Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 14:56

Dobra ktoś ma pomysł co dalej z kursem w najbliższych godzinach, ja obstawiam ponowne testowanie $250
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 15:06

ekonokomik pisze: Wczoraj zmarł też Prof. Edmund Wnuk-Lipiński.
A poważnie: mylenie korelacji z przyczynowością to bardzo powszechny błąd logiczny.
:)
http://www.tylervigen.com/
Mój faworyt: korelacja zależności przychodu ośrodków narciarskich z zaduszeniami własną pościelą :)

A poważnie: dobrze wiem o czym mówisz. Pan profesor nie był związany z BTC, więc przykład uważam za nietrafiony.
Możesz mi stopy przypalać, a nie dam wiary, że historycznie istotne przebicie $266 i problemy stampa to tylko niepowiązana korelacja czasowa.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 15:27

@Eko przykład z profesorem zupełnie chybiony i krzywdzący dla profesora.
Ukradziono bitki. Korelowanie tego z zachowaniem kursu jak najbardziej poprawne.
Oczywiście nikt nie mówi, że zostały na pewno sprzedane, ALE
1) mogły zostać sprzedane
2) ktoś mógł mieć informacje o akcji przed resztą i na tym bym się koncentrował, bo ekipa stampa miała taką informację, oraz ekipa atakującego (obie grupy mogą być tą samą grupą hehe)

Dużo ciekawych postów od rana. Nie wiem, czy dowiemy się jaka jest prawda, ale trzeba jednak stosować zasadę ograniczonego zaufania do takiej giełdy, do informacji, które podaje i do grania na niej. wiadomo, że nie powiedzą dokładnie o co chodzi, tylko podają komunikat, który wywoła najmniejsze emocje.

Czy będzie zwała? Nie wiem, ale wg mnie dołek nie jest zaliczony absolutnie i nie sądzę, byśmy zobaczyli prędko 3XX-4XX, raczej mam wrażenie, że zostaniemy w 2XX, a jeśli będzie ze stampem naprawdę nie halo, to może i niżej, chociaż równie dobrze, może nie mieć to dużego wpływ na kurs w short. Tak, czy siak raczej optuję za zejściem pod long jeszcze, może zostanie tam.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 15:50

W nowej analizie Guru twierdzi, że minimum spadniemy do 240 a nawet do 130 dol. Ja sam nie traktuje go jako wyroczni, więc podchodzę do tego z dystansem.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 15:52

Z takimi widełkami, nie trudno być guru :)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 15:54

Też fakt, ja bardziej patrzę na DanaV.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kactech » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 15:59

Na Ripple BTC ze Stampa nawet 5.5% taniej http://i.imgur.com/gWiK808.png
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: redbog » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 16:04

Mi się wydaje że ten cały Guru to troszkę podchodzi zbyt emocjonalnie kiedy był bull trap to chciał już chyba jechać po nowe ATH a teraz się załamał i już wieszczy jakieś bardzo niskie progi 130$.
Oczywiście tak niski kurs albo jeszcze niższy jest możliwy ale to po bankructwie Bitstampa innej drogi do takich poziomów to ja nie widze przynajmniej nie teraz.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 16:11

Też wydaje mi się, że po nim widać poszczególne fazy na rynku - euforię czy teraz depresję.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 16:15

Jeśli też macie jakiś alarm w androidzie, to proponuję sprawdzić/zmienić źródło danych, bo defaultowo aplikacje czytają ze stampa.
Guru przerzuca diagramy bitfinexa.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 16:44

Na chwilę obecną (czysto technicznie) widzę odbicie w okolice 290-300$ (perspektywa powiedzmy tygodnia) i wtedy pogłębienie dołka, ale niewiele niżej (właśnie te 240$ by pasowało). No ale to gdyby nie było tej sprawy Stampa... A może tym bardziej tak się uda? Chińczycy mogą to zrobić. Ehhh, myślałem że będzie trochę łatwiej :) Jeszcze tydzień temu byłem pewien co dokładnie zrobię w takiej sytuacji, a tu trzeba kombinować.

Jeśli tak się jakimś cudem rozegra jak napisałem - to sprzedam (wtedy wyjście wyżej niż 330-340$ powinno być sygnałem do odkupienia na korekcie), a jeśli teraz poleci w dół to dokupię. Kasa już doszła. W obu przypadkach klin od 453$ oraz ten główny zamkną się w podobnym miejscu, tylko z innym liczeniem wierzchołków dla tego małego. W obu przypadkach 300$ powinniśmy zobaczyć - nawet przed ewentualnymi spadkami na 200 czy 100$

@eko, @sky a Wy jak kombinujecie?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:14

Panowie, co jak co ale trzeba przyznać, że DanV ładnie to nakreślił miesiąc temu tutaj:
https://www.tradingview.com/v/A1mFwkEG/
In any case we are looking for a 3 swing decline ie a zizgag. If there is a strong momentum we could see prices spike below the lower declining support line of the pattern as an overshoot. Otherwise 240 could be a possible zone to form this low.

Should that low hold then we could be either in a completely new bullish cycle that could at least retest the Nov 2013 high in 5 swings formation (preferred) OR strong and significant zizg to deeper retrace of the entire move from Nov 2013 high to anticipated low.
Obstawiam pierwszy scenariusz - z założeniem, że Bitstamp nie zrobi bagna i rozwiążą problem. Dalsze spadki (nawet poniżej 200$ jak niektórzy już straszą) mogą (tylko mogą) mieć miejsce, jeśli z tym Bitstampem będzie grubsza sprawa - wtedy nic nie wiadomo.
Ale to tylko moje wymysły 8-)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:17

Ja też jestem za 1 scenariuszem, al. też jeśli Stamp nie narozrabia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:22

Odwrócenie trendu już blisko, żeby tylko bitstamp wystartował normalnie. Mainstream zaczyna pisać...
http://finanse.wp.pl/kat,140082,title,T ... &_ticrsn=3

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:30

Znak rozpoznawczy;-)
http://bitcoinobituaries.com/

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:54

smok pisze:Odwrócenie trendu już blisko, żeby tylko bitstamp wystartował normalnie. Mainstream zaczyna pisać...
http://finanse.wp.pl/kat,140082,title,T ... &_ticrsn=3
Odważna teza, że odwrócenie trendu już blisko. Masz na myśli oczywiście odwrócenie trendu na up?
Ja bym raczej dawał większe szanse na odwrócenie trendu... ...ale long-up hehe.

@Konkor, ja nie kupuje, jestem na fiatach i czekam na spadek. Oczywiście w short pogram jak będzie okazja. Sytuacja jest dla mnie dość dziwna i nie wiem, bardziej niż wzrost widzę pójście pod long na stałe. Chyba, że stamp szybko załatwi sprawę i będzie jasne, że wszystko ok. Tylko, że jeśli to Chiny prowadzą i mają gdzieś stampa to sprawa stampa nie może mieć takiej siły.
Dla mnie to taka kwestia - że jak dobrze się skończy to wpływ pozytywny na kurs malutki, ale jak źle, to znacznie większy negatywny.
Zatem raczej okazja do obserwacji niż ładowania się teraz, ale mogę się mylić.

Rynek poza tym zahamował po stampie, wiem, że w Chinach wieczór, ale jakby nie było, oni potrafili prowadzić i spadki i wzrosty nawet gdy u nich najdziwniejsza pora koniec nocy/bardzo wczesny ranek.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:57

@Sky
Co rozumiesz przez podejście pod long na stałe? Że kurs utrzyma się na obecnym poziomie na długi czas (kilku miesięcy lat?).

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Radzio1234 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:00

@smok

(...) a żadna instytucja nie sprawuje kontroli nad systemem, składającym się wielu rozrzuconych na całym świecie giełd. W efekcie inwestowanie w bitcoiny jest czyś niezwykle ryzykownym. (...)

(...) Ma ona nawet z góry zaplanowaną inflację. Przede wszystkim zaś nie można zalać rynku masą nowych, internetowych monet. Pojawia się jednak pytanie: skąd ta pewność? Cały system jest oparty przecież na czysto wirtualnych zasadach narzuconych przez kogoś, o kim nie wiadomo nawet czy istnieje. (...)

Oni się chyba nigdy nie nauczą. Pisać artykuł skierowany do tysięcy osób i takie błędy..

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:00

@Sky Ja nie muszę się ładować, bo wczoraj ładnie denko wyłapałem :) Mam trochę luzu, a za kasę którą dosłałem nie kupuję teraz - to awaryjnie na 230-240$. Na Finexie znów rekordy shortów, wszędzie płacz i oczekiwanie spadku - sytuacja idealna żeby spekuła trochę namieszała. Kiedy zabrzmi "nic się nie stało", to wrócimy klepnąć denko jeszcze raz... Tak byłoby typowo dla rynku BTC w moim mniemaniu :twisted:

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:05

JacekW_BB pisze:@Sky
Co rozumiesz przez podejście pod long na stałe? Że kurs utrzyma się na obecnym poziomie na długi czas (kilku miesięcy lat?).
Rozumiem to tak, że support staje się oporem. Czyli linia ath kwietniowa stampa ok. 260$ jest supportem obecnego trendu, a staje się oporem a kurs porusza się pod nim. Owszem, wyszliśmy poniżej 260$, ale tylko liznęło i nadal jesteśmy nad. Od razu zaznaczam, że ja po swojemu tak to rozumiem, ale kwestia z punktu widzenia analizy wydaje mi się chyba dość jasna, że linia z suportu może stać się oporem (i odwrotnie). Mogę się mylić i jeśli tak jest, bardzo proszę poprawić mnie.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości