Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: McGravier » wtorek, 19 lutego 2013, 12:32

MusX pisze:
jerry pisze:
MusX pisze:nie zostaje nic innego jak przesiadać się na litecoiny, bitcoin skończy tak samo jak złoto :P
Tzn. jak się skończyło złoto?
jest niepraktycznym środkiem płatniczym, wartość szybuje do góry dlatego, że ludzie traktują to jako obligacje. Co najistotniejsze: w każdej chwili wartość może runąć (tak, złoto też, co akurat mniej prawdopodobne niż bitcoin) do wartości wyznaczonej przez przemysł, jubilerski czy jakikolwiek inny, ale taki który używa złota a nie je przetrzymuje.
Jesteś pierwszą osobą jaką spotkałem, która podziela moją opinię co do złota. Nie miałbym żadnych wątpliwości, gdyby chociaż jedna gospodarka na ziemi wykorzystywała standard złota do rozliczeń (z pełną wymiennością banknotów na kruszec rzecz jasna).

A tak, inwestycja w złoto przypomina hazard. Nie tak poważny jak przy bitcoinach, ale jednak...

Dyskutant
Posty: 161
Rejestracja: 2 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: washuu » wtorek, 19 lutego 2013, 17:09

Od kilku dni liczę na korektę, ona nie nadchodzi, więc pewnie są za tym jakieś konkretne przyczyny.

Czu za wzrostami w ciągu ostatnich kilku dni stoją jakieś wieści o BTC? Czy ktoś z Was śledzi najwazniejsze wątki na Bitcointalk?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » wtorek, 19 lutego 2013, 17:25

washuu pisze:Od kilku dni liczę na korektę, ona nie nadchodzi, więc pewnie są za tym jakieś konkretne przyczyny.

Czu za wzrostami w ciągu ostatnich kilku dni stoją jakieś wieści o BTC? Czy ktoś z Was śledzi najwazniejsze wątki na Bitcointalk?
wordpress.com , reddit.com, MEGA, firmy interesują się hazardem w USA za bitcoiny. Trochę tego jest. Jednak nie tłumaczy to raczej tak dużego wzrostu w tak krótkim czasie. Nawet bym powiedział, że firmy wprowadziły płatności dzięki bańce bo bitcoin wygląda jakby był w dobrej formie. Jak kurs idzie bardzo w górę (czy tez w dół) to piszą o tym media.
Bańki charakteryzują się brakiem większych korekt dlatego ich nie ma lub są niewielkie, a jak już korekta przyjdzie to pewnie będzie po bańce. Teraz kupno nowych BTC to czysty hazard z dużym ryzykiem, można dużo zarobić bo czubek bańki może wybić jeszcze i ponad 10$ w górę lub wiele stracić bo w ciągu kilku minut możemy wylądować na 50% obecnej ceny.

Dyskutant
Posty: 161
Rejestracja: 2 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: washuu » wtorek, 19 lutego 2013, 17:29

Bitmar pisze: wordpress.com , reddit.com, MEGA, firmy interesują się hazardem w USA za bitcoiny. Trochę tego jest.
OK, sądziłem że takie wiadomości podbijają cenę przez jedną, może dwie doby - a to są wieści juz prawie sprzed tygodnia...

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » wtorek, 19 lutego 2013, 17:36

washuu pisze:
Bitmar pisze: wordpress.com , reddit.com, MEGA, firmy interesują się hazardem w USA za bitcoiny. Trochę tego jest.
OK, sądziłem że takie wiadomości podbijają cenę przez jedną, może dwie doby - a to są wieści juz prawie sprzed tygodnia...
Zwykle rynek reaguje impulsywnie na złe wiadomości. Dobre wiadomości mają wpływ raczej długoterminowy. Początek bańki zaczął się jeszcze przed tymi wszystkimi wiadomościami więc nie upatrywałbym w nich tego co się dzieje. Wiadomości te jednak mogą przyczyniać się do napędzenia bańki i łagodzenia korekt bo też pewnie dzięki nim jest duże parcie ku górze spowodowane podnieceniem ludzi, wszystko się nakręca jeszcze bardziej.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: the_prince » wtorek, 19 lutego 2013, 17:52

Te podbicie ceny przez 2 doby to bezpośredni efekt spekulacyjny, jednak trzeba brać pod uwagę również nowy rzut inwestorów-entuzjastów, którzy z pewnym opóźnieniem, myślę że często nie tak wielkim, będą dołączać do zabawy.

Dyskutant
Posty: 192
Rejestracja: 17 lutego 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Callisto210 » wtorek, 19 lutego 2013, 20:05

Mnie się podoba. Cena leci w górę jak wściekła, tylko mam wrażenie, że jak zacznie spadać, to z wieelkim hukiem. A poza tym, to może być ciężko przebić 30$, ale jak się uda, to nadal cena będzie rosnąc. Ktoś myśli podobnie jak ja?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » wtorek, 19 lutego 2013, 20:21

Callisto210 pisze:Mnie się podoba. Cena leci w górę jak wściekła, tylko mam wrażenie, że jak zacznie spadać, to z wieelkim hukiem. A poza tym, to może być ciężko przebić 30$, ale jak się uda, to nadal cena będzie rosnąc. Ktoś myśli podobnie jak ja?
Jak przebije 32$ to może jeszcze na początku rosnąć dalej, już siłą naturalną. Wszystko zależy od tego spekulanta co pompuje, ma pewien cel tylko nie wiemy jaki, sądząc po ilości pompowanej kasy pewne jeszcze kilka $ wyższy. A potem to co zawsze, to co nakupił od 16$ wzwyż partiami po kilka tys BTC sprzeda na górce. Nawet jakby miał ostatni BTC sprzedać i po 17$ to i tak jest na tej akurat partii 1$ do przodu. Na takich spekulacjach świetnie się zarabia a gdzie zarobi lepiej na spekulacjach niż na BTC ? pewnie nigdzie :)

Gdybym ja urządzał taką spekulację, dążył bym do przebicia 32$, czyli poprzedniego szczytu. od 32 nic bym już nie pompował tylko czekał aż się to samo rozkręci siłą rozpędu i efektem psychologicznym przebicia ostatniego szczytu i wejścia w nowy kanał wzrostowy. Potem czekał bym aż zbuduje się niezła ściana ASKów, i uderzył sprzedając 2/3 tego co mam. potem 1/3 sprzedał bym zbijając korektę po tym spadku... a potem już w dół i przy około 10$ zaczynał bym odkupować znowu ;) i tak w kółko można doić złotą krowę. Oczywiście jest ryzyko, że znajdzie się ktoś większy i pierwszy zaatakuje albo obroni kurs. Bitcoin potrzebuje więcej użytkowników, nabrać masy bo póki co to niestety raj dla spekulantów którzy tylko szkodzą.

Dyskutant
Posty: 192
Rejestracja: 17 lutego 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Callisto210 » wtorek, 19 lutego 2013, 20:41

No tak, bez ryzyka nie ma zabawy ;)

Dyskutant
Posty: 161
Rejestracja: 2 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: washuu » wtorek, 19 lutego 2013, 20:42

Mnie bardziej niepokoi zastój w cenie. Co będzie jeżeli BTC zawiśnie na granicy 30$ na kilka ładnych dni przy dużym obrocie? To dopiero nerwy. Na spadki i wzrosty człowiek zazwyczaj jest bardziej przygotowany... ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » wtorek, 19 lutego 2013, 21:00

Czyżby jeszcze dziś był atak na 30 $? Robi się gorąco, zbliżamy się do szczytu szczytów, akurat pokrywa się z S&P ;) ale pewno to tylko zbieg okoliczności :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bult » wtorek, 19 lutego 2013, 21:11

Powiem wam ze cieplo to sie robi sprzedawac nie sprzedawac. Moglo by isc tylko w gore
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » wtorek, 19 lutego 2013, 21:23

nie ma najmniejzsych podstaw do spadków. beda tylko jakies strzały od czasu do czasu. po przebiciu 30 btc idzie 40-45, over!
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: jerry » wtorek, 19 lutego 2013, 21:29

Wszyscy przeczuwają spadki, to pewnie ich nie będzie. Trzeba by przejrzeć posty z czasu ostatniej bańki, raczej optymizm panował, jako było po 2 USD, to też nikt nie krzyczał - brać, bo to dno ;)

Dyskutant
Posty: 192
Rejestracja: 17 lutego 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Callisto210 » wtorek, 19 lutego 2013, 21:32

Chyba dzisiaj do północy dobijemy 30$ ;) Niewiele brakuje.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: qertoip » wtorek, 19 lutego 2013, 21:36

Wartość wszystkich bitcoinów sięgnęła właśnie miliarda złotych (wykop).
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Rozmowny
Posty: 54
Rejestracja: 25 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: snail » wtorek, 19 lutego 2013, 21:48

kurs właśnie odpowiednio dostosował się "sam" do zmiany trudności, która była chyba 2 dni temu tj. ok. 10%

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: DavidPL » wtorek, 19 lutego 2013, 21:52

Mylisz skutek z przyczyną.
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: doooku » wtorek, 19 lutego 2013, 22:15

wykres.png
Myślę że jeszcze będziemy mieli wzrosty. Z porównania poprzedniej bańki (1) z obecną (2) wynika że jesteśmy dopiero w 1/3 ceny docelowej. Zakładając że tym razem nie pójdziemy tak wysoko jak ostatnio realnym celem jest 60-70$. Prawdopodobnie należy spodziewać się jeszcze jednej korekty, między 30 a 32$ i kolejnej korekty na poziomie czterdziestu kilku $. Z drugiej strony wystarczy jeden duży inwestor (3) żeby zachwiać ceną, a przy obecnym pułapie powinno dać się łatwo odwrócić trend.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dyskutant
Posty: 192
Rejestracja: 17 lutego 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Callisto210 » wtorek, 19 lutego 2013, 22:44

No, to będzie jazda ;) Nawet na tych wykresach widać podobieństwo i ta bańka co jest teraz będzie większa, dużo większa, tylko patrząc na poprzednią bańkę to cena rosła tak szybko, że aż w pionie, tutaj pewnie też tak będzie, o ile oczywiście nikt nie namiesza.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości