Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: tomko222 » czwartek, 24 października 2013, 13:56

Wg. mnie już koniec korekty:
http://img607.imageshack.us/img607/8355/jsz3.png
2 korekcyjne fale Elliota idealnie widać :)

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » czwartek, 24 października 2013, 14:17

SHV - piękne te wykresy! Dzięki :)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » czwartek, 24 października 2013, 14:35

ja niestety przez egzamin przegapiłem prawie cała akcje z rana, cos tam ukasiłem ale bardzo malutko. A mój strach gdy przy 2 fali doszlismy do 17x i komórka podczas prezentacji zaczeła mi wybrowac. Jest btc sa emocje ! Mam nadzieje ze teraz 2 dni oddechu i w góre !

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » czwartek, 24 października 2013, 14:42

Jeszcze musimy przetrwać atak na odbicie, a on przed nami (nie koniecznie dzisiaj). To właśnie wtedy najbardziej aktywne są grube ryby bo one nie graja na dołkach i górkach tylko na korektach ;) Jak przetrwamy to idziemy do ataku na 266$ ;)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » czwartek, 24 października 2013, 14:44

@Bitmar czyli stawiasz ze jeszcze raz zanurkujemy w przeciagu kilku dni?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » czwartek, 24 października 2013, 14:47

scibi pisze:@Bitmar czyli stawiasz ze jeszcze raz zanurkujemy w przeciagu kilku dni?
Znajdź mi jakąś znaczącą korektę gdzie nie było by ataku na odbicie ;) Nie mówię tu o małych korektach ale tych prawdziwych ;) To właśnie po tym ataku wszystko się wyjaśnia.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » czwartek, 24 października 2013, 15:24

fakt, i tak przy 210 sie wyprzedałem, najwyzej odkupie z lekka strata za 2dni, jestem cierpliwy :)

Weteran
Posty: 2432
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: BitBoy » czwartek, 24 października 2013, 17:16

Cierpliwość jest zawsze nagradzana :)

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SHV » czwartek, 24 października 2013, 19:39

Różnica między Goxem a Bitstampem jest już momentami mniejsza niż 5% podczas gdy średnia z miesiąca to prawie 10%. Ciekawe czy utrzyma się i czy dalej będzie maleć?

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: piwo » czwartek, 24 października 2013, 19:39

Bidy już się zregenerowały, gruby mógłby kolejną paczkę zrzucić.

edit: może ktoś zna stronę taką jak bitcoinmonitor.com, tylko z możliwością przeglądania aktywności sieci wstecz. Bitcoinmonitor pozwala tylko do 15 minut cofnąć.

Weteran
Posty: 2432
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: BitBoy » czwartek, 24 października 2013, 19:58

Nie wiem czy słyszeliście że banksterka w USA zaczyna powoli wprowadzać ograniczenia w wysyłaniu pieniędzy poza granicę kraju. BTC nie ma takich ograniczeń, więc może to dobra perspektywa dla kursu. Ten kij ma jednak drugi koniec - Wielki Brat nie lubi jak nie ma nad czymś kontroli i może pogrozić palcem.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » czwartek, 24 października 2013, 20:27

nie zdziwił bym sie widzac drugi zrzut dzis lub w nocy

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » czwartek, 24 października 2013, 20:53

Jest dobrze, cały czas jesteśmy w scenariuszu klasycznej korekty na wzrostach. Szczyt odbicia jednak przewidział mi się całkiem trafnie (215, a było 217.5), więc spróbuję wieszczyć dalej ;)

W tej chwili najbardziej przydatny jest wykres M15 na moodym.

Może jednak unikniemy ataku na odbicie, o którym pisał Bitmar. Tzn wciąż trudno mi uwierzyć aby kurs nie spadł w ciągu najbliższych godzin gdzieś do $197. Ale to, że już tam nie jesteśmy, a za to od 3 godzin mamy stabilny kurs na poziomie 205-210, bardzo dobrze wróży.

Czyli widzę 3 możliwości na najbliższe 12 godzin i ich następujące szanse prcentowe:
50% - obronimy teraz poziom 205 i zaczniemy piąć się w górę - to by znaczyło, że jest bardzo dobrze, trójkąt ma bardzo silny kierunek w górę
40% - spadniemy do 197 i zakręcimy płynnie do góry - będziemy mieć książkowy trójkąt i dalej nie ma się czego obawiać, a już broń boże bym nie sprzedawał w dołku
10% - spadamy <190 - będzie zle; Nawet jesli chwilowo odbijemy, będzie to oznaczało, że trójkąt jest skierowany ku dołowi i trzeba zachować sporą czujność i myśleć o ewakuacji.

Czyli generalnie jestem na UP w najbliższych 1-3 dniach. Jeśli ktoś dotąd nie sprzedał to ja już bym na razie nie sprzedawał. Patrzcie na ruchy na btcchina - tam jest brak obrotów od kilku godzin. Każdy silniejszy ruch może być sygnałem.

Oczywiście cały czas mówie o Goxie i moje bajanie nie jest poradą inwestycyjną za którą wziąłbym odpowiedzialność finansową ;)

PS. Ten dzień czy dwa niepewności i stagnacji na BTC mogą stworzyć bardzo dobrą szansę zarobku na altach. Ja po zrealizowaniu zysku na FTC znów odkupiłem taniej i trzymam cierpliwie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maky » czwartek, 24 października 2013, 21:04

BitBoy pisze:Nie wiem czy słyszeliście że banksterka w USA zaczyna powoli wprowadzać ograniczenia w wysyłaniu pieniędzy poza granicę kraju. BTC nie ma takich ograniczeń, więc może to dobra perspektywa dla kursu. Ten kij ma jednak drugi koniec - Wielki Brat nie lubi jak nie ma nad czymś kontroli i może pogrozić palcem.
Tak, tylko wysłać BTC za granicę to nie to samo co fiaty vide sytuacja z mtgoxem i ogólnie różnice kursowe btc-e, mtgox, bitcurex etc.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: b0il3r » czwartek, 24 października 2013, 21:05

a moze w alty poleciec :idea: :?: :?: :?:

ale to wymagaloby spadkow
pomoglem :arrow: 1CTkaZbY9iWx3EuLZUmuUmkhb7JfXwcnBX :mrgreen: BTC

Weteran
Posty: 2432
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: BitBoy » czwartek, 24 października 2013, 21:28

maky pisze:
BitBoy pisze:Nie wiem czy słyszeliście że banksterka w USA zaczyna powoli wprowadzać ograniczenia w wysyłaniu pieniędzy poza granicę kraju. BTC nie ma takich ograniczeń, więc może to dobra perspektywa dla kursu. Ten kij ma jednak drugi koniec - Wielki Brat nie lubi jak nie ma nad czymś kontroli i może pogrozić palcem.
Tak, tylko wysłać BTC za granicę to nie to samo co fiaty vide sytuacja z mtgoxem i ogólnie różnice kursowe btc-e, mtgox, bitcurex etc.
Zakładam że rynek wymiany się jakoś unormuje i w każdym kraju będą funkcjonować giełdy na zbliżonym poziomie. Poza tym dla niektórych ważniejsze jest wyprowadzenie pieniędzy poza granice niż niewielkie różnice w kursie.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » czwartek, 24 października 2013, 21:52

BitBoy pisze:
maky pisze:
BitBoy pisze:Nie wiem czy słyszeliście że banksterka w USA zaczyna powoli wprowadzać ograniczenia w wysyłaniu pieniędzy poza granicę kraju. BTC nie ma takich ograniczeń, więc może to dobra perspektywa dla kursu. Ten kij ma jednak drugi koniec - Wielki Brat nie lubi jak nie ma nad czymś kontroli i może pogrozić palcem.
Tak, tylko wysłać BTC za granicę to nie to samo co fiaty vide sytuacja z mtgoxem i ogólnie różnice kursowe btc-e, mtgox, bitcurex etc.
Zakładam że rynek wymiany się jakoś unormuje i w każdym kraju będą funkcjonować giełdy na zbliżonym poziomie. Poza tym dla niektórych ważniejsze jest wyprowadzenie pieniędzy poza granice niż niewielkie różnice w kursie.
To nie będą "niewielkie różnice". Będą one wprost proporcjonalne do ograniczeń i trudności w przelewach fiatów. Już kiedyś o tym pisałem, choć nie umiem tego ubrać w fachowe terminy ekonomiczne, że jeśli jest spora dysproporcja w przelewach fiatów między dwoma krajami, to musi się ona odbić na kursach btc (oraz wszelkich innych dóbr) w tych krajach.

W sytuacji, którą opisujesz, fiaty z trudnością przepływają z USA, a z łatwością do kraju. Czyli popyt na BTC w USA będzie duży, czyli ich cena wzrośnie proporcjonalnie do tegoż popytu.
Na pewno jakieś podstawowe prawo ekonomii elegancko to opisuje :)

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 25 października 2013, 00:27

Trójkąt się uformował, weszliśmy w scenariusz #2. Za chwilę powinniśmy zacząć się wznosić do 210.
Jest okazja przygarnąć parę $ za każdy kupiony bit :)

EDITED: a w zasadzie wszystko wskazuje na to ze wyzej: 214 - 220. Bo to powinien byc jednak trójkat skierowany w gore.

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Coinn » piątek, 25 października 2013, 01:26

Noob trap się skończył, jedziemy dalej. Teraz mamy pre-bubble stage. Prawdziwa zabawa i szaleństwo będą jak zawsze po przebiciu ostatniego szczytu (266).

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 25 października 2013, 06:21

Nie wygląda to dobrze.
To co się "narysowało" w nocy ma kierunek w dół i sugeruje, że za moment może przyjść duży zrzut i testowanie poprzedniego dna. Za chwilę się okaże.
W każdym razie spanie nie jest zalecane ;)

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości