Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » czwartek, 15 stycznia 2015, 21:27

konkor pisze:
Postawię BIDy na 120-100$ w razie jakby coś. Minimalna szansa, ale tego 150$ też kompletnie się przewidzieć nie dało.
Dało sie dało ,moge wskazać swoje posty gdzie pisałem o tych spadkach.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » czwartek, 15 stycznia 2015, 21:38

@konkor nie wierzę że spadniemy poniżej $180, moim zdaniem korekta zakończy się na jakiś $190 ale to max
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » czwartek, 15 stycznia 2015, 21:43

fonetic pisze:@konkor nie wierzę że spadniemy poniżej $180, moim zdaniem korekta zakończy się na jakiś $190 ale to max
I właśnie dlatego spadniemy niżej niż ktokolwiek się spodziewa. Patrząc na nastroje w ankiecie to pewnie dołek będzie poniżej $100

Zasięg spadków po wyjściu z wielkiego trójkąta wypada w okolicy $88, więc jest to całkiem prawdopodobne.
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 stycznia 2015, 21:46 przez aaaxn, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 15 stycznia 2015, 21:45

@fonetic No mówię, że mało prawdopodobne jak na razie (jak na razie, bo jeden gruby rzut i kiszka - BIDów brak). Ale też nie wierzę w scenariusz, że leszcze wytrzepane i lecimy w kosmos ;) Wolę jednak od czasu do czasu na żywo złapać 10-20-30$ ruch niż się czaić i stawiać stop-lossy, a potem zerkać na telefon przez sen :lol:

@warren może i pisałeś, ale Twoje posty zostały wrzucone do wora totalnej desperacji i rozpaczy po sprzedaży z ogromną stratą. Gdybyś trochę inaczej pisał i z argumentami, to tak :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 stycznia 2015, 21:56 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » czwartek, 15 stycznia 2015, 21:54

aaaxn pisze:
fonetic pisze:@konkor nie wierzę że spadniemy poniżej $180, moim zdaniem korekta zakończy się na jakiś $190 ale to max
I właśnie dlatego spadniemy niżej niż ktokolwiek się spodziewa. Patrząc na nastroje w ankiecie to pewnie dołek będzie poniżej $100
Gdyby iść dalej tym Twoim tokiem rozumowania to nie istniałyby odbicia/zmiany trendu tylko stały cykl:
spadniemy? - Nie no co ty
<spadek>
spadniemy jeszcze? - Nie no co ty
<spadek>
spadniemy jeszcze? - Nie no co ty
<spadek>
spadniemy jeszcze? - Nie no co ty
<spadek>
i tak dalej

W pewnym momencie faktycznie dalej się po prostu nie spada i mamy odbicie, nie są tu potrzebne raporty o ilości samobójstw, wyrwanych włosów itp. To tak nie działa. Ile osób spodziewało się tak gwałtownego i mocnego spadku jak ostatnio? Raczej niewiele.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » czwartek, 15 stycznia 2015, 21:56

Przespałem sie 2 godzinki , zona patrzy na mnie z politowaniem :P Ale czuje ze tyle snu musi mi wystarczyć na kolejną nockę :P
No bo dzis ciekawie bedzie :P
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 15 stycznia 2015, 21:58

Ktoś ze dwa dni temu dobrze napisał - należy przeanalizować co się stało z LTC. Inna bajka niby, ale jednak da się lecieć na pysk przez przerwy ;) A teraz LTC/BTC rośnie - czyli pewnie Bitcoin zaraz trochę spadnie.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:00

@aaaxn ta pewnie spadki będą trwać wiecznie, zrobiliśmy bardzo duże obroty na tym crashu, zaryliśmy w piwnice, teraz książkowe jest mocne odbicie do połowy ostatniej piki, czego chcieć jeszcze?
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:00

@konkor mnie już zaczyna trochę wkurzać wykorzystywanie litecoina jako swoisty poligon doświadczalny ale już nie raz obserwując LTC wiedziałem co się stanie na BTC.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:06

fonetic pisze:@aaaxn ta pewnie spadki będą trwać wiecznie, zrobiliśmy bardzo duże obroty na tym crashu, zaryliśmy w piwnice, teraz książkowe jest mocne odbicie do połowy ostatniej piki, czego chcieć jeszcze?
No właśnie, czego chcieć? Grubasy pompować nam tutaj banię, bo leszczyna ma już dość umęczenia :) Będzie co będzie, dołączymy się. Ale iść pod nóż ja na przykład nie zamierzam.

Wiem @prezes że ten przykład LTC jest wkurzający - ale tam było podobnie na 5$. Czego chcieć więcej, super dołek 5$ - ogromny spadek....

Poczekamy, zobaczymy. Ktoś na bitach, ktoś na fiatach. Najbliższe dni naprawdę dużo nam powiedzą.


edit: no proszę, LTC/BTC pokazało nam co za chwilę się stanie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 stycznia 2015, 22:09 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:09

Strugg pisze:
aaaxn pisze: W pewnym momencie faktycznie dalej się po prostu nie spada i mamy odbicie, nie są tu potrzebne raporty o ilości samobójstw, wyrwanych włosów itp. To tak nie działa. Ile osób spodziewało się tak gwałtownego i mocnego spadku jak ostatnio? Raczej niewiele.
Tak no zwłaszcza że pisałem o tym wiele razy począwszy od chyba listopada to napewno musiał być szok że tak spadło.Chyba raczej wszyscy powinni sie cieszyć że czytali moje posty i nie łapali spadających noży bo wtedy to by było kiepściutko a tak to nic tylko sie cieszyć.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MegaMol » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:13

konkor pisze:
edit: no proszę, LTC/BTC pokazało nam co za chwilę się stanie.
Którą giełde masz na myśli jeśli chodzi o tę parę? BTC-E?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:15

@MegaMol tak, ale to bez znaczenia która giełda bo ruch jest widoczny wszędzie na kilka/kilkanaście minut przed. Wczoraj przed spadkami BTC również tak było i ktoś tu na to zwrócił uwagę. Na razie to takie bujanie, ale gdyby kurs wystrzelił ponad 007 - to można się spodziewać niezłej jazdy chyba.

edit: paradoksalnie na Stampie spadków broni chyba brak sensownych BIDów. Większy gracz nie ma gdzie rzucić, ale ze to można w tą przepaść łatwo zepchnąć małych graczy ;) Rzeczywiście może być interesująco, niezależnie od rozwiązania...
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 stycznia 2015, 22:30 przez konkor, łącznie zmieniany 3 razy.

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:16

@Strugg, fonetic
Przepraszam, że was uraziłem. Oczywiście nie będzie dalej spadać tylko teraz czas na większe odbicie a może nawet zmianę trendu.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:22

Zmiana trendu to pewnie nie, ale Huobi próbuje wyjść z aktualnego (krótkoterminowego) kanału spadkowego, czemu mogą też sprzyjać płaskie aski, tam do 1320 CNY prawie nic nie ma... Na razie jednak to nie jest przekonujące.

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:35

konkor pisze: @warren może i pisałeś, ale Twoje posty zostały wrzucone do wora totalnej desperacji i rozpaczy po sprzedaży z ogromną stratą. Gdybyś trochę inaczej pisał i z argumentami, to tak :)
No może i tak tylko ja straciłem na ponzi ,a nie na giełdzie.Na giełdzie to jeszcze ani razu nie straciłem.Tzn nigdy nie zainwestowałem więcej na giełdzie niż wypłaciłem.A że ponzi scam to wiadomo ale to był mój błąd czasem trudno rozpoznać co jest miningiem a co jest scamem bo tyle było że no trudno to ocenić.No ale teraz to już wiem i na ponzi po prostu nawet nie spoglądam.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: marcobit » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:39

co jest ja mam tylko kłopot z forum i bitfinex, kręci i kręci

Post dotyczy kursu ??? -ostrzeżenie- Bitmar

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:47

Ciekawy moment - skoki o 50CNY w ciągu sekund... Mam wrażenie, że trwa jakaś ważna bitwa. No bo i na wykresie moment ważny. Jeśli teraz zaraz odbije pod 1300, to kurs chwilowo uratowany. Jeśli zostanie na 1200, albo padnie ścianka, to będzie chyba "głowa z ramionami"? (nigdy sie nie nauczyłem tych głupich nazw ;) ).
W każdym razie na Huobi właśnie ważą się losy kursu na najbliższy dzien.

@prezes - testowanie dna? $160 dzisiaj w nocy? Naprawdę?

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:50

Mam wrażenie że za chwile będzie jakaś pompa u chińczyków, ciężko się patrzy teraz na lidera, ponieważ ewidentnie w dzień lideruje nam finex a w nocy chińczyki, chyba nareszcie po tych spadkach nie będzie btc tylko zabawką chińską, finex wchodzi do gry
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:52

@ekonokomik: Dziwnie wyglądał orderbook na Huobi, tak szerokiego zakresu płaskości jeszcze tam nie widziałem... Może to skutki tego DDoS-a, może jakiś bot stracił łączność z centrum kontroli ;-). No ale już bidy podeszły w górę...

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości