Wieści z frontu walki z gotówką

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 7775
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 4907
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: koparki » sobota, 29 maja 2021, 17:11

@mecenas odkąd deweloperka bitcoina orbituje wokół bankierów i ma z nimi wspólny interes, do tego niemal cała baza monetarna bitcoina jest na stosunkowo niewielu najbogatszych adresach, a wahania kursu potrafią sięgać 500%-1000%-2000% rocznie(w obie strony) nie widzę sensu w kryptowalutach (ot taka tulipanomania naszych czasów), może sens jedynie w celu transferu miedzykontynentalnego poza systemem bankowym z ogromnym ryzykiem kursowym w tle ale ile zwykłych ludzi ma takie potrzeby ?

Dodano po 21 minutach 54 sekundach:
co ci po "monecie" którą podbija/degraduje o 50% zwykły tweet E.Muska , to co się stanie z kryptowalutami w razie prania mózgów podobnego do kampanii covid, gdzie po praniu mózgu i pod groźbą kar przekonano całe społeczeństwo że ma dusić się w kagańcu nawet na świeżym powietrzu, nawet na poboczu wiejskiej drogi w Pcimiu Dolnym... i ludzie się podporządkowali , zastraszeni ograniczyli sobie bezsensownie największą ludzką potrzebę - oddychanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4371
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2416
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: mecenas » sobota, 29 maja 2021, 18:09

Tak. Dlatego napisałem, że ludzkość nie zdała niestety egzaminu z myślenia... Dostała złoty róg a zadowoliła się sznurem na którym zawiśnie... :idea:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4153
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 1819
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: pael » sobota, 29 maja 2021, 18:14

mecenas pisze: sobota, 29 maja 2021, 15:47A tam w tej chińskiej jurysdykcji to co? Lepiej?


Typuje, ze moze byc lepiej jesli UE pojdzie chinska droga.
Pamietam jak wczoraj, "och ci chinczycy komunisci zamykaja ludzi w domach, liczy sie dlanich ogol, a nie jednostka", dwa tygodnie pozniej postepowi mysliciele europejscy "zamknijcie nas blagamy bo umrzemy".
Chiny zamknely temat w 2miesiace, UE pod plaszczykiem pozorów bedzie czolgac obywateli panstw czlonkowskich do znudzenia. Subtelna roznica.
koparki pisze: sobota, 29 maja 2021, 17:33odkąd deweloperka bitcoina orbituje wokół bankierów i ma z nimi wspólny interes, do tego niemal cała baza monetarna bitcoina jest na stosunkowo niewielu najbogatszych adresach, a wahania kursu potrafią sięgać 500%-1000%-2000% rocznie(


a "krypto ludzie" dostali orgazmu na slowo etf i instytucje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4153
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 1819
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: pael » czwartek, 10 czerwca 2021, 07:11

https://biznes.radiozet.pl/News/Bedzie- ... nt-premium

Będzie nowy typ podatnika. MF: to jest nasz klient premium

Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Bedzie- ... nt-premium
W Polsce pojawi się nowy typ podatnika, który może liczyć na specjalne względy fiskusa. Ministerstwo Finansów przewiduje, że pojawią się dwa warianty, silver i gold. Ten drugi opisywany jest jako VIP z dostępem do niekończących się ulg.

Podatki muszą płacić w Polsce wszyscy, nawet osoby, które według Polskiego Ładu będą z tego obowiązku zwolnione po wprowadzeniu kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 000 zł. Ministerstwo Finansów zapowiedziało niespodziewaną nowość: zamiast kolejnego podatku wprowadzi nowy typ podatnika.

Podatnik bezgotówkowy, bo o nim mowa, będzie cieszyć się szczególnymi względami fiskusa. Otrzyma specjalne ulgi, a także gwarancję zwrotu VAT w ciągu 15 dni – najszybciej w Unii Europejskiej. Jacy przedsiębiorcy załapią się na pakiety silver oraz gold?

Podatnik bezgotówkowy. Jakie ulgi na poziomie silver i gold?
Informacje o wprowadzeniu do systemu fiskalnego nowego typu podatnika podał na konferencji Cashless Congress wiceminister finansów Jan Sarnowski. Rząd stanowczo popiera przejście na transakcje bezgotówkowe, tłumacząc to mniejszym kosztem elektronicznego obiegu pieniądza.

Z badań przytoczonych przez Sarnowskiego wynika, że koszty transakcji gotówkowych pochłaniają nawet 1 procent PKB. Nie bez znaczenia jest także możliwość łatwego śledzenia transakcji bezgotówkowych, dzięki czemu fiskus może sprawniej upominać się o swoje należności i wykrywać anormalne zachowania i przepływy.
Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Bedzie- ... nt-premium

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 409
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 407
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Kutalisk » wtorek, 15 czerwca 2021, 16:34

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezes ... 33786.html

Glapiński zaznaczył, że w czasie epidemii odnotowano "liczne przypadki odmowy akceptacji gotówki, nawet w urzędach przy regulowaniu zobowiązań publiczno-prawnych". "Takie przypadki zdarzają się również obecnie. I są przez nas aktywnie zwalczane i będą zwalczane" - podkreślił prezes NBP.


Ja miałem ostatnio osobiście pierwszy przypadek odmowy przyjęcia gotówki. Babka bała się banknotu 500 "szef jej zabronił" po negocjacjach przyjęła ale obsrana była nieźle. Chyba myślała, że fałszywka.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości