Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » poniedziałek, 9 listopada 2015, 12:04

@nexushash
Zgodziłbym się z Tobą, ale jestem przekonany o tym, że zasobni gracze rysują kurs który ma wyglądać natruralnie i zgodnie z AT. A potem nagle dzieje się coś dziwngo, kurs bierze ostry zakręt, z którego nie wylatują tylko zabezpieczeni stop-lossami.
Teoria jest oczywiście niesprawdzalna, ale ja na przykład, gdybym miał duże środki to wynająłbym kilku doświadczonych klerków giełdowych, oni zrobiliby to za mnie. Niemożliwe? Na giełdzie gdzie dziennie wahania 10% nie robią na nikim wrażenia?

Po drugie, fraktalny wykres jest "dźgany" pikami flash-crashy z pękających kaskadowo longów/shortów oraz celowymi wycieczkami do czywistych poziomów, na których leży większość stop lossów.

Kiedy piszesz o fraktalności kursu dobrze wiem, do czego się odwołujesz. Studiowałem temat i moje narzędzia czasem sprawdzają się co do jednego $ - np przez ostatni tydzień. Ale są momenty w któych nagle cały mój system podpowiada mi totalne bzdury, i nie wiem czemu.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 listopada 2015, 12:49

nexushash pisze:@ShadowOfHarbringer. Dla mnie bitcoin jest absolutnie przewidywalny i nie mają znaczenia żadne czynniki wpływające na kurs, wystarczy sama analiza techniczna.
Jest on zjawiskiem fraktalnym i można go opisać przy pomocy złotej spirali w przestrzeni, wystarczy tylko liczba fi i jej pochodne.
Ekhm, czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem wyraźnie "w krótkim okresie". Dla mnie Bitcoin też jest dość przewidywalny (chociaż "absolutnie" to zbyt mocne słowo), ale tylko w ogólnym zakresie i długich okresach (6 miesięcy i więcej).

Trochę nadużywasz słowa "absolutnie". Gdyby Bitcoin był dla Ciebie _absolutnie_ przewidywalny, to chyba nie siedziałbyś na tym forum, tylko byłbyś jednym z najbogatszych ludzi na świecie i pewnie popijałbyś drinki na plaży swojej tropikalnej wyspy.

PS.
Skoro twierdzisz, że Bitcoin da się opisać na złotej spirali, to proszę narysuj mi taką spiralę, która z dokładnością do +- 5% będzie się zgadzać z kursem Bitcoina. Bo jakoś dziwnie wydaje mi się to niemożliwe.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 listopada 2015, 12:53

PS2.
nexushash pisze:Tu jedna z lepszych analiz wg mnie, rozpoczęliśmy nową bańkę: Link
Hehehe ;)

Stawiam 2 Ciechany Pszeniczne, że analiza z linku będzie błędna.
Jestem ciekawy, czy będzie Ci głupio, jeżeli się okaże, że nie miałeś racji, czy raczej udasz że nic się nie stało ?

EDIT:
Hm, jak zwykle nie obejrzałem wykresu ze zrozumieniem, bo nie znam się na tych traderskich stronach...
Ale to nawet lepiej, okazało się, że miałem rację. Gość się mylił, nie spadło do 113 (EDIT2: Ani do 133).

@nexushash
Co właściwie chciałeś udowodnić tym linkiem, że mam rację ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 listopada 2015, 13:06 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » poniedziałek, 9 listopada 2015, 13:04

Nie chce nic mowic ale dzieki reklamowaniu tego ruska co stworzyl ta piramide, jaka teraz wiekszosc portali uskutecznia, to ten gosc moze zarobic niezle miliony i faktycznie rozkrecic niezla banke na BTC.
Nie wazne co mowia i pisza, gosc dostal wlasnie ogolnoswiatowa darmowa reklame. Ci co inwesuja w hyipy na pewno nie zniechecili sie po tych antyreklamach, a wrecz dostali info gdzie mozna szybko zarobic.

Niestety myslenie wiekszosci ludzi nie jest ich mocna strona, a że większość ma duszę hazardzisty to już powstaje mieszanka wybuchowa. Swego czasu chyba większość ludzi z tego forum inwestowała w piramidy pirata pomimo tego że wiedzieli że to SCAM. Jest ryzyko jest zabawa ;) Choć osobiście uważam, że jak juz ktoś szuka mocnych wrażeń i adrenaliny to niech już sobie lepiej pójdzie na paintballa. Inwestowanie w piramidy, hyipy i inne tego typu wynalazki prędzej czy później kończy się tak samo.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maky » poniedziałek, 9 listopada 2015, 13:31

nexushash pisze:@ShadowOfHarbringer. Dla mnie bitcoin jest absolutnie przewidywalny i nie mają znaczenia żadne czynniki wpływające na kurs, wystarczy sama analiza techniczna.
Dlaczego jeszcze nie jesteś najbogatszym człowiekiem na świecie? A może już jesteś? ;)

P.S. Daj nam od czasu do czasu jakiś sygnał kupna sprzedaży to sobie też dorobimy. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » poniedziałek, 9 listopada 2015, 13:39

Media głównego ścieku wzrost bitcoina przekuwają w negatyw. Zamiast pisać że szklanka jest do połowy pełna to zawsze można baranom napisać ze jest w połowie pusta. Najlepszym przykładem jest poniższy artykuł.

Wartość bitcoina spadła w jeden dzień o ponad 100 dolarów
http://biznes.pl/magazyny/teleinformaty ... row/ffmb6y

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 9 listopada 2015, 14:08

nexushash pisze:@ShadowOfHarbringer. Dla mnie bitcoin jest absolutnie przewidywalny i nie mają znaczenia żadne czynniki wpływające na kurs, wystarczy sama analiza techniczna.
Jest on zjawiskiem fraktalnym i można go opisać przy pomocy złotej spirali w przestrzeni, wystarczy tylko liczba fi i jej pochodne.
Zachowanie tłumu zawsze wygląda podobnie w skali dniowej tygodniowej czy rocznej.
Tu jedna z lepszych analiz wg mnie, rozpoczęliśmy nową bańkę: Link
Jeśli twierdzisz na siłę że nie możesz to tak właśnie jest i zawsze znajdziesz dowody potwierdzenia swojego założenia.
Ja twierdzę, że mogę i także znajduję potwierdzenia mojej teorii.
I nikt ci nie da skutecznych prognoz bo kiedy większość zacznie je stosować przestaną działać, co w sumie pokazała subskrypcja guru.
Zasada nieoznaczoności?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0003 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 9 listopada 2015, 14:24

Ktoś złamał system i doszukał się prawidłowości :)


Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » poniedziałek, 9 listopada 2015, 16:12

nexushash pisze:@ShadowOfHarbringer. Dla mnie bitcoin jest absolutnie przewidywalny i nie mają znaczenia żadne czynniki wpływające na kurs, wystarczy sama analiza techniczna.
Jest on zjawiskiem fraktalnym i można go opisać przy pomocy złotej spirali w przestrzeni, wystarczy tylko liczba fi i jej pochodne.
Zachowanie tłumu zawsze wygląda podobnie w skali dniowej tygodniowej czy rocznej.
Tu jedna z lepszych analiz wg mnie, rozpoczęliśmy nową bańkę: Link
Jeśli twierdzisz na siłę że nie możesz to tak właśnie jest i zawsze znajdziesz dowody potwierdzenia swojego założenia.
Ja twierdzę, że mogę i także znajduję potwierdzenia mojej teorii.
I nikt ci nie da skutecznych prognoz bo kiedy większość zacznie je stosować przestaną działać, co w sumie pokazała subskrypcja guru.
Co prawda nie pisałeś do mnie, no ale uznałem, że muszę się do tego odnieść. A chcę to skomentować bo jestem zdania, że @Shadow się myli ;) pisząc że nie da się (to wręcz niemożliwe) przewidzieć kursu w krótkim okresie. Jednak Twoje wyjaśnienia są jeszcze gorsze.
Zgadzam się, że wykres jest fraktalem, ale to nie jest odkrycie ostatnich lat jak niektórym tutaj się wydaje, a także wielu uznanych analityków nie uznaje tego faktu.
Dodatkowo znaczenie zdania: "Wykres jest fraktalem" może znaczyć trochę coś innego dla różnych ludzi. Dla mnie np oznacza to, że formacje cenowe są do siebie bliźniaczo podobne na wszystkich interwałach, ale nie zaryzykowałbym zdania, że
nexushash pisze:można go opisać przy pomocy złotej spirali w przestrzeni, wystarczy tylko liczba fi i jej pochodne.
To nie apteka tylko zgrubna analiza oparta na prawdopodobieństwie (którego i tak nigdy dokładnie nie znam) Oprócz tłumu, na niemal każdym rynku, jest "demiurg" który tym wszystkim kieruje i do niego należy ostatnie słowo w temacie: jak będzie wyglądał wykres po prawej. To trochę zaburza obraz "fi i jej pochodnych"
@Au 79 ma całkowitą rację.

A teraz jeszcze kilka słów ad personam (Wybacz proszę, ale jeszcze chyba nikt Ci tego nie powiedział, więc może ja...)
Twoje analizy (abstrahując od ich wartości) są całkowicie nieczytelne. Widzę, że znasz Tradingview (mniemam po tym gównie które stamtąd wrzuciłeś) to dlaczego tutaj wrzucasz jakieś o mało co wykresy z Bitcoinwisdom? Na tradingview masz wszystko czego dusza zapragnie, możesz nawet tworzyć swoje własne skrypty, a wykres wygląda jak prawdziwy wykres.

Wydźwięk całej Twojej wypowiedzi jest trochę zabawny :mrgreen: ale już @maky o tym napisał.
A to:
nexushash pisze:I nikt ci nie da skutecznych prognoz bo kiedy większość zacznie je stosować przestaną działać, co w sumie pokazała subskrypcja guru.
jest całkiem śmieszne. :D

Nie czepiałbym bym się Ciebie, ale takie wpisy jak ten Twój zniechęcają ludzi do AT moim zdaniem niesłusznie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 listopada 2015, 18:29 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 9 listopada 2015, 16:19

Panowie, cała ta dyskusja jest praktycznie o niczym. Dzięki psychologii tłumu oraz AT można zwiększyć jedynie prawdopodobieństwo trafnej decyzji, nic więcej. Dla daytraderów którzy robią po dziesiątki i setki transakcji jest różnica czy trafią 6 razy na 10, czy tylko 5 (wyjdą na 0). Trafiając 6 mamy już konkretny zysk.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 listopada 2015, 16:30

Bitmar pisze:Panowie, cała ta dyskusja jest praktycznie o niczym. Dzięki psychologii tłumu oraz AT można zwiększyć jedynie prawdopodobieństwo trafnej decyzji, nic więcej. Dla daytraderów którzy robią po dziesiątki i setki transakcji jest różnica czy trafią 6 razy na 10, czy tylko 5 (wyjdą na 0). Trafiając 6 mamy już konkretny zysk.
Pełna zgoda.

Gdybyście wszyscy tutaj mieli rację przynajmniej w 6 przypadkach na 10, to nie siedzielibyście na forum i nie dzielili byście się radami z innymi. Po co robić sobie konkurencje ?
Nie lepiej samemu być miliarderem kupującym sobie co rok inną wyspę i nowego odrzutowca, niż siedzieć na forum i tworzyć teorie na temat czy macie racje czy nie ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: tomko222 » poniedziałek, 9 listopada 2015, 16:33

Bitmar pisze:Dla daytraderów którzy robią po dziesiątki i setki transakcji jest różnica czy trafią 6 razy na 10, czy tylko 5 (wyjdą na 0). Trafiając 6 mamy już konkretny zysk.
Za daleki wniosek - trafienie 6 razy na 10 nie oznacza zysku tak samo jak trafienie 5 nie oznacza wyjścia na 0 :P Można grać ryzykownie i trafiając 1 raz na 10 mieć konkretny zysk a też można trafić 9/10 i mieć konkretną stratę.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 9 listopada 2015, 16:43

@tomko222, wniosek wcale nie jest za daleki, bo chodzi o prawdopodobieństwo a nie o jakieś poszczególne przypadki. Powiedzmy, że jest to dla nieskończenie dużej ilości prób. W przypadku prawdopodobieństwa 50/50 zawsze wyjdziemy na zero przy odpowiednio dużej liczbie prób, ale dla kilku prób wcale tak być nie musi. dla 60/40 przy odpowiednio dużej ilości prób zawsze wyjdziemy z zyskiem. Miałem kiedyś bota na goxie co robił po kilkaset transakcji dziennie i gdyby nie prowizje wychodził by na 0, choć były okresy, że zarabiał dużo a potem dużo tracił ;) Dlatego napisałem, że w przypadku daytraderów prawdopodobieństwo ma wielkie znaczenie gdyż oni zajmują się tym zawodowo i przez długi okres czasu, w przypadku graczy "niedzielnych" bardziej już liczy się szczęście w danej chwili :) Można rzucać monetą ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 listopada 2015, 16:45

tomko222 pisze:
Bitmar pisze:Dla daytraderów którzy robią po dziesiątki i setki transakcji jest różnica czy trafią 6 razy na 10, czy tylko 5 (wyjdą na 0). Trafiając 6 mamy już konkretny zysk.
Za daleki wniosek - trafienie 6 razy na 10 nie oznacza zysku tak samo jak trafienie 5 nie oznacza wyjścia na 0 :P Można grać ryzykownie i trafiając 1 raz na 10 mieć konkretny zysk a też można trafić 9/10 i mieć konkretną stratę.
Hehehe, niezła logika rodem z troll physics ;)

Misiaczku, jeżeli trafiasz 6 na 10 razy, to nie możesz sobie wybrać które 6 trafisz a które 4 nie.

Zakładając że grasz zwykle na podobne sumy plus uśredniając wyniki finansowe, spokojnie można założyć że w dłuższym czasie wygrywając 5 na 10 razy wyjdziesz na 0, a wygrywając 6 lub więcej razy na 10, wyjdziesz do przodu.

To o czym Ty mówisz to jest hazard, a nie inwestowanie. W hazardzie oczywiście możesz mieć farta, ale nie będzie on trwał wiecznie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Rozmowny
Posty: 63
Rejestracja: 11 lutego 2012
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: filipyoyo » poniedziałek, 9 listopada 2015, 18:03

Uśmiercacie ten temat mowiac, że nikt sensowny nie pisze tutaj o kursie BTC. Oczywiscie, to prawda, że jak ktos protrafi prognozowac kurs z duzym powodzeniem to nie bedzie sie tym dzielił na forum. Ja osobiscie zawsze czytam ten temat, nie ze wzgledu na jakosc prognozy, tylko dlatego że moglem tutaj zawsze zobaczyc inny punkt widzenia ktory nie raz okazal sie pomocny.
Niestety w ostatnim czasie pojawia sie tu garstka wiadomosci nawet w goracych momentach :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » poniedziałek, 9 listopada 2015, 18:03

ShadowOfHarbringer pisze: Zakładając że grasz zwykle na podobne sumy
A zakładając że nie grasz na podobne sumy albo zakładając że mamy TP do SL 2:1 to już wychodzą zupełnie inne wyniki. Dlatego @tomko222 słusznie zauważył że:
tomko222 pisze:trafienie 6 razy na 10 nie oznacza zysku tak samo jak trafienie 5 nie oznacza wyjścia na 0 :P Można grać ryzykownie i trafiając 1 raz na 10 mieć konkretny zysk a też można trafić 9/10 i mieć konkretną stratę.
@ShadowOfHarbringer
Bo właśnie tomko222 napisał o inwestowaniu a Ty o hazardzie ;)
filipyoyo pisze:Oczywiscie, to prawda, że jak ktos protrafi prognozowac kurs z duzym powodzeniem to nie bedzie sie tym dzielił na forum.
Dla mnie to nie jest takie oczywiste i to zdanie wg mnie nie jest prawdziwe, no ale każdy powinien pisać za siebie a nie za innych.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 9 listopada 2015, 18:23

No proszę... nauka kontra wiejska filozofia na chłopski rozum :) LOL :)
Panowie, jak nie mieliście w szkole/studiach rachunku prawdopodobieństwa to lepiej nie zabierać się za to ;) chyba, że "okazyjnie".

tomko222, podał konkretny przypadek, nie będziemy przecież rozstrzygać pojedynczych przypadków. W lotto też można wytypować 6 za pierwszym razem. Można też kupić milion losów i stracić fortunę. Tu do gry wchodzi rachunek prawdopodobieństwa.... o którym mowa. Koniec i .

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 listopada 2015, 18:47

Bitmar pisze:No proszę... nauka kontra wiejska filozofia na chłopski rozum :) LOL :)
Panowie, jak nie mieliście w szkole/studiach rachunku prawdopodobieństwa to lepiej nie zabierać się za to ;) chyba, że "okazyjnie".

tomko222, podał konkretny przypadek, nie będziemy przecież rozstrzygać pojedynczych przypadków. W lotto też można wytypować 6 za pierwszym razem. Można też kupić milion losów i stracić fortunę. Tu do gry wchodzi rachunek prawdopodobieństwa.... o którym mowa. Koniec i .
I ja bym na tym zakończył, chyba nie ma sensu się zagłębiać w temat, bo jak to zwykle bywa w dyuskusjach internetowych i tak nikt swojego przeciwnika nie przekona.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 9 listopada 2015, 18:59

Bitmar pisze:Panowie, jak nie mieliście w szkole/studiach rachunku prawdopodobieństwa
Mieliśmy, ale po pierwsze jeżeli przyjmiemy że kurs BTC jest zmienną stochastyczną, to jej dystrybuanta nie jest znana i jest zmienna w czasie, stosowanie więc szkolnych reguł a'la rzut kostką jest błędem. Po drugie zaś podejmowanie decyzji przez gracza giełdowego procesem stochastycznym na pewno nie jest i w tym momencie cała analiza Shadowa jest nic nie warta. Chyba, że on grałby na giełdzie rzucając monetą, orzeł = kupno, reszka = sprzedaż ;-).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 listopada 2015, 19:02

Chancellor pisze:
Bitmar pisze:Panowie, jak nie mieliście w szkole/studiach rachunku prawdopodobieństwa
Mieliśmy, ale po pierwsze jeżeli przyjmiemy że kurs BTC jest zmienną stochastyczną, to jej dystrybuanta nie jest znana i jest zmienna w czasie, stosowanie więc szkolnych reguł a'la rzut kostką jest błędem. Po drugie zaś podejmowanie decyzji przez gracza giełdowego procesem stochastycznym na pewno nie jest i w tym momencie cała analiza Shadowa jest nic nie warta. Chyba, że on grałby na giełdzie rzucając monetą, orzeł = kupno, reszka = sprzedaż ;-).
Oczywiście, że masz rację, mój model był (naturalnie) uproszczony.

Ale serio, nie ciągnijcie już tego, nie chce mi się dyskutować.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości