Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 21 stycznia 2015, 18:53

Patrzę na ten wykres po raz setny i ciągle mam wrażenie, że jest sztuczny jak kwiaty z plastiku :P
Jeśli kurs wyjdzie z tego pionowo w dół, choćby do 1200CNY to nie ma takiej figury, którą dałoby się do tego dopasować.
Tego się po prostu nie da tak narysować! :evil:

Może być ostro do dołu do powiedzmy 1240 a potem powolne wznoszenie i rysowanie dalszej części tego dziwnego trójkąta, choćby przez tydzień. Ale stanowcze wyjście teraz dołem bez powrotu do obecnego poziomu kompletnie mi nie pasuje do tego wykresu.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 21 stycznia 2015, 19:04

@eko
To klasyczna figura "stół kuchenny", powinna wyjść dołem, by zarysowała nam się druga noga stołu, potem w górę.

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Coinn » środa, 21 stycznia 2015, 19:25

@up, możesz dać linka do opisu tej formacji?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 21 stycznia 2015, 19:29

@up
Linka nie ma, opracowuje tą formację dopiero.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » środa, 21 stycznia 2015, 19:53

A co jeżeli spekulanci porzucili BTC i teraz ukształtowała się realna cena na poziomie ~200$? :P

Rozmowny
Posty: 144
Rejestracja: 15 grudnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: programmerpeter » środa, 21 stycznia 2015, 19:55

@majkel_94
Raczej nie, trend jest spadkowy. Obawiam się, że Bitcoin w najbliższym czasie będzie po 800 zł, a potem znowu spadnie.
Ciekawe, kiedy zakończą się spadki...

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 21 stycznia 2015, 20:21

Kurs jest obecnie sztucznie kreowany co zauważa ekonokomik. Ja bardziej oczekuje moze jeszcze jednego zaliczenia dna a potem odbicia i zmiany trendu.

Rozmowny
Posty: 144
Rejestracja: 15 grudnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: programmerpeter » środa, 21 stycznia 2015, 20:23

Kurs może spaść maksymalnie do poziomu przed bańką, to chyba będzie dno.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » środa, 21 stycznia 2015, 20:32

Z technicznego punktu widzenia kurs lada chwila powinien zaliczyć mocną pikę w górę do 1450 cny, ja jestem na bitach ale alarmy są bo coś za proste mi się wydaje, martwi mnie tylko że tak długo kurs jest w tym dziwnym klinie

@programmerpeter kurs może spaść tak nisko jak chce :p
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Rozmowny
Posty: 144
Rejestracja: 15 grudnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: programmerpeter » środa, 21 stycznia 2015, 20:34

@fonetic
Wiem, ale zakładam że niżej nie spadnie.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bartek6949 » środa, 21 stycznia 2015, 20:44

Przeważnie po takiej stablizacji były mocne piki w dół albo w górę ciekawe jak teraz będzie. Przydało by się troszkę pójść w górę chociaż na chwile do poziomu z 270. Ostatnia inwestycja w Coinbase daje dużo nadzieji skoro ludzie są w stanie tyle zainwestować w firme która jeżeli bitcoin się nie rozwinie to będzie bankrutem i udziałowcy nie będą mieli nic, to sądzę, że znajdą się też środki na promocje, a to oznacza wzrost. Dużo bezpieczniej było by tą kwote zainwestować bezpośrednio w kupno btc bo zawsze mogą odsprzedąć i coś odzyskać, a tak to albo firma sie rozwinie, a co za tym idzie i btc albo nie i stracą wszystko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » środa, 21 stycznia 2015, 22:40

Dużo bezpieczniej było by tą kwote zainwestować bezpośrednio w kupno btc bo zawsze mogą odsprzedąć i coś odzyskać, a tak to albo firma sie rozwinie, a co za tym idzie i btc albo nie i stracą wszystko.
Ale glupota. Obecnie na BTC gieldy to jest takie podworko dla dzieci zeby sie bawily. Prawdziwa kasa idzie wlasnie na wznoszace sie obok wiezowce.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » środa, 21 stycznia 2015, 22:53

230$ można uznać za wyjście górą. Nasz bitmarket stanął jak wryty, jak shorty puszczą poleci wysoko.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » środa, 21 stycznia 2015, 22:57

nigdzie nie poleci... nawet jakby wszystkie poszły to jedynie do 854

EDIT: tzn. może i poleci ale nie przez shorty bo ich mało otwartych... bardziej może być dobra okazja do kupna jak longi będa się zamykać bo ich ponad 200 jest
w tym momencie teoretycznie do 600 możemy zjechać na flash crash, bo ktoś sporo bidów zabrał :P
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Stiepa » środa, 21 stycznia 2015, 23:20

Zastanawiam się czy to jest ta pierwsza noc od jakiegoś czasu w którą można pójść spokojnie spać na bitach... :)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 21 stycznia 2015, 23:26

Moja diagnoza jest taka: jeśli zaraz znów odbijemy w dół, to pasuje tutaj "flat correction". Jeśli tak, to zejdziemy jeszcze pod 200$ przed kolejnym ruchem w górę. Wtedy jest szansa, że 150$ było już dnem.

Natomiast jeśli pójdziemy z obecnego miejsca w górę, to moim zdaniem niedługo będziemy testować dołek 150$ - bo dokończymy po prostu odbicie w trendzie spadkowym. Trzeba teraz szukać figur charakterystycznych na trendu wzrostowego (w short-mid tak jak w październiku na przykład), żeby czegoś nie przegapić. "Flat correction" mogłaby być jedną z nich.

Tak to na chwilę obecną widzę :)

Zobaczcie sobie dla skali np. 4h, czy nie pasuje to ładnie http://ewminteractive.com/wp-content/up ... primer.png Jesli tak, to robimy właśnie B z prawego wykresu

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitdreamer » środa, 21 stycznia 2015, 23:40

A jak tam KDJ na wykresie 1w? Bo wygląda na to, że się niedługo znowu przetnie. Tym razem od dołu. To nie przeszkadza na razie?

Edit: Chociaż Ty wspominałeś o nim gdy przecinał się od góry jako zapowiedź spadków. Przecięcie od dołu nie gwarantuje wielkich wzrostów (patrząc na historię). A jeszcze spokojnie może się przecież odbić.
Ostatnio zmieniony środa, 21 stycznia 2015, 23:55 przez bitdreamer, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 21 stycznia 2015, 23:46

No niedługo się przetnie, a u Chińczyków na nawet już się przeciął ;) Można powiedzieć, że kluczowy tydzień/może dwa przed nami. Na razie bardziej prawdopodobna kontynuacja odbicia i dojście do linii trendu spadkowego - chociaż ja wolałbym dokończenie flat correction i budowanie bazy pod zmianę trendu.
Ostatnio zmieniony środa, 21 stycznia 2015, 23:50 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bartek6949 » środa, 21 stycznia 2015, 23:49

hanti pisze:
Dużo bezpieczniej było by tą kwote zainwestować bezpośrednio w kupno btc bo zawsze mogą odsprzedąć i coś odzyskać, a tak to albo firma sie rozwinie, a co za tym idzie i btc albo nie i stracą wszystko.
Ale glupota. Obecnie na BTC gieldy to jest takie podworko dla dzieci zeby sie bawily. Prawdziwa kasa idzie wlasnie na wznoszace sie obok wiezowce.
Zgadzam się z wszystkim, ale gdy zablokują władze btc to inwestor nie odzyska prawdopodobnie nic z coinbase bo taka firma nie będzie miała prawa istnieć, a kupując btc będzie mógł zawsze je jakoś sprzedać w szarej strefi i odzyskać część środków. Jeżeli przyjmując, że btc będzie się rozwijał i wejdzie do powszechnego użytku albo znacznego to lepiej budować wieżowce, ale może okazać się, że te wieżowce będą stały puste i nie zarabiały. A na podwórku zawsze się ktoś znajdzie kto odkupi.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » czwartek, 22 stycznia 2015, 00:02

Zauważcie, że te wzrosty są stopniowe, powolne. To dobrze rokuje. 1500CNY jest w zasięgu ręki.
Ciekawe gdzie pękną shorty (BTW ile ich jest?).

Ja nie podejmuję się wyrokować, czy za jakiś czas będzie ponownie $150 (pewnie kiedyś jeszcze będzie ;) ) ale cieszy mnie to wybicie bo widzę, że w przeciwieństwie do poprzednich szpilek, ma pewien potencjał.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości