Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Coinn » niedziela, 1 marca 2015, 23:13

Kilka godzin wcześniej zaczęło podnosić się LTC. Tak samo z siebie, bez większego ruchu BTC.
Zawsze jest ktoś kto wie wcześniej niż my :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » niedziela, 1 marca 2015, 23:17

teraz b. ważna jest aukcja, o której podejrzanie cicho w świecie bitcoina. jeśli jednak będą chętni z ceną nie niższą niż jakaś tam średnia z ostanich miesięcy (tak się zwykle kupuje w obrocie pozagiełdowym) to powinno być ok. W sensie, że nie wracamy za szybko w okolice 200 $ ;-)

bez blokady: https://archive.today/G5R1Z
czyli ruszy za niedługo fundusz inwestujący w btc dla grubszych portfeli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » poniedziałek, 2 marca 2015, 07:02

Wygląda na to, że linie trendu spadkowego już przebiliśmy:
OKCoin_1w_BTCCNY.png
czyli podsumowując: przebiliśmy linię trendu wzrostowego i spadkowego, wpadliśmy w trend boczny, więc za niedługo powinno się wszystko wyjaśnić, czy lecimy do piekła czy może na nowe ATH ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » poniedziałek, 2 marca 2015, 07:38

Bitcoins sent last 24h 1,617,675.73 BTC , a jeszcze kilka dni temu tygodniami wahało się od 800 tys do 1 mln dziennie. Ktoś grubą kasę przewala ?
http://bitcoinwatch.com/

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 2 marca 2015, 07:57

Trochę wzrosło a tu już spekulacje, że może nowe ATH przed nami. Obawiam, że na poziomie 300$+ czeka nas zwała w dół i realizacja zysków, przez tych, co nakupili na poziomie 2xx$. Chyba, że doniesienia z aukcji bedą nad wyraz korzystne + może jakieś nowe plotki z Mega.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » poniedziałek, 2 marca 2015, 08:38

Mega to już stare info :) Teraz pewnie spekulacja na temacie aukcji, a potem otrzeźwienie - mam nadzieję że minimum na poziomie 300$. Idealnie byłoby dobić do 340-350 jak szacował @eko

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 2 marca 2015, 08:44

No chyba ze chodzi tez o to o czym wspomniał smok. Edit: sorry nie smok a bitels:/)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0006 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:05

Sorry panowie ale ja nie wierzę w trend boczny na bitcoinie na dłuższą metę, w tym roku zobaczymy albo nowe ATH albo kolejny niższy dołek.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:08

Nie no prezes ja tez i kiedyś juz o tym pisałem tylko na razie nie ma przesłanek na otwieranie szampana. Tez jednak liczę na ath, ale póki nie przebijemy mocno 700 nie ma co sie napalac.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:11

@JacekW_BB w przedziale 160-320 $ nie zamierzam nic robić, zauważyłem tylko że w końcu wyjdziemy albo górą albo dołem choć wg mnie większa szansa jest na wyjście góra.
Szampana to ja sobie otworzę po zmianie nagrody na LTC w wakacje ;) a na razie to cierpliwie czekam :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:17

No z ltc mam zgryz. Tez trzymam ale czy ostatnia zmiana nagrody na btc spowodowała wzrost ? Nie!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:20

Ale jak nie jak tak :) Z moich obserwacji dodatkowo wynika, że zmiana nagrody na innych altach powodowała pump & dump.
Od zmiany nagrody na BTC w listopadzie 2012 r. szliśmy od 10 $ przez cały czas do góry, na początku powoli a później szybko do 260 $ :)

Na LTC może być scenariusz zbliżony do innych altów czyli pump & dump ale poczekajmy cierpliwie do sierpnia jeszcze jest trochę czasu :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:35

A ja mam swoją teorie na ostatnio częste "schodkowe" wybicia i spadki. Otóż dawno dawno temu nie było tego typu zachowania kursu ponieważ nie było "szortów" . Według mnie to one powodują te gwałtowne wybicia (lub spadki) kursu.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:43

@up tez zauwazyłem i szczerze mnie to denerwuje - mamy spadek - nie otworzysz shorta bo trwa 5 minut i ma tylko jedną falę, masz wzrosty - strach otworzyć longa bo trwa 15 minut i po wszystkim i wisimy na poziomie - wg mnie to jakoś ostatnio ostatni mc dwa widoczne sa takie zachowania kursu - przypomina mi to LTC, nie uwazam ze to przez shorty - shorty mamy już długo a dla mnie takie zachowania to ostatni okres.

Co do kursu - mieszne mam uczucia, ten dzisiejszy pump i 100% retrace zaraz po nim optymistycznie mnie nie nastraja - ja zrealizowałem zyski i czeekam na kolejne podejscie lub korekte. Ostatnie dni i te dwa wybicia sa dla mnie nieprzewidywalne, miałem strategie oparta na reagowaniu na ruchy ale ostatnio sa one za szybki i nieprzewidywalne zeby była ona bezpieczna.

Mieliśmy wyjscie góra z 2miesiącznego trójkąta - powinniśmy podejsc znacznie wyżej tymczasem zatrzymaliśmy sie za nisko, dump kilkuminotowy i drugie podejscie - znowu za nisko wg mnie zeby bezpiecznie się ładować. Jezeli będziemy mieli przebicie 270 i utrzymanie na tym poziomie wtedy bede trochę bardziej spokojny, natomiast teraz mamy podwójny szczyt na finexie (co prawda w małej skali ale jednak - wczorajszy i dzisiejszy top), dodatkowo podczas tego dzisiejszego wybicia ktoś sporo sie wyprzedał ma okcoin, znacznie wiecej sprzedane na korekcie niż na próbie wybicia.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » poniedziałek, 2 marca 2015, 11:04

Ja też jednak zrealizowałem i poczekam co dalej. Dopiero powyżej ostatniego szczytu 267$ będzie w miarę bezpiecznie. A na razie u Chińczyków podwójny szczyt w 2h i pewnie stąd ta mocniejsza wyprzedaż. Niech się gryzą, zobaczymy kto wygra.

@majkel_94 masz rację. Kurs wypadł z tej magicznej tęczowej ścieżki i teraz może lewitować na dowolnym poziomie aż ktoś zechce go ponownie popchnąć w odpowiednim kierunku tak jak robił to Marek na spółę z Chinolami...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 marca 2015, 12:07 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » poniedziałek, 2 marca 2015, 12:01

magiczne 700... 267 tez mialo by tragiczne przebicie, a jakos nie jestesmy pod 100$ :P

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 2 marca 2015, 14:35

na twicie zaczyna się tudemoonizm. Np Charlie Shreem o tym funduszu. Chyba czas na ewakuację.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » poniedziałek, 2 marca 2015, 14:55

Dokładnie. Mój ulubiony wskaźnik StochRSI 3d jest na samiutkim szczycie, zupełnie jak w czerwcu zeszłego roku przy 680 USD. A już za około 10 godzin zamyka się 3-dniowa świeczka. Tak więc te 300 USD będzie chyba równie mityczne co 700 USD wtedy ;)

Co jeszcze ciekawe - słupki MACD 3d są zielone, ale rosły przez cały okres dość wolno. Również jest to dość alarmujące, wzrost wytraca swój impet i wygląda na to, że lada moment będzie przesilenie.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » poniedziałek, 2 marca 2015, 15:07

Korci żeby znowu wejść, ale rzeczywiście jakoś kiepsko to wygląda - szczególnie u Chińczyków po których spodziewałem się, że ten wózek pociągną. Brak pary, żeby pociągnąć ponad szczyt z połowy lutego. Ale ja i tak podobnie jak @ekono uważam poziom 300+ za realny, tylko z jakiego poziomu to wystartuje? Bo jak teraz się przytka, to mamy solidne wsparcia w short na 240, 220 i 190-200$

Tak nawiasem mówiąc, to każdy bardzo dobry news dla fundamentów BTC w zeszłym roku kończył się piką i zwałą. Gdyby teraz ciągnąć dalej w górę, to byłoby coś nowego :D Może byczki pokażą w końcu rogi? A co jeszcze ciekawsze - oba wielkie bulltrapy (majowy i listopadowy) odbyły się bez newsów, tak po prostu.... ;)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 2 marca 2015, 15:53

Na Huobi na 15m jak spadniemy to utworzy się wręcz idealny stół z wręcz idealnie płaskim blatem ;-) Patrząc jednak tu na 1H : https://bitcoinwisdom.com/markets/huobi/btccny widać, że te dziwne idealne wręcz boczniaki ostatnio kończąc się wzrostami....

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości