Wieści z frontu walki z gotówką

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: adamu79 » wtorek, 19 lipca 2022, 13:39

@pael
Prowokacyjnie zauważę że to krok w dobrą stronę. Ograniczenie codziennego kontaktu z Bisfenolem A wpłynie pozytywnie na zdrowotność.
Tak naprawdę może z 5 promili paragonów zachowuje się (gwarancja itp) a zresztą i tak się je potem kseruje bo blakną. Jaka oszczędność papieru zauważ.
Chyba nie będzie obowiązku rejestrowania każdej transakcji zbliżeniowo poprzez telefon? Bo jeśli tak to wskazane wyżej czynniki bledną przy tym zagrożeniu.

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: pael » wtorek, 19 lipca 2022, 14:54

Tak jak pisalem w innym watku, problemem nie sa rozwiazania wdrazane przez rzady i globalistow, ale to JAK jest to wprowadzane. Gdybys dostowal e-paragon ktory zrzucasz do pliku w ciagu x godziny po platnosci przez rzadowe xmr-cbdc to nie byloby problemow ;-)

Ten paragon to najpewniej jest cos na wzor tego jak dziala to w portugalii, przy zakupach mozesz podac swoj nip i potem ubiegac sie o zwroty taxu itp.. Stworzone to zostalo nie by ratowac ziemie, a by wygasic szara strefe w uslugach odwroconym zwrotem od podatku.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: fensy » czwartek, 21 lipca 2022, 15:45

A oni w ogóle zastanawiają się np. nad tym z czego będą żyć różni żebracy lub inni bezdomni? Chyba nikt im przelewów BLIKiem robił nie bedzie.


_________________
https://otomedi.pl

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: BitBoy » czwartek, 21 lipca 2022, 16:58

fensy pisze: czwartek, 21 lipca 2022, 15:45A oni w ogóle zastanawiają się np. nad tym z czego będą żyć różni żebracy lub inni bezdomni? Chyba nikt im przelewów BLIKiem robił nie bedzie.
Spoiler:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: maxi82 » piątek, 22 lipca 2022, 18:04

Przedstawiciele banku Allied Irish Bank (AIB) poinformowali o decyzji wycofania wszystkich transakcji gotówkowych z 70 oddziałów w Irlandii.... - https://poloniairlandia.pl/bank-w-irlan ... -klientow/

Od siebie dodam że pozostałe 100 placówek nadal przyjmuje. Co nie zmienia faktu że kierunek jest obrany i realizowany..
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: pael » czwartek, 18 sierpnia 2022, 20:07

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Eurone ... 91748.html
Euronet obniżył limit wypłat z bankomatu do 800 zł

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Kutalisk » piątek, 19 sierpnia 2022, 08:23

@pael to zwykły "skok na kasę" operatora w celu zwiększenia opłat, które płaci bank (a które zostanie przerzucone finalnie na klientów w innej formie).

Tu są gorsze newsy:
https://www.money.pl/pieniadze/wieksze- ... 4464a.html

Od początku 2023 roku w polskim prawie pojawi się maksymalny pułap transakcji gotówkowych przy płatnościach dokonywanych w relacjach konsument - przedsiębiorca. Taki limit dotyczy już teraz biznesmenów, ale jeśli chodzi o zwykłych konsumentów, to będzie to nowość. Transakcje powyżej 20 tys. zł będziemy musieli obowiązkowo opłacać bezgotówkowo. To zbyt daleko idąca ingerencja w preferencje obywateli - ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1059
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: kemot80 » wtorek, 23 sierpnia 2022, 14:36

@Kutalisk

projekt został odroczony conajmniej do stycznia 2024 roku

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: pael » środa, 7 września 2022, 12:00

O PayEye
Łączymy naukę z technologią. Stworzyliśmy pełny, niezależny i całkowicie bezpieczny ekosystem PayEye, na który składają się autorskie urządzenia płatnicze eyePOS, aplikacja mobilna dla użytkowników oraz algorytmy przetwarzające tęczówkę oraz twarz na wzorzec biometryczny. PayEye to nie tylko technologia pozwalająca na płatności biometryczne. To również szybsze płatności w e-commerce oraz PayEye Zone, które poznacie już wkrótce.
https://payeye.com/o-payeye/

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ekonokomik » czwartek, 15 września 2022, 12:20


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 15 września 2022, 13:02

@ekonokomik Ale to akurat świetna sprawa, po pierwsze nikt nie trzyma paragonów, po drugie one blakną od samego patrzenia, a już miałem parę przypadków gdzie potrzebowałem stary paragon no i dupa.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ekonokomik » czwartek, 15 września 2022, 14:04

@mudol Ale jeśli dobrze rozumiem, to w tym celu musisz mieć aplikację albo nr tel., w każdym razie Twój zakup, nawet dokonany za gotówkę, przestaje być anonimowy, prawda?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: koparki » czwartek, 15 września 2022, 14:06

ekonokomik pisze: czwartek, 15 września 2022, 14:04 Twój zakup, nawet dokonany za gotówkę, przestaje być anonimowy, prawda?
majstersztyk. I to na długo przed CBDC
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 15 września 2022, 14:37

ekonokomik pisze: czwartek, 15 września 2022, 14:04przestaje być anonimowy, prawda?
Nie mam z tym problemu.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 15 września 2022, 16:41

@mudol no, póki kupujesz chleb I jajka, to fakt.

ale zaraz, a jak jajka będą zakazane (w ramach walki wegan z mięsem), a są przecież niezwykle zdrowe i maja np cholinę, którą należy spożywać i B12, której w roślinach nie uświadczysz, to chcąc zachować zdrowie śledzenie przez państwo nie za bardzo jest dobre

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 15 września 2022, 17:10

@zdzicho2000 obojętnie co kupuję nie mam z tym problemu, nie jestem spiskowcem jak wy :lol: nie szukam dziury w całym. Nawet powiem więcej - gotówka nie jest mi do niczego obecnie potrzebna bo i tak za wszystko płacę kartą/przelewami a w ten sposób mam kontrolę i wiem ile i na co wydałem, przy gotówce - "była stówa i jej już nie ma".
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 15 września 2022, 17:14

czyli gdy zabronią jajek pokornie to przyjmiesz?

zamiast szukać ich na czarnym rynku za gotówkę właśnie

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ekonokomik » czwartek, 15 września 2022, 23:21

mudol pisze: czwartek, 15 września 2022, 17:10@zdzicho2000 obojętnie co kupuję nie mam z tym problemu, nie jestem spiskowcem jak wy nie szukam dziury w całym. Nawet powiem więcej - gotówka nie jest mi do niczego obecnie potrzebna bo i tak za wszystko płacę kartą/przelewami


Wiesz, ja przez 99.999% czasu nie używam gaśnic, ale mimo to nie zgodziłbym się by ich zakazano ;)
Ja też zwykle płacę kartą i nie używam gotówki. Ale mimo to istnienie gotówki i możliwość płacenia nią uważam za konieczne dla zachowania wolności.

"Spiskowcami" możesz nazwać ludzi głoszących hipotezy i przewidywania nie mając na to żadnych dowodów czy choćby poszlak, które logicznie te pomysły uprawdopodabniają. Tymczasem: w Chinach nie kupisz biletów bez zezwolenia władz, a w demokratycznej Kanadzie zablokowano ludziom ich pieniądze (i z tego co pamiętam nie zwrócono), którymi chcieli wesprzeć protesty uznane przez władze za nielegalne.
Nie słyszałeś o bankach, które nie chcą realizować przelewów na giełdy kryptowalut?
To się dzieje. Może być wykorzystane w dowolnym momencie przeciw każdemu.

A teraz wyobraź sobie co będzie mogła zrobić z Tobą władza, jak będziesz od niej zależny, w sytuacji gdy nie będzie gotówki i będziesz mógł być odcięty od pieniędzy jednym kliknięciem.

upp
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 9 sierpnia 2022
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: upp » sobota, 17 września 2022, 10:34


Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: koparki » środa, 21 września 2022, 23:00

Ważne, ustawione od odpowiedniego momentu:
Spoiler:
---

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości