Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Rozmowny
Posty: 76
Rejestracja: 10 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: grovestr » sobota, 23 listopada 2013, 01:57

Obrazek
Bitstamp ATH $800. Nie wygląda to na "M".

Bitcurex ~$725, blokada rejestracji...

sir
Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sir » sobota, 23 listopada 2013, 02:09

No jak dla mnie teraz to
5=900
A=503
B=744
C=453
Gdy gox przekroczyło 784 ktoś stwierdzil ze ten lot w kosmos już po 600$ ciężko będzie odkupić więc po co czekać i lecimy na 1500$ :) Trzeba dodać troche optymizmu
Były miner okradziony inwestor aktualnie daytrader

bit
Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bit » sobota, 23 listopada 2013, 02:11

idzie atak na $900,
kto sie nakupil po kursie $650 i nizszym ?

ja trosze kupilem, ale raczej przy $850+ wszystko uplynniam.
moze to zle , moze dobrze. mam nadzieje ze odkupie BTC taniej. byc moze tym raze mkurs spadnie nawet do $200. aczkolwiek nie bede zdziwiony kiedy z $900 zrobi sie $1.5k .

Wygadany
Posty: 510
Rejestracja: 13 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: jata » sobota, 23 listopada 2013, 08:03

i kolejny weekend, w którym nie sprawdza się zasada o spadkach...

a jak to wygląda w dłuższej perspektywie?? wykresy czy coś.. zrobi ktoś analizę???

przepraszam, jeśli post nie w temacie, ale ja nie umiem czegoś takiego zrobić, a bardzo mnie interesuje potencjalna analiza - po prostu żeby się czegoś nauczyć - zrobiona przez zaawansowanych graczy, np. ekonokomik czy bitmar.

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zomos » sobota, 23 listopada 2013, 08:35

jata pisze:i kolejny weekend, w którym nie sprawdza się zasada o spadkach...

a jak to wygląda w dłuższej perspektywie?? wykresy czy coś.. zrobi ktoś analizę???

przepraszam, jeśli post nie w temacie, ale ja nie umiem czegoś takiego zrobić, a bardzo mnie interesuje potencjalna analiza - po prostu żeby się czegoś nauczyć - zrobiona przez zaawansowanych graczy, np. ekonokomik czy bitmar.
Weekend jeszcze się nie skończył.
Dwa chyba jest dobrze. Przebijając 6000 byłoby pewne że jest wzrost.
Trzy zasięg 1350 po przejściu 900 ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2074
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bemx2k » sobota, 23 listopada 2013, 08:44

jata

Jak maja byc spadki przed weekendem skoro sir Richard Branson angielski multimilioner oglosil ze sam posiada bitcoiny i zamierza je wprowadzic w swoich buisnesach a jest tego troche , gosc jest fundatorem Virgin Group wspolwlascicielem lini lotniczych Virgin Atlantic.
Po takich newsach musi isc ku gorze .
BTC>ETH

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zomos » sobota, 23 listopada 2013, 08:48

Bemx2k pisze:jata

Jak maja byc spadki przed weekendem skoro sir Richard Branson angielski multimilioner oglosil ze sam posiada bitcoiny i zamierza je wprowadzic w swoich buisnesach a jest tego troche , gosc jest fundatorem Virgin Group wspolwlascicielem lini lotniczych Virgin Atlantic.
Po takich newsach musi isc ku gorze .
Nie zgodzę się z tobą. Idzie do góry ale z innych powodów. W momencie podania tego newsa kto wiedział ten był obkupiony wcześniej. Kurs już wcześniej szedł pod tego newsa. To jest tylko artykuł a nie DDOS. Tak to działa na innych rynkach i tu także. Ta informacja była już w cenie w momencie podania jej do wiadomości. Tak samo jak wzrost z 450 na 900 się rozpoczął jeszcze przed komisją senacką w USA.
To jest tylko uzasadnienie dlaczego cena jest taka a nie inna.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 23 listopada 2013, 10:09

Heh myślałem, że tylko ja się pomyliłem co do przewidywanych spadków i jestem kompletnie zagubiony, ale jak przeczytałem posty z ostatnich 16 godzin to widzę, że jest to powszechne :)
Ogólnie, średnią poglądów z forum można streścić jako: "no powinno spaść ale coś cholera nie chce, więc może i urośnie do 1300" ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » sobota, 23 listopada 2013, 10:13

Gdyby nie news o Virgin kto wie jak to by się mogło potoczyć :) Trzeba zawsze brać pod uwagę, że rynek bitcoina jest szalenie podatny na wszelkie spekulacje.
Jeśli przebijemy 900$ pociąg jedzie dalej i to rozpędzony. Możemy też teraz odbić się od 900$ i zrobi się nam podwójny szczyt, o tym ostrzegał Guru.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 23 listopada 2013, 10:53

Faktem jest, że w przeszłości większość "dużych korekt" przyzwyczaiła nas do tego, że wyjście nie jest gładkie i szybkie. Np te, z bańki kwietniowej:
http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... 10zm2g25zv
http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... 10zm2g25zv

Wię zgodnie z doświadczeniem, z tak masakrycznie głębokiej i wielostopniowej korekty powinniśmy wychodzić zygzakiem przez jakieś 2 tygodnie.

Ale tym razem odbicie po 3 dobach jest już tak nieprzyzwoicie blisko szczytu, że już prawie jestem skłonny uwierzyć że "tym razem będzie inaczej" ;)
I jeśli ten szczyt przekroczymy to będzie świadczyło o niesamowitym parciu do góry. Wtedy nic tylko kupować i trzymać się poręczy :)

Także ja się wstrzymuję od zakupów (choć za moment 800 będzie się wydawało nad wyraz atrakcyjne) bo wiem, że jak kupię za 900 to i tak zarobię w najbliższych dniach 30%.
A brak potencjalnego zysku nie jest stratą. Choć niestety bitków mam przez to coraz mniej :/

Dyskutant
Posty: 185
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: jjodwald » sobota, 23 listopada 2013, 10:57

Na to odbicie od szczytu to chyba większość z nas tutaj liczy. Zgadzam się, że po przebiciu i sygnale do wzrostów trzeba wsiadać. Myślałem, że będziemy spokojnie opadać w weekend, a tu oczywiście psikus.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: domator » sobota, 23 listopada 2013, 10:59

ekonokomik pisze: Także ja się wstrzymuję od zakupów (choć za moment 800 będzie się wydawało nad wyraz atrakcyjne) bo wiem, że jak kupię za 900 to i tak zarobię w najbliższych dniach 30%.
A brak potencjalnego zysku nie jest stratą. Choć niestety bitków mam przez to coraz mniej :/
@ekonokomik - czy w takich sytuacjach kupujesz w ciemno jak tylko "musnie" 900 czy tez czekasz na jakies potwierdzenie wolumenem/kursem (np. 905) czy tez czasem (ze sie utrzyma iles tam minut)?

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » sobota, 23 listopada 2013, 11:07

http://www.newtrader.pl/podwojny-szczyt ... iczna.html

cytat: "Podwójne szczyty są często spotykaną formacją nie tylko na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ale również na największych giełdach świata. Inwestor nie może &najważniejszych momentów, czyli zbliżania się do wsparć i oporów. W przeciwnym wypadku można ponieść dotkliwe straty, co dokładnie widać na podanym przykładzie. Należy również uważać na fałszywe przebicia oporów i wsparć. Obroną może być stosowanie odpowiedniego filtra np. 3%. Przy tej formacji sprawdzają się również zlecenia &to na tym, że po sprzedaży akcji w pobliżu szczytu, ustawiamy zlecenie kupna z limitem np. 4% powyżej. Na pierwszy rzut oka wygląda to na absurd, jednak doskonale sprawdza się w praktyce. Jest to jedna z ważniejszych zasad analizy technicznej: nie dopuszczać do strat większych niż paroprocentowe, zyskom należy zaś pozwolić spokojnie rosnąć. Wydaje się to takie proste, w praktyce wymaga jednak wielkiej dyscypliny w podejmowaniu decyzji, którą może się pochwalić niewielu inwestorów."

Chyba ma to dla nas znaczenie:)
Jeśli będzie okazja wejść pow. 900.

Orator
Posty: 950
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lechu » sobota, 23 listopada 2013, 11:13

Mnie aż trzęsie jak patrzę na to co mnie ominęło... Siedzę na fiatach, trudno najwyżej się znowu wskoczy jeśli ogólnonarodowy bitcoinowy pierdolczyk rozpocznie się na mocnym fundamencie. Pomyliłem się z tym wykresem spadkowym, że sam w to nie wierzę. 6 oparć miała górna linia kanału spadkowego a tu sru wybili bez większego ale. Mimo wszystko wciąż nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to podpucha. Ale z tego co widzę, to sporo osób siedzi na walutach co? Może ankietka jakaś :D ? Troszkę by raźniej było :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » sobota, 23 listopada 2013, 11:15

Przyjmijcie jedną strategie. Skoro nie mam zielonego pojęcia co się dzieje to gram na czuja.
Skoro wszyscy dookoła powariowali to ostatnim czym się należy kierować jest zdrowy rozsądek. Z nim rozliczymy się w trakcie remanentu gotówki po wszystkim.
Popatrzmy na fakty. Po korekcie wzrosty zmniejszyły kont ale są bardzo równe.
Właśnie przebijamy szczyt sprzed korekty.
Wszyscy są zaskoczeni nikt nie panikuje.
Media szaleją.
Popularność na gogle rośnie.
Wolumeny gotówki ( btce ) rosną acz nie tak jak cena!!!
Widać przenoszenie parcia na alty.
To co sie dzieje jest nienormalne.
Poziom wzrostów jest nienormalny
Ale w początku roku było tak samo.
2 czy 3 lata temu było tak samo.
Obie poprzednie banki nabierały rozpędu kilka miesięcy.
Obecna nabiera rozpędu.... miesiąc... dwa?
Jakie tam były przebicia ceny 10, 20, 30 razy?
Jakie przebicie mamy teraz? 4, 6 ?

Grasz na giełdzie z wariatami?
To bądź wariatem.
Inaczej tu się nie da.

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zomos » sobota, 23 listopada 2013, 11:22

W zasadzie to nie wiadomo czy już nie wyszliśmy z korekty. Wiem że to gox ma największe wachnięcia kursu no ale to Bitstamp jest ponad szczytami. Chińczycy chyba wyleźli z trójkąta górą(jest ponad 5200 i 5300 od dłuższego czasu). BTC-E idzie także równo do góry. Także gox to jest panika i strach przeplatana z euforią o temperaturze wrzącej wody -> raj dla "spekuły". Więcej czynników zaczyna jednak przemawiać nad tym że to już koniec korekty. I dupa z moimi spodkami :D z tym że te spodki były uwarunkowane MARAZMEM który się skończył wczoraj o 22 :-).
Jak już wcześniej przytaczałem. W przypadku podbicia nad 900 usd jazda na 1350 powinna nie trwać zbyt długo
A od dołu są poziomy 820, 780 680 550 i 450
Ostatnio zmieniony sobota, 23 listopada 2013, 11:24 przez zomos, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: LordNET » sobota, 23 listopada 2013, 11:24

Z tym Vergin to ladny zabieg marketingowy by sprzedac kilka biletow w kosmos wiecej przy pomocy darmowej reklamy w biznesowych serwisach informacyjnych. Oczywiscie dla BTC tez to jest na plus bo to kolejny znak dla biznesu ze odwazni juz wchodza w to ale nie ma co liczyc ze firmy bransona szybko zaczna przyjmowac platnosci w btc za drobne produkty (bilety/telefony). Co innego jest przyjac kilka (nascie) transakcji rocznie po $250000 a co innego miliony drobnych wplat ktore trzeba wpiac w stare drogie systemy ERP.

PS tez siedze na fiatach :>

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6540
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maxi82 » sobota, 23 listopada 2013, 11:29

@LordNET "Z tym Vergin to ladny zabieg marketingowy" nie ładny a genialny:) Jego zasięg będzie gigantyczny gdy cena przebije 1000$ i gadające głowy we wszystkich mediach znowu zaczną trąbić o Bitcoinie z logiem Virgin w tle. Dlatego uważam ,że nawet jakbyśmy bardzo nie chcieli to zostaniemy dowleczeni do tego 1000$ (pewnie jest to wpisane w koszty marketingowe Virgin :) hehe:)

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zomos » sobota, 23 listopada 2013, 11:35

maxi82 pisze:@LordNET "Z tym Vergin to ladny zabieg marketingowy" nie ładny a genialny:) Jego zasięg będzie gigantyczny gdy cena przebije 1000$ i gadające głowy we wszystkich mediach znowu zaczną trąbić o Bitcoinie z logiem Virgin w tle. Dlatego uważam ,że nawet jakbyśmy bardzo nie chcieli to zostaniemy dowleczeni do tego 1000$ (pewnie jest to wpisane w koszty marketingowe Virgin :) hehe:)
Ciekawa teoria spiskowa!
Co lepsze Virign Group ma siedziby w UK, Bitstamp jest firmą rodem z UK(Londyn tak jak i Vigrin Group). Nie dziwne że Bitstamp tak poszedł do góry.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » sobota, 23 listopada 2013, 11:39

Fakt faktem, że mamy dziś ogromną szanse na przebicie ATH.
Jeśli to w dużej mierze zasługa niewidzialnej ręki, to wątpię, by strzeliła nas w łeb w okolicach 900, skoro czekając 2-3dni, może spokojnie kilkadziesiąt % wyżej. Ale to wszystko domysły. Nastroje się zmieniły, ludzie kupują:)

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 18 gości