Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ryback » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 21:55

hmm no nie do konca bede obarczac siebie o strate tylko stampa :DDDD
faktycznie dziwnie sie zachowuja pozostale gieldy tak jakby czekaly co sie wydarzy ze stampem - czekaja na lidera :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 21:56

Lorraine pisze:Czy ja jestem jedyną osobą która miała środki na stampie?

eko ty grasz na polskiej giełdzie?
Ja też mam swoje środki na stampie. 100% w postaci fiat.

Mnie ogólnie sytuacja martwi bardziej niż wielu na tym forum. Bo prawodopodobna strata stampa to niecałe 19k btc. Stanowi to niecałe 5 000 000 $ przy dzisiejszym kursie. Obawiam się, że bitstamp nawet jak będzie chciał będzie miał problem z wzięciem tego na klatę.

Jednakże trzymam za nich kciuki, ale prawdopodobnie jak (jeżeli?) tylko włączą giełdę będę próbował środki ewakuować. Zobaczymy co napiszą. Co mnie jeszcze bardzo martwi w tej sytuacji, to brak komunikacji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 21:59

Ja nie mam tam BTC, mam same fiaty które są nie ruszone od połowy roku.

Najgorszy scenariusz nie przechodzi mi nawet przez myśli... no ale jeśli to otwieram biznes za reszte oszczędności.

http://i.imgur.com/qJdIsBx.jpg
Zapraszam.

CASH ONLY!

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:00

@diakon. wrzucają komunikaty na Twittera - ostatni sprzed paru godzin .

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:01

Lorraine pisze:Czy ja jestem jedyną osobą która miała środki na stampie?

eko ty grasz na polskiej giełdzie?

Lorraine ja również mam środki na stampie . W moim przypadku obstawiałem drugi zrzut wiec w 100% jestem tam na fiatach..
Pozdawiam
Papa
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:02

papaxpapa pisze: Teraz przynajmniej widać dobitnie która giełda jest przywódcą stada i jak widać na załączonym obrazku nie są nim giełdy chinskie ....tylko i mimo wszystko Bitstamp!!!
Chyba raczysz żartować. Już od dawna to chińczyki kurs kreowali. Stamp może i był przywódcą nie stada, lecz trzódki europejsko/amerykańskiej. Większe ruchy raczej w Chinach się rozpoczynały.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:05

Oil - Price Drop
Euro - Price Drop
Dow Jones - Drop
Rubel - Price Drop

Ropa idzie poniżej 50USD.

Świetne nastroje na świecie.


Pozdrawiam
niepapa
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:06 przez Lorraine, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:05

diakon pisze:
papaxpapa pisze: Teraz przynajmniej widać dobitnie która giełda jest przywódcą stada i jak widać na załączonym obrazku nie są nim giełdy chinskie ....tylko i mimo wszystko Bitstamp!!!
Chyba raczysz żartować. Już od dawna to chińczyki kurs kreowali. Stamp może i był przywódcą nie stada, lecz trzódki europejsko/amerykańskiej. Większe ruchy raczej w Chinach się rozpoczynały.
Tak dokładnie racze zartowac. Pozwolisz ze bede miał swoje zdanie :P Kreowanie a prawdziwe Bity i $ to dwie rózne rzeczy...
Oczywiscie to moja osobista opinia...
Pozdrawiam
Papa
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:08

JacekW_BB pisze:@diakon. wrzucają komunikaty na Twittera - ostatni sprzed paru godzin .
Jeżeli mówisz o twittach Nejca Kodriča to jak dla mnie marna to komunikacja. A w ogóle było to 8-10 godzin temu i praktycznie nie rzuciło żadnego światła na sprawę poza tym co co jest w oświadczeniu. Ludzie zaczynają się niepokoić po całym dniu zablokowanych środków.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 99
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: astro » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:15

Lorraine pisze:Ja nie mam tam BTC, mam same fiaty które są nie ruszone od połowy roku.

Najgorszy scenariusz nie przechodzi mi nawet przez myśli... no ale jeśli to otwieram biznes za reszte oszczędności.

http://i.imgur.com/qJdIsBx.jpg
Zapraszam.

CASH ONLY!
o fiaty bym się tam nie martwił, wątpie żeby tak po prostu się zwineli z kasą jak gox.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Multi » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:20

Jeśli nie zablokują wypłaty btc tuz po otwarciu, to dużo osób w fiatach zacznie skupywać by uciec, cena może ładnie podskoczyć.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:23

huobi chyba znalazło sposób na spadający kurs, bid kończą się na 1650 i 250 sztukach :D to jakiś bug czy mają tam święto smoka i nie działają przelewy? A tak na marginesie piękny skup idzie i ledwo go po świecach widać, pełna profeska pewnie jak zakupy się skończą wstanie stamp. Wczoraj pisałem, że grubaseria raczej zakończy zabawę zanim ruszą przelewy, bo nie zapanuje nad tematem, dzisiejszy dzień pokazał że zapanuje tylko kto by się spodziewał, że wyciągając wtyczkę.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:23

Multi pisze:Jeśli nie zablokują wypłaty btc tuz po otwarciu, to dużo osób w fiatach zacznie skupywać by uciec, cena może ładnie podskoczyć.
Może być też na odwrót i ludzie będą się bitków pozbywać woląc zostać na fiatach.

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:34

Lorraine pisze:Czy ja jestem jedyną osobą która miała środki na stampie?

eko ty grasz na polskiej giełdzie?
Niestety nie, ja mam całkiem sporo Bitów tam. Chciałem wczorja od 12 wypłacić, ale nie udało się... Pisałem w tym temacie o problemach Stampa jako pierwszy.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:42

Ja obstawiam że będzie tradycyjny scenariusz, czyli wstanie, będzie trading, będą wpłaty, ale wypłaty albo w ogóle będą zamrożone, albo jak chyba na cryptorushu było, że jednym działało, innym nie, jakieś weryfikacje i inne cuda :P

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:47

@papax - nie zgadzam sie z Tobą. Wszyscy czekają na stampa, bo to po prostu jedna z kilku głównych giełd. Jest ważna. Świat Zachodu zwykle podaje notowania ze stampa (od upadku goxa). Ale to nie znaczy, zę Chińczycy nie są bliżej kierownicy.

@Lorrain - nie mialem nic na stampie, bo jak przeczytalem o ich "weryfikacjach" przed wypłaceniem kasy to myślałem ze ktoś mnie wkręca w ukrytej kamerze ;) Nawet próbowalem się zweryfikować (przy rejestracji), ale poprosili mnie o zdjęcie twarzy obok której trzymam dowód, co mnie ostatecznie wyleczylo z tej gieldy.

Gram "u ruskiej mafii" jak napisal sxzp, bo sie przyzwyczailem tam grac, ale wcale nie ufam tej gieldzie. Tzn u nich jak jest dobrze to jest dobrze, ale gdyby jutro sie zwineli, to nawet nie ma o czym gadac i z kim. Byłoby "ukradli to ukradli na .... drążyć temat".
A w przypadku stampa moznaby chociaz się procesować jak w cywilizowanym świecie.
Na dłuższe przechowywanie czy to kasy czy bitów chyba najlepszy jest Kraken.

Co do kursu, wciąż jestem dobrej myśli. Jeśli stamp choćby odezwie się (ale sensownie!) w ciągu paru godzin, to kurs się obroni. Przeciwko szybkiej szpili do 250 też nie miałbym zastrzeżeń - bidy rozstawione.
Także czekam. Jakoś trudno mi uwierzyć w czarny scenariusz dla stampa. No ale w przypadku goxa też bylem chyba najwiekszym ich obrońcą do końca. To byla niestety moja wielka pomyłka i kompromitacja.

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:48

Pewnie mają jakieś techniczne problemy w stylu że wymiana hardware albo tego typu rzeczy.No jaki to by musiał być haker żeby shakowac ich na 18000 btc a oni by sie nie zorientowali.Prędzej jakaś awaria sprzętu i robią jakiś swap danych dysków synchro od nowa z cold wallet.A te informacje o haku na 18000 bitów to pewnie spekuła rozpuszcza.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:53

@majkel - to bylby najgorszy mozliwy scenariusz, szczególnie przy braku dokładnych i jasnych informacji czy "mataczeniu".

Bo wtedy kurs ani nie walnąłby szpilą w dół, ani nie wzrósł, tylko utknął na $2xx z tendencją spadkową (bo ludzie asekurancko by przeskakiwali na fiaty) i stał się mało przewidywalny.
Bardzo zła opcja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:56

warren a po co by dawali takie niepotrzebne duze fee w przelewach ?
19k stracili i to raczej nie byl hot wallet a ktos sobie regularnie kradl przez 24h z ich adresow (i dalej to robi bo ludzie chyba wplacaja na stare adresy)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:56 przez hanti, łącznie zmieniany 1 raz.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 22:56

nie mogę znaleźć adresu pewnej stronki może pomożecie. Prosta stronka-blog publikująca sygnały kupna sprzedaży mid-long kilku aktywów między innymi bitcoin tam się pojawiał, wykres z sygnałem zazwyczaj z jakimś krótki blogowym komentarzem spora trafność kojarzy ktoś, chyba beżowy layout.
Napisałem kiedyś przekornie, że to ruska mafia :) korzystam od dosyć dawna z ich serwisu i na prawdę jestem zadowolony może dlatego, że tak jak eko pisze jak się zwinął nie będę się musiał zastanawiać jak teraz ludzie z kasa na stampie czy wróci, czy oddadzą :)

@cdlsrm wielkie dzięki :) ja zbieram wiele różnych sygnałów, żeby mieć w miarę szeroki ogląd i szukam wypadkowej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 stycznia 2015, 23:07 przez sxzp, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości