Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zomos » sobota, 23 listopada 2013, 19:35

Może chodzić o ciągły arbitraż. Utrzymanie goxa niżej by skupić za dolary i opędzlować na chińskiej giełdzie. Nie bez powodu Bitstamp dorównał goxowi. A jak gox rósł to chiny albo rosły nieznacznie albo stały w miejscu. W końcu do BTC mogli się dobrać arbitrażyści. A to niekoniecznie jest dobre. Chociaż na pewno ustabilizuje kurs. Może wystartować w którąś stronę jak ten arbitraż się skończy. Ale kiedy? Tego to chyba nawet Guru nie wie...

Pozatym trend który jest powinien dotrwać do końca listopada z ceną albo 1350 albo nawet 2000.

Pozatym potrójny szczyt na godzinowym? Czy to jest realne? WG mnie kolejna podpucha...

Rozmowny
Posty: 95
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: driver » sobota, 23 listopada 2013, 20:32

Brakuje tylko logo Bitcoina w tle http://www.youtube.com/watch?v=tDftqSaFB2E :lol:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 311
Rejestracja: 13 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: barton » sobota, 23 listopada 2013, 20:40

driver masz super grzebkę ;) widzę że nie tylko ja czekam aż conieco pęknie

Obrazek

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » sobota, 23 listopada 2013, 21:04

to jeszcze troszkę poczekacie :)

edit 22:35
jakby ktos nie chciał bysmy poszli do góry ;/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 313
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nalesnikld » sobota, 23 listopada 2013, 22:50

w poniedziałek prawdopodobnie kurs na bitcurex pójdzie mocno w górę (będzie o BTC w niedzielnym wydaniu faktów) warto to uwzględnić przy planowanych zakupach/sprzedaży.

Rozmowny
Posty: 76
Rejestracja: 10 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: grovestr » sobota, 23 listopada 2013, 23:00

Jakoś nie zauważyłem, żeby odblokowali rejestrację. W takim przypadku zero wpływu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: krasnolud » sobota, 23 listopada 2013, 23:04

@nalesnikld dzięki za cynk. :)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » sobota, 23 listopada 2013, 23:29

grovestr pisze:Jakoś nie zauważyłem, żeby odblokowali rejestrację. W takim przypadku zero wpływu.
dokładnie, to teraz rodzi wiekszy problem bitcurexa

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zomos » sobota, 23 listopada 2013, 23:33

nalesnikld pisze:w poniedziałek prawdopodobnie kurs na bitcurex pójdzie mocno w górę (będzie o BTC w niedzielnym wydaniu faktów) warto to uwzględnić przy planowanych zakupach/sprzedaży.
No to chyba będzie trochę o tym że bańka pękła. I że kurs jest bardzo wysoko. Mądra głowa powie że to bańka i walnie. Tudzież że jeśli my to już wiemy (bo jak mówisz to wiemy), to od tego momentu ten news jest w cenie... Przecież spanikowana tłuszcza nie będzie Ci napędzać kursu jak grubasy! I zacznie się mówienie po korytarzach w firmie o bitcoinie. Jak mi sprzątaczka przy odkurzaniu biura powie że kupiła 1 BTC bo to coś w rodzaju cyfrowego złota to sprzedaje i uciekam z rynku z pieniędzmi. Kantory zaczną nagle być hackowane, ludzie tracić kasę jak w Amber Gold itp itd... widzicie co teraz się dzieje z giełdami... nie wyrabiają!
Ostatnio zmieniony sobota, 23 listopada 2013, 23:38 przez zomos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » sobota, 23 listopada 2013, 23:37

jak mogła banka peknac jak jestesmy na 800$+ , a max było 900? ja uwazam ze to była korekta spowodowana wielkimi wzrostami w krotkim terminie, ale nie banka, nie dobilismy do 30% wartosci a i volumen 140k nie jest nadzwyczajny, taki sam byl przy SR

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 23 listopada 2013, 23:45

Ten kurs robi się naprawdę nieprzewidywalny przez te cholerne interwencje. O 22:00 na bank już wychodził do góry przez 860, kiedy ktoś zbił go zrzucając głupie 500BTC. I znow jesteśmy na poziomie 800. I nie wiadomo co robić.
Męczące to się staje...

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zomos » sobota, 23 listopada 2013, 23:47

scibi pisze:jak mogła banka peknac jak jestesmy na 800$+ , a max było 900? ja uwazam ze to była korekta spowodowana wielkimi wzrostami w krotkim terminie, ale nie banka, nie dobilismy do 30% wartosci a i volumen 140k nie jest nadzwyczajny, taki sam byl przy SR
No właśnie. Korekta wzrostu stampa ponad 800 korekta ATH na BTC-E. Gox traci rynek. Wyciekają z tamtąd BTC gdzie indziej z wolna. Podwójny szczyt się maluje na goxie. Chiny jeszcze od ATH się nie dźwignęły i ciągle są w korekcie.
Zasięg może być taki jak wysokość lotu koszącego na 900...
Ostatnio zmieniony sobota, 23 listopada 2013, 23:50 przez zomos, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zomos » sobota, 23 listopada 2013, 23:49

ekonokomik pisze:Ten kurs robi się naprawdę nieprzewidywalny przez te cholerne interwencje. O 22:00 na bank już wychodził do góry przez 860, kiedy ktoś zbił go zrzucając głupie 500BTC. I znow jesteśmy na poziomie 800. I nie wiadomo co robić.
Męczące to się staje...
Trzeba zacząć myśleć w perspektywie godzinowej, dziennej... 15 minutowa nic nie daje... Tym bardziej jeśli arbitrażyści się włączyli do gry. Tempo ulegnie spowolnieniu w takim wypadku. Albo taki poziom daje do zrozumienia o poziomie niezdecydowania. Powinno spaść, ale powinno pójść wyżej bo newsy. Klasyczny boczniak.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » niedziela, 24 listopada 2013, 00:43

Zaczynacie na sile panikować. Jeden dzień nawet nie w korekcie tylko w trendzie bocznym. +- 50$ od punktu odniesienia jak na bitcoina 10 czy 15% to prawie nie wahanie. BIDY i ASKI są płytkie to i czasem wahnie mocniej. Nawet jak postoi w obecnych granicach to tylko lepiej.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 24 listopada 2013, 01:08

zomos pisze:
nalesnikld pisze:w poniedziałek prawdopodobnie kurs na bitcurex pójdzie mocno w górę (będzie o BTC w niedzielnym wydaniu faktów) warto to uwzględnić przy planowanych zakupach/sprzedaży.
No to chyba będzie trochę o tym że bańka pękła. I że kurs jest bardzo wysoko. Mądra głowa powie że to bańka i walnie. Tudzież że jeśli my to już wiemy (bo jak mówisz to wiemy), to od tego momentu ten news jest w cenie... Przecież spanikowana tłuszcza nie będzie Ci napędzać kursu jak grubasy! I zacznie się mówienie po korytarzach w firmie o bitcoinie. Jak mi sprzątaczka przy odkurzaniu biura powie że kupiła 1 BTC bo to coś w rodzaju cyfrowego złota to sprzedaje i uciekam z rynku z pieniędzmi. Kantory zaczną nagle być hackowane, ludzie tracić kasę jak w Amber Gold itp itd... widzicie co teraz się dzieje z giełdami... nie wyrabiają!
Ale co Ty gadasz... Przecież to tylko news w TV małego kraju. Pozatym ludzie nie stosują się do ostrzeżeń o bańkach. Ludzie uwielbiają bańki! Kazdemu się wydaje ze sie dorobi i wysiądzie w odpowiednim momencie :)

BTW. Dzisiaj gadałem z osobą, która pracuje w branży IT, zajmuje się PR, jej medium pracy jest internet, a wokół ma masę informatyków itd. Dowiedziałem się, że nie widziała w ostatnim czasie żadnych newsów dotyczących Bitcoina! :shock: Wie co to jest sprzed 2 lat, ale ostatnio zero wiadomości. Wykopu nie czyta.

Także naprawdę, jest jeszcze pole do propagowania i wzrostów.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 24 listopada 2013, 01:11

A co do kursu, to narysował się niewielki trójkąt, moim zdaniem trochę koślawy, nieprecyzyjny i przypadkowy, skoro bidy/aski są tak wypłaszczone, że amplitudę 5% kursu rozdziela jedynie kilkaset BTC.
Trudno powiedzieć w którą stronę jest skierowany. Ja mam poczucie, że lekko w górę, ale wystarczy jeden nieduży zrzut, żeby wszystko diabli wzięli :/

EDITED: zgodziliśmy się, że brak spadkowej "fazy C" przy tak dużej korekcie jest dziwny i podejrzany. Ale trzeba rozważyć też scenariusz, że faktycznie jednak jej nie będzie :)
Obecny stan, czyli powrót kursu z dna korekty, a następnie warowanie bokiem tuż pod powierzchnią ATH (czasem wiele dni), widywałem wielokrotnie (choć zwykle był to powrót po jakiś trójkątach a nie tak jak teraz). Ale jeśli już kurs był w takim trendzie bocznym pod ATH, to w zdecydoanej większości przypadków kończyło się to wyjściem górą. Choć czasem po kilku odbiciach od ATH dopiero.
Więc trudno teraz zachować zimną krew, a jeszcze trduniej położyć się spać jak się ma bitki :)

Rozmowny
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: poprostuandi » niedziela, 24 listopada 2013, 01:51

widzieliście ?
http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/b ... 73457.html
info z 21 listopada 2013, 14:34

Gaduła
Posty: 420
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: tlewap » niedziela, 24 listopada 2013, 02:24

Dobre nagranie, czekam na jutrzejsze główne wydanie faktów.

Rozmowny
Posty: 110
Rejestracja: 16 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: grecki » niedziela, 24 listopada 2013, 04:17

Mieliśmy bańkę, czas na spadki, lecimy do 690$, nareszcie

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zomos » niedziela, 24 listopada 2013, 08:40

ekonokomik pisze:A co do kursu, to narysował się niewielki trójkąt, moim zdaniem trochę koślawy, nieprecyzyjny i przypadkowy, skoro bidy/aski są tak wypłaszczone, że amplitudę 5% kursu rozdziela jedynie kilkaset BTC.
Trudno powiedzieć w którą stronę jest skierowany. Ja mam poczucie, że lekko w górę, ale wystarczy jeden nieduży zrzut, żeby wszystko diabli wzięli :/

EDITED: zgodziliśmy się, że brak spadkowej "fazy C" przy tak dużej korekcie jest dziwny i podejrzany. Ale trzeba rozważyć też scenariusz, że faktycznie jednak jej nie będzie :)
Obecny stan, czyli powrót kursu z dna korekty, a następnie warowanie bokiem tuż pod powierzchnią ATH (czasem wiele dni), widywałem wielokrotnie (choć zwykle był to powrót po jakiś trójkątach a nie tak jak teraz). Ale jeśli już kurs był w takim trendzie bocznym pod ATH, to w zdecydoanej większości przypadków kończyło się to wyjściem górą. Choć czasem po kilku odbiciach od ATH dopiero.
Więc trudno teraz zachować zimną krew, a jeszcze trduniej położyć się spać jak się ma bitki :)
Idzie spodkiem. Rozpędzi się w dół jutro lub we wtorek.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości