Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 12 kwietnia 2013, 09:46

Choroba, wykresy przestały przypominać cokolwiek znajomego :P
Sajgon.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maky » piątek, 12 kwietnia 2013, 09:47

washuu pisze:Szkoda tylko, że spadek zaufania do BTC nastąpił teraz, kiedy akurat BTC jest potrzebne - będzie wkrótce więcej wieści o zakusach rządów na pieniądze obywateli, i stabilny kurs wtedy BARDZO by pomógł.

A z innej beczki: jak myślicie, kiedy znowu zobaczymy "ALL TIME HIGH!"? Za rok, za dwa?

big_digger: o 5 rano na swoim forum napisali, że o dziś o 15.
Jeśli ludzie uciekną w BTC to nie będzie stabilnego kursu.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maky » piątek, 12 kwietnia 2013, 09:48

ekonokomik pisze:Choroba, wykresy przestały przypominać cokolwiek znajomego :P
Sajgon.
To zmień skalę. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » piątek, 12 kwietnia 2013, 09:50

Na logarytmie i w szerzej skali to załamanie jest tylko krokiem w tył.
I tak trzeba na to patrzeć. Z lotu ptaka, nie z pozycji mrówki, która widzi na cm przed sobą

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » piątek, 12 kwietnia 2013, 09:51

jedzie spychacz jedzie :)
spychacz.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mateusz » piątek, 12 kwietnia 2013, 09:51

Ja myślę że szorowanie po dnie już było (70USD).
Nic nie sprzedaje.
Pamiętam jak 2-3 tyg cieszyłem się z takiego kursu :)
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Orator
Posty: 950
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lechu » piątek, 12 kwietnia 2013, 09:53

Panowie, już teraz ślepy by zauważył odwrócenie trendu. Nie ma co rzeźbić czekać grzecznie na usd, będzie taniej, znacznie taniej. Wiadomo powoli zaczną się pojawiać wsparcia ale nie wytrzymają 30-60 i tam gdzieś halt. Pożyjemy zobaczymy.

Rozmowny
Posty: 52
Rejestracja: 9 sierpnia 2012
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: xamrex » piątek, 12 kwietnia 2013, 09:59

A ja właśnie na to czekałem.
Wszyscy fajnie posprzedawali, a ja sobie taniutko odkupię :)
A tak czy siak, patrząc w skali dłuższej perspektywny BTC będzie droższe ;)

Orator
Posty: 950
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lechu » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:01

Oczywiście, że kolejna bania przed nami ale najpierw porządny dołek i powolny wzrost tak jak zawsze i dopiero sru pod sufit.

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mateusz » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:06

Właśnie z tego co mówicie ("odkupie jak jescze spadnie" ," jasne że będą wzrosty , ale najpierw spadnie ") wynika że juz nie spadnie.

Co innego gdybyście mówili : BTC to shit , do niczego się nie nadaje , BTC umarł . (tak było w 2011 ! ). Teraz jak sami czujecie jest zupełnie inna atmosfera.

Według mnie odbicie jest całkiem niedaleko.
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 22 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ZenekPOLSKA » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:09

Ja kopie miej niż miesiąc i ten spadek nie zadziałał na mnie odpychająco.

Przeciwnie kupie jeszcze jedną koparke bo wierze w bitcoina i w ponowną bańkę :)

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Johnny » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:14

mateusz pisze:Właśnie z tego co mówicie ("odkupie jak jescze spadnie" ," jasne że będą wzrosty , ale najpierw spadnie ") wynika że juz nie spadnie.

Co innego gdybyście mówili : BTC to shit , do niczego się nie nadaje , BTC umarł . (tak było w 2011 ! ). Teraz jak sami czujecie jest zupełnie inna atmosfera.
Media właśnie tak krzyczą - BTC to shit. Poczekaj, niech się zbudzi USA i zobaczy, że Mtgox już działa to będziemy mieli kolejną falę spadków.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hornet » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:18

i myślicie, że ktokolwiek, kto ma większą kasę w BTC na Goxie poszedł się WYSPAĆ, a nie czekał na otwarcie giełdy?

podziwiam. na tym forum były osoby, które NIE MAJĄ BTC na Goxie czekały na moment, kiedy giełda wstanie, żeby zobaczyć co się stanie. sam nie mając grosza i jednego BTC na Goxie myślałem, czy nie zostać, żeby zobaczyć co i jak.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: donkeszyn » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:21

Pięknie jest pięknie... za to uwielbiam btc. Czekałem na ten moment bo po moim rozdziewiczeniu w 2010-11 przespałem ten etap wzrostów. Jeszcze pare dni i zakupki. Patrząc w historie btc kolejna banka powinna dobić do 2k na mięciutko. 2014-2015 zarobimy ponownie. Tym bardziej ze coraz czesciej jakies kraje beda bankrutowac co bedzie mialo pozytywny wpływ na btc.

Pozatym jest i tak zajebiscie. Spadnie do 90-80zł i stanie. Ja w 2011 pogonilem 160 bitkow na spadkach po 40-24zł i cieszylem sie ze zarobilem. Teraz wielkie placze bo stanie w granicy 100. Wczesniej ludzie sprzedawali po pare centow i sie cieszyli ze ostro zarabiaja...

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: quiknes » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:31

Witam, nie bardzo mogę zrozumieć pewnych założeń czy też pobożnych życzeń, które można przeczytać w tym wątku...

- niby BTC nie podlega żadnej instytucji centralnej ... a co zrobił mtgox i reszta kantorów jak kurs nagle spadł ? Zamknął giełdę , potem dołączyły inne kantory....czy tylko mi to przypomina działania banku centralnego ? Co może o tym pomyśleć ktoś z zewnątrz - gdzie wiarygodność BTC - coś idzie nie pomyśli firmy - firma zamyka ineteres....

- niby przez internet i błyskawicznie a jednak ... czas oczekiwania na wypłatę środków z kantoru jest masakryczny, co będzie jak kontor zamknie stronę i rozpłynie się w powietrzu ?

- niby BTC jest anonimowe, tymczasem kantory domagają się podawania danych , łącznie z tzw - proof of address - znów to wygląda jak działanie banku - to jeszcze można przeżyć

Piszecie że po Cyprze BTC było potrzebne itp ... do czego ? Gdyby BTC było walutą jakiegoś Państwa np US czy UE - właśnie bylibyśmy świadkami największego krachu, przewyższającego wszystkie krachy na WS razem wzięte - na szczęście nikt się nie zdecyduje na taki krok, nikt też nie ulokuje swoich środków w BTC.


A co do osięgnięcia dna przez BTC ... sprawdźcie ile osób przygotowuje się do wyprzedania BTC, mtgox został dziś napompowany 200k btc, co przy kolejnym większym wahaniu wywoła kolejną panikę...

A i jeszcze jedno mtgox ( w zależności czy trzyma kase w BTC czy USD ) manipuluje kursami - wczoraj przed zamknięciem było to widać doskonale,jeśli ktoś jest dobrym obserwatorem to wie o co chdzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:39

quiknes pisze:Witam, nie bardzo mogę zrozumieć pewnych założeń czy też pobożnych życzeń, które można przeczytać w tym wątku...

- niby BTC nie podlega żadnej instytucji centralnej ... a co zrobił mtgox i reszta kantorów jak kurs nagle spadł ? Zamknął giełdę , potem dołączyły inne kantory....czy tylko mi to przypomina działania banku centralnego ? Co może o tym pomyśleć ktoś z zewnątrz - gdzie wiarygodność BTC - coś idzie nie pomyśli firmy - firma zamyka ineteres....

- niby przez internet i błyskawicznie a jednak ... czas oczekiwania na wypłatę środków z kantoru jest masakryczny, co będzie jak kontor zamknie stronę i rozpłynie się w powietrzu ?

- niby BTC jest anonimowe, tymczasem kantory domagają się podawania danych , łącznie z tzw - proof of address - znów to wygląda jak działanie banku - to jeszcze można przeżyć

Piszecie że po Cyprze BTC było potrzebne itp ... do czego ? Gdyby BTC było walutą jakiegoś Państwa np US czy UE - właśnie bylibyśmy świadkami największego krachu, przewyższającego wszystkie krachy na WS razem wzięte - na szczęście nikt się nie zdecyduje na taki krok, nikt też nie ulokuje swoich środków w BTC.


A co do osięgnięcia dna przez BTC ... sprawdźcie ile osób przygotowuje się do wyprzedania BTC, mtgox został dziś napompowany 200k btc, co przy kolejnym większym wahaniu wywoła kolejną panikę...
Gdybyś poczytał trochę forum to wiedziałbyś, że ostatnio baaardzo dużo nowych użytkowników się rejestruje i po prostu tych kantorów jest za mało (oczywiście ataki DDoS temu też pomogły). Jeśli chodzi o dane osobowe wymagane przez kantory które są LEGALNYMI BIZNESAMI to nic innego jak dostosowanie się do ustaw AML (anti money laundering - przeciw praniu brudnej kasy). Spokojnie ! BTC jest jeszcze bardzo młody i takich baniek będzie więcej. Nie bój się jeszcze się odkujesz :)

Rozmowny
Posty: 61
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: the Oracle » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:43

big_digger pisze:ciekawe kiedy bitcurex się podniesie..
Do 15 ponoć.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Johnny » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:50

quiknes pisze:Witam, nie bardzo mogę zrozumieć pewnych założeń czy też pobożnych życzeń, które można przeczytać w tym wątku...

- niby BTC nie podlega żadnej instytucji centralnej ... a co zrobił mtgox i reszta kantorów jak kurs nagle spadł ? Zamknął giełdę , potem dołączyły inne kantory....czy tylko mi to przypomina działania banku centralnego ? Co może o tym pomyśleć ktoś z zewnątrz - gdzie wiarygodność BTC - coś idzie nie pomyśli firmy - firma zamyka ineteres....
Każdy może sobie założyć giełdę - na tym ploega różnica. Nie ma giełdy centralnej. Sądzę, że na ostatnim zamieszaniu skorzystają inne giełdy.
quiknes pisze:- niby przez internet i błyskawicznie a jednak ... czas oczekiwania na wypłatę środków z kantoru jest masakryczny, co będzie jak kontor zamknie stronę i rozpłynie się w powietrzu ?
Całe szczęście jest już sporo sklepów akceptujących BTC. Założenie systemu jest takie, że będzie ich coraz więcej. Nie tylko więc giełda jest sposobem na wycofanie się z BTC. Oczywiście, jeśli większość swoich bitcoinów trzymasz u siebie w portfelu a nie na koncie giełdy.

quiknes pisze:Piszecie że po Cyprze BTC było potrzebne itp ... do czego ? Gdyby BTC było walutą jakiegoś Państwa np US czy UE - właśnie bylibyśmy świadkami największego krachu, przewyższającego wszystkie krachy na WS razem wzięte - na szczęście nikt się nie zdecyduje na taki krok, nikt też nie ulokuje swoich środków w BTC.
BTC jest ekstremalnie młodą walutą i stąd takie zmiany kursu. Gdy jego wartość wzrośnie, ilość giełd się zwiększy, wtedy zmiany kursu też będą mniejsze.

A ponadto pamiętasz bańkę doc-comową? Potem bańkę giełdową? Bańkę na złocie? Bańkę nieruchomości? To wszystko są aktywa, w które ludzie pakują miliardy w dowolnej walucie. Przejechali się tak samo jak niektórzy teraz na BTC.
quiknes pisze:A co do osięgnięcia dna przez BTC ... sprawdźcie ile osób przygotowuje się do wyprzedania BTC, mtgox został dziś napompowany 200k btc, co przy kolejnym większym wahaniu wywoła kolejną panikę...

A i jeszcze jedno mtgox ( w zależności czy trzyma kase w BTC czy USD ) manipuluje kursami - wczoraj przed zamknięciem było to widać doskonale,jeśli ktoś jest dobrym obserwatorem to wie o co chdzi.
Skąd te dane? Możesz wskazać gdzie jest licznik wpływów BTC na konta mtg? Z chęcią też obejrzę jak wskażesz manipulacje - z ciekawości, bo tego że są jestem pewien.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: quiknes » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:52

smok pisze: Gdybyś poczytał trochę forum to wiedziałbyś, że ostatnio baaardzo dużo nowych użytkowników się rejestruje i po prostu tych kantorów jest za mało (oczywiście ataki DDoS temu też pomogły). Jeśli chodzi o dane osobowe wymagane przez kantory które są LEGALNYMI BIZNESAMI to nic innego jak dostosowanie się do ustaw AML (anti money laundering - przeciw praniu brudnej kasy). Spokojnie ! BTC jest jeszcze bardzo młody i takich baniek będzie więcej. Nie bój się jeszcze się odkujesz :)
Co do przepisów - AMBER GOLD również na papierze miało wszystko ok, ale nie o tym wątek, odkuć się odkułem na obu bańkach.
Sorry ale gdyby bank mi powiedział, że nie mogę sprawdzić stanu konta, wypłacić czy wpłacić środków czy bo nagle ludzie założyli u nich konta, to tarzałbym się ze śmiechu przed okienkiem.


Baniek nie będzie więcej , za każdym razem gdy rośnie ilość tych co zarobili na BTC , ilość tych którzy stracili rośnie również, za tym idzie zła fama , o tym ludzie mowią , wystarczą 2 - 3 artykuły w Forbesie , Timesie, i na kilku portalach, by wbić w głowę szarej masie by się trzymała z daleka od BTC.
smok pisze: Gdybyś poczytał trochę forum to wiedziałbyś, że ostatnio baaardzo dużo nowych użytkowników się rejestruje i po prostu tych kantorów jest za mało (oczywiście ataki DDoS temu też pomogły). Jeśli chodzi o dane osobowe wymagane przez kantory które są LEGALNYMI BIZNESAMI to nic innego jak dostosowanie się do ustaw AML (anti money laundering - przeciw praniu brudnej kasy). Spokojnie ! BTC jest jeszcze bardzo młody i takich baniek będzie więcej. Nie bój się jeszcze się odkujesz :)
Co do przepisów - AMBER GOLD również na papierze miało wszystko ok, ale nie o tym wątek, odkuć się odkułem na obu bańkach.
Sorry ale gdyby bank mi powiedział, że nie mogę sprawdzić stanu konta, wypłacić czy wpłacić środków czy bo nagle ludzie założyli u nich konta, to tarzałbym się ze śmiechu przed okienkiem.


Baniek nie będzie więcej , za każdym razem gdy rośnie ilość tych co zarobili na BTC , ilość tych którzy stracili rośnie również, za tym idzie zła fama , o tym ludzie mowią , wystarczą 2 - 3 artykuły w Forbesie , Timesie, i na kilku portalach, by wbić w głowę szarej masie by się trzymała z daleka od BTC.

@Johnny.....
Johnny pisze: Każdy może sobie założyć giełdę - na tym ploega różnica. Nie ma giełdy centralnej. Sądzę, że na ostatnim zamieszaniu skorzystają inne giełdy.
Ok, wpłaciłeś swoje BTC do mtGOX , mt gox blokuje wszystkie transfery... nie możesz sprzedać , kupić .... na pocieszenie zostaje Ci Twoja złota myśl, o tym że każdy sobie może...

Johnny pisze: Całe szczęście jest już sporo sklepów akceptujących BTC. Założenie systemu jest takie, że będzie ich coraz więcej. Nie tylko więc giełda jest sposobem na wycofanie się z BTC. Oczywiście, jeśli większość swoich bitcoinów trzymasz u siebie w portfelu a nie na koncie giełdy.

Sklepy, które nie mogły wczoraj sprzedać BTC, gdyż MTGOX zablokował transakcje wycofają się z BTC. Sklep kupuje coś za 200 usd, ustala cene na 1 USD, towar zostaje sprzedany - kurs sięga 250 sklep wysyła BTC na mtGOXA, chce sprzedać BTC, MTGOX blokuje giełdę, kurs sprada do 90 usd . Sklep pokrywa 110 usd stray z właśnej kieszeni. Rozumię że te teoretyczne 110 usd nie robi na Tobie żdanego wrażenia, bo to nie Ty będziesz musiał pokryć stratę...
Johnny pisze: BTC jest ekstremalnie młodą walutą i stąd takie zmiany kursu. Gdy jego wartość wzrośnie, ilość giełd się zwiększy, wtedy zmiany kursu też będą mniejsze.

A ponadto pamiętasz bańkę doc-comową? Potem bańkę giełdową? Bańkę na złocie? Bańkę nieruchomości? To wszystko są aktywa, w które ludzie pakują miliardy w dowolnej walucie. Przejechali się tak samo jak niektórzy teraz na BTC.
Gwoli ścisłości BTC nie jest walutą, nie są nią też punkty zbierane na Biedronce, Żabce czy Muszce. Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Ile giełd powstało odkąd BTC przebił 250 USD? Zero ? Giełda (firmy) , złoto , nieruchomości - wszystko jest namacalne i po wyłączeniu prądu nie zniknie..
Johnny pisze: Skąd te dane? Możesz wskazać gdzie jest licznik wpływów BTC na konta mtg?
Kpisz teraz tak ?
Ostatnio zmieniony piątek, 12 kwietnia 2013, 11:11 przez quiknes, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 30 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: letsgamble » piątek, 12 kwietnia 2013, 10:57

quiknes pisze:
smok pisze: Baniek nie będzie więcej
przybyłem, widziałem, uwierzyłem

co po niektórzy paplacie większe bzdury niż nastolatki z gimnazjum

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości