Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » sobota, 3 stycznia 2015, 22:17

Na teraz podstawa BTC =300$ a w 2017 moze byc 10000$ .Liczb pierwszych nigdy nie nalezy ignorowac ... to sa pierwiastki swiata atomowego i tak samo swiata ekonomicznego.Teraz jestesmy w przedziale miedzy dwona liczbami pierwszymi wiec sa oscylacje ale za te 2 lata to niezla jazda bedzie z tym bitcoinem.

Np. wszystkie banki korzystaja do szyfrowania swoich polaczen wylacznie liczb pierwszych.Wiec nie gadajcie ze to nie ma zwiazku ,wpiszcie sobie w google ssl szyfrowanie nazwa banku ,i to bedzie alorytm RSA i on sie sklada z 2 kluczy tzn z 2 liczb pierwszych ktrore sa niemozliwe do odgadniecia.

Wiec liczby pierwsze maja duze znaczenie w ekonomii i nie jest tu zadna magia po prostu ekonomia i matma.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » sobota, 3 stycznia 2015, 22:22

Mieszasz dwie rzeczy, próbujesz udowodnić prawdziwymi informacjami z zakresu teorii liczb, jakieś wydarzenia w świecie. Ja wiem, że na pewnym poziomie abstrakcji, możesz wskazać związek między wszystkim, ale mówienie, że btc będzie miało bańkę w 2017 po to liczba pierwsza, to już nawet nie numerologia, ale kabaret. Może akurat w tym roku urodzą Ci się trojaczki? ;) 3 to tez liczba pierwsza. Co Ty na to?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » sobota, 3 stycznia 2015, 22:24

@warren: Ten post to jakiś objaw desperacji, czy żarcik sponsorowany przez tę jedną szklaneczkę za dużo? Bo zapomniałeś wszak dodać, że ilość liter w słowie „bitcoin” to również liczba pierwsza, w dodatku w kulturze europejskiej uważana za symbol pomyślności. To zapewne również nie pozostaje bez wpływu na kurs :mrgreen:.
Ostatnio zmieniony sobota, 3 stycznia 2015, 22:25 przez Chancellor, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » sobota, 3 stycznia 2015, 22:25

Z moich obserwacji wynika, że być może to być już koniec spadów. Jednak nie postawię za to ani centa. W przeciwnym wypadku możemy mieć spory zjazd i być może warto będzie ustawić bardzo nisko bidy jeżeli przyjmie się ten bardzo misiowy scenariusz.

@ekonomik a teraz bądź konsekwentny i płacz, że Lorraine Ci zaniża poziom gifami.
Ostatnio zmieniony sobota, 3 stycznia 2015, 22:27 przez cdlsrm, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » sobota, 3 stycznia 2015, 22:25

@eko
Dokonałam analizy SWOT i wyszło mi że granie w Longu w 2014 będzie o wiele lepszą ideą.
Pozatym swoje straciłam w wyniku działania Grubbena.

Jak kurs BTC zaryje to i grubemu zaraz się przypomni że klucz od cold walleta ma schowany w kuwecie dla kota.
Odda BTC jak bedzie kosztowało ~100USD wszyscy sie wyprzedadzą z BTC oddzyskanych kurs wyląduje w 10USD i historię będziemy pisać na nowo.
Ostatnio zmieniony sobota, 3 stycznia 2015, 22:48 przez Lorraine, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » sobota, 3 stycznia 2015, 22:28

Obejrzyj sobie film o hipotezie Riemana i film "Piekny umysl" liczby pierwsze sa jednoczesnie scisle i abstrakcyjne do takiego stopnia ze ludzie ktorzy sie nimi zajmuja popadaja w jakies formy niedyspozycji jak w tym filmie z 1998 roku "Pi".

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » sobota, 3 stycznia 2015, 22:30

kolego warren banki do generowania kluczy korzystają z kryptografii kwantowej, a nie rsa z faktoryzacją więc nie opowiadaj bzdur :) A tak na marginesie jeśli uważasz, że w 2017 będzie bańka to Twoje zdanie znamy i możesz się mniej udzielać do tego czasu jeśli chcesz :)
Co do kursy wydaje mi się, że będziemy na weekend testować 266 z jakim skutkiem? Sam jestem bardzo ciekawy w końcu jakieś emocje :)

@Chancellor dzwoń i pytaj, może któryś Ci odpowie :)
Ostatnio zmieniony sobota, 3 stycznia 2015, 22:37 przez sxzp, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Multi » sobota, 3 stycznia 2015, 22:31

To już jest ta desperacja ?? mogę popcorn wyciągać ??

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » sobota, 3 stycznia 2015, 22:33

sxzp pisze:banki do generowania kluczy korzystają z kryptografii kwantowej
Które banki?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » sobota, 3 stycznia 2015, 22:34

@Multi
Do tematu o desperacji to raczej dopiero przy 1XX albo XX można będzie wrócić. Póki co odpływ kapitału, brak nowych chętnych, inflacja górnicza i spekulacja.

EDIT:
@warren @sxzp
Proszę nie offtopować, bo nie ma to nic wspólnego z kursem.
Ostatnio zmieniony sobota, 3 stycznia 2015, 22:41 przez diakon, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » sobota, 3 stycznia 2015, 22:35

Multi pisze:To już jest ta desperacja ?? mogę popcorn wyciągać ??
Mozesz isc do sklepu kupic :P Ale to jeszcze nie panika......
Mysle ze w nocy rozpocznie sie uspokojenie duszyczek i korekta a pozniej dopiero pójdzie zwała i faza desperacji....... :P
Ja tam sobie to wszystko juz na luzie obserwuje :P .....
We czesniejszym poscie taki własnie scenariusz na dzis sobie załozyłem , swoje cele osiagnełem i teraz ogladam Interstelara zajefajny film :P Teksty robotów zabójcze jak dla mnie :P
Pozd
Papa
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » sobota, 3 stycznia 2015, 22:36

sxzp pisze:kolego warren banki do generowania kluczy korzystają z kryptografii kwantowej, a nie rsa z faktoryzacją więc nie opowiadaj bzdur :) A tak na marginesie jeśli uważasz, że w 2017 będzie bańka to Twoje zdanie znamy i możesz się mniej udzielać do tego czasu jeśli chcesz :)
Co do kursy wydaje mi się, że będziemy na weekend testować 266 z jakim skutkiem? Sam jestem bardzo ciekawy w końcu jakieś emocje :)
ahahah podaj bank ktory korzysta z algorytmow kwantowych ... korzystaja z symetrycznego lub asymentrycznego RSA .O algorytmach kwantowych to zapomnij nikt nigdzie tego nie uzywa bo na razie to nie istnieje.Wszystkie te operacje to sie dokonuja na liczbach pierwszych.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » sobota, 3 stycznia 2015, 22:39

warren pisze:
sxzp pisze:kolego warren banki do generowania kluczy korzystają z kryptografii kwantowej, a nie rsa z faktoryzacją więc nie opowiadaj bzdur :) A tak na marginesie jeśli uważasz, że w 2017 będzie bańka to Twoje zdanie znamy i możesz się mniej udzielać do tego czasu jeśli chcesz :)
Co do kursy wydaje mi się, że będziemy na weekend testować 266 z jakim skutkiem? Sam jestem bardzo ciekawy w końcu jakieś emocje :)
ahahah podaj bank ktory korzysta z algorytmow kwantowych ... korzystaja z symetrycznego lub asymentrycznego RSA .O algorytmach kwantowych to zapomnij nikt nigdzie tego nie uzywa bo na razie to nie istnieje.Wszystkie te operacje to sie dokonuja na liczbach pierwszych.
ale mnie rozbawiłeś :) nie istnieje mówisz :) no niestety nie siedzą tu sami ekonomiści, których możesz czarować :) nie istnieje, a to dobre.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 3 stycznia 2015, 22:45

cdlsrm pisze: @ekonomik a teraz bądź konsekwentny i płacz, że Lorraine Ci zaniża poziom gifami.
Właśnie miałem o tym pisać :) Jeden przełknąłem, drugi mnie już wkurzył (w temacie LTC), ale obrazek w każdym poście to faktycznie przegięcie. Robi się komiks i to z ruchomymi obrazkami.
Lorraine, nie jestem modem, ale powstrzymaj się proszę. Te obrazki naprawdę kompletnie nic nie wnoszą do dyskusji (jak zreszą ponad połowa wszystkich postów tutaj w ciągu ostatnich godzin :? ale to chyba już taki urok kiedy wiele się dzieje).
Ostatnio zmieniony sobota, 3 stycznia 2015, 22:50 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » sobota, 3 stycznia 2015, 22:46

2x up@ mialem na mysli systemy bankowe a nie jakies akademickie projekty naukowe,wszystkie banki korzystaja z RSA operujacego na liczbach pierwszych a nie jakiegos kwantowego szyfrowania i to mialem na mysli.
https://en.wikipedia.org/wiki/RSA_%28cryptosystem%29
Ostatnio zmieniony sobota, 3 stycznia 2015, 22:47 przez warren, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SkyValley » sobota, 3 stycznia 2015, 22:47

Załóż temat "liczby pierwsze w magicznym świecie warrena" a tu daj spokój bo zaburzasz powagę tego miejsca :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » sobota, 3 stycznia 2015, 22:48

kryptografia kwantowa jest w fazach experymentów i żadne banki jej nie używają.

Ale co do kursu, warto w takich chwilach obserwować to:
http://www.bitcoinmonitor.com/ i to:
http://www.bitcoinwatch.com/
transfer bitów w sieci.
jeśli pojawią sie jakieś duze paczki (ponak 100 K), a przepływ w 24 g. na bitcoinwatch pokaże grubo ponad mln, to znaczy, ze byc może jakieś could wallety zostały ruszone

@Eko, od teraz wszystkie obrazki rodem z pudelka będą kasowane bez ostrzeżenia. Tamtych nie chce mi sie juz ruszać

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » sobota, 3 stycznia 2015, 22:52

warren to żeby skończyć już kwantowy offtop, to powiem Ci że na pewnym poziomie złożoności łatwo jest określić czy ktoś ma wiedzę w temacie czy nie. Mylisz kryptoanalizę kwantową z szyfrowaniem kwantowym i dystrybucją klucza. Takie urządzenia istnieją od dawna i są nawet dostępne na kilku uczelniach i w kilku ośrodkach badawczych w pl, więc nie mów ludziom, że coś nie istnieje skoro nie masz pojęcia.

huobi tylko tylko i pod 1800 cny, bitfinex się mocno zabarykadował, ktoś śledzi shoty/longi i jest w stanie laikowi coś nie coś o ich stosunku obecnie powiedzieć? :)
Ostatnio zmieniony sobota, 3 stycznia 2015, 23:00 przez sxzp, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » sobota, 3 stycznia 2015, 22:54

To nie będzie już obrazka odjeżdzającego pociągu lub startującej rakiety!? Jak tak możesz @Bit-els? Skąd będę teraz wiedział kiedy mam odkupić bitki!? :)

Na chwilę obecną spadek dalszy został zatrzymany przez huobi, okcoin złamał 1800, na huobi spadek został obroniony przez 1200 bitków. Ale sądzę że to tylko na krótko. Zobaczymy, co będzie jak 1800 pęknie.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 3 stycznia 2015, 22:56

Czas na zauważalne odbicie i kilka godzin odpoczynku. W końcu w Chinach jest środek nocy.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości