Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs:

Czas głosowania minął niedziela, 17 listopada 2013, 20:27

Wzrośnie
78
72%
Spadnie
22
20%
Nie zmieni się
3
3%
Nie mam pojęcia
6
6%
 
Liczba głosów: 109
Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.001 BTC

Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: Bitmar » niedziela, 10 listopada 2013, 20:27

Wznawiamy barometry specjalnie na prośbę Poli :)
Głosy można zmieniać w każdej chwili.
Jeżeli ten barometr ma być przydatny to proszę wszystkich by głosowali. Ocenimy nasze nastroje co może być cenną wskazówką.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: SkyValley » niedziela, 10 listopada 2013, 21:32

Myślę, że tydzień będzie niemrawy i ogólny trend to albo kręcenie się w miejscu albo powolne opadanie (ale już niewielkie). Obawiałbym się dalszych szybkich wzrostów i wydaje mi się, że takie uspokojenie jest bitcoinowi potrzebne i może tworzyć podstawę pod nie-krótkotrwałe przyszłe wzrosty.

Rozmowny
Posty: 95
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: Pola » niedziela, 10 listopada 2013, 22:02

@Bitmar
Dziękuję :)
Nie przeczytałeś(łaś) regulaminu? Nie rozumiesz go? Nie akceptuj! LUDZIE, CZYTAJCIE REGULAMINY.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: prezes » niedziela, 10 listopada 2013, 22:55

Pola jak wchodzisz na basen też czytasz cały regulamin? ;)
taki mały offtop :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Rozmowny
Posty: 95
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: Pola » poniedziałek, 11 listopada 2013, 00:32

Wiem, że to nie miejsce na dyskusję o regulaminach, ale nie mogę zostawić tego bez odpowiedzi, bo nieczytanie regulaminów wcale nie jest śmieszne. To już jakaś plaga!

Jeśli chodzi o regulamin basenu, to owszem, czytam. Od deski do deski. Za pierwszym razem, później już nie. Nie uległam dziwnej modzie na nieczytanie regulaminów. To nie jest w moim interesie. Nie widzę powodów, aby lekceważyć jakikolwiek regulamin, regulamin basenu również. Każdy jest ważny. Mam obsesję na punkcie ochrony danych osobowych, wizerunku, praw autorskich, a co za tym idzie czytania umów, regulaminów i dopisków drobnym druczkiem. Dużo już widziałam i dużo słyszałam i ręce mi opadają jak słyszę, że ktoś płacze: a ja nie wiedziałem, a nikt mi nie powiedział, a nie słyszałem, a skąd miałem wiedzieć... a podpis widnieje na dwóch czy trzech dokumentach. Nie czytałeś? Podpisałeś? Się nie dziw.

;)

PS Przyznaję się bez bicia, że skorzystałam niedawno z publicznej toalety a regulaminu nie przeczytałam :P
Nie przeczytałeś(łaś) regulaminu? Nie rozumiesz go? Nie akceptuj! LUDZIE, CZYTAJCIE REGULAMINY.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: prezes » poniedziałek, 11 listopada 2013, 11:07

Pola pisze:
PS Przyznaję się bez bicia, że skorzystałam niedawno z publicznej toalety a regulaminu nie przeczytałam :P
Mam Cię a już myślałem, że będę musiał podrążyć trochę temat ;)
Ja jestem uczulony na słowo: WSZYSTKIE. Po prostu nie da się czytać wszystkich regulaminów. A poza tym się z Tobą zgadzam, ja osobiście zawsze przed podpisaniem jakiś papierków siedzę i czytam od deski do deski co podpisuję, choć przeważnie jest to kilka stron tego samego bełkotu kopiowanego z innych umów. Zasada jest taka, że im większa firma tym dłuższy regulamin/umowa napisany mniejszym drukiem i z wieloma punktami, które w sposób oczywisty chcą ominąć przepisy i narazić na stratę drugą stronę.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Rozmowny
Posty: 95
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: Pola » poniedziałek, 11 listopada 2013, 11:14

OK, masz rację, przesadziłam, wszystkich się nie da. "WSZYSTKIE" usunięte :)
Nie przeczytałeś(łaś) regulaminu? Nie rozumiesz go? Nie akceptuj! LUDZIE, CZYTAJCIE REGULAMINY.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 11 listopada 2013, 15:15

jak myślicie kiedy BTC osiągnie rzeczywistą wartość czyli koszt wykopania ? teraz przy tanim prądzie powiedzmy w usa to jakieś 1350$ lub nawet sporo więcej....

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: lenny » wtorek, 12 listopada 2013, 10:17

@wizardking76:

Chyba coś Ci się pomyliło. Koszt wykopania 1 BTC to grosze.
Kurs może spaść na ~6 USD, aby nadal kopać po kosztach urządzeniem ASIC KNC Jupiter. Lub na ~50 USD, aby nadal kopać po kosztach urządzeniem ASIC Avalon Mini. Mowa o cenie prądu ofc.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 12 listopada 2013, 11:55

wizard jeszcze w erze CPU jest :D
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: garmont » wtorek, 12 listopada 2013, 12:01

lenny pisze:@wizardking76:

Chyba coś Ci się pomyliło. Koszt wykopania 1 BTC to grosze.
Kurs może spaść na ~6 USD, aby nadal kopać po kosztach urządzeniem ASIC KNC Jupiter. Lub na ~50 USD, aby nadal kopać po kosztach urządzeniem ASIC Avalon Mini. Mowa o cenie prądu ofc.
No nie, prosze!
Cena wykopania to cena amortyzacji sprzętu nie prądu.
A sprzęt szybko traci na wartości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: wizardking76 » wtorek, 12 listopada 2013, 18:30

chyba za dużo myślicie i wam się od tego wszystko pomieszało... koparki asic opłacają się tylko je produkującym... pozostali nie wykopią nawet tyle ile za nie zapłacą...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 17 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: asco » wtorek, 12 listopada 2013, 18:33

wizardking76 pisze:chyba za dużo myślicie i wam się od tego wszystko pomieszało... koparki asic opłacają się tylko je produkującym... pozostali nie wykopią nawet tyle ile za nie zapłacą...
w 90% prawda :)
Skorzystaja jeszcze Ci z ,,darmowym" pradem ;)
Obrazek

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 12 lutego 2012
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: Maciey » wtorek, 12 listopada 2013, 18:38

Pola pisze:Wiem, że to nie miejsce na dyskusję o regulaminach, ale nie mogę zostawić tego bez odpowiedzi, bo nieczytanie regulaminów wcale nie jest śmieszne. To już jakaś plaga!

Jeśli chodzi o regulamin basenu, to owszem, czytam. Od deski do deski. Za pierwszym razem, później już nie. Nie uległam dziwnej modzie na nieczytanie regulaminów. To nie jest w moim interesie. Nie widzę powodów, aby lekceważyć jakikolwiek regulamin, regulamin basenu również. Każdy jest ważny. Mam obsesję na punkcie ochrony danych osobowych, wizerunku, praw autorskich, a co za tym idzie czytania umów, regulaminów i dopisków drobnym druczkiem. Dużo już widziałam i dużo słyszałam i ręce mi opadają jak słyszę, że ktoś płacze: a ja nie wiedziałem, a nikt mi nie powiedział, a nie słyszałem, a skąd miałem wiedzieć... a podpis widnieje na dwóch czy trzech dokumentach. Nie czytałeś? Podpisałeś? Się nie dziw.

;)

PS Przyznaję się bez bicia, że skorzystałam niedawno z publicznej toalety a regulaminu nie przeczytałam :P


Większość regulaminów hak, który w większości przypadków nie jest egzekwowany. Już widzę jak ktoś wchodzi do akademika i stosuje się do regulaminu nie pijąc alkoholu ani nie paląc papierosów. Dopiero jak ktoś coś odwali, to są wyciągane konsekwencje z regulaminu, dlatego trzeb sceptycznie do niego podchodzić, jaki by on nie był.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: osesek » środa, 13 listopada 2013, 12:47

witam

jak zwykle można dywagować gdzie to się zatrzyma .....jak widać podeszliśmy pod 400dolcow

i co ??? jesteśmy w ostatniej piatce przed korekta pamietac piatka może być załamana i wtedy podwojny szczyt

i korekta druga opcja wybicje poprzedniego szczytu i jazda na 510 dolcow fala 5 rownw fali trzeciej

taki jest scenariusz i nic tu nie da zaklinanie wszystko zależy od animatora rynku

ps jestem tu swiezy mam nadzieje ze przyjmiecie mnie z otwartymi rekoma

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: osesek » środa, 13 listopada 2013, 13:00

dodam jeszcze ze stawiam na wybicje i agresywne dojście do 500 dolcow

ps jeśli dzień zakończy się na plusie na interwale dziennym powstanie agresywna formacja trzech białych krukow

zapowiadających wzrosty .....a jak będzie zobaczymy

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: osesek » środa, 13 listopada 2013, 13:36

Daj pan spokój ;) ładne sumki.

Kajtek, no właśnie też pomyślałem o arbitrażu. Sporo ostatnio było pytań na forum o stronę techniczną.

Co do zrzutów - spójrzcie na swoje własne nastroje. Chyba wszyscy już uznali że cena wzrosła od lipca ponad 5-krotnie i każdy niemało zarobił. Ludzie powoli zaczynają realizować zyski wypatrując spadków i plując sobie w brode że nie kupili więcej jak było taniej. Chyba powrót do poziomu 500-600 złotych, troche by oczyścił atmosferę.

Każde kolejne wybicie to owszem, dodatkowa kasa na dalsze inwestycje, ale rynek potrzebuje spadku ceny i choć chwilowej stabilizacji.

ustosunkuje się do tej wypowiedzi zaczerpniętej z zaawansowanej strony

prawie się zgadzam ale to nie ludzie realizują zyski tylko grubasy a fala 5 jest formalnoscia na której sprzedawane będą koncowki na fali euforii i zadzy zysku aczkolwiek jest to utrudnione ze względu na plytki rynek

jedynie chinole jako narod elektronicznie zaawansowany przezywaja bum btc wiec na feli masowej to oni w dużym stopniu kreuja btc u nas będzie to banka ale dopiero za nascie lat

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: osesek » środa, 13 listopada 2013, 18:03

BITKOIN.PL

pytanie do admina

jak dokonać subskrypcji u guru

gdzie można obejrzeć wykresy sprzed dwóch lat piora tego pana????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: wizardking76 » środa, 13 listopada 2013, 18:37

hmm co to 3 krotny wzrost ? przedtem z tego co pamiętam był ponad 10 krotny... zabawne jest to ciągłe wieszczenie spadków... tym bardziej w sytuacji walącego się euro i banków z nadchodzącym krachem w UE i rozmowami nad 10% podatkiem od oszczędności w bankach

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 50
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Barometr nastrojów na 10.XI - 17.XI

Postautor: jackbitcoin » piątek, 15 listopada 2013, 16:08

Rynek ustabilizuje się za 10 lat

Obecnie będzie szedł w górę jest to związane z nowymi osobami które w to wchodzą ostatnio wszedł rynek Chiński oni cierpią na nadmiar gotówki,

Plus pranie Ruskich i USA itd dużo lewej kasy jest prana na bitcoin i to będzie główna przyczyna tego że bitcoin będzie po 3 tyś zł za kilka miesięcy
Jak w kwietniu pisałem że bitcoin będzie po 1200 zł to ludzie się śmiali dziś powinni całować po rękach kto posłuchał ten zarobił bo kurs spadł do 250 zł wtedy

Pamiętam jak płakali że kupili na górce za 700zł nawet w gazecie był artykuł jak stracił ktoś fortunę na bitcoin :) nie stracisz do puki nie sprzedasz :)

Cierpliwość jest nagradzana 100% premią a im dłużej czekasz tym premia większa jak były po 10 $ to zastanawiałem się nad kupnem dziś są po 420$

Ile to jest procent przebitki ? 4200 % zysku gdzie masz taką lokatę ?

Przy lokatach bankowych gdzie max 5% - podatek na rok to można sobie porównywać

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości