Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Dyskutant
Posty: 157
Rejestracja: 22 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Trzeciak » piątek, 12 sierpnia 2011, 02:35

Niema w tym nic nadzwyczajnego.
W ciągu ostatnich 30 dni na Goxie było transakcji za 1.186.000 BTC.
Gox zgarnia z tego 0,3% od sprzedającego i 0,3% od kupującego.
Z takiej kwoty na czysto po 30 dniach mają 7.116 BTC.
Swoją drogą niezłą kasę tłuką, bo licząc tylko po kursie 10$ to w ostatnim miesiącu przytulili ponad 71 000 $.

Zważywszy na sytuację że tylko przy ostatnim spadku do 7$ za BTC pozostało w kantorze jeszcze 8 000 BTC w transakcjach a przeważnie wisi tam równowartość ok 60 000 BTC to kasa którą będą wypłacać wszystkim z Bitomatu pozostanie na 99% tylko u nich w cyferkach, a po 2-3 miesiącach samo się spłaci z zysków z transakcji bez wykładania jednorazowo pełnej kwoty.
A dodatkowo mają 1 konkurenta mniej i zyski też wzrastają, bo pewnie sporo ludków zostanie u nich.

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Havamal » niedziela, 14 sierpnia 2011, 19:09

A se zatrolluje troche, a co .

SELL SELL SELL

Cena na mtgox 11 USD !!!!!!


czy BUY BUY BUY ?
:P

Chyba BUY jak rośnie to wtedy urośnie bardziej? No tak to BUY BUY BUY będzie po 30 .... niedługo

Pozdrawiam
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SHV » niedziela, 14 sierpnia 2011, 19:26

Obrazek
Trend przechyla się w drugą stronę i to mocno ;) Będzie raj dla spekulantów :P

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: NightSpectre » wtorek, 16 sierpnia 2011, 14:24

Raj dla spekulantów będzie dopiero jak gox odblokuje środki i polskie kantory urosną w siłę. Bo na goxie Polacy nie zaszaleją ;)
http://bitlista.pl - polski katalog stron bitcoin

Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 30 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ramzes » wtorek, 16 sierpnia 2011, 15:12

NightSpectre pisze:Raj dla spekulantów będzie dopiero jak gox odblokuje środki i polskie kantory urosną w siłę. Bo na goxie Polacy nie zaszaleją ;)

Nie rozumiem, ten nowy bitomat na goxie niewiele będzie różnił się od naszego rodzimego. Wypłaty i wpłaty na/z polskiego konta bankowego, interfejs prawdopodobnie również po polsku, więc w czym problem?
Prawdziwa poważna i doświadczona firma (przy włamie oddawali $ ze swojej kieszeni).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Przemo » wtorek, 16 sierpnia 2011, 15:29

No zgadza sie, mtgox ma juz zaufanie, ma potencjal, polscy spekulanci beda mogli szalec, glebokosc rynku znacznie wieksza niz w Polsce.
Problem jest tylko taki, ze to bardziej centralizuje kantory :/ Mam nadzieje, ze za jakis czas powstana inne silne kantory.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: NightSpectre » wtorek, 16 sierpnia 2011, 17:04

Zależy czy zrobią z tego osobny rynek czy po prostu polski interfejs.
Jeśli będzie tylko polski interfejs do goxa to polscy spekulanci nie będą mieli takiego przebicia, bo co to jest np. 1000 BTC przy portfelach spekulantów z goxa? Tylko na osobnym rynku mają szansę tak jak to było na bitomacie gdy kurs dobił do 120zł a na goxie było 90.
http://bitlista.pl - polski katalog stron bitcoin

Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 30 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ramzes » wtorek, 16 sierpnia 2011, 17:07

NightSpectre pisze:Zależy czy zrobią z tego osobny rynek czy po prostu polski interfejs.
Jeśli będzie tylko polski interfejs do goxa to polscy spekulanci nie będą mieli takiego przebicia, bo co to jest np. 1000 BTC przy portfelach spekulantów z goxa? Tylko na osobnym rynku mają szansę tak jak to było na bitomacie gdy kurs dobił do 120zł a na goxie było 90.
Jak wyobrażasz sobie połączenie walut ? Na pewno nie będzie wspólnego rynku dla PLN i USD. Jeśli już to wspólny rynek z dwoma walutami... Ale nie ma co spekulować. Dziś lub jutro serwis raczej wystartuje. Najbardziej cieszą mnie wypłaty i wpłaty na/z polskiego rachunku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Przemo » wtorek, 16 sierpnia 2011, 17:55

Na 100% nie bedzie osobnego rynku. bedzie po prostu migracja kont + dodanie polskiego przelewu (oby) i polskiego jezyka i przelicznika USD<>PLN, ktory moze nie wypasc zbyt korzystnie. Ale jesli bylby osobny rynek to by bylo fajnie, ale w to watpie. najlepiej gdyby byly dwie mozliwosci, transakcje na polskim rynku i transfer PLN na ogolny rynek.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: NightSpectre » wtorek, 16 sierpnia 2011, 18:01

Trochę z oświadczenia w ostatnich dniach z pamięci mi wyparowało ;)
Chodziło mi o to że jak powstanie tylko polski interfejs ( a powstanie bo tak napisali w oświadczeniu) z jednym rynkiem i dwoma walutami gdzie zapewne w trybie ekspresowym będzie można wymienić PLN na USD po kursie EBC to dzięki temu spekulanci np. z USA będą mogli grać i od razu wymieniać PLN-> USD (bez obawy o płynność na polskim rynku) i to oni będą tam pierwszymi skrzypcami. Wtedy zapewne też kurs PLN nie będzie się znacząco różnił od USD.
Gdyby zrobili z tego osobny rynek gdzie PLN nie wymienisz na USD (tylko PLN->BTC->USD) to wtedy Polacy w większości by spekulowali (byłyby też większe różnice cenowe ) bo inni baliby się zamrozić kasę w PLN (przez niższą płynność ) na dłuższy czas.
http://bitlista.pl - polski katalog stron bitcoin

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » piątek, 19 sierpnia 2011, 01:32

NightSpectre pisze:(...) gdzie zapewne w trybie ekspresowym będzie można wymienić PLN na USD po kursie EBC (...)
A zatem wpłacam np. w Australii (jest opcja dla takich przelewów) równowartość miliona złotych, Mt Gox konwertuje to na USD, ja konwertuję na PLN i przelewam do mBanku. Tylko skąd będą mieli te złotówki?
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: NightSpectre » piątek, 19 sierpnia 2011, 10:22

Kimono pisze: A zatem wpłacam np. w Australii (jest opcja dla takich przelewów) równowartość miliona złotych, Mt Gox konwertuje to na USD, ja konwertuję na PLN i przelewam do mBanku. Tylko skąd będą mieli te złotówki?
A co to za problem zamienić walutę na koncie. Kilka kliknięć i już. Przy wyższych sumach to i marża jest minimalna.
Zawsze mogą ustalić kurs wymiany kilka groszy wyższy by nie być stratnym.
http://bitlista.pl - polski katalog stron bitcoin

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » piątek, 19 sierpnia 2011, 20:47

Ale na którym koncie? Tym polskim czy australijskim? I co to da?
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: NightSpectre » piątek, 19 sierpnia 2011, 23:26

Kimono pisze:Ale na którym koncie? Tym polskim czy australijskim?

Tym:
Kimono pisze:ja konwertuję na PLN i przelewam do mBanku
Kimono pisze:I co to da?
Skąd mam wiedzieć dlaczego chcesz przelewać kasę przez goxa zamiast bezpośrednio do mbanku :P?


Ogólnie chodziło o to że spekulanci z mtgoxa nie będą musieli obawiać się utraty płynności na polskim rynku (przez co nie zamrożą sobie kasy w PLN) bo będą mogli w każdym momencie wymienić na dolary.
http://bitlista.pl - polski katalog stron bitcoin

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » piątek, 19 sierpnia 2011, 23:33

Uściślając: skąd wg Twojej teorii Mt Gox ma wziąć milion złotych na polskim koncie, aby mi wypłacić w Polsce to, co ja sobie wcześniej wysłałem w AUD z Australii i przez ten ich system przekonwertowałem?
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: NightSpectre » sobota, 20 sierpnia 2011, 00:35

Kimono pisze:Uściślając: skąd wg Twojej teorii Mt Gox ma wziąć milion złotych na polskim koncie, aby mi wypłacić w Polsce to, co ja sobie wcześniej wysłałem w AUD z Australii i przez ten ich system przekonwertowałem?
Przewalutują sobie w banku.
http://bitlista.pl - polski katalog stron bitcoin

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » sobota, 20 sierpnia 2011, 00:37

I co im z tych złotówek na australijskim koncie?
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

jjc
Dyskutant
Posty: 166
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: jjc » niedziela, 28 sierpnia 2011, 03:36

Witam.

Czy ktoś ma może jakieś informacje na temat powodu spadku kursu BTC, tzn czy jest jakiś konkretny powód?
Tydzień byłem poza obiegiem a kurs spadł o 1/5 :(
16vMhRFeLtyfNcyqfxzgTHoA9Ksbt1bR5x

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » niedziela, 28 sierpnia 2011, 04:31

Ciężko w kontekście malutkiego SolidCoina mówić o inflacji systemów, więc odstawmy to na bok.

Przyczyn może być wiele. Główną na pewno jest to, że ludzie generalnie nie mają jaj i nie potrafią pieniędzy postawić za swoimi przekonaniami - nie wierzą w to, co może wydawałoby im się słuszne, gdyby mieli ciut więcej odwagi i nie dali się stłamsić opiniom mas. Pieniądze za bitcoin to jedynie venture capital na tym etapie, co z natury rzeczy wymaga pewnych cech. A w co mieliby wierzyć? Nietrudno sobie wyobrazić, iż stan naturalnej równowagi przy takiej (ograniczonej) sumarycznej ilości gotówki nie może wynosić trzydziestu czy nawet stu złotych za BTC, bo rynek byłby za płytki by sprostać popytowi. Zatem musi być większy i będzie, jeśli projekt ma się powieść.

Inna przyczyna jest taka, że ktoś sobie wyprzedaje. Bo ma taki kaprys. Albo wiele osób na raz sobie wyprzedaje. Choćby ci naiwniacy, którzy liczyli na darmowe pieniądze z powietrza bez cienia ryzyka i teraz, gdy pojawiają się wąpliwości co do tego pomysłu, strzelają co rusz fuchy z przytupem. I też sprzedają - i bitcoiny, i pewnie też swoje karty grafiki będą sprzedawać kolegom na przerwach, gdy tylko zacznie się rok szkolny. Naturalne oczyszczenie, zdrowe dla wszystkich.

I jeszcze dyletanci inwestycyjni. Rosło, kupowali, spadało, wyprzedawali, choć co poniektórzy "odważni" zostawili sobie trochę, no bo może wzrośnie. Nie wzrosło, więc teraz się obrażają. Foch z przytupem.

A my się cieszmy, bo jest tanio.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Mars2022 » niedziela, 28 sierpnia 2011, 18:45

Inna przyczyna jest taka, że ktoś sobie wyprzedaje. Bo ma taki kaprys. Albo wiele osób na raz sobie wyprzedaje. Choćby ci naiwniacy, którzy liczyli na darmowe pieniądze z powietrza bez cienia ryzyka i teraz, gdy pojawiają się wąpliwości co do tego pomysłu, strzelają co rusz fuchy z przytupem. I też sprzedają - i bitcoiny, i pewnie też swoje karty grafiki będą sprzedawać kolegom na przerwach, gdy tylko zacznie się rok szkolny. Naturalne oczyszczenie, zdrowe dla wszystkich
Wydaje mi się, że Kimono trafił w sedno :) Warto jeszcze dodać, że liczba takich osób, które mogły dość przypadkowo stać się posiadaczami dużych ilości BTC jest ograniczona, a z każdą taka wyprzedażą zmienia się struktura posiadaczy bitcoinów, w coraz większym stopniu jest to grupa świadomych użytkowników i poważniejszych inwestorów. W dodatku BTC rozkładają się bardziej równomiernie, a jeśli ktoś wciąż posiada dziesiątki czy setki tysięcy jak Satoshi to nie po to żeby rzucić wszystko na raz na rynek dla tych kilku dolców ;)
"Ostrzegam państwa - pilnujcie swoich portfeli!" Donald Tusk

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości