Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji: koronawirus,wojna,inflacja

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 18:42

revo pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 00:39@mxxm977 tak jak maky napisał najlepiej być długo terminowym inwestorem nie ma co się podniecać jakimiś śmiesznymi zwrotami rzędu 20-30% w miesiąc to jest dobre dla dużych holdingów typu blackrock zwykli ludzie są zbyt biedni żeby satysfakcjonowały ich takie zmiany
Ah! Chciałbym robić te 20% w miesiąc :D Kompletnie nie nazwałbym tego śmieszną kwotą. Przecież aktualnie wystarczyłyby mi dwa takie miesiące z 20%, żeby być na plus, ale mówimy o all-in. Zauważyłem, że rozdzielając portfel na 5 coinów i starając się to HODLować bardzo często dochodziło do sytuacji, że 3 z nich rosły, a 2 traciły. Potem zmiana i tak w kółko. Finalnie, wartość portfela była niezmienna, albo nawet spadała pomimo wzrostów.
Dodatkowo proponuję wyznaczyć sobie próg bólu czyli cenę dla każdego coina, po osiągnięciu której zaprzestajesz zakupów w danym miesiącu.
Mówimy tutaj o wzrostach, tak? Jeżeli średnio kupowałem po 10$, a teraz mamy cenę 150$ to, żeby nie dokupywać bo możemy sporo stracić w momencie gdy wrócimy do 10$, zgadza się?
adamu79 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 17:00Moim skromnym zdaniem warto jeszcze by było wyznaczyć jakieś progi zbycia krypto i konsekwentnie się ich trzymać.
Miałem wcześniej próg zbycia krypto, ale nie ma on sensu przy DCA. Chodzi o 100% zysku. Wtedy miałem wyjść za połowę z krypto, żeby w najgorszym wypadku być na zero z depozytem.
Drugi, znacznie bardziej odległy próg zbycia krypto to możliwość kupna mieszkania/ wybudowania domu za 90% portfela. Jest to bardzo odległy plan, ale kto wie czy w perspektywie kilku lat... ;)

Weteran
Posty: 2854
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 440
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 19:08

mxxm977 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 18:42zgadza się?
dokładnie. I to jest IMO kluczowe, gdyż w niewielkim stopniu wpływa na całkowitą wartość inwestycji za to w dużym stopniu na stopę zwrotu.
Miałem wcześniej próg zbycia krypto, ale nie ma on sensu przy DCA. Chodzi o 100% zysku
Jeśli to ma być inwestycja na kilkanaście lat to takie progi powinno ustawiać się między 5 a 100x , czasem nawet więcej. Zerknij sobie na projekt, który prowadzę od 2,5 roku - w pierwszym poście jest właściwie wszystko jeśli chodzi o założenia.
viewtopic.php?p=620299#p620299

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » czwartek, 24 lutego 2022, 12:28

No to mały update ;)
Dokupiłem około miesiąc temu za 1000zł. W tym miesiącu jeszcze się wstrzymałem i jak widzę- całe szczęście.
Ogólnie już nawet ciężko mówić o moich inwestycjach w kontekście "kolorowo". Z resztą, sami zobaczcie:
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Obawiam się, że po otwarcie NYSE zaliczymy jeszcze większy spadek. Planuję ustawić SL na minus 2-3 procenty, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł. Z drugiej- praktycznie każdy wieści kolejne spadki. Nastroje grobowe. Sytuacja na Ukrainie. Nie spodziewałbym się odbicia na dniach.

Przerazą mnie jak dużo jestem już w plecy na rynku gdzie wręcz każdy chwali się jakich to milionów nie wygrał i jak prosto się tutaj gra. "Wystarczy kupić i czekać".
Przeglądałem główny wątek, ale jak zobaczyłem opinię, że wręcz jest pewny, że spadnie poniżej 27k, a później jeszcze poniżej 10k i zatrzyma się na 7k (tak, rozstrzał z 34k do 7k) to nie wiem co o tym sądzić. Zaraz obok opinia, że będziemy mieli 100k w tym roku. Jedno jest pewne- za rok o jednej z nich nie będziemy pamiętać, a drugiego będziemy wychwalać za precyzyjne predykcje ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: Kutalisk » czwartek, 24 lutego 2022, 12:39

-12,5% przy takim zjeździe to niewiele. Jest gotówka są kruszce, nie ma się czym przejmować. Chyba, że w PLN wszystko.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » czwartek, 24 lutego 2022, 12:49

Kutalisk pisze: czwartek, 24 lutego 2022, 12:39-12,5% przy takim zjeździe to niewiele. Jest gotówka są kruszce, nie ma się czym przejmować. Chyba, że w PLN wszystko.
12,5 % wynika tylko z tego, że stosunkowo dużo jest w obligacjach, gotówce i na kontach- całość podpisana jako "poduszka". Obcej waluty nie posiadam.
Patrząc na krypto, które jest prawie -40% to zdecydowanie nie jest dobra inwestycja.
W takim razie wg. Ciebie nie ustawiać żadnych SLi tylko cały czas trzymać + dokupować co miesiąc za te 1000zł? Coraz bardziej obawiam się spadków do poziomów z "2" z przodu, które kilka miesięcy temu wydawały mi się nierealne. Mógłbym teraz sprzedać, a wtedy odkupić... Chociaż znając życie pójdzie w zupełnie odwrotną stronę ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 24 lutego 2022, 13:13

mxxm977 pisze: czwartek, 24 lutego 2022, 12:49gotówce
Tak się zastanawiam dlaczego właśnie nie podzieliłeś tej gotówki na zł i np dolary?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: Kutalisk » czwartek, 24 lutego 2022, 13:17

Teraz to już czekać. Odbije, tylko nie wiadomo z jakich poziomów. Ja sprzedaję część (10%) akcji kopalni złota. Kolejną partię szykuję w okolicach górek "pokovidowych" Mam za mało gotówki. Fizyka zostawiam ale jak się odklei cena od papieru to cały srebrny "złom" sprzedaję (nie powinno być problemów jak się ludzie nakręcą). Zostawię sam bulion w ramach porządków.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » czwartek, 24 lutego 2022, 14:36

@mudol planowałem "tylko" 18k mieć w poduszce bezpieczeństwa. Nadwyżka to efekt nadwyżek finansowych ostatnich miesięcy. Miały być one zamienione na inwestycje- a w szczególności, w przyszłości na wpłatę własną do hipoteki.

Dlaczego PLN? Trzymałem tę część w PLN bo to nie ma być inwestycja tylko poduszka. Z resztą, dałbym sobie rękę uciąć, że gdzieś w wątku poruszany był ten temat i opinia była, że poduszka MUSI BYĆ w PLN. Że nasza poduszka nie może zależeć od kursu państwa w którym nie żyjemy. Bo jeżeli USD się osłabi to powinienem dokładać do poduszki, skoro już nie wystarczy mi na 6 miesięcy tylko 5.5 życia?

Wyczuwam argument, że "i tak musisz dokładać bo inflacja" i od razu zaznaczam, że głównie są tam obligacje notowane inflacją.

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
@Kutalisk no właśnie. Odbije, tylko nie wiadomo od jakich poziomów... Jeżeli miałoby odbić od tych 2X czy 1X to zdecydowanie bardziej wolałbym sprzedać i wejść ponownie niżej.
Niestety, jak widzę, takie timingi nigdy mi nie wychodzą (chociaż przyznaję, że częścią kapitału wyszedłem do usdt przy 39)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: maky » czwartek, 24 lutego 2022, 23:34

mxxm977 pisze: czwartek, 24 lutego 2022, 12:28jak dużo jestem już w plecy na rynku gdzie wręcz każdy chwali się jakich to milionów nie wygrał

Prawdziwi milionerzy siedzą cicho. Tutaj masz głównie mitomanów. ;)
Nawet youtubowe tuzy okazują się niezbyt majętne (jak na krypto) jak się trochę wgłębić w ich aktywa.

Dodano po 2 minutach 50 sekundach:
mxxm977 pisze: czwartek, 24 lutego 2022, 14:37poduszka MUSI BYĆ w PLN

Patrząc na wojnę na Ukrainie to poduszka musi być już w euro. No chyba, że masz ochotę iść na bagnety.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
mxxm977 pisze: czwartek, 24 lutego 2022, 14:37takie timingi nigdy mi nie wychodzą

Większości nie wychodzą. Wychodzą tylko tym, którzy mają szczęście. To jest przyszłość.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » czwartek, 24 lutego 2022, 23:59

maky pisze: czwartek, 24 lutego 2022, 23:38Patrząc na wojnę na Ukrainie to poduszka musi być już w euro.
A nie sądzisz, że USD będzie lepszym wyborem?
maky pisze: czwartek, 24 lutego 2022, 23:38To jest przyszłość.
Co przez to rozumiesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: maky » piątek, 25 lutego 2022, 18:56

mxxm977 pisze: czwartek, 24 lutego 2022, 23:59Co przez to rozumiesz?

Za krótko napisałem. Tak wygląda przewidywanie przyszłości.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » wtorek, 1 marca 2022, 17:27

Kompletnie nie nadaję się do tego rynku. Nic mi nie idzie w inwestycjach. Nie wiem czy to już jakieś fatum czy jak to nazwać.
Nie wiem czy tylko ja mam wrażenie, że rynek jest zawsze przeciwko mnie.

Starałem się trzymać "pomimo wszystko" to oczywiście lecieliśmy do piekieł z dnia na dzień.
Wziąłem do serca myśl o cięciu strat i czarnych scenariuszach to w efekcie prawie +20% na BTC w ciągu jednego dnia, które oczywiście zaraz wcześniej złapało mi na SL "tnąc straty".

Sukcesywnie zmniejszam wartość konta w BTC- było 0.104, aktualnie jest 0.087 ;)
Czy to w ogóle ma sens? Skoro przy spadku BTC moje alty spadają jeszcze szybciej, a przy wzroście BTC ... w sumie też spadają, albo są na minusie względem kursu BTC. Chyba, że zmienię coina, którego skupuje to wtedy cena wybija w kosmos (patrz. LUNA chwilę temu). Staram się trzymać DOT to od szczytu mamy -66%.

"Idź z nurtem rynku" mówią. Niech będzie- kupuję. Ale wtedy okazuje się, że akurat w tym przypadku to było FOMO i kurs robi korektę wzrostów. "Dlaczego kupowałeś na takiej górce?"
Oczywiście sytuacja byłaby znacznie inna, gdybym nie kupił. Wtedy to faktycznie byłoby łapanie trendu rynku ;)

24 lutego, akcje Allegro łapią duży minus do południa. Głosy, że jak otworzą giełdę w USA to dopiero będzie krew. Ma to sens. Dobra- "tnę straty". Nie popełnię tego błędu co wcześniej. Sprzedane niemalże w idealnym dołku po 24.80zł (aktualnie 30.50zł).

Obliczyłem, że przy aktualnej ilości BTC w portfelu, żeby wyjść na zero do depozytu musiałby wzrosnąć do 63k. Przypomnijmy, że jedynie część kupowałem po 68.2k. Inne paczki były kupowane po 40 czy 50k, a było również chyba 300-400zł kupione po 10k więc jak widać moje ruchy są kompletnie nieopłacalne.

Jak spadało to starałem się hodlować mówiąc sobie, że "no przecież zaraz odbije". I tak sobie hodlowałem od 68k XD narażając się na "jak to możesz grać przeciwko trendowi jak wszystko spada" I gdy tak człowiek hodluje, a wszyscy wieszczą spadki to chce się chociaż na chwilę wyjść, żeby odkupić taniej. W praktyce może raz mi się to udało, bo scenariusz jest zawsze taki sam.

Ceny są dobrane jedynie dla zobrazowania sytuacji.
1. SL na 40k.
2. Kurs spada na 36-38k.
3. Wieszczenie kolejnych spadków
4. Przebicie 40k. Szybkie wyjście górą.
5. Wzrost do 44k i obawa przed korektą wzrostów.
6. Kupno i natychmiastowy spadek albo czekanie na spadki, a zamiast nich kolejne dodatnie procenty.
I tak w kółko ;)

Czasami jest jeszcze zabawniej, bo:
1. SL na 39k
2. Kurs spada do 38
3. Natychmiastowe odbicie

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: miso20 » środa, 2 marca 2022, 10:57

@mxxm977 Trafiłeś na ciężkie czasy - covid, wojna. Szczerze mówiąc to spodziewałem się, że krypto też walnie. Najlepszą strategią - patrząc po wynikach - jest skupowanie btc i eth, a altów może tylko tyćkę tyćkę. Z 80% krypto trzymałbym w tamtych dwóch. Najważniejsze to nie dopuścić do zmniejszania ilości krypto. Hodling sprawdza się od lat, ale trzeba wiele cierpliwości. 90% traci na forexie, na krypto ten procent jest mniejszy, ale imho tylko dlatego, że mamy co jakiś czas gigantyczne wzrosty, które pokrywają blamaże. Gra jest nie warta świeczki wg mnie.

Dorzuciłbym do tego złoto fizyczne, poduszkę bezpieczeństwa i starał się jak najwięcej przychodu osiągać za pracę. Mieszkanie własne też trzeba mieć, choć może lepiej mieć coś na wsi? Nie wiadomo jak z tą wojną będzie, a raczej ostrzeliwuje się duże miasta niż małe.

Tak ja bym to widział.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: zdzicho2000 » środa, 2 marca 2022, 18:18

globalne, realnie działające firmy rosyjskie są za grosze (kopiejki ;-)

i to jest moment na wejście

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: miso20 » środa, 2 marca 2022, 19:31

@zdzicho2000 tylko powiedz pan gdzie to kupić jak wszystko poblokowali? :mrgreen:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » czwartek, 3 marca 2022, 00:10

miso20 pisze: środa, 2 marca 2022, 10:57Najważniejsze to nie dopuścić do zmniejszania ilości krypto.
Widzisz, to właśnie sukcesywnie robię. Holdowałem chociażby ADA czy DOT, które w parze z BTC mają ciągłe spadki i mogę sobie jedynie czekać na to, aż chociażby się przybliżą do ATH...
miso20 pisze: środa, 2 marca 2022, 10:57Gra jest nie warta świeczki wg mnie.
Według Ciebie w takim razie nie ma sensu w ogóle inwestować w krypto skoro gra nie jest warta świeczki? Te pieniądze, które włożyłem mogę defacto stracić. Wiadomo, że boli, że jestem już kilka tysięcy na minus, ale z drugiej strony- jeżeli będę w stanie wybudować kiedyś za to dom, albo ogarnąć firmę? Nawet jeżeli stracę to w tym momencie to są moje dwie wypłaty- czyli da się przeżyć. Trochę tak jakbym rozwalił samochód.
miso20 pisze: środa, 2 marca 2022, 10:57Dorzuciłbym do tego złoto fizyczne, poduszkę bezpieczeństwa i starał się jak najwięcej przychodu osiągać za pracę. Mieszkanie własne też trzeba mieć, choć może lepiej mieć coś na wsi? Nie wiadomo jak z tą wojną będzie, a raczej ostrzeliwuje się duże miasta niż małe.
Złoto i srebro fizyczne mam. Czuję się choć trochę bezpieczniejszy dzięki niemu. Poduszkę bezpieczeństwa mam na pół roku życia. Dochód za mam stały, niezależny od miesiąca.
Mieszkanie w mieście chciałem na start. Później pewnie dom na terenach podmiejskich.

Nie mniej- spodziewałbym się, że kwestia zakończenia wojny to góra 2 tygodnie, a przynajmniej na to liczę i mam głęboką nadzieję, że mam rację.
Raczej nie patrzę z perspektywy, że wojna będzie trwała 5 lat, a ja w tym czasie będę stał przed wyborem miasto czy wieś, żeby jako determinantę brać czy będę narażony na ataki rakietowe czy nie.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: miso20 » piątek, 4 marca 2022, 08:23

@mxxm977 Pisałem wyżej, że jak chodzi o bezpieczeństwo w krypto - o ile można mówić w tych kategoriach - to jedynie BTC i ETH. Cała reszta to loteria, wiec możesz skreślić los, ale nie za dużo raczej :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 7 marca 2022, 12:50

Niby jakiś wzrost jest, ale nadal idzie jak krew z nosa plus znowu robię głupie decyzje. Przykład?
SL na BTC w okolicach 37k. Następnie dzida w górę będąc na USDT. Chwilę poczekałem, z nadzieją, że spadnie. Gdy cena się utrzymywała to postanowiłem wejść. Kupiłem tym razem po 44.2... ;) A zaraz później cena zeszła do 37 ponownie :)
Akcje allegro również idealnie timingowo. Ciąłem straty przy 24.8, żeby paczkę odkupić później przy 30... teraz jeszcze dokupiłem po 24.1 więc chociaż trochę to uśredniam, ale widzę, że to głównie spada.
Całe szczęście kruszce mnie chociaż trochę ratują... Pojawia się myśl, żeby je spieniężyć, ale przecież to właśnie na takie sytuacje jak wojna się zaopatrywałem w nie więc nie miałoby to sensu. Co sądzicie?
Zastanawiam się również nad zainwestowaniem tych wolnych ~20k. Jakieś pomysły? Akcje na GPW skoro są tak duże "przeceny"?
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 7 marca 2022, 15:34

mxxm977 pisze: poniedziałek, 7 marca 2022, 12:50Zastanawiam się również nad zainwestowaniem tych wolnych ~20k. Jakieś pomysły? Akcje na GPW skoro są tak duże "przeceny"?
Stosuję metodę oszczędzania kwot PLN - xxx,00 przez konwersję na BTC regularnie (najważniejsze) co miesiąc od 3 lat przedtem przez FlyingAtom obecnie przez zakupy cykliczne w Bitcan.
Stopy zwrotu na dzisiaj - za 2020 +311 % za 2021 -19,2 % (jedyny rok gdy zakupy robiłem co kwartał)
obecny, 2022 rok -1,5 %. Całość zgromadzonych środków za 2020- do lutego 2022 stopa zwrotu +129%.
Bez stresu, bez dodatkowych nakładów (czasu) pracy. Tak będę robił do swojego końca wykorzystując
zgromadzone środki z-przed 3-5 lat!

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 7 marca 2022, 20:16

ikswodnal pisze: poniedziałek, 7 marca 2022, 15:34Stosuję metodę oszczędzania kwot PLN - xxx,00 przez konwersję na BTC regularnie (najważniejsze) co miesiąc od 3 lat przedtem przez FlyingAtom obecnie przez zakupy cykliczne w Bitcan.
Stopy zwrotu na dzisiaj - za 2020 +311 % za 2021 -19,2 % (jedyny rok gdy zakupy robiłem co kwartał)
obecny, 2022 rok -1,5 %. Całość zgromadzonych środków za 2020- do lutego 2022 stopa zwrotu +129%.
Bez stresu, bez dodatkowych nakładów (czasu) pracy. Tak będę robił do swojego końca wykorzystując
zgromadzone środki z-przed 3-5 lat!
Tak, zdecydowanie takie sukcesywne skupowanie jest dobrym pomysłem. Bardziej boli mnie, że nawet zakładając, że skupuję miesięcznie po 1000zł to aktualnie mam już włożone 23 takie paczki, które są mocno na minus więc zanim uśrednię ten kurs to chwilę minie. Według mnie, takie uśrednianie jest najlepsze w momencie gdy zaczynamy przygodę "od zera".

Cały czas boję się, że jeszcze mocno spadniemy z tych 37 tysięcy- liczba czarnych scenariuszy i pesymistycznych spekulacji przyprawia mnie o bóle głowy.

Nadal uważasz, że skupowanie co miesiąc w obecnej sytuacji (wojny na Ukrainie, niepewności krypto itd), patrząc przez pryzmat mojego dotychczasowego minusu jest dobrym pomysłem?

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości