej obserwacji BTC pamiętam tylko jeden czas w miarę długiego wzrostu przy małym wolumenie. Trochę podobny do obecnego Wtedy skończyło to się nie najlepiej.
Obecnie płotki wcinają powoli przynętę pchając kurs ku górze. Rekiny po bitmarowemu policzyły sobie że to nie ma prawa się udac i czekają.
Zobaczymy co z tego będzie, słuchajac bitmara masz niejako podgląd na myslenie rekina.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: garmont » niedziela, 5 stycznia 2014, 07:48

staar2 pisze:Nie wiem, czy dobijemy blisko 1000$ (choć przy btc 30-40$ w progrozach wte i wewte to i tak super), ale jak to widzę mniej więcej tak:
Oczywiście fala 5 może dojść wyżej.
Trzy z głównych giełdy wyszły z klina wzrostowego górą!
(Jeszcze BTC China w nim pozostaje)

To rzadkie. Wiec czekajmy na ciekawego newsa.
Jak dla mnie może być taki:
http://www.thestreet.com/story/12201627 ... thing.html
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: piwo » niedziela, 5 stycznia 2014, 10:04

Dla zachowania równowagi na dniach trzeba spodziewać się negatywnych newsów aby można było zacząć falę spadkową.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 566
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: staar2 » niedziela, 5 stycznia 2014, 10:26

@radez9, trzymamy cię za słowo. DO ZOBACZENIA! :-D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » niedziela, 5 stycznia 2014, 12:05

radez9 pisze:
ekonokomik pisze:
driver pisze:Bitmar, Ekonokomik - wywołani do tablicy! Moze pokusicie sie o jakis komentarz?
U mnie też nic się nie zmieniło. Wybicie >900 uważałem za mniej prawdopodobne ale możliwe. Skoro nie wszedłem za 800 to teraz nie wejdę tym bardziej. Czekam na skończenie fali B i spadki bądź na nowe ATH :)
Do osób wieszczących pęknięcie bańki i te teorie elliota: dobrze że nie słuchałem tych waszych defetystycznych tekstów. Bańka pęka jak widać, tak jak przewidywało wielu w tym wątku... ale pęka w górę...

przestaję zagladać do tego wątku do czasu gdy btc osiągnie poniżej 600usd. Wtedy was przeproszę i będę znowu czytał wasze przepowiednie
Jak to radez9 ;)
Dobrze jest zagladac i jak wszyscy pisza o spadkach to juz wiadomo ze bedzie roslo ;)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: radez9 » niedziela, 5 stycznia 2014, 13:39

hanti pisze:
radez9 pisze: Do osób wieszczących pęknięcie bańki i te teorie elliota: dobrze że nie słuchałem tych waszych defetystycznych tekstów. Bańka pęka jak widać, tak jak przewidywało wielu w tym wątku... ale pęka w górę...

przestaję zagladać do tego wątku do czasu gdy btc osiągnie poniżej 600usd. Wtedy was przeproszę i będę znowu czytał wasze przepowiednie
Jak to radez9 ;)
Dobrze jest zagladac i jak wszyscy pisza o spadkach to juz wiadomo ze bedzie roslo ;)
Tu trochę masz rację. Ale jak się naczytam o lagach 60sek i elliotach to mi się guzik SPRZEDAJ na bitcureksie powiększa i mówi do mnie 'ratuj się, wciskaj'.
Ja go ostatnio olałem ale znowu czytam że 'wzrost jest sztuczny i zaraz pęknie i rekiny sie opasą moim kosztem'. No po co się stresować?

A tak poważnie to zapytam: co złego widzicie w powolnym wzroście przy niewielkich obrotach? Czy nie powinniśmy spodziewać się tego że coraz trudniej jest spekulować na btc, ludzie coraz mniej wierzą w plotki i newsy i kurs WYDAJE mi sie powoli powinien się stabilizować (co nie znaczy tylko rosnąć oczywiście). Rynek wydaje mi się być coraz mniej targany emocjami...

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: lenny » niedziela, 5 stycznia 2014, 13:51

Bańka pęka w górę? :D A to dobre :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » niedziela, 5 stycznia 2014, 14:13

Nic złego. Takie wzrosty chciał bym widzieć, chociaz nie tak szybkie jak obecnie.
To nie jest sztuczny wzrost. Jest to wzrost pomimo prognoz. Baardzo naturalny wrecz oddolny. Ty kierujesz się przeczuciem i zapewne emocjami. Rekinki siedzą z kalkulatoriem i liczą. Dopóki im matematyka nie wskaże że teraz będzie rosło większość z nich nie ruszy tyłka pod prąd. Teraz im wychodzi "Płotki spanikują" "sprzedawaj". Płotki nie spanikowały. Jesli dadzą radę zobaczysz co się bedzie działo powyżej 1000 a co na ATH.
Sam siedze na głebokich altach 100% kapitału, chociaż po wynikach widze ze połaszczyłem się na nie zbyt wcześnie.
Zeby nie było zbyt różowo z wielkim parciem płotek. Właśnie pięknie widać na gox jak "tajemnicza reka" rynku nie pozwala cofnąć się kursowi. Robi to agresywnie.
Z punktu widzenia formowania się mocnego wzrostu jest teraz znacznie lepiej niz było. Gdy to pisałem kurs przebijał górą kanał teraz jest znacznie nad nim.
https://forum.bitcoin.pl/post130626.html#p130626

Przy większym zbliżeniu.
http://www.bitcoincharts.com/charts/mtg ... 00zm2g25zv
Mamy teoretyczny start nowej banki
Jednak znów żeby nie było za różowo na przykładzie maja
http://www.bitcoincharts.com/charts/mtg ... 00zm2g25zv
jest on jeszcze kruchy.

Żebyście juz nie biegali zastanawiając się co Sopel sobie gada.
Rok 2011
http://www.bitcoincharts.com/charts/mtg ... 00zm2g25zv


Giełda jest miejscem wojny matematyków.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » niedziela, 5 stycznia 2014, 15:39

Co tam się dzieje karmienie płotek czy nowi inwestorzy, z fibo między 450 a 1250, czyli początku naszej C wychodziło 945 a tu mamy 960$.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości