Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » środa, 7 stycznia 2015, 20:17

Pójdzie jeszcze wyżej. Moje wskaźniki nastrojów ciągle wskazują na małą wiarę we wzrosty.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 7 stycznia 2015, 20:27

l3sny pisze:ludzie mili.... bitstamp musi odkupic bitków za 5 papiera to proste, ze cena idzie w góre. I to może pociągnąć aż miło ;)
Połowę w drodze do 300-310$, a drugą połowę w drodze powrotnej :twisted: W innym przypadku będzie amatorka, o którą zresztą można Stampowców spokojnie podejrzewać :) Ciekawe kiedy będzie tweet "to the moon". Dawno nie wstawiali...

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » środa, 7 stycznia 2015, 20:33

Ale nerwowo sypią na btc-e.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » środa, 7 stycznia 2015, 20:36

Ale na finexie 300 pękło ładnie ;) Grunt że coś się dzieje i nie ma stołu jak ostatnimi czasy coraz częściej było, można handlować na całego ;)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » środa, 7 stycznia 2015, 20:45

Nerwowe sprzedawanie to oczywiście oznaka dużego strachu, więc dalej trzymam długie.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 7 stycznia 2015, 20:46

U Chińczyków wyraźnie więcej miejsca jest na odbicie (ponad 1900 CNY spokojnie). Zachodnie giełdy w sumie mogą jeszcze jakąś porządną szpilę zaliczyć jeśli skośni się zdecydują ;) Ktoś pod to zagra? Obawiam się zostać z bitami na noc, więc pewnie sobie daruję.

Mamy znacznie mocniejsze ruchy w górę przy tej aferze Stampowej, niż przy okazji akceptacji Microsoftu :lol: A wtedy też był lokalny dołek po spadku...

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » środa, 7 stycznia 2015, 20:52

Gwałtowność ruchów nie wróży dobrze co do dłuższego terminu. Takie dynamiczne wzrosty to zwykle korekty w trendzie spadkowym.

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » środa, 7 stycznia 2015, 20:58

W Bitcoinie widac im gorzej tym lepiej ,jak jest jakiś fail albo kilka to cena rośnie a jak jest nudno i nic sie nie dzieje to cena spada.Normalnie bez sensu.Jeszcze ze dwie giełdy niech wyłączą to może sie uda przebić 400$

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » środa, 7 stycznia 2015, 21:00

konkor pisze:Mamy znacznie mocniejsze ruchy w górę przy tej aferze Stampowej, niż przy okazji akceptacji Microsoftu :lol: A wtedy też był lokalny dołek po spadku...
Na reddicie, jakoś jak ta cała akcja ze stampem się zaczynała i zablokowali stronę, i były pierwsze przypuszczenia o kradzież - ktoś napisał "finally good news for bitcoin". Miał sporo podbić. Więc widać, że to faktycznie lepszy news niż akceptacje :)

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » środa, 7 stycznia 2015, 21:00

Ja czekam na następne wybicie, sprzedam to co kupiłem w dołku i ustawiam się pod korektę
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » środa, 7 stycznia 2015, 21:48

Prawie 3k w piku 30m na btc-e dawno nie widziałem czegoś takiego na tej giełdzie, ogólnie coś są spore te obroty na zachodnich giełdach może stamp na prawde skupuje
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » środa, 7 stycznia 2015, 22:15

@warren
Gorzej jak wyłączą akurat te na których siedzisz. Stamp juz w zeszłym roku się prosił o problemy, to była kwestia czasu. Ale czy inne "giełdy" na tym rynku są wiele bezpieczniejsze? Szczerze wątpię.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 7 stycznia 2015, 22:16

Ja też pusty jestem.

Na btc-e i finexie nie ma już miejsca na wzrosty. Na Huobi miejsca jest sporo, bo zostali daleko w tyle (chyba z $10 momentami). W 4H ładnie to widać: szybki spadek i szybkie odbicie.
Klasycznie to teraz powinno oczywiście spaść i zacząć cosik rysować w ciągu paru najbliższych dni.
Ba! Możemy być nawet w punkcie odpowiadającym 2014-09-23.

Ale są jeszcze dwie inne możliwości:
1. Na fali euforii po powrocie stampa mega-pika jak ta z 12 listopada. Np do $340.
2. Wyhamowanie wzrostów, uspokojenie i wolne wyjście do $320 w ciągu kilku dni. To dawałoby postawę przypuszczać, że dołek za nami i szykować się na wzrosty w mid.

I bądź tu teraz mądry ;)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 7 stycznia 2015, 22:46

@eko Mi najbardziej na wykresie pasuje porównanie w 1w na okres około 24 marca. Teraz trzeba wykazać się cierpliwością i nie oddać tego, co właśnie skosiliśmy ;) Ewentualny atak na dołek to nie jest kwestia najbliższych dni moim zdaniem. No i upieram się jednak, że "mały klin" od 453$ nie jest kompletny - więc mamy czas na przepychanki. A na takich przepychankach często kasa ucieka niepotrzebnie.

Dochodzi jeszcze ten smrodek i być może ucieczka części ludzi ze Stampa jak już wstanie. Spekuła powinna to raczej wykorzystać na zejście niżej i nakręcenie sprzedaży. Zobaczymy... Ja bym raczej ze Stampa się ewakuował, przynajmniej na jakiś czas zabierając całość dobytku.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 7 stycznia 2015, 23:10

Nie no, 24 marca to byłaby tragedia, uwzględniając co było dalej. To ja już wolę 23 września ;)

Tzn właściwie to nie wolę ani tego ani tego. Mam nadzieję, że pójdzie klasycznie, czyli wyrysuje się do końca tygodnia jakiś klin czy trójkąt.
Albo też optymistycznie: że zaliczyliśmy dołek wg Dana, zamknęliśmy wielki trójkąt, może będzie jeszcze jakiś przytup dla podkręcenia wolumenu i zatankowania, a potem to już up.
Tak wolę :)

Ze stampa najszybciej uciec BTC a nie fiatami, bo przy fiatach trzeba stampowi odpowiedzieć na wiele pytań, by "pomóc mu lepiej zrozumieć naturę naszej współpracy" ;)
Czyli po parciu ku górze powinno być widać czy ludzie uciekają czy nie.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » środa, 7 stycznia 2015, 23:37

Nie wiadomo jak teraz będzie. Zdziwiłbym się, gdyby giełda ruszyła w ciągu 3 najbliższych dni i można było wypłacać i bity i fiaty bez problemów.

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » środa, 7 stycznia 2015, 23:42

Ja czekam na spadki do poziomu 100$ bo tak to po prostu gołym okiem widać że BTC to domena naciągaczy i nie warto w to inwestować ,gdyby na te pare tygodni spadł to wartości po te 100$ to znowu bym zainwestował.Widać że to sie kupy nie trzyma -serwisy upadaja - kupa scamu - zero logiki tylko same jakieś głupoty ,teraz też ukradziono na giełdzie 19000 BTC ale to nic załata sie ... bezpieczeństwo środków - no co ty nikt o tym nie słyszał - ważne jest żeby kurs wzrósł albo spadł bo ci co grają na lewarach mają możliwości w obydwie strony żeby zarobić.Heh przecież widać że to nie idzie w kryptowalute tylko w jakiś gówniany interes.Trzymać sztucznie kurs jest tylko żeby ktoś zarobił na lewarach to jest nieporozumienie.Powinno sie wrócić jak bóg przykazał do bazowych 100$ i pożniej działąć.A tak tylko spekulanci między sobą przebijają kurs.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » środa, 7 stycznia 2015, 23:58

Ciekawe, że gdybyś coś ostatnio ładnie zarobił na btc, to by nie był pewnie domeną naciągaczy, co? :)

Tak samo gdy piszesz o 100$ - byłoby wszystko git, jeśli byś złapał za tą cenę i by rosło z lewarami, czy nie?

Myśleliśmy, że ktoś Ci wykradł hasło i jaja sobie robi, a Ty po prostu lubisz ponarzekać...
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=16495

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » czwartek, 8 stycznia 2015, 00:25

Bzdury to że ktoś mi wykradł hasło to są naprawde nieprzeciętne bzdury ,ja akurat mam troche pojęcia z informatyki i są niewielkie szanse na to ... używam haseł typu 8cGT4.jZ7vCvy zlamanie takiego hasla nawet dla superkomputera zajmie kupe czasu a taki superkomputer ma moc kilku MW i nie sadze zeby bylo oplacalne lamanie hasel moich.No chyba że coś przeskrobałem ... ale nie wydaje mi sie.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » czwartek, 8 stycznia 2015, 00:37

warren pisze:Powinno sie wrócić jak bóg przykazał do bazowych 100$ i pożniej działąć.
"bazowych"? A skąd niby ta baza? Dla mnie "baza" to pare $. A są tu tacy, dla których baza to 10 centów.
A jakby już "się wrócić" do tych bazowych $100, to jak Ty zamierzasz "działać"?
warren pisze:gdyby na te pare tygodni spadł to wartości po te 100$ to znowu bym zainwestował.
Tzn w co przepraszam byś ZAINWESTOWAŁ?
Bo chyba miałeś na myśli, że kupiłbyś BTC i znów został spekulantem na których tak złożeczysz? :evil:

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości